Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Грудень 2020 (4)
Листопад 2020 (25)
Жовтень 2020 (20)
Вересень 2020 (20)
Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (22)
Корисні посилання
 • 16-05-2020, 21:12
 • 105
 • 0

 Рік Європи в Україні

 Долучаємося до святкувань у онлайн-форматі

 

 Рік Європи в Україні

 

   Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже Україну та європейські держави єднають спільні цінності, історія та культура.  Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами.  Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.  

    З історії свята

   Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

   Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

   Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

   Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

   Відзначаємо День Європи в Україні

   Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року. Цього року День Європи в Україні припадає на 16 травня.

   2020 рік за указом Президента проголошено Роком Європи в Україні

   Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.Гасло “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною.

   Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

       – формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

       – ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

       – популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

       – залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

   Щороку День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав. Цьогоріч вперше за роки існування свята, у зв’язку з коронавірусом, святкування в Україні відбуваються в онлайн-форматі.

   Шановні викладачі та студенти! Запрошуємо вас ознайомитися з віртуальною виставкою: «ЛІТЕРАТУРНИЙ КВИТОК ДО ЄВРОПИ», яку підготували працівники Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки та переглянути концерт(онлайн) до Дня Європи в Україні.

   Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.

   Щиро вітаємо вас з Днем Європи!

 

 

 

 

 • 13-05-2020, 17:59
 • 168
 • 0

 Писанкар Назар Чекирда

Наші випускники


Писанкар Назар Чекирда 

 

   Писанки, крашанки, крапанки... Назар Чекирда, нацгвардієць військової частини 3008 вправляється у різних техніках із розфарбовування яєць. Він писанкар, закінчив Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв. Щоправда цього року розписувати яйця довелося в армійських умовах. Півроку тому солдата строкової служби призвали до лав Національної гвардії України.

   Гвардієць майже тиждень працював над своїми писанками. Для роботи використовував лиш шкаралупу. Через маленьку дірочку з яйця видував вміст. Кожне - витвір мистецтва, для їх створення треба багато терпіння, зізнається солдат строкової служби.

  «Розмальовував за допомогою писачка і воску, вицарапував голкою. Також вперше спробував робити в стилі «тонаж» – береться папір, на який наноситься барвник і обмотується в нього яйце, шкаралупа вбирає колір сама», – розповідає солдат строкової служби військової частини 3008 Назар Чекирда.

Назар почав захоплюватися писанкарством коли вступив у Кам’янець - Подільський коледж культури і мистецтва на факультет художника-виконавця. Відтоді минуло вже чотири роки Майстер опанував чотири техніки розпису. Головне тут – скрупульозність і акуратність. Але навчитися цього може кожен, головне – мати бажання.

  «Найскладніше малювати воском. Його важко контролювати. Для цього потрібно дуже багато практики. Я за час практики в коледжі розмалював більше 200 писанок. Переважно копії робот з різни регіонів. У кожному куточку України свій дизайн писанок. Розписував не лише курячі, гусячі, а й страусині яйця», - ділиться писанкар Назар Чекирда.

Побратими вже поділиися своїми враженнями.

  «Його роботи захоплюють. Приємно стати свідком такого делікатного, майже, ювелірного мистецтва. Радий, що традиції рідного краю продовжують жити, а серед нас є такі талановиті військовослужбовці. Після знайомства з роботами Назара мені і самому захотілося спробувати розписувати великодні яйця», - говорить про свої враження співслуживець Назара старший солдат Карватка Дмитро.

  За тиждень гвардієць розписав більше півсотні писанок. Ними прикрасив великоднє дерево, святкову інсталяцію встановили у клубі військової частини. Майстер каже, така робота допомагає очиститись духовно.

  Джерело: Військова частина 3008 Національної гвардії України.

Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда 

 

 

 

 • 11-05-2020, 13:24
 • 165
 • 0

Сучасний фахівець соціокультурної сфери: зміст та методи

його підготовки

 Участь в конференції 

 

   23-24 квітня 2020 р. відбулася I Всеукраїнська очно-заочна науково-практична конференція «Традиції та інновації в підготовці фахового молодшого бакалавра сфери культури і мистецтва» на базі Комунального вищого навчального закладу «Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського» Полтавської обласної ради. В конференції взяли участь представники із Волинського,  Гадяцького, Дніпропетровського,  Житомирського, Кам’янець-Подільського, Канівського, Львівського, Ніжинського, Сумського та Харківського коледжів культури і мистецтв (27 чоловік). 

