Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Популярні новини
  Опитування
  Оцініть роботу сайту:
  5
  4
  3
  2
  1

  Архів новин
  Листопад 2022 (12)
  Жовтень 2022 (6)
  Вересень 2022 (15)
  Серпень 2022 (32)
  Липень 2022 (8)
  Червень 2022 (15)
  Корисні посилання

  Перша хорова асамблея

  Участь у мистецькому форумі 

   

  Перша хорова асамблея

  14-15 травня 2015 року у Кам’янці-Подільському відбулась Перша хорова асамблея, в якій взяли участь кращі дитячо-юнацькі та студентські хорові колективи Хмельницької області, хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, керівники хорів, викладачі хорових дисциплін початкових спеціалізованих та вищих мистецьких навчальних закладів області.

  Організатори дійства — управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.

  На базі коледжу відбулось урочисте відкриття та конференція викладачів хорових дисциплін на тему: “Хорова музика в контексті мистецької освіти”. З вітальним словом виступила т.в.о. директора коледжу Червінська І.Є.

  В рамках  конференції обговорювались сучасні навчально-виконавські технології в хоровій освіті, історія розвитку хорового мистецтва Хмельниччини, творчий внесок подільських композиторів у хорове мистецтво, значення хорової духовної музики у вихованні дітей та молоді, питання методики та практики роботи з учнівськими та студентськими хорами. В концертній програмі взяла участь народна академічна хорова капела “Гомін” (художній керівник Боднар О. Л., концертмейстер Тимчук Г. І.).

    

  Щирість і талант ніколи не старіють…

  Творча зустріч з викладачем-ветераном коледжу

   

  Щирість і талант ніколи не старіють…

  В рамках студентського об'єднання «Музична вітальня» відбулася творча зустріч студентів з Гордійчук М.П., ветераном коледжу, високопрофесійним педагогом та активним популяризатором музичного мистецтва. Організатори заходу – Рудько Е.Й. та  Мартинюк О.В., викладачі циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін.

  Завідуюча денним відділенням Лугачова Н.Г., студенти 318  групи, куратор Червоногородський І.І., викладачі циклової комісії та народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело», керівник Мечак Л.М. привітали Марію Петрівну з її 75-річним ювілеєм.  Під час зустрічі студенти познайомилися з біографією та творчим шляхом Марії Петрівни, переглянули відеопрезентацію, в якій представлені відгуки викладачів та випускників навчального закладу про її  професійну діяльність. Про цікаві факти з життя ветерана студенти дізналися також з документальних джерел,  які представлені  у музеї коледжу. 

  З сердечною теплотою та ніжністю пройшла зустріч, яка надовго запам’ятається студентам нашого коледжу, адже щирість і талант ніколи не старіють.

  Конкурс музично-виконавської майстерності

  Участь народного аматорського  фольклорного ансамблю «Джерело»

   

  Конкурс музично-виконавської майстерності

  28-29 квітня 2015 року в м. Вінниця відбувся V регіональний конкурс музично-виконавської майстерності серед молоді та юнацтва.

  В конкурсі взяв участь народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» (художній керівник Мечак Л. М.) та став дипломантом.

  Щиро вітаємо учасників ансамблю із перемогою та бажаємо нових злетів та перемог. Нехай не мліє джерело вашої творчості та наснаги.

   

  До ювілею автора

  музики українського славеля

  Презентація музейних матеріалів

   

  До ювілею автора музики українського славеля


     17 березня в рамках студентського об’єднання «Музична вітальня» (керівник Ольга Мартинюк) відбулася культурно-мистецька зустріч «До ювілею автора музики українського славеля» з нагоди 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ої річниці першого публічного виконання національного гімну України. У мистецькій годині взяли участь народна академічна хорова капела «Гомін» (керівник Ольга Боднар), активні учасники «Музичної вітальні» (Уляна Гасюк, Анастасія Белінська, Костянтин Тимошенко), а також гості коледжу – народна дитяча юнацька хорова капела «Журавлик» (керівник Іван Нетеча).

     В музеї історії коледжу для учасників хорової капели «Журавлик»  відбулася презентація музейних матеріалів про  Нетечу І.М., випускника коледжу.

  Скрипкове дерево роду

  Концерт-присвята до 200-річчя Т.Шевченка

  у виконанні Кирила Стеценка

   

  Скрипкове дерево роду

   

  12 березня в рамках «Музичної вітальні» (керівник Ольга Мартинюк) відбулася творча зустріч з відомим музикантом, скрипалем, заслуженим артистом України Кирилом Стеценком.

