Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Лютий 2021 (6)
Січень 2021 (26)
Грудень 2020 (21)
Листопад 2020 (27)
Жовтень 2020 (20)
Вересень 2020 (21)
Корисні посилання
 • 26-06-2020, 12:19
 • 268
 • 0

Метроном творчих досягнень 

Презентація електронної книги

 

Метроном творчих досягнень

 

   Метроном творчих досягнень: Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв від ювілею до ювілею (2015-2020): топ досягнень: фотоальбом присвячений 90-річчю з часу заснування навчального закладу і відображає основні віхи діяльності коледжу у цей період.

   У фотоматеріалах висвітлена робота циклових комісій, творчих колективів, бібліотеки, музею історії коледжу, ради студентського самоврядування. Акцентовано увагу на співпраці з об’єднаними територіальними громадами, волонтерській, концертній, науково-дослідній та міжнародній діяльності навчального закладу. Представлено коледж як базу проведення конференцій, семінарів, методичних об’єднань, підвищення кваліфікації працівників культури, а також обласного конкурсу виконавців на народних інструментах «Подільський дивоцвіт».

    За яскравими світлинами творчих досягнень і перемог стоїть величезна напружена праця, години виснажливих репетицій і вдосконалення майстерності педагогів і студентів, - всіх, хто налаштував метроном своїх душ і сердець на добро, мистецький неспокій, на постійний пошук і творчість в обраній професії.

    В альбомі використано фотороботи студентів спеціалізації «Кіно-, фото-, відеосправа», які супроводжуються гіпертекстовими посиланнями на матеріали з офіційного сайту коледжу.

    Над виданням працювали: відповід. за вип. Нижник С. В.; укладачі: Павлюк О. Я., Никитюк С. С.; комп’ютерна верстка Філіпчук Т. М.; технічна підтримка Шумілова І. В.

    Фотоальбом адресований всім, хто цікавиться розвитком мистецької освіти на Поділлі.

  Метроном творчих досягнень.

 

 • 26-06-2020, 11:15
 • 265
 • 0

Підсумували досягнення випускників

Державні екзамени в онлайн-форматі


Підсумували досягнення випускників


   З 07 по 26 червня 2020 року в коледжі проводилась державна атестація випускників. Їх компетенції оцінювала державна екзаменаційна комісія, яку очолював Гаврилюк П.В., директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради. Дуже приємно, що Петро Віталійович, випускник коледжу 2004 року спеціальності «Хореографія», сьогодні очолює важливий підрозділ міської ради, компетентний фахівець культурно-мистецької галузі не тільки міста, а й Хмельницької області.

   У складі ДЕК: Нижник С.В., директор коледжу (заступник голови): Червоногродський І. І., заступник директора з навчальної роботи, Павлюк О. Я., завідувач відділення, Корчук В. М., завідувач навчально-виробничої практики (члени комісії); голови циклових комісій: Василенюк В.М., Козак О.В., Ляшук Т.Є., Олексійчук М.А., Остап’юк Л.М., Павлюк О.Ф., Пшинешнюк С.С., Червінська І.Є., Чорнобиль В.В. та Никитюк С. С., методист коледжу (секретар комісії). Інформаційне забезпечення екзаменів здійснювала інженер - програміст Шумілова І.В.

За результатами державної атестації 74 студенти підтвердили свої професійні знання та навички, 24 із них отримали дипломи з відзнакою.

   Цьогорічні екзамени були особливими через карантинні умови. Вони проходили в онлайн-форматі. Варто зазначити, що всі студенти повністю виконали навчальний план, успішно склали комплексні тестові кваліфікаційні екзамени, екзамени з фаху та захистили дипломні роботи. Свої досягнення за роки навчання випускники представили у портфоліо, з якими ознайомилися члени ДЕК та які представлені на офіційному сайті коледжу в розділі «Портфоліо».

   Державна екзаменаційна комісія відзначила високу організаційну підготовку екзаменів, їх технічне забезпечення та належний рівень знань випускників.

 

   Захист дипломів ІV курсу спеціальності «ОМДМР»

   25 червня відбувся захист дипломних робіт студентів 4 курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»

Державна екзаменаційна комісія працювала під головуванням Гаврилюка Петра Віталійовича – директора департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.

