ЛЮБОВ – ЦЕ К-ПККіМ.НАВЧАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ
Чарівний пензель. Конкурс авторських композицій
На Миколая казка завітає. Розважальна програма
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Травень 2020 (15)
Квітень 2020 (18)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (24)
Січень 2020 (7)
Грудень 2019 (27)
Корисні посилання

Танцювальний оберіг

Всеукраїнський фестиваль-конкурс


Танцювальний оберіг

З тріумфом повернулися творчі колективи Камянець - Подільського коледжу культури та мистецтв до рідного міста.  Вони брали участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі  «Танцювальний оберіг», що проходив 14-15 травня в м. Вінниця. Організаторами конкурсу стали Міністерство культури України, Національна хореографічна спілка України та Вінницьке управління культури та мистецтв ОДА. Це найпрестижніший конкурс ансамблів народного та сучасного танців серед колективів коледжів культури та мистецтв України.

Саме під час цього конкурсу визначаються нові напрямки розвитку народної та сучасної хореографії, демонструються нові хореографічні постановки, стилі, художні образи, костюми, музичний матеріал. Зявляються цікаві фольклорні знахідки.

Стати учасником такого конкурсу велика честь і відповідальність. Адже очолює журі конкурсу Герой України, народний артист України,  лауреат Національної премії України ім..Т.Г. Шевченка, академік, професор, генеральний директор-художній керівник Національного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, голова Національної хореографічної спілки України, легенда народної хореографії Мирослав Вантух. Варто зазначити, що вперше членом журі цього престижного конкурсу «Танцювальний оберіг» став - заслужений діяч мистецтв України, голова Хмельницького обласного осередку Національної хореографічної спілки,  голова циклової комісії хореографічних дисциплін Кам’янець - Подільського коледжу культури та мистецтв, викладач-методист  Володимир Чорнобиль.

В конкурсі взяли участь колективи сучасної  та  народної хореографії з 22 коледжів культури та мистецтв України:  Вінниці, Луцька, Гадяча, Дніпропетровська, Дубно, Житомира, Калуша, Кам’янця-Подільського, Канева, Києва, Львова, Мелітополя, Миколаєва, Ніжина, Одеси, Сум, Теребовлі, Тульчина, Ужгорода, Харкова, Херсона, Чернівець.

Кам’янець - Подільський коледж культури та мистецтв,     представляли два творчі колективи: ансамбль сучасного танцю «Каскад» - художній керівник та постановник танців, відмінник освіти України, викладач-методист Олександра Кучерява та ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» - художній керівник та постановник танців - заслужений діяч мистецтв України, викладач – методист Володимир Чорнобиль. 

Весняний бал

 

Шефські концерти

06 квітня відбувся конкурс «Весняний бал» серед шкіл мистецтв, загальноосвітніх середніх шкіл та центрів дитячої творчості, який проходив в ресторанному комплексі «Версаль». Переможцем конкурсу з титулом «Король балу» став студент 34 групи Атаманюк Назар. У складі журі працювала Літинська І.В., викладач хореографічних дисциплін коледжу.

Феєрія танцю

Відкритий екзамен з композиції

та постановки танцю

 

Феєрія танцю

23 грудня відбувся відкритий екзамен з «Композиції та постановки танцю» студентів 34 групи, клас викладача Чорнобиля В.В.

В програмі екзамену:

 хореографічні композиції

- «Патріоти України» (постановка Атаманюка Н. та Мостовича Ю.)

- «Кожному своє» (постановка Ямчук В.)

- «Подоляночка» (постановка Головишиної А.)

- «Кам’янецькі парубки» (постановка Городецького Н. та Тирчика П.)

- «Молдавські гуляння» (постановка Шимкової М. та Гнатовської А.);

- «Веснянки» (постановка Борбонюк Л.)

- «Ми – моряки» (постановка Дудка О. та Кучменка П.)

- «На вечорницях» (постановка Гринькевич О. та Дудка С.)

 фрагмент закарпатського танцю «Рахівчанка» (постановка Крачковської О. та Іванова О.)

 циганський танець «У полоні кохання» (постановка Волкової Ю. та Веселовської М.).

 У перервах між танцювальними номерами своє мистецтво глядачам дарували студенти Гелецька В., Арчаковська З. (328 гр.); Тхожевський А., Клеба А. (123 гр.); Стоновський А., Мазур Н. (4235 гр.); Сеник А. (313 гр.). Екзамен  продемонстрував високий виконавський рівень студентів, їх умін

Вразила «Есмеральда»

Екскурсія студентів-хореографів на балет

 

Вразила «Есмеральда» 

29 жовтня в Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі  ім. М.Старицького відбувся балет на дві дії «Есмеральда» за мотивами твору В.Гюго «Собор Паризької Богоматері» (постановник – заслужений артист України Олександр Шиманський).

Студенти спеціальності «Хореографія» зі своїм викладачем Літинською І.В. відвідали дійство, після якого поспілкувалися з артистами балету Сергієм Будніком, Юрієм Саввоном, Іллею Шевчуком – випускниками  коледжу.

