Візьми участь у буккросингу!
Охорона праці очима дітей - 2019. Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка
ВОЛОНТЕРИ СЕРЕД НАС
Творчі колективи коледжу підтвердили свою майстерність
Молодь святкує. Участь у фоточеленджі
Шукаємо та ростимо таланти України. Участь у фестивалі-конкурсі
Танцювальний оберіг. Участь у фестивалі-конкурсі
У студентів свято. Цикл заходів до Міжнародного дня студента
Перетворена на професію творчість. Цикл заходів
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Грудень 2018 (7)
Листопад 2018 (28)
Жовтень 2018 (29)
Вересень 2018 (23)
Липень 2018 (6)
Червень 2018 (12)
Корисні посилання

Галілео Галілей – колумб неба 

Година цікавої інформації до 450-річчя від

дня народження вченого

 

Галілео Галілей – колумб неба

05 лютого відбулася година цікавих повідомлень “Галілео Галілей — колумб неба”. Організатор заходу — Шленчак С. В., викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін.

В програмі заходу:

- “Галілео Галілей – мислитель епохи Відродження”, вступне слово (Шленчак С. В.);

- “Життєвий та науковий шлях Галілео Галілея” (Кізюн М., Джус К., 250 гр.);

- “Галілей”, читання поеми Є. Плужника (Ковалишен Р., Клімов О., Драгомерецький С., студенти 250 гр.; художній керівник — Семенків І. А.);

- “А все-таки вона обертається…”, огляд тематичної полички (Поян А., 250 гр.);

- “Боротьба за небо”, перегляд відеофільму (Шишко Я., Булка О., 14 гр.);

- “І Архімед, і Галілей”, декламування поезії Т.Г.Шевченка (Зелінська А., 250 гр.).

Захід сприяв поглибленню знань студентів з фізики, математики та астрономії.

 • 05-02-2015, 16:12
 • 989
 • 0

Знімається байка

Вечір гумору та сатири

 

Знімається байка 

5 лютого студенти  350 групи спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» провели в гуртожитку коледжу вечір гумору та сатири «Знімається байка». В програмі прозвучали твори української класичної байки та сучасних авторів, зокрема переважали актуальні політичні байки та гуморески, об’єднані цікавим сценарним ходом.

Креативно і по сучасному, з використанням елементів та прийомів акторської майстерності, прозвучали байки та гумористичні твори у виконанні студентів: Андрія Веренчука, Ольги Костей, Анастасії Молофій, Дмитра Пшечука, Юрія Ружицького, Ольги Степанець, Костянтина Тимошенка, Олександри Хітрової.

Олександра Хітрова активізувла глядачів питаннями вікторини «Чи знаєте ви байку?». Музичне оформлення програми здійснила художній керівник курсу Т. В. Бойчук, а програму підготувала викладач сценічної мови О. В. Козак.

Багатогранність  імпровізацій 

Виставка творчих робіт студентів

спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво»

 

Багатогранність імпровізацій

28 січня у міській виставковій залі відбулося відкриття виставки дипломних, курсових і практичних робіт студентів  спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» під назвою: «Різноманітність імпровізацій», на якій представлені роботи  виконані у різних техніках: розпис по склу, декоративний розпис, витинанки, аплікації природніми матеріалами   і бісером, ткацтва, нетканого гобелена, в’язання гачком, вибійкою, вишивкою стрічками та гладдю, пірографією, олійним живописом.

Виставку відкрили директор коледжу Р.М.Нелюбов та  Латюк Н.І., завідувач  відділенням, які у своїх виступах відзначили діяльність викладачів та студентів циклової комісії  декоративно-прикладного мистецтва за високий рівень майстерносі представлених робіт та  нагородили  грамотами і дипломами студентів-учасників виставки. Студентки-четвертокурсниці А.Балюк, М.Леонтюк, Ю.Фещенко презентували  серію картин,  виконаних   у техніці олійного живопису «Листи до солдата», присвячених бійцям АТО. 