  Студенти виконали дипломні роботи в непростих умовах карантину і дистанційного навчання. Усі поставились відповідально до виконання головної і завершальної роботи за час навчання в коледжі. Адже дистанційне навчання - це новий вид навчання. Теми та техніки дипломних робіт студенти обрали непрості та досить актуальні на сьогоднішній день.

  Токовенко Юлія – диптих «Іллюзія буденності» - показала філософське бачення стану природи на сьогоднішній день. У роботі відчувається крик душі, заклик до людей схаменутись, не знищувати природу, бо ще трішки - і людство вже не втримає той потік бруду, яким переповниться наша планета Земля.

  Прибатень Лілія – серія ваз «Сакральний Кам’янець» - прозорість ваз перегукується з чистотою віри. Дослідила сакральну архітектуру Кам’янця-Подільського та відобразила їх на скляних вазах.

  Кушнірчук Вікторія – серія робіт «Людина і світ» - досліджувала різні чинники негативного впливу забруднень води, повітря і землі. Її робота – це переживання про забруднення річок різними викидами підприємств, повітря -радіаційним випромінюванням, а також про вирубку лісів та зміну клімату.

  Гавриленко Анна – серія робіт «Різнотрав’я»,  досліджувала різновиди трав, що ростуть на узбіччі лісів  , в полях та на берегах річок. Вивчала їх цілющі властивості та використання  трав у господарстві.

 Костюк Олена – декоративна композиція «Міф чи реальність. Бакота - місце сили». Студентка перейнялась долею затопленого села Бакота, його давньою історією та долями виселених людей. 

  Микицей Євгенія – декоративне панно «Фонтани Кам’янця» - дослідила існуючі та зруйновані фонтани міста, довела позитивний вплив фонтанів на настрій та здоров’я людини.

  Богуш Анжеліка – серія робіт «Поділля». Студентка поєднала в одну композицію два види декоративно-прикладного мистецтва – ткацтво і гончарство. Дослідила історію ткацьких і гончарних промислів на Поділлі, а також виткала килимки та об’єднала їх із килимами, витканими  її бабусею. Отож вийшло своєрідне об’єднання поколінь, передача досвіду від бабусі до онучки.

  Студенти, досліджуючи обрані теми, надихались творчістю відомих художників, які також працювали над подібними темами. Опрацьовували велику кількість літератури по темі, досліджували техніки і технології виконання роботи в матеріалі. Підраховували вартість всіх складових дипломної роботи.  Було багато проб і помилок. Але все ж таки роботи виконані на належному професійному рівні. Їх високо оцінили члени державної екзаменаційної комісії.

  Шановні випускники, вітаємо із знаковою подією у житті – захистом дипломів! Адміністрація та викладачі коледжу переконані, що на ваших шляхах буде ще багато перемог, нових проєктів, нових досягнень! Хай все задумане збувається! Нехай диплом випускника залишається для вас не лише документом про освіту, а й надійним провідником на професійному шляху, та предметом гордості. Бажаємо плідної професійної діяльності !!!

 

Куратор 426 ОМДМР – Горна Л.А.


Підсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускників

Підсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускників

Підсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускників

Підсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускників

Підсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускників

Підсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускників

Підсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускниківПідсумували досягнення випускників

 

 • 25-06-2020, 20:05
 • 470
 • 0

 «Великодній дивограй - 2020»

Конкурс авторських композицій

 

У червні 2020 року за результатами навчальної практики студентів ІІ курсу відбувся конкурс авторських композицій «Великодній дивограй». Організатор конкурсу - Майгур Т.В. - викладач циклової комісії "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація".

У конкурсі брали участь студенти 256 групи спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»: Андрощук Кароліна, Агапієв Дмитро, Бонцю Христина, Івасюк Михайло, Мазур Ельвіра, Мельник Олег, Ситник Юрій, Тончук Тетяна.

Писанки, виконані учасниками конкурсу, експонувались у вигляді композицій із світлинами інсталяцій на теми: «Знаково-символічне писанкарство», «Сюжетно-тематичне писанкарство».

Усі авторські композиції конкурсу, які демонструватись на сайті коледжу, оглядали та оцінювали відвідувачі впродовж тижня з 15 по 22 червня 2020 року.

