Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Серпень 2022 (30)
Липень 2022 (9)
Червень 2022 (15)
Травень 2022 (20)
Квітень 2022 (8)
Лютий 2022 (10)
Корисні посилання
 • 16-06-2016, 13:42
 • 1662
 • 0

Легенди нашого краю

Захист курсових робіт

 

Легенди нашого краю 

16 червня відбувся захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Профмайстерність» студентів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво», який проводився у формі презентацій творчих композицій мистецького проекту «Легенди нашого краю». У проекті взяли участь студенти 367-ДПМ групи: Івашова Тетяна, Підгорна Анастасія, Сисюк Гліб, Краєва Леся, Кливак Юлія, Саган Анна, Мельник Маріна, Трачківська Ілона, Васілєвич Діана, які виконали авторські вироби за мотивами народного фольклору зі збірок краєзнавця Тамари Сис-Бистрицької.

Основним джерелом курсових робіт є матеріали вміщені у збірці «Перлини Товтрів-Медоборів», зокрема легенди: «Як з’явився Кам’янець», «Княгиня Владиса», «Як турки мури виводили», «Сова криниця», «Відьмар з-під турецького мосту», «Мати Божа Вірменська», «Про чорта з Польських фільварків», «Скарб ватажка», «Цвіт папоротті», які розкривають різні ракурси історії та традицій Поділля.

Курсові роботи, які складаються із: пояснювальної записки, графічної частини (курсового проекту) та практичної роботи (роботи в матеріалі), усі студенти 367-ДПМ успішно захистили у присутності завідуючої денного відділення Латюк Н. І., т. в. о. голови циклової комісії ДПМ Дубінс

 • 14-06-2016, 15:05
 • 857
 • 0

Підсумкові перегляди практичних робіт

Циклова комісія «Декоративно-прикладне мистецтво»

 

 Підсумкові перегляди практичних робіт

14 та 16 червня відбулися перегляди практичних робіт студентів І-ІІІ курсів спеціальності ДПМ за підсумками ІІ семестру 2015-2016 навчального року. На переглядах були представлені образотворчі та декоративно-прикладні роботи. В низці технік ДПМ, які студенти спеціальності вивчають на дисциплінах «Профмайстерність» та «Навчальна практика», були вироби із: паперу, бісеру, шкіри, текстильних матеріалів, а також писанкарства.

  

 • 04-05-2016, 14:22
 • 1408
 • 0

Великодній дивограй – 2016

Виставка-конкурс

 

«Великодній дивограй – 2016»

4 травня 2016 року у виставковій залі коледжу відкрилась експозиція виставки-конкурсу  «Великодній дивограй – 2016».

У конкурсі взяли участь студенти 167, 267, 367 груп, які представили на огляд 24 творчі композиції виконанні на видутих курячих та гусячих яйцях з використанням традиційних технічних прийомів писанкарства (розпис, травлення, дряпання), а також нетрадиційних технік оздоблення яйця (аплікація бісером, «квілінг», витинанка, модульне орігамі). У творчих композиціях студенти показали життя в усіх його проявах. Яйце-писанка мистецького проекту-конкурсу «Великодній дивограй – 2016» виступає багатозначним символом життя і пробудження природи, показує зв’язок поколінь і культурних традицій, продовження роду і триєдиність Світобудови.

Творчі композиції «Ритми Поділля» та «Квітка Сонця» відтвороють символи солярних знаків, які наділяють писанку чудодійною силою, яка здатна охороняти людину від хвороб, нещастя, злого ока. Символ язичницького культа Сонця і відновлення життя у християнстві втілено у Великодні, що є символом воскресіння Христа.

Композиція «Український колорит», виконана у чорно-червоно-жовто-білий колірній палітрі, відображає самобутність культури українського народу. Зокрема орнаментальні мотиви створені на основі трикутника символізують триєдиність природи та Всесвіту, духовність українців; мотиви ромба та крапочок означають засіяне поле та родючість землі, що вказує на землеробство; символ «решето» – означає захист від усього злого та Божу благодать; хвилі – символи Води – повторення і вічність буття.

