Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Популярні новини
  Опитування
  Оцініть роботу сайту:
  5
  4
  3
  2
  1

  Архів новин
  Листопад 2022 (12)
  Жовтень 2022 (6)
  Вересень 2022 (15)
  Серпень 2022 (32)
  Липень 2022 (8)
  Червень 2022 (15)
  Корисні посилання
  КПККіМ » Співпраця з ОТГ » Cпівпраця з ОТГ – ключова умова формування професійних компетенцій сучасного фахівця соціокультурної сфери

  Cпівпраця з ОТГ – ключова умова формування професійних компетенцій сучасного фахівця соціокультурної сфери

  Cпівпраця з ОТГ – ключова умова формування професійних компетенцій

  сучасного фахівця соціокультурної сфери

  З досвіду роботи

   

  Cпівпраця з ОТГ – ключова умова формування професійних компетенцій сучасного фахівця соціокультурної сфери

   

    Адміністративно-територіальна реформа об’єктивно виявилась найуспішнішим починанням останніх років. У Хмельницькій області в рамках децентралізації створено 51 об’єднану територіальну громаду.

   В ході децентралізації місцева влада отримала значні повноваження і ресурси. Разом з тим, до органів місцевого самоврядування перейшла величезна відповідальність за всебічний розвиток громади, в тому числі – культурний.

    Важливо, що реформа децентралізації дала змогу зміцнити молодіжний сектор об’єднаних територіальних громад, стимулювати створення молодіжних рад, молодіжних центрів, клубів, відкритих просторів.

     Головними напрямками роботи закладів культури на місцях є клубна, бібліотечна та музейна діяльність і школи естетичного виховання.

    Клубні установи, зокрема, будинки культури та сільські клуби – головні осередки, навколо яких існує культурне життя в сільській місцевості. Мережа клубних установ в сільській місцевості становить понад 16000, 80% з яких – сільські клуби.

    Але, крім клубних закладів, ОТГ утримують також і мережу бібліотек, які поступово переходять від роботи у форматі «книгосховища» до формату «інформаційно-культурного центру».

    Одним з варіантів трансформації застарілих клубів і бібліотек може бути створення багатофункціональних «хабів», тобто культурно-освітньо-розважальних центрів, які об’єднують в собі функції і бібліотеки, і комп’ютерного клубу, і громадського простору для спілкування, і місця для проведення культурно-розважальних заходів. Такий підхід вже застосовують окремі громади.

    Наразі у всіх новостворених ОТГ серйозною проблемою є відсутність кваліфікованих кадрів – високопрофесійних менеджерів у сфері культури.

    Сучасний працівник культури ОТГ має бути готовим виконувати цілий ряд різнопланових функцій: забезпечувати реалізацію державної політики у сфері культури, створювати умови для розвитку різних видів мистецтва, для роботи гуртків, студій, любительських об'єднань, клубів за інтересами, турбуватись про збереженість бібліотечних та музейних фондів, розширювати комерційну діяльність у сфері культури. І це далеко не вичерпний перелік.

    Крім того, в роботі з молоддю ці люди мають фахові знання та досвід, що є надзвичайно цінним. Вони можуть виступати лідерами команд або взяти на себе організаційну частину.

  Реалізація адміністративно-територіальної реформи ставить нове завдання перед коледжами культури і мистецтв – підготовку кадрів, спроможних для роботи в громадах. І коледжі, і громади зацікавлені в опрацюванні умов кадрової підтримки галузі культури молодими фахівцями.

    З одного боку, надзвичайної ваги набуває підготовка робочих місць у громадах. З іншого – безперервне навчання фахівців у сфері культури. Лише тісна співпраця навчальних закладів та ОТГ спроможна суттєво підвищити освіченість кадрів громад в організаційно-управлінських технологіях у сфері культури та сформувати ініціативний кадровий потенціал.

    Для поглиблення такої взаємодії ще у лютому 2018 року укладено 18 угод про співпрацю між Кам’янець-Подільським коледжем культури і мистецтв та об’єднаними територіальними громадами.

   Адміністрація та колектив навчального закладу проводять широку роз’яснювальну та профорієнтаційну роботу на території області. Сформовано банк даних керівного складу та працівників галузі культури об’єднаних територіальних громад області; визначено працівників коледжу, відповідальних за профорієнтаційну роботу в кожній ОТГ. Коледж надає методичну та практичну допомогу в організації роботи творчих колективів та проведенні масових заходів.

    Протягом 2018-2020 років студенти та викладачі коледжу демонстрували (в деяких громадах – неодноразово) творчі здобутки перед жителями Дунаєвецької міської та Дунаєвецької селищної, Новоушицької селищної, Віньковецької міської, Чемеровецької селищної, Слобідсько-Кульчієвецької сільської, Колибаївської сільської, Маківської сільської, Солобковецької сільської, Смотрицької сільської, Городоцької міської, Гуменецької сільської об’єднаних територіальних громад.

     Народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» коледжу підкорив серця учасників свята Масниці у Волочиській міській ОТГ.

     Свої здобутки на фестивалі «SATanivFest» у Сатанівській селищній ОТГ представили ансамбль «Джерело» та інструментальний ансамбль коледжу.

     З 2001 року на базі коледжу проводиться обласний конкурс виконавців на народних інструментах «Подільський дивоцвіт», в якому беруть участь учні музичних шкіл та шкіл мистецтв. З року в рік конкурс стає дедалі популярнішим, підвищується рівень підготовки конкурсантів.

     Ці та інші заходи дають можливість проводити ефективну профорієнтаційну роботу серед учнів загальноосвітніх та мистецьких шкіл, здійснювати відбір кращих випускників, що виявили нахили до мистецької діяльності, для вступу до коледжу.

     Інший, не менш важливий, аспект співпраці – створення належних умов для проходження практичного навчання студентів коледжу на базах практики. Студенти-практиканти одержують можливість користуватися кабінетами, бібліотеками, документацією, необхідною для виконання програми практики. Одними з кращих баз практики стали Кам’янець-Подільський МБК та РЦКіМ «Розмай».

     Все ж головне завдання співпраці – надання методичної допомоги фахівцям стосовно інновацій у змісті і методах соціокультурної діяльності відповідно до вимог сьогодення, підвищення їх фахової компетентності.

     Працівники коледжу завжди радо передають свій досвід фахівцям галузі культури об’єднаних територіальних громад. Наведу декілька прикладів.

    30 січня 2020 року на базі коледжу відбувся професійний інтерактив «Мистецька освіта в контексті впровадження Закону України «Про фахову передвищу освіту» за участю керівників культурно-мистецьких закладів міста Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району. Фахівці здійснювали пошук шляхів вдосконалення освітньо-професійних програм підготовки фахового молодшого бакалавра, методів удосконалення роботи культурно-мистецьких закладів з творчо-обдарованими дітьми та молоддю, дискутували щодо основних компетентностей здобувачів освіти для виконання професійної діяльності у сучасних реаліях.

    30 травня 2019 р. з діяльністю коледжу в рамках проведення обласного семінару «Використання інноваційних технологій в практичній діяльності клубних закладів культури» ознайомились директори провідних Будинків культури ОТГ, які переглянули презентацію навчального закладу, концертну програму та обговорили питання підготовки майбутніх фахівців галузі.

     Проведено триденний обласний тематичний семінар «Тенденції розвитку закладів культури клубного типу в сучасних умовах», в ході якого підвищили фахову компетентність 69 працівників клубних установ. Вони прослухали 24-годинний курс лекцій, взяли участь в інтерактивному професійному спілкуванні, поділилися досвідом роботи.

  02-03 квітня 2019 року на базі коледжу відбувся обласний семінар викладачів хореографії мистецьких шкіл та керівників хореографічних колективів клубних закладів на тему «Проблеми та перспективи розвитку хореографічного мистецтва в контексті сучасної хореографічної освіти», організований спільно з Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва, в якому взяли участь 39 слухачів. Учасники відвідали практичні заняття та майстер-класи з класичного і народно-сценічного танцю, концерт-презентацією «Dance-варіації», у якому взяли участь хореографічні колективи міста та коледжу. Семінар завершився засіданням круглого столу «Діяльність хореографічного жанру Хмельниччини».

     Реалії сучасного життя вимагають творчого підходу до організації роботи бібліотечних закладів. Бібліотеки переосмислюють свою роль у сьогоднішньому суспільстві, виконуючи водночас свої традиційні функції. Тому підвищення кваліфікації бібліотечних працівників є одним із пріоритетних напрямків діяльності нашого навчального закладу.

     В 2019-2020 навчальному році в рамках підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області проведено тематичні семінари «Публічна бібліотека на шляху змін: напрями діяльності» та «Організація діяльності бібліотек в умовах адміністративної реформи», програма яких включала лекції-презентації, лекції-візуалізації, практичні інтерактиви, тренінги, консультації.

     Співпраця з об’єднаними територіальними громадами області сприяє підвищенню мотивації до навчання та самоосвіти, формуванню нових компетенцій та реалізації креативного потенціалу студентів коледжу та фахівців галузі культури регіону.

   Нижник С.В., директор коледжу.


  Інформаційне повідомлення
  Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.