Враженнями про представлені творчі роботи поділилися гості виставки — І.Клепатура, викладач Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та викладачі міської дитячої художньої школи на чолі з директором Савчук О. 

Теорія і практика – єдині

Проведення майстер-класу для бібліотекарів міста

 

Теорія і практика – єдині 

27 січня 2015 року викладачі циклової комісії бібліотечних дисциплін провели майстер-клас для працівників Кам’янець-Подільської центральної бібліотеки на тему: «Опис репринтних видань» (Булаєнко В.О.) та «Довідково-бібліографічне обслуговування в бібліотеці. Виконання бібліографічних довідок та норми часу» (Климчук Л.В.).

Проведення практичних занять, перегляд презентацій, обмін досвідом надали можливість бібліотечним працівникам навчитись бібліографічному опису репринтних видань та обмінятись думками з приводу сучасного стану довідково-бібліографічного обслуговування у бібліотеці. Проведення майстер-класів є ефективною комплексною формою підвищення компетентності бібліотечних працівників, під час яких вони отримують теоретичні знання і методичні поради з практичним ознайомленням.

Україна – єдина і соборна

Урочистості до Дня Соборності України

 

Україна – єдина і соборна

22 січня в Кам’янець-Подільському районному центрі культури і мистецтв «Розмай» відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України, під час яких міська громада вшанувала пам’ять героїв Майдану та загиблих учасників АТО. 

Студенти спеціальності ВТЗ (Лісовик М., Коваль В., Веренчук А., Архіпов М., Смола В., Хлівнюк В., Бойко М., Назарець А., Обух Я., Повержук Ю.) під керівництвом викладача Семенків І.А. представили літературно-музичну композицію, присвячену пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

Соборна мати Україна –

одна на всіх як оберіг

Година державності

 

Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг

22 січня в  бібліотеці коледжу відбувся цикл заходів до Дня Соборності України під гаслом: «Єдина і неподільна Україна». Організатори заходу – Осадчук Л.А., Владика Л.І., працівники бібліотеки та Розумовська Р.М., викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін.

В програмі заходу: «Ми – за єдність», вручення національно-патріотичних знаків студентам та викладачам коледжу; «Україна – єдина», презентація книжково-ілюстративної виставки (Осадчук Л.А., завідуюча бібліотекою); «Ми за волю, ми за мир!», перегляд відеофільмів; «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», година державності (Владика Л.І., бібліотекар) та студенти: Гаврилюк А., Войт А., Задойний О., Боінчан А. (150 гр.), Пшечук Д. (350 гр.). 

Захід сприяв національно-патріотичному вихованню студентів та закріпленню їх знань з історії України.

 • 13-01-2015, 11:28
 • 1091
 • 0

Зігріті материнською турботою

Новорічно-різдвяні подарунки від благодійників

 

Зігріті материнською турботою

13 січня, напередодні Старого Нового року, Надія Миколаївна Каспрова вручила студентам-сиротам та студентам із багатодітних родин новорічно-різдвяні подарунки від Міжнародної громадської організації «Наша спадщина». 

Студенти щиро дякували благодійникам за новорічні привітання та особливі слова вдячності студенти-старшокурсники висловили Надії Миколаївні за її багаторічну материнську турботу та увагу і щорічні новорічні подарунки.

 • 05-01-2015, 15:18
 • 1479
 • 0

Система виховної роботи коледжу 

як фактор цілісного виховання особистості 

Спільне засідання Ради з організаційно-виховної

роботи та методоб’єднання кураторів груп

 

Система виховної роботи коледжу як фактор цілісного виховання особистості 

05 січня відбулося  спільне засідання Ради з організаційно-виховної роботи та методоб’єднання кураторів груп на тему: «Система виховної роботи коледжу як фактор цілісного виховання особистості». 