Наші предки вірили, що писанки прикрашені рослинними мотивами посилювали родючість рослин, додавали сили, забезпечували багатий врожай. Саме такий зміст має авторська композиція «Ритмічна гармонія», що виконана технікою дряпання. Квіти авторських композицій «Червоне і ч

 • 22-04-2016, 11:50
 • 972
 • 0

Як тебе не любити, Києве мій…

Подорож-екскурсія

 

Як тебе не любити, Києве мій…

22-23 квітня студенти 367 гр. «Декоративно-прикладне мистецтво» побували на екскурсії в м. Києві. Організатор поїздки - Желіховська М.В., куратор групи

Під час екскурсії ми відвідали  Андріївську церкву, Софіївський собор, Арку Дружби народів, гуляли Хрещатиком. На Майдані Незалежності віддали шану героям «Небесної сотні». Дехто з нас уперше милувався Дніпром. Київ привітав нас усміхненими обличчями мешканців, грандіозними будівлями і затишними зеленими вуличками. За два дні екскурсій і прогулянок ми встигли полюбити нашу столицю.

Екскурсія носила пізнавальне та розвиваюче значення, сприяла поглибленню знань студентів з історії рідної держави, та сприяла здруженню студентського колективу. Сподіваємося, що це тільки початок знайомства з Києвом.

 • 16-04-2016, 12:02
 • 710
 • 0

Реальність перевершила очікування

Екскурсія студентів у Київ

 

Реальність перевершила очікування 

У нас, студентів 167гр спеціальності «ДПМ» та Горної Лариси Аанатоліївни, нашого викладача, план поїхати на екскурсію поїхати в Київ виник спонтанно. За короткий час, спланувавши поїздку, ми замовили квитки та вирушили в дорогу. Напевно, мало таких людей, яким би не подобалось проводити час в дорозі з хорошою компанією. Вночі важко було заснути, особливо, коли кожен розповідає цікаву історію з життя.

Прибувши на місце, ми були зачаровані ранковим Києвом, погода була сонячна, неперевершена, настрій був хороший, і ми вирушили за пригодами та за пізнанням нового. Перш за все ми потрапили на Поштову площу, потім прокатались на фунікулері, (якому вже аж 113 років!) від чого залишилися надзвичайно чудові враження. Пізніше відвідали Михайлівський Золотоверхий собор, не могли не зупинитися біля пам’ятників Голодомору та  княгині Ользі.

 Гуляючи містом, завітали на Андріївський узвіз, щоб  придбати сувеніри та помилуватися картинами місцевих художників

 • 25-11-2015, 16:41
 • 1856
 • 0

Мистецтво врятує світ, мистецтво врятує всіх….

Виставка творчих робіт

 

Мистецтво врятує світ, мистецтво врятує всіх…. 

25 листопада у міській виставковій залі відбулося відкриття виставки творчих робіт «Мистецтво врятує світ, мистецтво врятує всіх…», на якій представлені кращі курсові  та дипломні роботи студентів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво».

Екскурсію виставки відкрив Нижник С.В., директор, Латюк Н.І., завідуюча відділенням, презентувала творчі доробки студентів.

Філігранна графіка, кольорові полотна, неткані гобелени і масштабні пано мешканці та гості міста можуть оглянути до 20 грудня.

 • 11-10-2015, 09:14
 • 1115
 • 0

Феєрія краси, грації, фантазії…

урочистості та конкурси до Дня художника

 

Феєрія краси, грації, фантазії…

Цими днями в художньому корпусі  коледжу  вирувало справжнє свято, де панували чисті почуття любові  до прекрасного, вічного й мудрого. Поруч були герої казкового світу, світу видумки, польоту фантазії та звичайних добрих студентських витівок і вибриків.