Студентка 44 групи Богдана Паньковська поділилася своїми враженнями від вистави: «особисто мене вразили герої  Есмеральда та Квазімодо. Вони так вжилися в образи, їхня майстерність, техніка, витонченість рухів покорили всіх, хто був у залі. Вишукані костюми, музика та декорації підходили до кожного сюжету. Все було чітко придумано та логічно побудовано. Мені задається, що ця вистава донесла та достукалась до кожного серця присутнього в залі. Люди аплодували стоячи, не відпускаючи акторів зі сцени».

Танцювальний колектив

коледжу – на ювілеї ПДАТУ


Танцювальний колектив коледжу – на ювілеї ПДАТУ

22 жовтня відбувся концерт, присвячений 96-річниці Кам’янець-Подільського державного аграрно-технічного університету (ПДАТУ), в якому взяли участь студенти спеціальності «Хореографія». Ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (керівник – Чорнобиль В.В.) відкрив концерт танцем «Сюїта», надзвичайно емоційно глядачі сприйняти ліричний танець «Вербиченька» та запальним «Гопаком» завершив концертну програму.

Нам, як майбутнім фахівцям в галузі хореографії, було цікаво переглянути виступи ансамблю народного танцю «Подільський віват» та ансамбль танцю  «Максі», які своїм артистизмом підкорили зал. Концерт пройшов на ура! Всі глядачі були задоволені від побаченого. Особливу подяку учасникам танцювального колективу коледжу висловив проректор університету Гуцал Т.Д. та запросив нас на наступний концерт. Отже, ми із нетерпінням чекаємо наступного концерту в університеті.

Вчимося мистецтву танцю

Студенти-хореографи на концерті академічного

народного ансамблю ім. П.Вірського

 

Студенти-хореографи на концерті

17 жовтня в місті Хмельницькому відбувся концерт присвячений 110 річчю від дня народження П.П.Вірського. Всі з нетерпінням чекали приїзду до обласної філармонії академічного народного ансамблю танцю ім. П.Вірського. Студенти спеціальності «Хореографія» коледжу мали змогу побувати на репетиціях ансамблю. Дуже шкода, що художнього керівника ансамблю Мирослава Вантуха не було, але був репетитор, який проганяв всі номери до концерту. Ми були в захваті від них! Манера виконання, дисципліна, вони професіонали своєї справи! Мали змогу поспілкуватись із Заслуженим діячем мистецтв України, солістом  ансамблю Олександром Омецінським, нашим випускником, який розповів нам про те, як проходить робочий день учасників ансамблю.

Надзвичайно вражаючою та захоплюючою була концертна програма. Люди були в захваті від побаченого, емоції неперевершені! Таке відчуття, що вони не танцюють, а літають по сцені. Майстерність, техніка, витончені рухи, цікаві малюнки, шикарні костюми та високий професіоналізм доводили людей до сліз. Зал стоячи аплодував, враження неперевершені!

Після концерту, була можливість взяти автограф і сфотографуватись з колективом. Всі були вдячні учасникам ансамблю за такий чудовий концерт. Із запальною енергетикою і посмішкою на обличчі ми повернулись до дому. А ще ми були щасливі з того, що обрали таку цікаву і престижну професію.

Флешмоб до Дня українського козацтва

Участь студентів у міських заходах

 

Флешмоб до Дня українського козацтва

14 жовтня студенти спеціальності «Хореографія» (Кравчук К.,  Коваль Д., Гладиш Р., Федишина А.) взяли участь у міських заходах, присвячених Дню українського козацтва та Дню захисника України, зокрема у флешмобі, який організував міський осередок партії «Самопоміч».

Молодь міста через мистецтво танцю, використовуючи національну символіку, вдало проілюстрували сучасні політичні події в Україні.

Творчі подарунки – кам’янчанам

Участь студентів у загальноміських заходах

 

Творчі подарунки – кам’янчанам

Щороку студенти коледжу беруть активну участь у концертних програмах та інших загальноміських заходах, приурочених до державних та професійних свят.

18 вересня у міських урочистостях з нагоди професійного свята Дня рятівника та відкриття рятувальної станції в с. Устя взяли участь студенти спеціальності «Хореографія» Гладиш Р. та Коваль Д. (44 гр.).

30 вересня в районному центрі культури і мистецтв «Розмай» відбувся творчий вечір Ж. Мадич, поетеси, виконавиці пісень подільських композиторів. В авторському вечорі взяли участь студенти Підгорна Ю. (418 гр.), Пуковська А., Коваль Д., Кізімір Т., Паньковська Б., Кравчук К., Самборська У., Федишина А. (44 гр.).

01 жовтня в районному центрі культури і мистецтв «Розмай» відбувся тематичний вечір «Вершини життя», приурочений Дню людей похилого віку, організований територіальним центром соціального обслуговування «Надія» і Радою ветеранів міста.