22 червня 2020 року відбувся підрахунок голосів і визначено переможців конкурсу. За конкурсні роботи усього було надіслано 131 вподобання.

У номінації «Знаково-символічне писанкарство» глядачі відзначили такі роботи:

   Гран-прі – Мазур Ельвіра – за авторську композицію «Дві долі» (26% голосів);

   1 місце  Ситник Юрій – за авторську композицію «Поєднання» (4,9%);

   2 місце – Андрощук Кароліна – за авторську композицію «В очікувані» (4,1%);

   3 місце – Агапієв Дмитро – за авторську композицію «Помаранчевий олень» (2,4%);

   3 місце  Бонцю Христина – за авторську композицію «Дерево життя» (2,4%).

У номінації «Cюжетно-тематичне писанкарство» до вподоби були інсталяції:

   Гран-прі – Мельник Олег – за авторську композицію «Скандинавія» (20,33% голосів);

   1 місце  Мазур Ельвіра – за авторську композицію «Світ навколо нас»  (13%) ;

   2 місце  Івасюк Михайло – за авторську композицію «Зв’язок поколінь» (6,5%);

   2 місце   Тончук Тетяна – за авторську композицію «Серце Ангела» (6,5%);

   3 місце  Бонцю Христина – за авторську композицію «Друг» (4,9%);

   3 місце  Ситник Юрій – за авторську композицію «Полум’я традицій» (4,9%).

Учасники і переможці отримали грамоти за участь у конкурсі авторських композицій «Великодній дивограй - 2020», дизайн яких розробила Поп’юк Х-М., випускниця 2013 року спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво».

Дякуємо усім конкурсантам за гарний творчий дарунок до 90-річчя коледжу. Вітаємо усіх учасників конкурсу! Творчого натхнення та усіляких гараздів!

 

Тетяна МАЙГУР,

викладач циклової комісії ОМДМР

 

 

 

 

 

 

 • 25-06-2020, 16:29
 • 194
 • 0

 Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження

Дистанційний захист курсових робіт

 

   Дистанційне навчання стало викликом для усіх учасників освітнього процесу. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати студентів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто, але все можливо. Дистанційне навчання, в свою чергу, ще й створює нові виклики для дотримання норм і правил академічної доброчесності. Так 12 червня відбувся захист курсових робіт студентами ІІІ курсу спеціальностей «Хореографія» та «Музичне мистецтво» з навчальної дисципліни «Педагогіка» за допомогою мобільного додатка Viber (керівник – Продан Ю.П., викладач циклової комісії загальноосвітньої підготовки).

   Під час підготовки та виступів студенти на високому рівні продемонстрували практичні навички наукової праці (пошук джерел і робота з ними, реферування наукової літератури, порівняння кількох поглядів на одну проблему, робити узагальнення та висновки), рівень знань з певної спеціалізації, самостійне мислення. Варто відзначити роботи студентів Бугерчук І., Буринської А., Бучик К., Дубчак Н., Іванової В., Степанюк І. (34 гр.), Білюк М., Зломиноги І., Комарчевої А., Синіцького П. (338 гр.)

Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження

Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження

Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження

Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження Курсова робота як вид науково-педагогічного дослідження

  Відео захисту: Іванова.

 

 

 

 

 • 25-06-2020, 16:19
 • 431
 • 0

Конкурс авторських композицій

«Рукотворні барвоцвіти» – 2020

Результати конкурсу

 

У червні 2020 року за результатами навчальної практики студентів III курсу відбувся конкурс авторських композицій «Рукотворні барвоцвіти». Організатор конкурсу – Майгур Т.В., викладач циклової "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація".

У конкурсі брали участь студенти 36 групи спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація: Веселовська Крістіна, Катернюк Діана, Кіра Альона, Кіселюк Ангеліна, Лозінський Максим, Ожаровська Олена, Олійник Анна, Солодовнікова Анна, Ткачук Діана, Ткачук Ірина, Харчук Вікторія, Шестопалова Дар’я.

Вироби із бісеру, виконані учасниками конкурсу, експонувались у вигляді композицій з світлинами інсталяцій на теми: «Комплект прикрас», «Об’ємний декоративний виріб».

Усі авторські композиції конкурсу, які демонструватись на сайті коледжу, оглядали та оцінювали відвідувачі впродовж тижня з 15 по 22 червня 2020 року.

