Переможці «Подільської ліри»
Всеукраїнський фестиваль-конкурс українського солоспіву ім. В. Заремби
У студентів свято
«Студентський ярмарок на Зарванській – 2017»
У ріднім слові – цілий світ
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2018 (28)
Лютий 2018 (23)
Січень 2018 (16)
Грудень 2017 (41)
Листопад 2017 (30)
Жовтень 2017 (24)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить.

Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить.

  • 26-04-2017, 12:25
  • 333
  • 0
  • Новини, Бібліотека

 Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…

 Огляд тематичної полиці

Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить.

 

 

Зоря полинова горить 
І осяває в дооколі. 
Порожні села, ниви голі, 
Бур'ян, що з вітром гомонить. 
Печать і пустка — на віки. 
Мов сльози, роси серебріють. 
І страшно, хижо, дико виють 

В безлюдній Прип'яті вовки. 

   Біда розчинилася у духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць, у всій красі. Та хіба тільки в ній? Вона розчинилась у людях. Ця трагедія увійде в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тілі України. Увесь цей жах відгукнувся болем у серцях мільйонів людей. 

   У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилині 40 секунд над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало полум'я. Розпочалась пожежа. 

   Поля і луки, ліса і озера, річки і ставки Чорнобильщини тяжко вражені невидимою хворобою. Дичавіє земля, хоча ще квітують і родять сади. Ніхто не споживає тих гірких плодів, ніхто не йде до лісу за його цілющими дарами; не п'є води, насиченої   радіоактивною отрутою, і навіть повітря, яким ми дихаємо, стало ворогом. 

    Чорнобиль. Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи.           Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. 

25  квітня  в  бібліотеці  коледжу  проведено  цикл  заходів: огляд тематичної полиці «Гірчить Чорнобиль, крізь  роки гірчить…», перегляд  документального фільму «Чорнобиль. Як це було…».

     Хоч минуло багато  років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються сьогодні. Збільшились захворювання та смертність людей, поширились дитячі захворювання. Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашувати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.

Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить.Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить.Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить.