Календар знаменних і пам’ятних дат
Ми славимо Україну в роботі, в творчості, в житті!
За правду, за волю…
Ми – нація єдина
Опитування
Архів новин
Червень 2017 (4)
Травень 2017 (28)
Квітень 2017 (28)
Березень 2017 (22)
Лютий 2017 (17)
Січень 2017 (12)
Корисні посилання
 • 13-10-2016, 15:36
 • 133
 • Новини
 • 0

За тебе, свята Україно, стояли воїни УПА
Патріотична година

 

За тебе, свята Україно, стояли воїни УПА

13 жовтня з нагоди вшанування 75 – річниці створення Української Повстанської Армії відбулася патріотична година «За тебе, свята Україно, стояли воїни УПА», яку провела Білик Світлана Василівна, бібліотекар Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи. Мета заходу – поглибити знання про героїчне минуле нашого народу, шанобливо ставитись до тих, хто ціною свого життя здобував незалежність та волю країни. Студенти пройшлися маловідомими сторінками боротьби українських повстанців, дізналися про життя та діяльність національних героїв, переглянули уривок із фільму «Страчені світанки» і хвилиною мовчання вшанували пам'ять воїнів УПА, які загинули за волю України.

 

 

 • 13-10-2016, 08:56
 • 166
 • Новини
 • 0

Ода книзі

Усний журнал


Ода книзі

13 жовтня в центральній  міський бібліотеці імені Костя Солухи  спільно з ТЦСО «Турбота» для слухачів Університету третього віку було організовано усний журнал «Ода книзі». Метою заходу  була  популяризація книги, культурної спадщини України, збагачення духовного світу людини.

Сторінку «Книги ювіляри 2016» підготували студенти спецільності «Бібліотечна справа» Абросімова Діана, Бандура Ілона, Михайловська Інна, Муштак Тетяна, Погомій Христина, Сеніч Катерина, Юзвак Ілона, Шевчук Даша (викладачі Никитюк С. С., Булаєнко В. О.).

 

 

 • 12-10-2016, 16:10
 • 187
 • Новини
 • 0

Свята звитяги та українського лицарства

Година цікавих повідомлень

 

Свята звитяги та українського лицарства 

12 жовтня відбулася година цікавих повідомлень «Свята звитяги та українського лицарства». Організатор заходу – Городецька Н.М., голова циклової комісії соціально-економічних дисциплін.

В програмі заходу:

«Свята звитяги та українського лицарства: виникнення свят та їх значення в українській історії», вступне слово  (Городецька Н.М.); 

повідомлення студентів:

- «День Покрови Пресвятої Богородиці – велике християнське    свято» (Мусько О., гр. 250);

«І оживає дух козацький: традиції святкування Дня українського козацтва» (Макошко О., гр. 250; Зуляк Н., Чубар І., гр. 24; Коімшіді М., гр. 156);

«14 жовтня – день створення УПА» (Ільєва О., гр. 250);

«Схилімо голови у День молитви за всіх полеглих за волю і державність» (Магера А., гр. 24);

«Українська звитяга і мужність», огляд книжкової виставки (Кадинська Ю., Ключевська Д., гр. 250).

Фотозйомку здійснював Барладин М. (гр. 17).

До свята студенти-першокурсники підготували реферати, повідомлення та творчі роботи. Переможці конкурсу будуть визначені та нагороджені.

 

 

                 

 

 

 • 11-10-2016, 09:01
 • 128
 • Новини
 • 0

Упровадження АІБС у практику роботи бібліотек

Заняття-практикум

 

Упровадження АІБС у практику роботи бібліотек

11 жовтня на базі Кам’янець-Подільської центральної районної бібліотеки відбулось практичне заняття студентів спеціальності «Бібліотечна справа»  ІІІ курсу коледжу культури і мистецтв (викладач Никитюк С. С). З функціонуванням програми ІРБІС ознайомила бібліограф Ірина Яворська.