  Внук відомого українського композитора ХХ століття Кирила Григоровича Стеценка завітав до нашого міста з концертом-присвятою до 200-річчя Т.Шевченка «Скрипкове дерево роду», на якому разом з Наталею Строчан (фортепіано), дипломанткою міжнародних конкурсів виконав шедеври українських композиторів ХІХ-ХХ століття, а також власні обробки відомих творів. Звернув увагу Кирило Стеценко і на цьогорічний ювілей автора українського національного гімну Михайла Вербицького, і, власне, самого гімну, тому виконав цікаву  інтерпретацію українських славелів на скрипці, чим безмежно вразив глядачів. Загалом концерт прийшов на одному диханні. Між виконанням творів Кирило Вадимович спілкувався з публікою, ділився власним досвідом і планами на майбутнє і, звичайно, вражав виконавською майстерністю.

  За традицією «Музичної вітальні» відбулося бесіда за чашкою чаю між гостями та активним учасниками вітальні. Кирило Вадимович розповів, що зіграв понад дві тисячі сольних концертів в Україні, Росії, США, Канаді, Бельгії, Австрії, Португалії, Угорщині та країнах Середньої Азії, активно розвиває творчі принципи Б. Которовича, Л. Когана, В. Климова, Ю. Янкелевича, В. Стеценка – своїх наставників у Київській і Московській консерваторії.

  Концерт-Реквієм

  Пам'яті Небесної Сотні 

   

   

  Концерт-Реквієм

  22 лютого у кафедральному костелі св. Петра і Павла відбувся концерт Реквієм пам'яті Небесної Сотні, у якому взяли участь хорові колективи міста. Наш коледж представляла народна академічна хорова капела “Гомін” (керівник О. Боднар, концертмейстер Г. Тимчук). На концерті були присутні шанувальники хорового мистецтва, віруючі а також не байдужі кам'янчани, які відгукнулись на цю акцію. Усі зібрані підчас концерту кошти були передані  учасникам АТО. 

  Танці народів світу

  Засідання студентського об’єднання

  «Музична вітальня»

   

  Танці народів світу

  12 грудня відбулося засідання студентського об’єднання «Музична вітальня» (керівник Мартинюк О.В.). Цього разу естафету проведення прийняли хореографи – студенти 44 групи, які обрали тему «Танці народів світу». Присутні познайомились з основними видами і жанрами танців різних країн та континентів, побачили  національні костюми або їх елементи, змогли оцінити вплив танцювального мистецтва на культуру народу і, навіть, отримали майстер-клас деяких основних рухів. Всі студенти 44 групи продемонстрували такі танці як віденський вальс, італійська тарантела, іспанський фламенко, болгарську треско-хору, вірменський берт, грузинський ачарулі, арабський танець живота, єврейську хаву-нагілу, молдавську сирбу, циганський та українські танці. Кожен танець супроводжувався короткою перемовою – історією створення та основними музичними характеристиками танцю, яку зачитували ведучі – Світлана Смутко та Олександр Кир’янов. А наприкінці вітальні глядачі мали змогу отримати майстер-клас основних рухів подільського танцю «Ойра». А традиційне чаювання цього разу переформатували, так як учасники вирішили підтримати акцію «Зігрій солдата» і передати каву і чай учасникам АТО, додавши записку «Ще прийде наш час – ми ще станцюємо гопака…!».

  Пісений зорепад

  Конкурс вокалістів

   

  Пісений зорепад

  10 грудня відбувся конкурс вокалістів “Пісенний зорепад”. Організатор конкурсу - циклова комісія хорових та музично-теоретичних дисциплін (голова комісії Олексійчук М.А.).

   

  Учасники конкурсу змагалися у номінаціях: академічний спів, народний спів та естрадний спів. Перемогу в конкурсі здобули:  

  академічний спів (І вікова категорія)

  І місце - Мельник О. (клас викладача Боднар О.Л.);

  ІІ місце - Юрчук О. (клас викладача Боднар О.Л.), Шкарупа С. (клас викладача Мечак Л.М.); 

  ІІІ місце - Машталір О. (клас викладача Мечак Л.М.);

  ІV місце - Скрипник Г (клас викладача Мечак Л.М.);

   

  академічний спів (ІІ вікова категорія) 

  І місце - Марценюк А. (клас викладача Боднар О.Л.), Крилов В. (клас викладача Боднар О.Л.);

  диплом за участь - Мельник А. (клас викладача Мечак Л.М.); 

   

  Творча зустріч з Олександром Бобровніковим

  Засідання студентського об’єднання

  «Музична вітальня»

   

  Творча зустріч з Олександром Бобровніковим

  15 жовтня 2014 року в рамках студентського об’єднання «Музична вітальня», керівник Мартинюк О.В., відбулася творча зустріч з Олександром Бобровніковим, відомим на Хмельниччині журналістом, поетом і композитором. 