Фотосесії улюблених казкових героїв, конкурси плакатів різної тематики та уподобань, конкурси  на кращий костюм та його творче обґрунтування, конкурси вінкоплетень з використанням  дарів поля, саду, лісу, конкурси об'ємної пластики… Конкурси… конкурси… конкурси…

Ведучі свята у костюмах казкових персонажів  (Анастасія  Чалишева і Анастасія Столярчук) знайшли вишукані слова привітань з Днем художника для студентів, наставників, гостей,  друзів та випускників, які за доброю традицією зібрались на зустріч.

Поважне журі нагородило учасників конкурсів у різних номінаціях відповідно до «Положення про проведення конкурсів». Голова журі, заступник директора з навчальної роботи, Червінська І.Є. привітала щиросердечно учасників, їх наставників-викладачів  та гостей зі справжнім святом майбутніх майстрів пензля та декоративно-прикладного мистецтва.

Студенти випускного курсу традиційно прийняли до мистецької родини першокурсників. На святі панувала атмосфера родинного затишку, світлого гумору та  любові до рідного навчального закладу, до краси, до поезії та обраного фаху.

Саме так кожного року святкують День художника у нашому закладі. Тож нехай любов, здоров’я, щастя та добро завжди будуть поруч з вами, шановні творці прекрасного.

 • 28-09-2015, 09:47
 • 1355
 • 0

«Народні наспіви»

Виставка авторських робіт Кубай Л. В.

 

«Народні наспіви»

28-го вересня відбулась презентація виставки «Народні наспіви» авторських робіт Кубай Людмили Василівни. Виставка крокує по Україні (Київ, Житомир, Вінниця, Хмельницький). В коледжі вона буде експонуватися з 28 вересня по 9 жовтня.

Творчі роботи представленні в таких техніках: живопис, гобелен (вибивка).

Кубай Людмила народилася на Львівщині, навчалась в Вижниці в ВУПМ, Москві - МЗНУМ, Києві - КНУКІМ. Працює в Києві 3 1979 р., має 14 всеукраїнських і 13 персональних виставок. Викладач Київської дитячої академії мистецтв. Член КНСХУ. Багато робіт знаходиться в колекціях в Україні та за кордоном. В список робіт представлених на виставці «Народні наспіви» входять картини виконані в техніці олійний живопис на теми: народні ремесла, народні свята, народні пісні, а також гобелени на теми: природи, життя, любові, всесвіту з використанням символіки українського народного мистецтва. Художниця працює ще в таких техніках: батік, витинанка, вишивка.

В гобелени, виконані в техніці вибивка, вкладена символіка, яка прийшла до нас з глибин українського народного мистецтва.

«Цикл живописних картин «народні ремесла» - це не просто оспівування краси праці, а й спроба осягнути сутність ключових професій, створ

Учасник Дністровсько-Подільської

січі – студент коледжу

Всеукраїнський фестиваль кінно-

трюкового мистецтва

 

Учасник Дністровсько-Подільської січі – студент коледжу

19-20 вересня в с. Ісаківці Кам’янець-Подільського району відбувся 2-й Всеукраїнський фестиваль кінно-трюкового мистецтва, присвячений пам’яті гетьмана Петра Сагайдачного. В програмі фестивалю – кінні перегони на віжках, виступи кінних каскадерів, козацьке вогняне шоу «Полум’я віків», показові виступи кінного театру «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії, демонстрування елементів козацької джегитівки, розваги та інші цікаві конкурси.

Олексій Клевицький, студент ІІ курсу спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» є активним учасником Дністровсько-Подільської січі. На цьогорічних змаганнях він зайняв ІІІ місце серед хлопців старшої групи.

Директор коледжу Нижник Сергій Володимирович відгукнувся на запрошення Олексія, відвідав фестиваль та радів переможним успіхам свого вихованця.

 • 21-08-2015, 11:44
 • 1502
 • 0

Таланти твої, Україно!

Виставка творчих робіт до Дня Незалежності

 

Таланти твої, Україно! Таланти твої, Україно!