 • 10-10-2016, 18:56
 • 248
 • Новини, ЦК бібліотечних дисциплін
 • 0

Бібліотечний вересень

Урочистості з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек


Бібліотечний вересень 

Цікаво та змістовно відзначили професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек студенти та викладачі спеціальності «Бібліотечна справа». На протязі місяця проходила акція «Бібліотечний вересень», в ході якої відбувалися заняття-екскурсії, зустрічі з фахівцями бібліотечної справи, заняття в творчих лабораторіях, буккросінг «Книга знаходить друзів». Студенти глибше усвідомили соціальну місію, значимість бібліотечної професії в сучасних умовах, вимоги, які ставить життя перед бібліотеками. Акції «Подаруй бібліотеці книгу» та  «Бібліотека українського воїна» нікого не залишили байдужим: було зібрано більше 120 книг. Для поповнення фонду кімнати самопідготовки у гуртожитку передали книги з домашніх бібліотек викладачі Стрельчук Л. І., Латюк Н. І., Павлюк О. Я., Філіпчук Т. М. та інші.  

Урочистості з нагоди свята зібрали в тісному родинному колі усіх, хто любить читати, розуміє значення її величності Книги. Оригінально оформлена аудиторія додавала святкового настрою. Центром уваги стала книжкова виставка-інсталяція «Калейдоскоп улюблених книг», яка наочно продемонструвала читацькі вподобання і студентів, і викладачів, і гостей свята.

Затишну атмосферу свята створила презентація книги Надійки Гербеш «Теплі історії до кави». Відеоколаж «Європейський бібліотечний тур» (підготували викладач Булаєнко В. О. і студентка 360 групи Абросімова Д.) познайомив з діяльністю європейських бібліотек. 

За якісну підготовку майбутніх фахівців бібліотечної галузі та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек наказом по коледжу відзначено діяльність викладачів: Булаєнко В. О., Никитюк С. С., Павлюк О. Я.; завідуючої бібліотекою Осадчук Л. А., бібліотекарів Владики Л. І., Філіпчук Т. М.; коменданта корпусу Мозгіної В. М.; студентів: Абросімової Д., Бандури І., Михайловської І., Погомій Х., Шевчук Д. (360 гр.); Гарук О., Кадинської Ю., Ключевської Д., Маркітан І. (250 гр.).  

Абросімова Д. та Михайловська І. звернули увагу на те, що День бібліотек співпадає з святом Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, побажавши всім натхнення та нових звершень у навчанні та професійній діяльності.

 

 

 

 • 10-10-2016, 17:39
 • 256
 • Новини
 • 0

Зустріч з театром і театралами

Творчий діалог


Зустріч з театром і театралами

Життя нашого коледжу повниться великою кількістю культурно-мистецьких подій, що швидкоплинно змінюють одна одну.

У кожній зустрічі, кожному спілкуванні знаходимо цікавинки і натхнення. Хочеться  відзначити і зустріч з випускниками, що відвідали наше місто з гастролями Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Старицького. Цього разу театр презентував глядачам «Втечу з майбутнього», драматургія – М.Бортник – Гулеватої, режисура – Д.Саричева.

Постановка приємно вразила. Креативно і по-новому, з цікавим просторовим рішенням, образним мисленням, емоційною та високопрофесійною грою акторів. У виставі сім дійових осіб, четверо з них випускники спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» нашого коледжу. 

У головній ролі – Роман Падура, випускник 2013 року. Одразу після закінчення коледжу став працювати у театрі актором драми, хоча заочно продовжив навчання за професією, і за три роки вже встиг  потішити нас не однією виставою, де виконував провідні, а то й головні ролі.

Андрій Цимбалістий – випускник цього ж року, по закінченні Рівненського гуманітарного університету, влітку, поповнив акторський склад театру і вже на початках своєї кар’єри успішно  дебютував  у цій виставі.

Насправді, на цих випускників ми покладали великі надії і сподівання, адже навчаючись в коледжі, виступаючи у складі комік-гурту «Смайлик» вони були прикрасою будь якого заходу.

Борис Ковальський – випускник 2012 року спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» заочної форми навчання, поглиблює знання  акторської справи  в Київському театральному університеті ім. І.Карпенка –Карого поєднуючи це з  служінням Мельпомені.

Ярослав Кузик – випускник 2011 року. За пять років роботи в театрі  тішив нас свою різноплановою та цікавою грою в багатьох виставах на які нас неодмінно запрошував.

Для викладачів режисерського відділу – це особлива і знакова подія. Спостерігати за розвитком, професійним зростанням своїх вихованців, тішитися їхнім успіхам і перемогам надзвичайно велика приємність, тому що  перетворення їх, як особистості, що обирає свій рід діяльності, відбувалися тут, в нашому коледжі, на наших очах… Дивлячись на самодостатніх, самостверджених, таких творчих і таланових,  в очах викладачів пробігає немов кінострічка кадрів з минулого, пригадуються їхні перші кроки і поривання, успіхи і поразки. Серце повниться хвилюванням і гордістю за те, що наші випускники мають змогу розвивати театральну справу, підносити її на вищий щабель!!! Покладаємо на них великі сподівання, бажаємо натхнення, сили, мудрості, особистого щастя і професійного зростання!