  Олександр Васильович з надзвичайним натхненням, позитивною енергетикою, непересічним талантом та професійністю презентував студентам всіх курсів спеціальностей «Народне пісенне мистецтво» і «Музичне мистецтво естради» власні пісні в авторському виконанні. Талановитий земляк (Олександр Бобровніков народився в Кам’янці-Подільському) порадував студентство різножанровими піснями у власному аранжуванні, які неодноразово лунали в ефірах популярних програм українського радіо і телебачення. Камерна атмосфера зустрічі сприяла тісному спілкуванню автора з слухацькою аудиторією, а добре підібраний відеоряд вдало підсилював емоційне враження від музичного матеріалу, особливо україномовного. Тому студенти з радістю і нетерпінням чекають наступних творчих зустрічей такого формату.

  Об'єднані творчістю та піснею

  Презентація творчості подільських композиторів

   

  Об'єднані творчістю та піснею

  9 жовтня в районному центрі культури і мистецтв «Розмай» подільські композитори Микола Мельник, заслужений працівник культури України, Віктор Николишин, Анатолій Гуківський та Жанна Мадич презентували власні пісні.

  Ідея проведення такого концерту належить композитору Мельнику М.П., викладачу коледжу. Двогодинний концерт цікаво і динамічно зрежисерувала Латюк Н.І., завідувач денним відділенням. В  концертній програмі взяли участь Тараненко П.А., викладач циклової комісії фортепіано та концертмейстерства та Мельник А., студент 418 групи 

  Ведучі концерту яскраво розповіли про життєвий та творчий шлях композиторів, а митці та виконавці представили пісні на різноманітну тематику. У непрості часи, звісно ж, переважали патріотичні та ліричні твори. Щоб підкреслити любов до рідного краю та любов до рідної професії, завершився концерт твором «Уклоняюся піснею тобі» на вірші Петра Перебийніса. Музику до нього написали в співавторстві Микола Мельник, Жанна Мадич та Віктор Николишин.

  Звітний концерт циклової комісії

  хорових та музично-теоретичних дисциплін

   

  Звітний концерт циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін 

  14 травня 2014 року відбувся звітний концерт циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін (голова комісії Олексійчук М.А.), в якому взяли участь народна аматорська академічна хорова капела “Гомін” (художній керівник Боднар О.Л., концертмейстер Тимчук Г.І.), народний аматорський фольклорний ансамбль “Джерело” (художній керівник Мечак Л.М.), вокальний ансамбль “Роксолана” (художній керівник Боднар О.Л., концертмейстер Тимчук Г.І.), солісти-вокалісти Машталер О. (113 гр.), Веселовський В. (218 гр.), Белінська А., Гасюк У. (318 гр.), Поверга Л., Пастухова А. (418 гр.) (клас викладача Мечак Л.М.); Марценюк А., Білоокий О., Савчук Н., Воронюк М., Калмиков О. (318 гр.), Масловський В., Павлюк М. (418 гр.) (клас викладача Боднар О.Л.); Смоляр М. (128 гр.), Мручко А. (218 гр.), (клас викладача Хіміч О.В.); дуети у складі: Якимчука П. та Кравченко А., Білоокого О. та Калмикова О., Шевчук Н. та Білоус А.; тріо у складі: Пастухової А., Білоокого О. та Білоус А. (клас викладача Мечак Л.М.).

  Виступи студентів забезпечували концертмейстера: Гудзь Т.А., Воробйова О.С., Пуга Н.О., Царук О.П., Хмелюк М.О., Корольчук С.В.

  Ода до Академій

  Мистецька година

   

  Ода до академій

  30 квітня в коледжі культури і мистецтв відбулося чергове засідання студентського об’єднання «Музична вітальня», керівник Ольга Мартинюк, викладач музично-теоретичних дисциплін. «Ода до Академій» - саме таку назву мала мистецька година, присвячена 100-річчю з дня заснування Київської національної музичної академії імені П.Чайковського та Одеської національної музичної академії імені А.Нежданової.