22 червня 2020 року відбувся підрахунок голосів і визначено переможців конкурсу. За конкурсні роботи усього було надіслано 1926 вподобань.

У номінації «Комплект прикрас» глядачі відзначили такі роботи:

·         Гран-прі – «Морська хвиля вражень» Кіри Альони – (11,6% голосів),

·         1 місце – «Світанок в лагуні» Харчук Вікторії – (11,3%),

·         2 місце – «Скарби нації» Веселовської Крістіни – (9,2%),

·         2 місце – «Небесні мрії» Катернюк Діани – (9,2%),

·         3 місце – «Лісова пісня» Ожаровської Олени – (8,6%),

·         3 місце – «Ніжність літнього ранку» Ткачук Діани – (8,6%).

У номінації «Об’ємний декоративний виріб» до вподоби були інсталяції:

·      Гран-прі – «Феєрія підводного світу» Харчук Вікторії – (13,8% голосів),

·      1 місце – «Самотня сакура» Олійник Анни – (10,6%)

·      2 місце – «Ангельське диво» Веселовської Крістіни – (7,8%),

·      3 місце – «Осіння симфонія» Катернюк Діани(2,3%),

·      3 місце – «Бонсай» Шестопалової Дар’ї – (1,6%),

·      3 місце – «Блакитне полум’я» Ткачук Діани – (1,4%),

·      3 місце – «Дерево любові» Ткачук Ірини – (1,3%).

Учасники Кіселюк Ангеліна, Лозінський Максим, Солодовнікова Анна відзначені грамотами за участь у конкурсі авторських композицій «Рукотворні барвоцвіти», дизайн яких розробила Поп’юк Х-М., випускниця 2013 року спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво».

Дякуємо усім конкурсантам за гарний творчий дарунок до 90-річчя коледжу. Вітаємо усіх учасників конкурсу! Творчого натхнення та усіляких гараздів!

  Тетяна МАЙГУР,

викладач циклової комісії ОМДМР

 

 • 24-06-2020, 17:19
 • 230
 • 0

У бібліотеці коледжу – нові надходження

Список видань


У бібліотеці коледжу – нові надходження У бібліотеці коледжу – нові надходження

У бібліотеці коледжу – нові надходження У бібліотеці коледжу – нові надходження

 

 

 


 

 

 

 

Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років

Виставка до ювілею коледжу


Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років

 

   Історія коледжу є предметом гордості всіх, хто в ньому працює та навчається, тих, хто збагатив його славу і честь, створював традиції та заклав фундамент на майбутнє. За свою багаторічну історію навчальний заклад підготував понад 8 тисяч фахівців в галузі культури, серед яких випускники, що займають високі державні посади, керують розвитком культури в області та за її межами, відзначені високими званнями та нагородами, мають значні досягнення у виконавській майстерності, очолюють знані мистецькі колективи.

  2020 рік - особливий, ювілейний не тільки для нашого колективу, але й для культурно - мистецької спільноти, адже коледж є колискою талантів, оберегом сучасної духовності, живою криницею натхнення для багатьох поколінь, які творили і творять нашу творчу історію.

   З нагоди ювілею бібліотека підготувала книжково - ілюстративну експозицію : «Кам’янець - Подільському коледжу культури і мистецтв - 90», на якій представлені документальні джерела та фотодокументи з його історії і розвитку та інформація про творчі досягнення, нагороди, відзнаки.

  Щиро вітаємо викладачів, працівників, ветеранів, студентів, випускників та майбутніх абітурієнтів з ювілеєм коледжу. Нехай талант та успіх супроводжує вас у житті. Творіть та примножуйте славу нашої рідної альма – матер!

 Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років

 

 • 15-06-2020, 20:16
 • 259
 • 0

 "Великодній дивограй"

Конкурс авторських композицій

  
   Проголосувати  за роботу можна за посиланням: Конкурс. • 15-06-2020, 19:33
 • 342
 • 0

"Рукотворні барвоцвіти"

Конкурс авторських композицій

 

 

   Проголосувати за роботу можна за посиланням: Конкурс.