21 серпня 2015 року у виставковій залі по вул. Соборній відбулося відкриття виставки робіт декоративно-прикладного мистецтва «Таланти твої, Україно!». Студенти спеціальності «Декоративно-прикладного мистецтва» були активними учасниками даного мистецького заходу. Зокрема, студенти-випускники надали для експозицій творчі роботи виконані на навчальній дисципліні «Профмайстерність»у 8-му семестрі 2014-2015 н.р. (викладач Майгур Т.В.):

 Волинчук Людмила. Серія робіт «Стихії»: «Повітря», «Вогонь», «Вода», «Земля». Декоративні тарелі, розпис.

 Герасимчук Дар'я. Серія робіт «Птахи»: «Пісня ранкового птаха», «Місячна царівна», «Сонячна крапля». Декоративні тарелі, розпис.

 Іскрук Вікторія. Серія робіт «Планети»: «Місяць», «Венера», «Сонце», «Марс». Декоративні тарелі, розпис.

 Леонтюк Мар'яна. Серія робіт до новели «Аліса в країні Чудес»: «Треба правильно шукати, щоб щось знайти», «Іноді відображення в дзеркалі більш реальне, ніж сам об'єкт», «Не важливо, чому значне стало незначним. Стало і все тут!». Декоративні тарелі, розпис.

 Гаращук Олена. Серія робіт «Пори року»: «Весною все ожива, танцює і співа», «Бджоли раді цвіту, а люди літу», «Осінь іде, а за собою дощі веде», «Грудень рік кінчає, а зиму починає». Декоративні тарелі, розпис.

 Гурняк Віта. Диптих «Квітучі стяги»: «Вільне небо», «Вільна земля». Декоративні тарелі, аплікація бісером.

 Федоров Андрій. Диптих: «Кам’янець-П

 • 02-06-2015, 13:55
 • 2028
 • 0

Великодній дивограй – 2015 

щорічний традиційний конкурс

 

“Великодній дивограй” – 2015

У квітні-травні на комісії декоративно-прикладного мистецтва проходив щорічний традиційний конкурс «Великодній дивограй-2015». Розмаїття творчих задумів і непередбачуваних вирішень втілились у дев’яти композиціях, що виконали студенти 267 групи.

На розсуд глядачів були представлені роботи, виготовлені традиційними технічними прийомами писанкарства, зокрема, розпису, травлення і дряпання. Тут і пухнасті «Улюбленці» Кливак Юлії, і традиційні мотиви вишивки в роботі «Українські символи» Краєвої Лесі, солярні знаки в «Українських орнаментах» Саган Анни, відлуння тисячоліть у триколірному квартеті «Трипільські мотиви» Підгорної Анастасії, вишукані боги і богині: Вода, Вогонь, Повітря, Земля у серії робіт «Чотири стихії» Васілевич Діани, квіткові фантазії у «Весняній композиції» Трачківської Ілони, гламурні «божі ручки», «вазонок», «Берегиня», «грабельки» в композиції «Обереги Поділля» Івашової Тетяни та скульптурна пластика «Дивак» Мельник Марини. Найбільш оригінальною, на думку відвідувачів, була композиція «Ніч перед Різдвом» Сисюка Гліба.

Упродовж усього часу, що тривав конкурс, бажаючі мали змогу оцінити та проголосувати за представлені роботи, які найбільш вразили. Серед відвідувачів експозиції були викладачі та студенти коледжу, куратор групи М.В. Желіховська, друзі та батьки конкурсантів, а також почесні члени журі, представники адміністрації, І.Є. Червінська, О.Я. Павлюк, Н.Г. Лугачова, Н.І. Латюк та Л.А. Григоркова.

Найбільшим визнанням для кожного митця – це думка громади. Писанкарі із нетерпінням очікували результатів. І ось, нарешті, довгоочікувана мить – нагородження переможців: Сисюк Гліб (Гран-прі), Підгорна Анастасія (1 місце), Івашова Тетяна та Краєва Леся (2 місце), Кливак Юлія, Мельник Марина та Трачківська Ілона (3 місце).

Вітаємо переможців конкурсу!!! 

