Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Вересень 2018 (4)
Серпень 2018 (2)
Липень 2018 (4)
Червень 2018 (12)
Травень 2018 (41)
Квітень 2018 (44)
Корисні посилання
КПККіМ » Творчі колективи » Народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки»

Народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки»

Народний аматорський

ансамбль народного танцю

«Подільські візерунки»


Народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки»


Керівник 

Чорнобиль Володимир Володимирович,

заслужений діяч мистецтв України,

голова циклової комісії хореографічних дисциплін 

 

Ансамбль народного танцю в Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв було створено у 1968 році. Першим керівником колективу став викладач училища Василь Палій. Ансамбль відрізнявся від багатьох аматорських колективів культурою та чистотою виконання хоеографічних композицій. Особливою популярністю у глядачів користувалися «Російський танець», «Черевички», «Туркменський танець», хореографічна композиція «Степом, степом».

Пізніше, в 1976 році, керівником ансамблю став Борис Колногузенко, нині народний артист України, завідуючий кафедрою хореографії Харківського університету культури. Кращими з його постановок були «Український вітальний танець», «Молдавський танець» та хореографічна композиція «Погоня».

З 1978 року в ансамблі було два керівники - Володимир Чорнобиль та Петро Гаврилюк.

Творчий тандем Гаврилюк-Чорнобиль працював досить тривалий час, до 1991року.

За цей період ансамбль з успіхом виступає як у місті, районі, області так і за межами України. У 1985 році ансамбль взяв участь у Всесоюзному фестивалі фольклорних колективів у м. Батумі (Грузія).

Було створено багато нових цікавих постановок. Це хореографічні композиції «Дружба народів» та «Побратими» (постановка П.Гаврилюка та В.Чорнобиля); «Російська мозаїка», «Кубинські ритми» та «Український сувенір» (постановка О.Кучерявої); подільські танці «Кривуляк» та «Полька-скок» (постановка П.Гаврилюка); хореографічні композиції «Наша біографія», «Моя Україна», «Набат» та «Російська пляска» (постановка В.Чорнобиля).

З 1991 року керівником ансамблю призначається Володимир Чорнобиль. В цьому ж році ансамбль отримує почесне звання «народний аматорський». В програмі ансамблю з’являються нові постановки, такі як: «Український вітальний», «Полька- кам’янчанка», жартівливий танець «Підманула-підвела», «Дубо-танець», «Гопак», хореографічні композиції «Запорожці» та «Русалчина ніч». В 1992 році ансамбль зайняв перше місце серед хореографічних аматорських колективів області. А в 1993 році виступив з концертною програмою в м. Зелена Гура (Польща). Ансамбль з успіхом виступає в місті та області, є постійним учасником обласних, республіканських та міжнародних фестивалів, які проводять в м.Кам’янці-Подільському.

В 1995 році ансамбль «Подільські візерунки» став переможцем 1-го Всеукраїнського конкурсу ансамблів народного танцю училищ культури, присвяченого 90-річчю від дня народження Павла Вірського. Репертуар ансамблю поповнюється новими танцями, це: «Буковинський святковий», хореографічна композиція «Світанок в горах», «Волинські притупи», подільський жартівливий танець «Ой-ра», український святковий танець.

В 2002-2003 роках ансамбль танцю «Подільські візерунки» прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі, присвяченому 100-річчю від дня народження П.Вірського. На розгляд журі було представлено три нових роботи: «Подільське перевесло» - композиція з фрагментів подільських танців, жартівливий подільський танець «Калабаня» та хореографічну баладу «Полонянки».

У вересні 2009 року ансамбль «Подільські візерунки» приймав участь у  звітному концерті Хмельницької області у м. Києві.

Колектив ансамблю постійно працює над культурою та манерою виконання, показує високу професійну майстерність, виразне пластичне вирішення хореографічних образів, здійснює нові творчі постановки.

Ансамбль є творчою лабораторією підготовки молодих фахівців - керівників хореографічних колективів, артистів ансамблів народного танцю, викладачів хореографії.РЕПЕРТУАР

на 2016-2017 навчальний рік

 

1. Вітальний танець «Моя Україна».

2. Хореографічна композиція «Вас вітає Поділля» («Варварка», «Оляндра», «Клин»).

3. Хореографічна композиція «Подільське перевесло» («Полька-скок», «Подільські вибиваночки», «Варварка»).

4. Хореографічна композиція «Подільський розмай» («Подільські забави», «Ой-ра», «Варварка»).

5. «Буковинський весільний танець».

6. Закарпатський «Дубо-танець».

7. «Волинські притупи».

8. Подільський танець «Кривуляк».

9. Подільський танець «Полька-Кам’янчанка».

10. Вокально-хореографічна композиція «Ой там на горі».

11. Хореографічна  композиція «Русалчина ніч».

12. Збручанська кадриль.

13. Хореографічна композиція «Подільські гуляння».

14. Хореографічна балада «Полонянки».

15. Хореографічна композиція «Благовіст».

16. Хореографічна композиція «Щедрик».

17. Хореографічна композиція «Вербиченька».

18. «Гопак».

 

Народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» Народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки»
 

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.