З методичною доповіддю: «Сучасні виховні технології та шляхи їх впровадження  в практику роботи педагогічного колективу» виступив Нелюбов Р.М., директор коледжу. Під час засідання учасники зібрання  обговорили питання:

 

Казкові пригоди Маші і Ведмедя

Новорічний дитячий ранок

 

Казкові пригоди Маші і Ведмедя

Напередодні Нового року в коледжі відбувся новорічний дитячий ранок «Казкові пригоди Маші і Ведмедя».

Ведуча заходу(Федорович О.) та  казкові герої: Маша  (Монько У.), Ведмідь (Бучок В.), Снігова баба (Іванішена А.), Лисиця (Колодій К.) Дід Мороз (Якимчук П.) та  Снігурочка (Войцехівська Я.) проводили ігри, конкурси, хороводи. Діти із задоволенням розповідали вірші, співали, танцювали та отримували призи і подарунки. Родзинкою ранку були: конкурс «Відгадай мультик», танок «Сніжинок», запалювання новорічних  вогників красуні ялинки. 

Новорічний дитячий ранок був підсумковим заняттям з навчальної практики студентів 367 гр. спеціалізації «Кіно-фото-відеосправа», під керівництвом  Ляшук Т.Є., голови циклової комісії культурологічних дисциплін. Активну участь в заході взяли Гасюк У. (418 гр.), Сомик Д. (4235) та  студенти-хореографи (24 гр.).

 

Початок творчої дружби

Профорієнтаційний візит

 

Початок творчої дружби


24 грудня  відбулась творча зустріч студентів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» з Неупокоєвим Р.В., заслуженим діячем мистецтв України, заступником завідувача кафедри Київської муніципальної академії естрадного і циркового мистецтва, який прибув до коледжу з профорієнтаційним візитом. 

Представник столичного вишу перед початком зустрічі познайомився з експозиціями музею, на яких представлені досягнення викладачів та студентів режисерської спеціалізації. На зустрічі він презентував діяльність кафедри «Ляльки на естраді», відповів на запитання студентів та запросив їх на навчання.   А також під час спілкування  викладач Семенків І.А. та її вихованці домовились про візит до академії на звітний концерт. Сподіваємось, що зустріч стала початком творчої дружби, професійних діалогів та партнерських відноси.

 • 25-12-2014, 09:31
 • 1050
 • 0

Матеріали для використання в

інформаційно-пропагандистській

роботі щодо неприйнятності

ідей федералізації України

 

Визначення та законодавча база

 

Унітарна держава (від лат. унітас, унус - єдність, один) - це форма державного устрою, у якій частини держави є адміністративно-територіальними  одиницями  і  не   мають  статусу  державного   утворення. В унітарній державі функціонують  єдині для всієї країни вищі органи  державної влади, правова система, конституція, збройні сили.

Федерація (від лат. федераціо, федус - союз, об'єднання) - це форма державного устрою, у якій частини федеративної держави є державними  утвореннями та володіють певною політичною самостійністю (суб'єкти федерації можуть мати власну, але узгоджену з федеральною конституцію, власні органи влади,  систему законодавчих,  виконавчих і  судових органів). Ці створення формально не володіють  суверенітетом,  правом одностороннього виходу з федерації й самостійної участі в міжнародних відносинах. Приклади таких федеративних держав: Австрія, ФРН,  ОАЕ, США. Федерацію треба відрізняти від конфедерації, що являє собою міжнародно-правовий союз суверенних Держав,  наприклад  Європейський Союз (Швейцарська Конфедерація, попри історичну назву, є федерацією). Близькими до суб'єктів федерації можуть бути автономні утворення деяких унітарних держав (наприклад, Автономна Республіка Крим).

Федералізація (від англ. федералізейшн, італ. федералізацьйоне, ісп. федералізасьйон) - це процес об'єднання  незалежних  суб'єктів  (земель, штатів, регіонів) у федерацію і створення надсуб'єктних органів управління.

 

Слід зазначити, що коли говорять про Україну, то фактично мається на увазі цілком протилежне - перетворення унітарної держави у федеративну шляхом зміни Конституції та проведення відповідних законодавчих реформ.

Згідно з Конституцією Україна - унітарна держава. До її складу входять 24 області, два міста республіканського значення - Київ і Севастополь - й Автономна Республіка Крим (останні два утворення є тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями). Унітарний статус України закріплено статтею 2 Розділу І Конституції України. Правом ініціювати зміни цього Розділу наділені Президент України або не менш як 2/3 від конституційного складу Верховної Ради. Ухвалювати такі зміни теж має конституційна більшість Верховної Ради - із затвердженням їх на Всеукраїнському референдумі (стаття 156 Основного Закону), який призначає Президент України.

 

З  історії федералізму

Перемоги Діани Вергун

на Всеукраїнському конкурсі фотоаматорів

 

Перемоги Діани Вергун

24 грудня 2014 р. на базі Українського державного центру позашкільної освіти були підведені підсумки заочного Всеукраїнського конкурсу робіт фотоаматорів «Моя Україно!», який проводився з метою пошуку і розкриття талантів фотолюбителів та підвищення ролі фотоаматорства  у морально-естетичному вихованні молоді.

На конкурс було представлено близько п’ятисот робіт вихованців загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, позашкільних установ та окремих фотоаматорів з багатьох областей України. Журі  конкурсу відзначило, що цьогорічні роботи учасників вирізняються різноманітністю, оригінальністю та високим рівнем виконавської майстерності.

Свої творчі роботи на конкурс представила і студентка-першокурсниця нашого коледжу Вергун Діана та здобула перемогу аж у двох номінаціях:

 номінація «Портрет» (середня група) – диплом І ступеня за роботу «Магнетизм»

 номінація «Позажанрове фото» (середня група) – диплом ІІІ ступеня за роботу «До рідної оселі».

Це вже друга перемога студентки на престижних фотоконкурсах. 

Щиро вітаємо Діану та бажаємо їй нових творчих успіхів та перемог!

Вирує новоріччя по-козацьки

Народна забава

 

Вирує новоріччя по-козацьки

19 грудня на площі Польський ринок засвітилася головна ялинка міста, яка є символом Нового року.

Народну забаву «Вирує новоріччя по-козацьки» для жителів міста підготувала Назарець А., студентка 4 курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи», художній керівник курсу Ободовський В.П., керівник роботи Семенків І.А. 

Відкриття зеленої красуні розпочалося  з святкової кавалькади від майдану Відродження до Старого міста. Очолили цьогоріч ходу не лише Діди Морози, а й козаки, які будуть  головними героями багатьох новорічних заходів. Перед тим, як засвітити головну новорічну красуню, присутні на площі  разом загадали одне бажання – мир в Україні. 

Подаруйте свято дітям

Благодійна акція

    

Подаруйте свято дітям

Доброю традицією вже стало проведення в коледжі благодійних акцій до Дня Святого Миколая, мета яких – подарувати дітям незабутнє свято та підтримати віру в добро та казку. До акції цього року долучились як студенти, так і викладачі. На зібрані кошти було придбано солодощі, іграшки та подарунки. 

18 грудня студенти 350 групи спеціалізації ВТЗ (Веренчук А., Костей О., Молофій А., Пшечук Д., Ружицький Ю., Степанець О., Тимошенко К., Хітрова О.) під керівництвом Григоркової Л.А., викладача циклової комісії культурологічних дисциплін, влаштували дітям Кам`янець-Подільського дошкільного навчального закладу «Світлячок» екскурсію в Резиденцію Святого Миколая. Спілкування з ним та отримані подарунки залишили у малечі яскраві враження. Усі були щасливі побачити та відчути дух свята, який панував у залі. Діти з великим ентузіазмом розповідали вірші, співали пісні. Вони були дійсно щасливі, відвідавши це місце. Казковий настрій захопив усіх та залишився на весь день.