 • 09-05-2015, 16:30
 • 1011
 • 0

Єднання епох

1-й міжнародний патріотичний фестиваль

 

Єднання епох

9-11 травня відбувся 1-й міжнародний патріотичний фестиваль «Єднання епох», під час якого відбулися бої лицарів, середньовічний турнір, сучасні кінні змагання, майстер класи та конкурси.

Учасником Дністровсько-Подільської Січі та фестивалю є студент 167 групи спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» Клевицький Олексій.

 • 02-05-2015, 14:40
 • 1628
 • 0

"Замковий етюд"

II Відкритий конкурс-пленер


"Замковий етюд" 

2-3 травня 2015 року у Кам`янці-Подільському відбувся II Відкритий конкурс-пленер «Замковий етюд». Мистецька акція, що організована міською дитячою художньою школою,  і, зокрема, директором О.І. Савчук, складалася із двох заходів: конкурсу «Замки України» та пленеру «Замковий етюд».

У конкурсі-пленері брали участь учні та студенти мистецьких закладів різних рівнів. Серед учасників були й студенти ІІ-IVкурсів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, вихованці О.В. Дубінської та Л.А. Горної – Тетяна Івашова, Діана Василевич, Тетяна Довгопол, Юлія Поліщук, Дмитро Ткач, Юлія Фещенко, Катерина Садлівська, Мар'яна Леонтюк, Дар'я Герасимчук, Олена Гаращук, Віта Гурняк.

Організатори II Відкритого конкурсу-пленеру «Замковий етюд» відзначили грамотою колектив викладачів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» та дипломами студентів-переможців – Людмилу Волинчук (1 місце) та Вікторію Іскрук (2 місце).

Авторів конкурсних робіт та учасників пленеру нагороджено грамотами, призами та цінними подарунками.

 • 28-01-2015, 15:29
 • 1491
 • 0

Багатогранність  імпровізацій 

Виставка творчих робіт студентів

спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво»

 

Багатогранність імпровізацій

28 січня у міській виставковій залі відбулося відкриття виставки дипломних, курсових і практичних робіт студентів  спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» під назвою: «Різноманітність імпровізацій», на якій представлені роботи  виконані у різних техніках: розпис по склу, декоративний розпис, витинанки, аплікації природніми матеріалами   і бісером, ткацтва, нетканого гобелена, в’язання гачком, вибійкою, вишивкою стрічками та гладдю, пірографією, олійним живописом.

Виставку відкрили директор коледжу Р.М.Нелюбов та  Латюк Н.І., завідувач  відділенням, які у своїх виступах відзначили діяльність викладачів та студентів циклової комісії  декоративно-прикладного мистецтва за високий рівень майстерносі представлених робіт та  нагородили  грамотами і дипломами студентів-учасників виставки. Студентки-четвертокурсниці А.Балюк, М.Леонтюк, Ю.Фещенко презентували  серію картин,  виконаних   у техніці олійного живопису «Листи до солдата», присвячених бійцям АТО. 

Враженнями про представлені творчі роботи поділилися гості виставки — І.Клепатура, викладач Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та викладачі міської дитячої художньої школи на чолі з директором Савчук О. 

 • 09-10-2014, 16:37
 • 1682
 • 0

Обласний пленер викладачів

декоративно-прикладного мистецтва

початкових спеціалізованих

мистецьких навчальних закладів

  

Обласний пленер викладачів декоративно-прикладного мистецтва 

9 - 11 жовтня 2014 р. в м. Кам'янець-Подільському відбувся пленер викладачів декоративно-прикладного мистецтва початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. На базі коледжу відбулись організаційні заходи, зокрема відкриття пленеру, підведення підсумків та закриття пленеру, в яких взяли участь: Стан Т.С., методист Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв; Червінська І.Є., заступник директора з навчальної роботи коледжу; Негода Б.М., заслужений художник України, професор кафедри мистецьких дисциплін Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; Савчук О.І., директор Кам'янець-Подільської художньої школи; Майгур Т.В., голова циклової комісії декоративно-прикладного мистецтва; Луць С.В. та Дубінська О.В., викладачі коледжу. 