 • 12-06-2020, 10:54
 • 197
 • 0

Я народилась, щоб творити

Творчий подарунок коледжу

Я народилась, щоб творити Творчий подарунок коледжу


   Творчим подарунком 90-річному ювілею коледжу стала книга поезій Ольги  Подольської  «Я – Українка», яка нещодавно поповнила фонди музею та бібліотеки коледжу.

   Поетична збірка складається з розділів: «Я – Українка», «Любовна  лірика», «Стежками життя», «Пам’яті тих, кого нема…», «Поезія як біль мого народу». Кожна з поезій пронизана великою любов’ю до рідної землі, до свого коріння та відкриває  найпотаємніші почуття і сподівання жіночої душі. «Україно моя, мила кіточко, ти є найкращою країною на всій Землі. Ти одна єдина, облюбленна, одарована всіма багатствами, які є на нашій планеті. Ти квітуча, ти могуча, ти співоча, ти неоціненний скарб…» - такими словами  авторка звертається до нашої Вітчизни та кожним поетичним рядком збірки стверджує, що вона патріотка, вона – українка, вона «народилась,  щоб творити».

   Ольга Подольська  (Зінаїда Кравчук) – випускниця коледжу 1993 року спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво», надзвичайно талановита, неординарна  особистість зі своїм світобаченням  та  харизмою. То ж побажаємо їй  поетичного натхнення та подальших творчих успіхів! 

   Запрошуємо викладачів та студентів познайомитися з творчим доробком нашої випускниці. З нетерпінням чекаємо презентації книги в стінах рідного коледжу.

Я народилась, щоб творити Творчий подарунок коледжу Я народилась, щоб творити Творчий подарунок коледжу

 

 

 • 04-06-2020, 15:01
 • 195
 • 0

Театр. NET

Перший міжнародний інтернет-конкурс

 

   У травні 2020 року учасники театру-студії «На Зарванській» взяли участь у Першому міжнародному театральному інтернет-конкурсі «ТЕАТР.NET» із виставою «Чарівне дзеркало» (художній керівник та режисер Семенків І.А.). і здобули диплом першого ступеня у номінації «Аматорський театр».

   Вітаємо з перемогою!

 


Театр. NET Перший міжнародний інтернет-конкурс Театр. NET Перший міжнародний інтернет-конкурс

Театр. NET Перший міжнародний інтернет-конкурс Театр. NET Перший міжнародний інтернет-конкурс

 

 

 

 • 27-05-2020, 12:01
 • 119
 • 0

 «Козацька родина»

Всеукраїнський конкурс-фестиваль мистецтв

 

  28 березня 2020 року у м. Хмельницький дистанційно відбувся  Всеукраїнський конкурс-фестиваль мистецтв «Козацька родина», у якому взяли участь студенти та викладачі коледжу коледжу.

     Переможці конкурсу:

   Гран-прі - Прокопишен О. (гр. 418) – номінація: «Вокальне мистецтво (академічний вокал)», клас викладача Мечак Л.М., концертмейстер Сирота О.М.

   Гран-прі – Мельник Юлія (гр. 317) - номінація: «Вокальне мистецтво (народний вокал)», клас викладача Мечак Л.М., концертмейстер Бойко В.В.

    Вітаємо з перемогою!

 


  «Козацька родина» «Козацька родина»

«Козацька родина» «Козацька родина»

 

 


 

 

 • 25-05-2020, 15:40
 • 273
 • 0

"Я АРТИСТ - ОНЛАЙН"

Участь в дистанційному конкурсі

 

Участь в обласному дистанційному конкурсі "Я АРТИСТ - ОНЛАЙН"

 Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва  за підтримки управління інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації проводить обласний багатожанровий дистанційний конкурс «Я АРТИСТ – ОНЛАЙН»

    Подача заявок здійснюється з 05.05.2020 до 15.06.2020

Журі переглядає і оцінює відеовиступи до 25.06.2020

ОНЛАЙН КОНКУРС ПРОВОДИТЬСЯ В НАСТУПНИХ НОМІНАЦІЯХ:

   *Вокальна творчість (класична, народна, естрадна, джазова (соло, дуети, тріо, ансамблі, хори)

   *Інструментальна творчість (класична, естрадна, народна, джазова (соло на різних інструментах, ансамблі, оркестри)

   *Танцювальна творчість (народний танець, естрадний танець, класичний танець, дитячий танець, спортивні бальні танці (соло і ансамблі)

   *Театральна творчість (драматичний театр, музичний театр, мініатюри, уривки з вистав, ляльковий театр, театри пластики, театри танцю та інші)

   *Художнє слово

   *Інші номінації (відповідно до прийнятих заявок)

    Детальніша інформація: «Я АРТИСТ – ОНЛАЙН».

 

 

 

 

 • 24-05-2020, 17:52
 • 350
 • 0

 Мистецький форум

Участь в онлайн-конференції


Мистецький форум

 

   24 травня 2020 року відбулася онлайн-конференція на платформі Zoom для викладачів ДМШ та творчої спільноти на тему: «Деякі аспекти цифрової трансформації мистецької освіти», у якій взяла участь Мечак Л.М., викладач циклової комісії музично-теоретичних дисциплін.

   Лариса Михайлівна виступила з доповіддю на тему: «Сучасні цифрові технології на службі викладача мистецьких дисциплін».

 Мистецький форум. 

 • 21-05-2020, 13:32
 • 217
 • 0

Затверджено графік ЗНО-2020

ЗНО та ДПА


Затверджено графік ЗНО-2020 ЗНО та ДПА

 

ОСНОВНА СЕСІЯ ВІДБУДЕТЬСЯ

25 ЧЕРВНЯ – 17 ЛИПНЯ,

РЕЗУЛЬТАТИ ОГОЛОСЯТЬ ДО 29 ЛИПНЯ

 

   Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відповідні зміни до календарного плану підготовки та проведення ЗНО оприлюднено на сайті МОН.

   Згідно з графіком, тестування відбудуться у такі дати:

   - математика – 25 червня,

   - українська мова і література – 30 червня,

   - фізика – 2 липня,

   - іспанська, німецька, французька мови – 6 липня,

   - англійська мова – 7 липня,

   - історія України – 9 липня,

   - біологія – 13 липня,

   - географія – 15 липня,

   - хімія – 17 липня.

   Поріг «склав/не склав» та результати ЗНО визначатимуться:

   - з математики, фізики – до 16 липня,

   - з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 24 липня,

   - з географії, хімії – до 28 липня.

   Відповідно, результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників:

   - з математики, фізики – до 17 липня,

   - з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 25 липня,

   - з географії, хімії – до 29 липня.

   Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання заплановано на 23 липня – 11 серпня. Результати додаткової сесії буде визначено і оголошено до 14 серпня.

   Під час тестування учні та інструктори будуть забезпечені захисними масками, а пункти проведення ЗНО – антисептиками.

   Нагадаємо, цьогоріч перелік уповноважених закладів вищої освіти, до яких за спрощеною процедурою можуть вступати жителі тимчасово окупованих територій Донбасу та АРК Крим (м. Севастополь), розширився до 91 університету. З них 77 ЗВО підпорядковані МОН, а 14 – МОЗ, МВС та Мінкульту.

   Джерело: МОН.

 

 

 

 • 18-05-2020, 13:21
 • 171
 • 0

 Роковини трагедії, яка досі триває

 Цикл заходів в онлайн-форматі


Роковини трагедії, яка досі триває

 

   18 травня - скорботний день в історії кримських татар та всієї України. Цього дня 1944 року сталінський режим руками НКВС розпочав геноцид корінного народу Криму.

   Майже пів мільйона кримців депортували з півострова. Людей загнали у товарні вагони та вивезли до Сибіру і Середньої Азії. Вони тисячами гинули в дорозі, потім роками поневірялися в чужині.

  Але боротьба кримськотатарського народу за свою Батьківщину ніколи не припинялась. Репресії, переслідування, ярлики «автономістів», «зрадників» та «екстремістів» – ніщо не зламало дух цих людей.

   І зараз їхні долі і життя - знову під прицілом російського агресора, який захопив Крим, переслідує і кидає за грати всіх, хто протестує проти окупації.

   Шановні викладачі та студенти!

  Сьогодні ми згадуємо численні жертви масових депортацій народу Криму, пролиту кров та покалічені долі безневинних людей. Пам’ятаємо всіх, хто не повернувся додому, хто був розстріляний, закатований, замордований у в'язницях, таборах і катівнях та розділяємо біль кримськотатарського народу разом з усією Україною. Ми пам’ятаємо!