   Учасники конференції у своїх виступах висловлювали власне бачення на тему: «Сучасний фахівець соціокультурної сфери: зміст та методи його підготовки», зокрема:

   - реалізація компетентісного підходу в підготовці фахівців з менеджменту соціокультурної діяльності;
   - нова модель фахівця соціокультурної діяльності в умовах децентралізації;
  - шляхи формування у студентів здатності до здійснення соціокультурної діяльності в умовах об’єднаних територіальних громад;
  - прийоми та методи формування у студентів навичок створення культурно - мистецьких заходів на всіх етапах: від творчого задуму до його реалізації;
   - роль дисциплін самостійного вибору студента в формуванні фахових компетентностей.

    В конференції взяли участь та поділилися досвідом роботи:

   НИЖНИК С.В. Співпраця з об’єднаними територіальними громадами –  ключова умова формування професійних компетенцій сучасного фахівця соціокультурної сфери;

   ПАВЛЮК О.Я. Впровадження технології портфоліо в процес підготовки фахівців з менеджменту соціокультурної діяльності.

   За підсумками роботи конференції видано збірник матеріалів конференції та сертифікат учасника (15 годин), що відповідають Порядку підвищення кваліфікації.

  Рекомендуємо  всім викладачам  ознайомитися з тезами конференції та впроваджувати досвід роботи колег в практику роботи з підготовки фахівців соціокультурної сфери. 

  Режим доступу: Тези конференції.

 

 

 Про що пише «Освітня траєкторія»?

Знайомство з фаховою періодикою

 

 Про що пише «Освітня траєкторія»?

 

   Методична служба коледжу радить педагогічним працівникам познайомитися зі змістом нового випуску інтерактивного інформаційного вісника «Освітня траєкторія» Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» (№9(9) квітень 2020), який присвячено питанням дистанційного навчання.

   Дистанційна освіта, про яку стільки було сказано, не просто увійшла – увірвалася в наше освітянське середовище. Форс-мажорні обставини цієї весни спонукали переглянути підходи до нових можливостей, які відкривають сучасні електронні технології.

   Актуальною в реаліях сьогодення є стаття Тетяни Винниченко «Міфи та реальність дистанційного навчання» (с.50).

   Недостатньо сформовані навички реального спілкування наших студентів переносяться наразі в сферу віртуальної реальності. Зверніть увагу на поради Наталії Мошенської, висловлені у публікації «Культура online-спілкування у контексті реалій сучасного освітнього простору» (с. 9).

   Мобінг на роботі. Які негативні наслідки розповсюдження цього явища можуть бути? Читайте в статті психолога Аліни Руденко «Міжособистісні конфлікти – породження мобінгу на роботі» (с.11).

   Будучи справжнім Педагогом, завжди слідуйте мудрій пораді William Dudley Ward: «Вчіться, поки інші сплять, працюйте, поки інші відпочивають, будьте готові, поки інші розслабляються і мрійте, поки інші плачуться» (с. 12).

   Режим доступу: Освітня траєкторія.

 

 

 • 05-05-2020, 10:26
 • 168
 • 0

Трудовому колективу Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв

До уваги трудового колективу


 • 30-04-2020, 11:21
 • 231
 • 0

Конкурс "Великодній дивограй"

Положення про конкурс

 • 30-04-2020, 11:18
 • 219
 • 0

Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"

Положення про конкурс

Журнал «Фахова передвища освіта»

Знайомство з фаховою періодикою

 

Шановні колеги!

Методична служба коледжу радить познайомитися з матеріалами

навчально-методичного журналу

«Фахова передвища освіта» (№ 1, 2020 р.)

Журнал висвітлює сучасні проблеми освіти, знайомить з досвідом роботи навчальних закладів, є провайдером педагогічних інновацій.