Ми хочемо підтримувати та продовжувати цю акцію, бо ж такі моменти запам’ятовуються на все життя. Бачимо щастя в дитячих очах і згадуємо, що у казці ми всі діти.

Вертеп

Обрядове дійство

 

Вертеп

17 грудня відбулося обрядове дійство «Вертеп» у виконанні студентів 323 групи під керівництвом Яворницької Н.О., викладача культурологічних дисциплін.

Учасники вертепу (Малінський М., Турик І., Рабцун О., Горецький О., Стояновський А., Головко Б., Даніліна Н., Богайчук О., Кирилов В., Годлівський Г., Мазур Н., Раїнчук І., Сеник А., Гончарук Д.) представили  цікаву виставу, колядки, вітали з Різдвом Христовим та бажали:

 

Хай музики дзвінко грають,

І естрадники співають,

Хореографи танцюють,

А художники малюють

Хай мистецтво не вмирає 

І  наш коледж процвітає!

О! Музика! Яке це справді диво…

Концерт фортепіанної музики

 

О! Музика! Яке це справді диво…

17 грудня відбувся концерт фортепіанної музики українських композиторів. Організатори заходу - викладачі циклової комісії фортепіано та концертмейстерства (голова комісії Нелюбова Т.Б.).

Ведучі заходу Бойко Д. та Рудько С. проінформували учасників заходу про історію розвитку української фортепіанної музики та творчі доробки українських композиторів. В концертній програмі взяли участь викладачі: Сирота О.М., Воробйова О.С., Котюк О.Р., як солісти-виконавці та студенти: Гаджула О., Хітрова О. (клас викладача Нелюбової Т.Б.), Кирилов В., Белінська А., Підгорна Ю. (клас викладача Москвічової О.О.), Раїнчук І., Бударецька Ю., Мельник А., Калмиков О., Мостепанюк Р., Самарук О., Рабцун О. (клас викладача Тараненко П.А.), Малінський М. (клас викладача Пуги Н.О.), Турик І. (клас викладача Котюка О.Р.), Табельський С., Головач Д., Котик Р. (клас викладача Воробйової О.С.),  Головатий І. (клас викладача Чіненкової А.М.), Бойко Д. (клас викладача Сироти О.М.).

Захід сприяв удосконаленню виконавської майстерності студентів та популяризації української фортепіанної музики.

У день Святого Миколая – з подарунками до дітей

Благодійна акція

 

У день Святого Миколая – з подарунками до дітей

16 грудня студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа»: Большовикова А., Вершигора К., Галецька О., Глюта Н., Ситник Т., Слива О., Цимбалюк А., Швидюк О. (куратор групи Булаєнко В.О.) відвідали Кам`янець-Подільський дошкільний навчальний заклад «Світлячок» та подарували вихованцям дитячого садка теплі речі, іграшки, солодощі, зібрані студентами всіх курсів спеціальності. А також разом із дітками, вони вийшли на прогулянку, під час якої грали в рухливі ігри, спілкувалися та весело проводили час. 

Новорічна магія зірок

Конкурсно-розважальна програма

 

Новорічна магія зірок

16 грудня відбулася конкурсно-розважальна програма «Новорічна магія зірок», яку підготували студенти 4235 групи спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (народні та духові інструменти) та Яворницька Н.О., викладач циклової комісії культурологічних дисциплін.

Ведучі заходу – Селізар Л., Громик Б. провели конкурс новорічних побажань, цікавий астрологічний прогноз підготував Колесник Д. З Новим роком всіх вітали Дід Мороз (Товкало Б.) та Снігурочка (Гуцал А.). Новорічні музичні вітання звучали у виконанні Коваля О., Власова Н., Пержула Ю, Долинського М., Сомика Д., Гаджули О. (318 гр.), Калмикова О. (418 гр.).