 

Семенків І.А., викладач циклової комісії режисерських дисциплін

 

 • 7-10-2016, 11:56
 • 276
 • Новини
 • 0

Коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету – 95

Про участь в святковій концертній програмі

 

Коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету – 95

 

07 жовтня у святковій концертній програмі до 95-річчя з часу утворення коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету взяли участь творчі колективи коледжу – народний фольклорний ансамбль «Джерело» (керівник Столаба Т.В.), народний ансамбль естрадного танцю «Каскад» (керівник Кучерява О.А.) та ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (керівник Чорнобиль В.В.).

 

 

 • 6-10-2016, 09:33
 • 207
 • Новини
 • 0

«Я син народу, що вгору йде…»

Літературно-музична композиція до 160-річчя

від дня народження І. Франка

 

«Я син народу, що вгору йде…» 

 

06 жовтня відбулася літературно-музична композиція «Я син народу, що вгору йде…», присвячена 160-річчю від дня народження І. Франка. Організатори заходу – Богуцька Н.С. та Чорна Н.П., викладачі циклової комісії загальноосвітньої підготовки.

В програмі заходу:

- «Великий Каменяр українського народу», повідомлення студентів про життєвий та творчий шлях І.Франка  (Ільєва О., гр. 250; Зуляк Н., Дембицький Д., Чубар І., гр. 24);

- «Франкове слово: вічне і живе», декламування поезій (Крупник Н., гр. 250; Ковалишин Р., гр. 4235);

- «Співана поезія Франка», виконання музичних творів на слова поета (Конфедерат Б., Крупник А., Турик І. гр. 223; Мелемко Н., гр. 328;  Муляр В., гр. 118).

Всі повідомлення, музичні та поетичні твори вдало доповнювали відеопрезентації (Чорна Н.П.).  Книжкову виставку «Великий Каменяр у житті, творчості, спогадах…» підготували Осадчук Л.А., Владика Л.І., працівники бібліотеки. Фотозйомку здійснював Загороднюк Б. (гр. 17).

 

 

 • 5-10-2016, 21:24
 • 171
 • Новини
 • 0

Відкривай світ через мови

Відкрите засідання клубу «Поліглот»

 

05 жовтня відбулося відкрите засідання студентського клубу «Поліглот», присвячене Європейському Дню мов. Організатор заходу – Стрельчук Л.І., викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін.

В програмі заходу:

- «2016 – рік іноземної мови в Україні: підводимо підсумки», вступне слово Стрельчук Л.І.;

- «Мовна різноманітність Євросоюзу», інформаційні повідомлення (Орлянська Ю., Карпенко К., Прокоп’юк М., гр. 350);

- «Привіт, Європа!», мовна гра;

- «Гімн Європейського союзу» (Ільєва О., гр. 250), Чубар І., гр. 24);

- «Всесвітній день молоді», враження від поїздки до Польщі (Притуляк А., гр. 418; Боднар В., гр. 4235).

Повідомлення супроводжувались відеопрезентаціями (Дрона Л., гр. 357) та виконанням музичних творів (Сосюк Д., гр.118, Горпинчук А., гр. 156).

Відеозйомку забезпечували – Вергун Д., Паканич А., Підлужна Х. (гр. 357).

 

 

              

 • 5-10-2016, 14:50
 • 110
 • Новини
 • 0

Споживачі та їх права

Участь в тренінгу

 

Споживачі та їх права 

05 жовтня студенти спеціальності «Бібліотечна справа» (куратор групи Булаєнко В О.) взяли участь в тренінгу «Споживачі та їх права», який відбувся в центральній міській бібліотеці імені Костя Солухи.  Метою тренінгу було підвищення рівня поінформованості споживачів про їхні права та механізми їх захисту. Цікавою була розповідь юриста Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді В’ячеслава Галайбіди, який ознайомив присутніх з нормативно-правовими актами, які дають можливість споживачу отримати розширену інформації про безпечність продукції, послуг та робіт. Була надана також інформація про права споживача у разі придбання товару неналежної якості та порядок його обміну. Тренінг був насичений практичними порадами і реальними ситуаціями, що допомогло краще зрозуміти механізми захисту своїх прав.