  У програмі засідання - змістовні виступи-повідомлення з відеопрезентаціями студентів коледжу - учасників об’єднання - Ігоря Осатюка, Володимира Стоцького, Сергія Рудька, Юлії Підгорної, Максима Сошки, Олени Гаджули, Романа Яричовського і Дани Бойко. Студенти охопили різнобічний тематичний ракурс, починаючи від історії  створення, становлення і сьогодення, пригадали найвідоміших випускників академій та їх внесок у розвиток української та світової культури. Студенти Альбіна Мручко та Дана Головач підготували запис відеозвернення та відеоінтерв’ю з випускниками академій  - вихідцями з нашого міста, а також з випускниками коледжу. 

  Гостем «Музичної вітальні» став піаніст та композитор, випускник Київської національної музичної академії імені П.Чайковського, уродженець відомої місцевої сім’ї музикантів – Євген Геплюк. Він поділився враженнями і спогадами про студентські роки, відповів на запитання студентів і, звичайно, виконав власний твір «Веснянка». У програмі мистецької години відбулася презентація нового, четвертого випуску журналу «Музична вітальня», а на завершення – традиційне чаювання з розмовами про вічне мистецтво.


  З Кобзарем у серці 

  Літературно-мистецьке свято

   

   З Кобзарем у серці

  12 березня відбулося літературно-мистецьке свято «З Кобзарем у серці» до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Організатори заходу – Козак О.В., Семенків І.А., викладачі циклової комісії видовищно-театралізованих заходів, Чорна Н.П., викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін та Мартинюк О.В., викладач циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін.

  В програмі заходу:

   читання поезій (Ніколюк О., Яворницька Ю., Клепацька Д., Стечишина Н., Пшечук Д., Тимошенко К., Веренчук А., Смола В., Федорова І.);

   музичні твори у виконанні: народної хорової капели «Гомін», вокального ансамблю «Роксолана» (керівник – Боднар О.Л., концертмейстер – Тимчук Г.І.); народного фольклорного ансамблю «Джерело» (керівник – Мечак Л.М.); народного оркестру духових інструментів (керівник та диригент  – Остап’юк Л.М.) та солістів-виконавців: Масловського В. Білоокого О., (концертмейстер -  Гудзь Т.), Смоляр М. (концертмейстер – Пуга Н.О.), Поверги Л. (концертмейстер -  Воробйова О.С.), Підгорної Ю. (концертмейстер Гудзь Т.);

   перегляд відеофільму про перебування Т.Г.Шевченка в м. Кам’янці-Подільському (Ремчук А.) та відеоряду про життєвий і творчий шлях Кобзаря (Захарченко М.);

   презентація  журналу «Музичної вітальні» «З Кобзарем у серці» (керівник – Мартинюк О.В.).

  Різдвяна зірка

  Участь студентів коледжу у міському фестивалі


  Різдвяна зірка

  17 січня фольклорний ансамбль «Джерело» (творчий керівник Л.Мечак) взяв участь в міському фольклорному фестивалі  вертепів та колядок «Різдвяна зірка», який за традицією проводиться уже третій рік поспіль за ініціативи Департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради та Асоціації навчальних закладів І-ІІ р.а.

  Перед початком фестивалю було презентовано фотосушку, на якій також були представлені фотороботи студентів коледжу.  

  На імпровізованій сцені звучали у виконанні ансамблю колядки, щедрівки «Нова радість стала», «Во Вефліємі нині новина», «Щедрий вечір, добрий вечір», «Щоб у вас і нас все було гаразд» та віншування.

   

  30 літ наповнених музикою

  Ювілейне засідання студентського об’єднання «Музична вітальня»

   30 літ наповнених музикою


  5 грудня відбулося ювілейне засідання студентського об’єднання «Музична вітальня», керівник Мартинюк О.В., викладач музично-теоретичних дисциплін. 

  В урочистостях з нагоди ювілею студентського об’єднання взяли участь: Гордійчук М. П., ветеран коледжу, колишній керівник «Музичної вітальні» (1983-2011 рр.)., Аліксійчук О.С., випускниця коледжу, доцент кафедри мистецьких дисциплін Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, учні Кам’янець-Подільської музичної школи ім. Т. Ганицького, викладачі та студенти коледжу.