Заходи пройшли на високому організаційному рівні та сприяли поглибленню співпраці коледжу з початковими спеціалізованими мистецькими навчальними закладами.

 • 09-10-2014, 12:26
 • 1973
 • 0

Дивосвіт творчості й краси 

Урочистості  до Дня художника

 

Дивосвіт творчості й краси

9 жовтня 2014 р.  відбулись заходи, в яких  взяли  участь  студенти І-ІV курсів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво». Організатори заходу  студенти 467 групи (керівник педагогічної практики - викладач Дубінська О.В.). Ведучі свята -  студенти  Герасимчук Д. та Гурняк В.; музично-художнє оформлення - Іскрук  В., Вітушинський В., Борткова А., Мазурик Б., Федоров А.; фото- та відеозйомка – Гончаров Д.В.

З привітанням до учасників свята звернулися заступник директора з навчальної роботи Червінська І.Є., заступник директора дитячої художньої школи Дехтяр К.Б., випускники коледжу Бедик О., Олійник І., Поп’юк Х.-М. та Приходько Я. 

У рамках свята було проведено конкурси, а саме:

 ікебан «Український віночок»;

 плакатів «Україна майбутнього»;

 скульптури з природних матеріалів;

 костюмів з нетрадиційних матеріалів «Художній образ».

Переможці обласного конкурсу витинанок

присвяченого 200-річчю від дня

народження Т.Г.Шевченка 

 

Переможці обласного конкурсу витинанок

28 травня Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтв підведено підсумки обласного конкурсу витинанок, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Серед переможців конкурсу – студенти коледжу:

 Довгопол Тетяна Федорівна (викладачі Майгур Тетяна Вікторівна, Горна Лариса Анатоліївна) «І мертвим і живим, і не ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнє посланіє»;

 Свідер Лілія Олександрівна (викладачі Майгур Тетяна Вікторівна, Горна Лариса Анатоліївна) «Садок вишневий біля хати»;

 Мельник Марина Денисівна (викладач Майгур Тетяна Вікторівна)  «Мені тринадцятий минало»;

 Підгорна Анастасія Олександрівна (викладач Майгур Тетяна Вікторівна) «Зацвіла в долині червона калина»;

 Хижа Ірина Олександрівна (викладачі Майгур Тетяна Вікторівна, Горна Лариса Анатоліївна) «Мені тринадцятий минало»;

 Чалишева Анастасія Олегівна (викладачі Майгур Тетяна Вікторівна, Горна Лариса Анатоліївна) «Катерина»;

 Жилюк Юлія Юріївна (викладачі Майгур Тетяна Вікторівна, Горна Лариса Анатоліївна) «Різдво Христове»

 • 03-05-2014, 16:39
 • 1317
 • 0

Травнева палітра

Участь студентів у відкритті

туристичного сезону в місті

 

Травнева палітра

З 01 по 03 травня в місті відбулося відкриття туристичного  сезону. В програмі свята – презентації виставок, майстер-класи, виступи музикантів, співаків, вуличних театрів та фотосушка. Під час свята було встановлено Національний рекорд – організована найдовша експозиція  дитячих та юнацьких малюнків довжиною 1330 метрів, що поєднала мости міста «Мости єднання», в якій взяли участь студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво». Під керівництвом Майгур Т.В., голови циклової комісії та викладачів Дубінської О.В., Луця С.В., Горної Л.А., Желіховської М.В, у виставці взяли участь 40 студентів, які виставили понад 200 робіт, за що коледж став володарем сертифікату Книги рекордів України.

Студенти спеціалізації «Кіно-фото-відеосправа» прийняли участь у фотосушці «Кава і кохання». Глядачі схвально оцінили творчі роботи Корешняк Лесі, Ремчука Артема, Мандзюк Ольги, Гончарова Дениса, Дацюка Богдана, Пирожка Валерія та Комарницької Дарії.