 

 

 

 • 22-04-2020, 15:23
 • 64
 • 0

22 квітня – Міжнародний день Землі

Відзначення дня Землі


22 квітня – Міжнародний день Землі

  

   Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

   Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція було схвалено і отримала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. У цей день 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) студенти, школярі та їхні викладачі, вперше організували проведення національного свята – Дня Землі. Його учасники запропонували звичайним пересічним американцям звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями берегти зелену планету. Вже через рік у США було створено державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, в тому числі і в Україні.

Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У той рік безліч обрізків матерії з написами і малюнками були пронесені по нашій планеті. З них склали прапор Землі площею 660 кв. м, який символізує єдність людей в турботі про майбутнє планети і закликає ставитися з повагою до оточуючого нас світу. За ініціативою американських природоохоронців зі Стенфордського університету 90-ті роки було проголошено “Десятиліття навколишнього середовища». Ця акція отримала підтримку в більш ніж 120 країнах світу, а понад 40 країн об’єднали свої зусилля для проведення кампанії по збереженню біологічного різноманіття. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Саме тоді про День Землі вперше почули і в Україні. І тільки через 2 роки День Землі став відзначатися в Україні як день захисту природи, день акцій з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети.

   У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури. Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. В нього також вплавлені ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».

 • 17-04-2020, 16:13
 • 319
 • 0

 Любов – це К-ПККіМ

Навчання в умовах карантину


Любов – це К-ПККіМ Навчання в умовах карантину


   Карантин не став на заваді виконанню практичних робіт студентами спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Студенти опановують знання з усіх дисциплін дистанційно.

   Цей складний для усіх час надав можливість побачити наших студентів з іншого боку, відкрити нові ракурси їхньої творчості, відчути, що вони дійсно неймовірно обдаровані й талановиті, а ще надзвичайно людяні й доброзичливі.

   Зокрема з навчальної дисципліни «Профмайстерність» студенти 16 групи виготовляють художні вироби із паперу. Свої авторські композиції зі стилізацією рослинних форм надали для огляду Анна СЛОБОДЯНЮК та Христина МАЧУЛІНА.

   Листівку із Великодніми святами підготувала Юлія МАРТИНЮКАміна ПАВЛОВА сумуючи за звичайними заняттями у коледжі виконала листівку «Любов – це К-ПККіМ», використавши абревіатуру Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв.

   З навчальної практики студенти 256 групи під час карантину виготовляють писанки різних етнічних регіонів України, використовуючи технологічні процеси традиційного писанкарства.

   Зокрема студентка Тетяна ТОНЧУК підготувала низку писанок з практики, які виконала напередодні Великодня та надала у вигляді світлин на сайт коледжу.

   Студенти 36 групи опановують знання із виготовлення декоративних виробів із бісеру, вивчаючи технологію нанизування та ткання. Діана КАТЕРНЮК та Вікторія ХАРЧУК надали на сайт коледжу анімалістичні композиції виконані в техніці нанизування із бісеру. Дівчата з цієї ж групи Крістіна ВЕСЕЛОВСЬКА, Альона КІРА, Олена ОЖАРОВСЬКА, Ангеліна КІСЕЛЮК поділились світлинами своїх робіт виконаних технікою ткання.

   Студентка 2-го курсу спеціальності "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація" ділиться секретами написання писанки. Переглянути за прсиланням: Писанка.

   Напередодні ВЕЛИКОДНЯ бажаємо усім, перш за все, здоров’я, миру, радості, терпіння, взаєморозуміння, доброзичливості, вдачі й звичайно – щирого людського щастя. 

   Вітаємо з ВЕЛИКОДНІМИ СВЯТАМИ усіх студентів, батьків, працівників коледжу та членів їхніх родин.

   Усіляких гараздів та гарних свят!

З повагою,

Тетяна МАЙГУР

 

  Любов – це К-ПККіМ Навчання в умовах карантину[thumb]

Любов – це К-ПККіМ Навчання в умовах карантинуЛюбов – це К-ПККіМ Навчання в умовах карантину

 

 

 

               

 

 

 

 • 09-04-2020, 13:19
 • 221
 • 0

Конкурс "Охорона праці очима дітей"

Участь в конкурсі

Конкурс "Охорона праці очима дітей"

 

   05 березня 2020 року в рамках проведення Дня охорони праці, на Хмельниччині підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

   Учасниками конкурсу стали студенти спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Веселовська Крістіна, Кіселюк Ангеліна, Кіра Альона, Мельник Олег, Мачуліна Христина, Олійник Анна, Павлова Аміна, Ситник Юрій, Слободянюк Анна, Собко Марія, Солодовнікова Анна, Шестипалова Дар’я (керівник – Майгур Т.В.).