В заході взяли участь студенти спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Гаврилюк А., Задойний О., Карпенко К., Козлов В., Орлянська Ю., Прокоп’юк М., Харкавлюк А. (250 гр.), Веренчук А., Пшечук Д., Ружицький Ю., Тимошенко К. (4235 гр.), які виступили з поетичною композицією «Вони злетіли журавлями в небо» за збіркою поезій авторів-ветеранів, а також в концертній програмі взяли участь Кирилов В., Стояновський А., Мазур Н. (4235 гр.) та Городецький Н., Крачковська О., Іванов О., Тирчик П. (34 гр.), Гладиш Р. (44 гр.), Булка О., Шишко Я., Кізюн М., Конарева В.  (24 гр.).

01 жовтня в дитячому садку № 8 відбулася відкрита виховна година для дітей та батьків, в якій взяли участь Підгорна Ю. та Гаджула О. (418 гр.). 

Участь в загальноміських заходах сприяє удосконаленню професійної майстерності студентів та створенню позитивного іміджу навчального закладу.

Щирі вітання литовському Укмерге

 

Щирі вітання литовському Укмерге

29-31 травня делегація нашого міста, до складу якої ввійшли студенти коледжу, вітали мешканців міста Укмерге (Литовська Республіка) з їх іменинами. Теплий прийом та європейські культурні цінності приємно вразили усіх учасників делегації.

Мереживо подільського танцю

Форум фахівців хореографічного мистецтва

 

Мереживо подільського танцю

30 квітня Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва спільно з творчим осередком Національної хореографічної спілки України в Хмельницькій області проведено форум «Мереживо подільського танцю», який відкрився виставкою традиційного побутового подільського костюму з фондів Хмельницького обласного краєзнавчого музею та концертних подільських костюмів творчих колективів області.

У науково-практичній конференції «Збереження традицій танцювального фольклору та органічне їх включення в сучасну хореографічну культуру Поділля» взяли участь понад 100 учасників – науковців, практиків та теоретиків подільського танцю з Хмельницької та Тернопільської областей. Виступи заслужених діячів мистецтв України, заслужених працівників культури України, голови творчого осередку Національної хореографічної спілки України в Хмельницькій області, провідних хореографів, композиторів, викладачів мистецьких навчальних закладів були спрямовані на розкриття стану та вирішення питань вивчення, збереження, популяризації подільського танцю, обробки подільського танцювального та музичного фольклору, використанню традиційного побутового подільського костюму.

В приміщенні обласної філармонії головою циклової комісії хореографічних дисциплін, викладачем-методистом коледжу, заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Чорнобилем проведено майстер-клас з подільського танцю для керівників хореографічних ансамблів народного танцю області.

Завершився форум концертом «Мереживо подільського танцю», під час якого своє мистецтво презентували учасникам науково-практичної конференції та глядачу 15 кращих хореографічних колективів Хмельниччини, серед яких народний аматорський хореографічний ансамбль «Подільські візерунки» (художній керівник – В.В.Чорнобиль).

Студенти коледжу – учасники IV

Всеукраїнського конкурсу 

народної хореографії

ім. П.П. Вірського


Студенти коледжу – учасники IV Всеукраїнського конкурсу  народної хореографії ім. П.П. Вірського 

З 7 по 9 листопада 2014 року в Києві пройшов III заключний етап ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії  імені Павла Вірського, який відбувся за ініціативи Національної хореографічної спілки України при підтримці Міністерства культури України.

У заключному етапі конкурсу взяли участь аматорські хореографічні колективи закладів системи культури та освіти України, сільські колективи, спеціалізовані школи мистецтв та академії танцю, які протягом 2014 року вибороли це право на регіональних етапах фестивалю. Більше 100 творчих ансамблів народного танцю, 4000 виконавців віком від 5 до 22 років з усіх куточків України приїхали, щоб показати своє мистецтво високопрофесійному журі до складу якого увійшли видатні діячі хореографічного олімпу України, на чолі з Мирославом Вантухом, Героєм України, народним артистом України, дійсним членом Академії мистецтв України, лауреатом Державної премії України імені Т.Шевченка, заслуженим діячем мистецтв України, кавалером ордена Дружби народів, директором-художнім керівником Національного Академічного ансамблю танцю України імені П.П.Вірського. 

У конкурсі взяли участь хореографічні колективи коледжу «Подільські візерунки» (художній керівник – Чорнобиль В.В.), «Каскад» (художній керівник – Кучерява О.А.). Хореографічна композиція «Вербиченька» (постановник Літинська І.В.) була відзначена членами журі і запрошена до участі у гала-концерті конкурсу. 

Участь у заходах територіального

центру соціального обслуговування

“Надія”


Участь у заходах територіального центру соціального обслуговування “Надія”

25 вересня 2014 року студенти спеціальності “Хореографія” Панасюк Е., Панасюк О., Криленко Д., Дідок Б., Бойко Б., Галюк А. (44 гр.), Атаманюк Н. (24 гр.) (клас викладача Манькевич Т.Б.) взяли участь у заходах територіального центру соціального обслуговування “Надія”.

Студенти виступили з власними хореографічними композиціями, продемонстрували високий рівень виконавської майстерності та навички балетмейстерської роботи.