Дев'ятий обласний конкурс виконавців на народних інструментах серед учнів мистецьких шкіл "Подільський дивоцвіт". Оголошення
КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВОГОЛОШУЄ НАБІР СТУДЕНТІВна 2019-2020 навчальний рік
Поділля OPEN. Поетичний фестиваль
Дух генія вита Подільським краєм. Всеукраїнський конкурс читців
BestCookFest-Podillia. Участь у фестивалі
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2019 (16)
Лютий 2019 (25)
Січень 2019 (15)
Грудень 2018 (26)
Листопад 2018 (27)
Жовтень 2018 (30)
Корисні посилання
КПККіМ » Творчі колективи » Народний аматорський фольклорний ансамбль «ДЖЕРЕЛО»

Народний аматорський фольклорний ансамбль «ДЖЕРЕЛО»

Народний аматорський  фольклорний ансамбль

«Джерело»

Народний аматорський  фольклорний ансамбль «ДЖЕРЕЛО»

 

Керівник

Столаба Тетяна Вікторівна,

викладач циклової комісії хорових та музично-

теоретичних дисциплін

  

 Фольклорний ансамбль «Джерело» було створено в Кам’янець-Подільському училищі культури у 2002 році. Організатором та керівником колективу була викладач хорових дисциплін Столаба Т.В.

За 10 років ансамбль приймав участь у концертах міста, області та за її межами. Це - Міжнародний сімейний фестиваль “Купальський вінок”, Міжнародний фестиваль національних культур “Подільська веселка”, Молодіжний фестиваль-конкурс мистецтв «Барви України», Всеукраїнський науково-методичний семінар з проблем розвитку початкової мистецької освіти “Українське народно-музичне виконавство” (2008 р.), міський семінар керівників шкільних фольклорних колективів (2008 р.), творчий звіт художніх колективів та виконавців міста Кам’янця-Подільського «До слави України в оберіг» в рамках місцевого етапу фестивалю мистецтв України, творчий звіт майстрів мистецтв та художніх колективів Хмельницької області «Україно, матінко моя» (2009 р.), IV міжнародному фестивалі національних культур «Острів семи скарбів» (2010 р.), фольклорне різдвяне дійство, урочистості з нагоди Дня Соборності України та Дня Свободи (2011 р). Колектив нагороджений Гран-прі  міського фольклорного конкурсу вертепів та колядок «Різдвяна зірка» (2012 р.). Ансамбль приймав участь у підготовці та проведення свята проводів весни «Подільська масляна» (2010 р.). В жовтні 2012 року було проведено ювілейний концерт з нагоди 10-річчя з часу заснування народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело».

Репертуар колективу спрямований на глибоке вивчення фольклорних зразків Подільського та інших регіонів України, збереження традицій та манери виконання. Репертуар різножанровий: це і жартівливі народні пісні, пісні з календарно-обрядового жанру (колядки, щедрівки, косарські, купальські пісні), обробки та гармонізації Г.Верьовки, З.Яропуда, А.Андрухова.          

Розшифровку більшості творів зробила керівник колективу Столаба Т.В.

        

З кожним роком репертуар ансамблю оновлюється, підвищується рівень виконання, вдосконалюється емоційність, акторська майстерність виконавців.

У концертній діяльності ансамбль співпрацює з такими творчими колективами як народний аматорський ансамбль народної музики (керівник О.Царук), народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (керівник В.Чорнобиль), народний аматорський оркестр народних інструментів (керівник О. Грек).

Фольклорний ансамбль «Джерело» відновлює та популяризує народні традиції, є творчою лабораторією для підготовки фахівців народного пісенного мистецтва.


 РЕПЕРТУАР

на 2018-2019 н.р.

 

1. Українська народна пісня «Ой там на горі», обробка Т.Столаби.

2. Українська народна пісня «Кам’яна гора» (весільна).

3. Українська народна пісня «Ой дівчина по гриби ходила», обробка Т.Столаби.

4. Українська народна пісня «Ой мамо, люблю Гриця», обробка М.Свідерського.

5. Українська народна пісня «Ой у полі озеречко». 

 

 Новину відредагував: Maria - 13-12-2018, 10:07

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.