  Компетентне журі, до складу якого увійшли представники Управління Держпраці у Хмельницькій області, Хмельницької обласної філармонії, Управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації, Державного підприємства «Подільський експертно-технічний центр Держпраці», Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, Хмельницької міської ради серед 2545 художніх робіт  визначило 19 найкращих малюнків дітей у трьох вікових категоріях.

   У віковій групі від 15 до 18 років 3-тє місце посіла  Олійник Анна, студенка 36 гр. спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

   Протокол.

 

                                                             Булаєнко В.О., інженeр з охорони праці

Конкурс "Охорона праці очима дітей"

 • 09-04-2020, 12:30
 • 202
 • 0

 Факти та міфи про Covid-19 

Як вберегти себе від вірусу

 

Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19

Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19

Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19 Факти та міфи про Covid-19

 

   Відеоматеріали за посиланням: Covid-19. 

 

 

 • 13-03-2020, 09:29
 • 1065
 • 0

До уваги студентів 

Дистанційне навчання


   На час карантину з 12.03.2020 по 22.06.2020 будуть розміщуватись завдання з навчальних дисциплін у розділі зліва "Дистанційне навчання".

 • 12-03-2020, 14:37
 • 139
 • 0

Ф.Шопен. Шляхами великих композиторів

Відеолекторій


   04 березня в гуртожитку коледжу був проведений відеолекторій «Ф. Шопен. Шляхами великих композиторів», присвячений 210-й річниці від дня народження відомого польського  композитора та піаніста Ф.Шопена. Організатори заходу – Нелюбова Т.Б., голова циклової комісії фортепіано  та концертмейстерства, Нікітіна І.Р., викладач, Яремійчук М., Ясенко Н. (гр. 418).

   Студенти переглянули відеофільм про життя і творчість митця. У виконанні піаніста С. Ріхтера прозвучав «Революційний етюд» Ф.Шопена.

   Захід сприяв естетичному вихованню студентів.

 • 12-03-2020, 14:33
 • 232
 • 0

Інформаційно-дискусійні форми СКД

Цикл заходів

 

 Інформаційно-дискусійні форми СКД

 

   З 07 лютого по 04 березня в рамках програми з навчальної дисципліни «Навчальна практика МСКД» було проведено  цикл заходів «Інформаційно-дискусійні форми СКД», саме:  «Бережи своє здоров’я», «Гендерна політика: проблеми, втрати та шляхи їх вирішення», «Презентація до кінофільму «Віддана», «Сім чудес світу VS сім чудес України», «Поетеса рідного краю». Організатори заходів – Ляшук Т.Є., голова циклової комісії культурологічних дисциплін, студенти 317 групи.

   Кузяк Б. (гр. 317) провів бесіду-гру «Бережи своє здоров’я». Цей захід був спрямований на питання безпеки життя та профілактичні поради під час пожежі. Під час роботи проведено вікторину «Полювання на пожежу» та гру «Мозковий штурм. Бачимо всі ризики». Кожен із учасників ділився знаннями про поведінку під час пожежі. Найактивнішим студентам були вручені призи.

   Мелекесцева М. (гр. 317) провела диспут «Гендерна політика: проблеми, втрати та шляхи їх вирішення». Протягом диспуту порушувалися питання особливостей розвитку особистості в залежності від гендера. Присутні обговорювали пріоритетність чоловічої та жіночої статей. Диспут був доповнений відеоматеріалами та графічними схемами.

   Кушнір Ю. (гр. 317) запропонувала презентацію до кінофільму «Віддана» (кінорежисерка Христина Сиволап). Присутні переглянули трейлери, бекстейджі зі зйомок фільму. Фільм зацікавив глядачів тематикою, естетикою кадрів, грою акторів. В основі сюжету – тема кохання і людських стосунків. Після перегляду учасники обмінялись враженнями і думками від побаченого.