  У програмі заходу: 

   презентація відеофільму «30 літ наповнених музикою», 

   спогади Гордійчук М.П. та Аліксійчук О.С. про історію створення, творчий шлях і традиції «Музичної вітальні», 

   виступ О.В Мартинюк про творчі справи та перспективи розвитку «Музичної вітальні»,

   вітання з ювілеєм від директора коледжу Р.М.Нелюбова та О.Я.Павлюк, які вручили активним учасникам студентського об’єднання грамоти та подарунки,

   презентація ювілейного випуску студентської газети,

   концертна програма, в якій взяли участь викладачі Котюк О.Р., Воробйова О.С., концертмейстер Гудзь Т.А., ст

  Об’єднані музикою

  Ювілей «Музичної вітальні»

  Об’єднані музикою Об’єднані музикою


  В грудні 2013 р. виповнюється 30 років з часу створення студентського музичного об'єднання “Музична вітальня”, яке є невід'ємною складовою виховної роботи коледжу, творчою лабораторією, яка впродовж усіх років свого існування знайомить студентів з творчістю українських та зарубіжних композиторів, дає можливість насолоджуватись мистецтвом музики, пісні,  сприяє відродженню фольклорних скарбів Подільського краю, дарує радість спілкування та єднає викладачів і студентів спільною творчою справою.

  «Музична вітальня» була створена з метою популяризації музичного мистецтва серед молоді. В школах, навчальних закладах та гуртожитках міста  організовувались бесіди, лекції-концерти та музичні години до проведення яких залучались  викладачі та студенти. З часом студентське об'єднання спрямовувало свою діяльність на поглиблення знань студентів нашого навчального закладу з музично-теоретичних дисциплін, удосконалення їх виконавської діяльності та організації змістовного дозвілля. У теплій, дружній атмосфері, за чашкою чаю ведуться розмови про творчість музикантів та композиторів-ювілярів, обговорюються новинки мистецтва, знайомляться із випусками «Музичного календаря», який став джерелом інформаційної підтримки діяльності об'єднання.

  В музеї історії коледжу залишилися документальні свідчення про історію заснування та творчу діяльність «Музичної вітальні».  В концертних  афішах, світлинах та директивних документах відзначені цікаві засідання: «Зачаруй мене славнозвісною українською піснею», «Музика і живопис», «Музика в житті Т.Шевченка», «Л.Українка і музика», «Музичні жанри», «У прабабусиній сорочці», «Хто співає, той щасливий» та інші. Варто зазначити, що на засідання студентського об'єднання постійно запрошувалися композитори-кам’янчани Ігор Краєв’янов, Владлен Жарін, Сергій Носік, Олексій Бец, Микола Мельник.

  Більше як чверть століття «Музичною вітальнею» керувала Марія Петрівна Кіндюх, яка і була ініціатором її створен

  Студенти коледжу – учасники

  фестивалю «Слава»

   Студенти коледжу – учасники фестивалю «Слава»


  У рамках відзначення 69-річниці визволення України від фашистських загарбників, 23 жовтня у Кам’янці-Подільському відбувся Другий міський фестиваль творчості ветеранів війни та праці "Слава”. У фестивалі взяв участь фольклорний ансамбль «Джерело» (творчий керівник Мечак Л.М.) та студентка Гасюк Ульяна (318гр.). В складі журі конкурсу працювала Лис Н.П., голова ради ветеранів коледжу.

   

  30 жовтня на база коледжу відбувся заключний етап Другого міського фестивалю творчості ветеранів війни та праці "Слава”. Грамотою за участь в конкурсі нагороджена Гасюк Ульяна.

  Віва, Верді

  Мистецька година


   Віва, Верді

  28 березня відбулася мистецька година присвячена 200-річчю від дня народження Д. Верді “Віва, Верді” в рамках засідання студентського об'єднання “Музична вітальня”, керівник — Мартинюк О.В., викладач циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін.

  В програмі засідання: вступне слово (Мартинюк О.В.); повідомлення та відео презентації про життєвий і творчий шлях композитора (Федорова І., Дружинін Р., Шеремета Д., Масловський В., Поверга Л., Павлюк М., Аліварська О.) та презентація святкового випуску музичного календаря. 

  Мистецька година проведена на високому професійному рівні, сприяла закріпленню знань студентів з музичної літератури та їх естетичному вихованню.