 • 30-09-2016, 14:26
 • 179
 • Новини
 • 0

Гармонія слова і музики

Святковий концерт

 

 Гармонія слова і музики

30 вересня відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, Дня працівників освіти та Міжнародного дня музики. Організатор заходу – Бойчук Т.В. викладач циклової комісії видовищно-театралізованих заходів; ведучі – Орлянська Ю. та Карпенко К. (гр. 367).

В концертній програмі взяли участь: Токар Л., Ширяєва Ю., Пшинешнюк І., Ладний В. (гр. 218); Турик І. (гр. 223); Підгородецька А., Юрчук О. (гр. 313); Лискун Я. (гр. 328); Арчаковська З.(гр. 418); Маланчій О. (гр. 4235); Джус К. (гр. 34); Дудко С. (гр. 44); комік гурт «Смайлик» (керівник Семенків І.А.) та народний аматорський ансамбль танцю «Подільські візерунки» (керівник Чорнобиль В.В.). Відеофільм про діяльність викладачів коледжу підготували Митюк В. та Мельник А. (гр. 467). Фотозйомку здійснювали Вергун Д., Дрона Л. (гр. 367).

 

 

 

              

 • 29-09-2016, 13:49
 • 255
 • Новини
 • 0

Бабин яр: без права на існування

Інформаційна година


 

29 вересня для студентів   другого курсу  викладачем циклової комісії соціально-економічних дисциплін Розумовською  Р.М було проведено інформаційну годину  «Бабин Яр: без права на існування», приурочену 75-ій річниці від дня масових розстрілів євреїв у Бабиному Яру.

Руслана Миколаївна навела факти  про трагічні події тих днів, представила відеоматеріали, які розкрили зміст подій пов'язаних з цією трагедією, сприяли вихованню гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, продовжили формувати основу культури міжнаціональних відносин у суспільстві, учити співчувати та допомагати ближньому.

Пам'ять про загиблих  у Бабиному Яру  присутні вшанували хвилиною мовчання.  

Подібні заходи формують у молоді почуття національної свідомості та історичної пам’яті. Ми не повинні забувати ці трагічні сторінки минулого, щоб вони не повторилися у майбутньому.

 

 

 • 28-09-2016, 21:32
 • 146
 • Новини
 • 0

Я – студент туристичного міста

Екскурсія для першокурсників

 

Я – студент туристичного міста

       28 вересня для студентів-першокурсників проведено екскурсію історичними місцями старого міста. Організатори заходу – департамент гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.

       Це стало доброю нагодою для студентів глибше пізнати історичну спадщину і культурні традиції нашого міста. Надзвичайні враження в студентів залишилися від знайомства з майстрами гончарної справи.

 • 28-09-2016, 21:15
 • 202
 • Новини
 • 0

Уклін тобі, земле моя!

Літературно-музична композиція,

присвячена Дню ветерана

 

Уклін тобі, земле моя! 

28 вересня на базі коледжу відбулася святкова концертна програма, присвячена Дню ветерана, яку організували міська Рада ветеранів та департамент соціальної політики міської ради.

В літературно-музичній композиції «Уклін тобі, земле моя!» за творчістю Н.Лещинської, яку організували Столаба Т. В., Виниченко Н. В., викладачі циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін взяли участь викладачі та студенти коледжу:  Осіпова А., Смішна Д., Пшинешнюк І., Ширяєва Ю., Товкало К., Токар Л. (гр. 218); народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» (керівник Столаба Т. В.) та народний аматорський ансамбль танцю «Подільські візерунки» (керівник Чорнобиль В. В.). Аранжування музичних творів здійснили Пшинешнюк С. С. та Свідерський М. О., викладачі комісії «Музичне мистецтво естради». Свій поетичний талант учасниками заходу дарувала Латюк Н. І., завідувач денним відділенням.

 

 

 

 

 • 27-09-2016, 16:34
 • 272
 • Новини, Бібліотека
 • 0

27 вересня - Всесвітній день туризму


27 вересня-Всесвітній день туризму

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття. Стрімко набираючи обертів, це явище стало на стільки популярним, що туризмом в тій чи іншій мірі стало займатися переважна більшість людей, особливо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються. Поняття туризму почало швидко обростати специфічними термінами і визначеннями. Це і діловий туризм, і туризм для відпочинку, розважальний та освітній туризм і ціла маса найрізноманітніших форм і напрямків.

Популярність туризму пояснюється дуже просто, туризм - це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає величезний заряд бадьорості.

За даними проекту DilovaMova.com, розуміючи користь і важливість розвитку доступного туризму, в 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято - «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27-го вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. Безліч країн підтримали ініціативу цієї поважної світової організації. Так, наприклад, в незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21-го вересня 1998-го року № 1047/98 і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

 В бібліотеці коледжу 27 вересня  відбулась презентація тематичної полиці «Всесвітній  день туризму». На полиці  представлено  матеріали про наш туристичній край, перлину Поділля, одне  із 7 чудес України - наше місто Кам'янець-Подільський.

День туризму - свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена земля.

Зі святом всіх, небайдужих до туризму людей!

 • 26-09-2016, 15:44
 • 212
 • Новини, Бібліотека
 • 0

26 вересня - Європейський день мов


26 вересня-Європейський день мов

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.

Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності?

Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями - і ні-ні, та ввернути слівце з французької, німецької або латиною. Знання хоча б однієї іноземної мови вважалося нормою.

В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.

Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.

На заходах на вищому рівні вживаються заходи щодо здійснення перекладу виступів учасників на всі офіційні мови (за необхідності).

Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Союзу, з розширенням кордонів ЄС все частіше спостерігається «європейська двомовність», коли фактично в роботі інстанцій (за винятком офіційних заходів) використовуються в основному англійська, французька і, меншою мірою, німецька - при цьому будь-які інші мови використовуються в залежності від ситуації.

Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу. Серед способів досягнення цього зазвичай називаються вивчення більше ніж однієї іноземної мови і продовження вивчення мов в зрілому віці.

 У бібліотеці  коледжу 26 вересня проведено огляд тематичної полиці «День Європейських мов». Студенти  з  цікавістю прослухали інформаційне повідомлення, про роль мови  у  світі,   необхідність її  вивчення, значення та  вплив  на світогляд людей.

 • 24-09-2016, 21:35
 • 128
 • Новини
 • 0

Перший фестиваль вуличної музики

Арт-перфоманс за участю студенів коледжу

 

Перший фестиваль вуличної музики

З 24 по 25 вересня у місті відбувся фестиваль вуличного мистецтва. Захід організовувала Асоціація готельєрів і рестораторів міста спільно із музикантами-інструменталістами та міською владою.

Арт-перфоманси відбувалися за участю солістів, інструментальних ансамблів мистецьких закладів міста. У заході взяли участь студенти музичних спеціальностей коледжу: Лискун Я. (328 група), Юрчук О. (313 група), Бабунець А. (218 група) (клас викладача Боднар О. Л.); Савіцький А., Мелемко Н. (328 група), Станіславська К. (418 група) (клас викладача Хіміч О. В.); Конфедерат Б., Тхожевський А.. Клеба А. (223 група); Чорпіта П., Магура В. (328 група); Маланчій О., Белендюк А., Трачук І. (4235) (керівник Корольчук С. В.). Глядачі біля кав’ярні «На Зарванській» та кафе «Ратуша» мали добру нагоду насолодитися майстерним виконанням сучасних і класичних творів нашими студентами. 

 • 23-09-2016, 17:59
 • 217
 • Новини
 • 0

Відкриваємо нові грані творчості

Лесі Українки

Відкрита лекція

 

Відкриваємо нові грані творчості Лесі Українки

23 вересня в рамках ІІ культурного форуму «Кам’яний острів» із  відкритою лекцією «…Я не могла про се не писати…» перед студентами коледжу виступила Ольга Зьомко, магістранта Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, засновниця громадської організації «Творче об’єднання письменників і художників «Кам’яний острів»». Цікаво, змістовно та емоційно вона розкрила епістолярну поведінку Лариси Косач-Квітки (Особисте. Національне. Мистецьке).

Варто зазначити,  що II культурний форум «Кам’яний острів» проходить 22-24 вересня   і запрошує кам’янчан та гостей міста насолодитися цікавими арт-проектами, послухати унікальні лекції з генеалогії, стати слухачами презентацій книжкових новинок. Основна мета такого заходу – урізноманітнити культурне життя міста, зробити Кам’янець майданчиком літературних зустрічей, зібрати «під одним дахом» різних громадських діячів та активістів.