Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Грудень 2020 (4)
Листопад 2020 (25)
Жовтень 2020 (20)
Вересень 2020 (20)
Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (22)
Корисні посилання
КПККіМ » Особистості » Олександр Пилипович Царук

Олександр Пилипович Царук

Олександр Пилипович Царук

 

  Олександр Царук – музикант-педагог, баяніст, керівник ансамблю народної музики, член Всеукраїнської національної музичної спілки, лауреат обласної премії імені Костянтина Широцького. Його ім’я відоме у мистецьких колах професійних й аматорських виконавців-інструменталістів. Творча постать Олександра Царука є органічною частиною багатогранного мистецького життя коледжу, а його внесок в розвиток народно-інструментального мистецтва Поділля є неоціненним.

  Олександр Пилипович працює в коледжі на посаді викладача народних інструментів з 1974 року. Високопрофесійний музикант, досвідчений викладач, досконало володіє грою на народних інструментах,здійснює цікаві інструментовки, пише власні музичні твори. Підготував цілу плеяду випускників, які вирізняються професійною фаховою підготовкою та користуються великим авторитетом серед професійних музикантів і працівників культури.

  Педагогічно-виконавська діяльність Олександра Пилиповича та його високі творчі досягнення відзначені численними відзнаками і нагородами – грамотами Міністерства культури України, управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, відзнаками Кам’янець-Подільської міської ради «Честь і шана» та міського голови «За заслуги перед громадою».

Мистецько-творчій та професійно-педагогічній діяльності Олександра Царука присвячено чимало публікацій в місцевій пресі, інтернет-виданнях та наукових збірниках (О. Будзей, А. Віннічук, А. Гаврищук, І. Маринін, Н. Середенко), в яких висвітлюються різні аспекти його життєвого та творчого шляху.

  У збірнику наукових праць «Освіта, наука та культура Поділля» (2015) Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка опублікована стаття І. Г. Мариніна «Творча постать Олександра Царука в контексті розвитку традиційного народно-інструментального виконавства Південно-Західного Поділля», в якій подано творчий портрет митця та зроблено історико-мистецький аналіз його життєвого і творчо-виконавського шляху. Наукова розвідка містять спогади про творчу особистість Олександра Пилиповича, а також оригінальний репертуар ансамблю троїстих музик Кам’янець-Подільського аграрно-технічного університету. Музично-педагогічні та творчі досягнення висвітлюються в різних аспектах: історичному, культурологічному, мистецтвознавчому та виконавському.

  Маринін І. Г. Творча особистість О. Царука в контексті розвитку народно-інструментального виконавства Південно-Західного Поділля (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.) / Маринін І. Г. // Педагогічна освіта: теорія і практика. – 2013. – Вип. 15. – С. 215-220.

 Маринін І. Г. Творча постать Олександра Царука в контексті розвитку традиційного народно-інструментального виконавства Південно-Західного Поділля / І. Г. Маринін // Освіта, наука і культура на Поділлі. – 2015. – Т. 22. – С. 448-459.


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.