   Квасньовська В. (гр. 317) провели відеоекскурсію «Сім чудес світу VS сім чудес України». Під час екскурсії студенти ознайомилися з чудесами світу та України. Екскурсія викликала позитивні емоції та бажання відвідати ці місця. Наш світ прекрасний, тому ми повинні пізнавати його.

   Дудка В. (гр. 317) провів ток-шоу з викладачем коледжу Латюк Н.І. «Поетеса рідного краю». Ніна Іванівна представила збірки своїх поезій та деякі з них продекламувала. У процесі спілкування студенти дізналися багато цікавого про авторку, були вражені її творчістю.

 • 12-03-2020, 12:55
 • 131
 • 0

Пробне тестування: змінено дати проведення

ЗНО та ДПА


Пробне тестування: змінено дати проведення

 

   Із  метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

   Тестування з української мови і літератури проходитиме 4 квітня 2020 року, тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.

   Звертаємо увагу учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що вони мають повторно видрукувати запрошення-перепустки.

   До 14 березня ми повідомимо про дати визначення результатів.

   Стежте за актуальними новинами на нашому сайті, зберігайте спокій і будьте здорові!

   Джерело: Вінницький УЦОЯО.

 • 11-03-2020, 13:35
 • 144
 • 0

 Пам’ятка громадянам щодо запобігання зараження коронавірусом
Як  вберегти себе від вірусу


   Наразі  відомо,  що  новий  коронавірус  передається  краплинним  та контактним шляхами. Переважає  контактний  шлях,  коли  вірус  потрапляє  на  слизові  оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці), після торкання до об’єктів  (тварин,  м’яса,  риби,  дверних  ручок,  поручнів),  що  контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

   Миття рук з милом:

тривалість процедури — 20–40 с; вода  має  бути  теплою  (комфортної  температури),  а  не  холодною  чи гарячою; обов’язкова  процедура:  якщо  руки  видимо  забруднені,  після  приходу  з вулиці,  перед  прийомом  їжі,  після  відвідування  туалету,  якщо  відсутній антисептик для рук.

   Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або хлоргексидину  2%  (інші  засоби,  що  реалізують  як  «антисептик  для  рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими); антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню); тривалість обробки — близько 30с; особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду); обов’язкова  процедура  в  разі  будь-яких  контактів  із  (потенційно) забрудненими об’єктами; у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри; контролюйте  доступ  маленьких  дітей  до  антисептика  (він  містить  спирт  і токсичний для прийому всередину).

3. Уникайте скупчення людей.

4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

5. Використовуйте захисну маску: обов’язково    якщо  захворіли  і  маєте  респіраторні  симптоми  (кашель, нежить); якщо  перебуваєте  у  місцях  великого  скупчення  людей    з  метою додаткового захисту.

   Використовуйте маску правильно: вона має покривати ніс і рот; вона має щільно прилягати, без відступів по краях; заміняйте маску, щойно вона стала вологою; не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком; заміняйте маску що чотири години; не використовуйте маску повторно.

 • 06-03-2020, 14:56
 • 29
 • 0

Музичні ерудити: визначено кращих 

Конкурс на кращий запис музичного диктанту


Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)


    05 березня в гуртожитку коледжу було проведено конкурс на кращий запис музичного диктанту. Організатор заходу – Рудько Е.Й., викладач хорових та музично-теоретичних дисциплін.

  У конкурсі взяли участь студенти спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво», «Народне пісенне мистецтво», «Музичне мистецтво естради».

       Переможці конкурсу:

        І місце   Кукурудза Володимир (гр. 2137)

                      Філіпчук Артем (гр. 435)

                      Дойчук Яків (гр. 248)

        ІІ місце   Гудзяк Владислав (гр. 2137)

                      Михайлова Яна (гр. 426)

                      Варивода Антон (гр. 338)

        ІІІ місце  Кульчицька Ольга (гр. 317)

                       Головко Тарас (гр. 338)

                       Калинюк Владислав (гр. 2137)

       Захід сприяв всебічному розвитку музичного слуху та пам’яті.

 

Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)

Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)

Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)

Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)Музичні ерудити: визначено кращих (гармонія)