   Рекомендуємо до перегляду:

    -«День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: Як відбувалася депортація 1944 року». Історична довідка

    -«День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу». Перегляд відеоуроку, який підготував Міністерство освіти і науки України 
    -«Вкрадений Крим. Історія депортації». Знайомство з віртуальною виставкою, яку підготувала Хмельницька ОУНБ

    - Перегляд кінофільму «Хайтарма» 

    -Екскурсія до онлайн-музею депортації кримських татар «Tamırlar».

 

Роковини трагедії, яка досі триває

  

 Геноцид кримськотатарського народу 1944 року ми  

повинні пам’ятати, щоб не допустити знов!

 

 

 

 

 

 • 16-05-2020, 21:12
 • 127
 • 0

 Рік Європи в Україні

 Долучаємося до святкувань у онлайн-форматі

 

 Рік Європи в Україні

 

   Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже Україну та європейські держави єднають спільні цінності, історія та культура.  Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами.  Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.  

    З історії свята

   Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

   Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

   Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

   Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

   Відзначаємо День Європи в Україні

   Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року. Цього року День Європи в Україні припадає на 16 травня.

   2020 рік за указом Президента проголошено Роком Європи в Україні

   Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.Гасло “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною.

   Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

       – формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

       – ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

       – популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

       – залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

   Щороку День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав. Цьогоріч вперше за роки існування свята, у зв’язку з коронавірусом, святкування в Україні відбуваються в онлайн-форматі.

   Шановні викладачі та студенти! Запрошуємо вас ознайомитися з віртуальною виставкою: «ЛІТЕРАТУРНИЙ КВИТОК ДО ЄВРОПИ», яку підготували працівники Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки та переглянути концерт(онлайн) до Дня Європи в Україні.

   Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.

   Щиро вітаємо вас з Днем Європи!

 

 

 

 

 • 13-05-2020, 17:59
 • 192
 • 0

 Писанкар Назар Чекирда

Наші випускники


Писанкар Назар Чекирда 

 

   Писанки, крашанки, крапанки... Назар Чекирда, нацгвардієць військової частини 3008 вправляється у різних техніках із розфарбовування яєць. Він писанкар, закінчив Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв. Щоправда цього року розписувати яйця довелося в армійських умовах. Півроку тому солдата строкової служби призвали до лав Національної гвардії України.

   Гвардієць майже тиждень працював над своїми писанками. Для роботи використовував лиш шкаралупу. Через маленьку дірочку з яйця видував вміст. Кожне - витвір мистецтва, для їх створення треба багато терпіння, зізнається солдат строкової служби.

  «Розмальовував за допомогою писачка і воску, вицарапував голкою. Також вперше спробував робити в стилі «тонаж» – береться папір, на який наноситься барвник і обмотується в нього яйце, шкаралупа вбирає колір сама», – розповідає солдат строкової служби військової частини 3008 Назар Чекирда.

Назар почав захоплюватися писанкарством коли вступив у Кам’янець - Подільський коледж культури і мистецтва на факультет художника-виконавця. Відтоді минуло вже чотири роки Майстер опанував чотири техніки розпису. Головне тут – скрупульозність і акуратність. Але навчитися цього може кожен, головне – мати бажання.

  «Найскладніше малювати воском. Його важко контролювати. Для цього потрібно дуже багато практики. Я за час практики в коледжі розмалював більше 200 писанок. Переважно копії робот з різни регіонів. У кожному куточку України свій дизайн писанок. Розписував не лише курячі, гусячі, а й страусині яйця», - ділиться писанкар Назар Чекирда.

Побратими вже поділиися своїми враженнями.

  «Його роботи захоплюють. Приємно стати свідком такого делікатного, майже, ювелірного мистецтва. Радий, що традиції рідного краю продовжують жити, а серед нас є такі талановиті військовослужбовці. Після знайомства з роботами Назара мені і самому захотілося спробувати розписувати великодні яйця», - говорить про свої враження співслуживець Назара старший солдат Карватка Дмитро.

  За тиждень гвардієць розписав більше півсотні писанок. Ними прикрасив великоднє дерево, святкову інсталяцію встановили у клубі військової частини. Майстер каже, така робота допомагає очиститись духовно.

  Джерело: Військова частина 3008 Національної гвардії України.

Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда