ЛЮБОВ – ЦЕ К-ПККіМ.НАВЧАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ
Чарівний пензель. Конкурс авторських композицій
На Миколая казка завітає. Розважальна програма
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Травень 2020 (15)
Квітень 2020 (18)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (24)
Січень 2020 (7)
Грудень 2019 (27)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Писанкар Назар Чекирда

Писанкар Назар Чекирда

 Писанкар Назар Чекирда

Наші випускники


Писанкар Назар Чекирда 

 

   Писанки, крашанки, крапанки... Назар Чекирда, нацгвардієць військової частини 3008 вправляється у різних техніках із розфарбовування яєць. Він писанкар, закінчив Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв. Щоправда цього року розписувати яйця довелося в армійських умовах. Півроку тому солдата строкової служби призвали до лав Національної гвардії України.

   Гвардієць майже тиждень працював над своїми писанками. Для роботи використовував лиш шкаралупу. Через маленьку дірочку з яйця видував вміст. Кожне - витвір мистецтва, для їх створення треба багато терпіння, зізнається солдат строкової служби.

  «Розмальовував за допомогою писачка і воску, вицарапував голкою. Також вперше спробував робити в стилі «тонаж» – береться папір, на який наноситься барвник і обмотується в нього яйце, шкаралупа вбирає колір сама», – розповідає солдат строкової служби військової частини 3008 Назар Чекирда.

Назар почав захоплюватися писанкарством коли вступив у Кам’янець - Подільський коледж культури і мистецтва на факультет художника-виконавця. Відтоді минуло вже чотири роки Майстер опанував чотири техніки розпису. Головне тут – скрупульозність і акуратність. Але навчитися цього може кожен, головне – мати бажання.

  «Найскладніше малювати воском. Його важко контролювати. Для цього потрібно дуже багато практики. Я за час практики в коледжі розмалював більше 200 писанок. Переважно копії робот з різни регіонів. У кожному куточку України свій дизайн писанок. Розписував не лише курячі, гусячі, а й страусині яйця», - ділиться писанкар Назар Чекирда.

Побратими вже поділиися своїми враженнями.

  «Його роботи захоплюють. Приємно стати свідком такого делікатного, майже, ювелірного мистецтва. Радий, що традиції рідного краю продовжують жити, а серед нас є такі талановиті військовослужбовці. Після знайомства з роботами Назара мені і самому захотілося спробувати розписувати великодні яйця», - говорить про свої враження співслуживець Назара старший солдат Карватка Дмитро.

  За тиждень гвардієць розписав більше півсотні писанок. Ними прикрасив великоднє дерево, святкову інсталяцію встановили у клубі військової частини. Майстер каже, така робота допомагає очиститись духовно.

  Джерело: Військова частина 3008 Національної гвардії України.

Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда Писанкар Назар Чекирда

 

 

 

 


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.