Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Січень 2021 (21)
Грудень 2020 (21)
Листопад 2020 (27)
Жовтень 2020 (20)
Вересень 2020 (20)
Серпень 2020 (7)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом та толерантного відношення до

ВІЛ-позитивних людей

Інформаційне повідомлення

   01 грудня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день боротьби із ВІЛ/СНІД. Його мета полягає в тому, щоб проінформувати людей по всьому світу про смертельну недугу. Символом розуміння та солідарності з ВІЛ-позитивними є червона стрічка.

    Нове інфекційне захворювання з’явилося у 70-х роках ХХ століття, воно повільно й незворотно знищує імунну систему організму людини. Причому, багато людей не знають, що вони ВІЛ-інфіковані, оскільки симптоми з’являються іноді через 10 років після зараження. ВІЛ-інфекція повністю не виліковується, ліків, які б знищували ВІЛ в організмі людини, досі не винайдено. Щоб врятуватись, – людству необхідно запобігти розповсюдженню СНІДу.

     На сьогодні ситуацію в світі характеризують як пандемію ВІЛ-інфекції. За даними програми ООН-СНІД, число інфікованих у світі перевищило 433 млн. Щорічно 3 мільйони ВІЛ-інфікованих помирає. Щоденно інфікується приблизно 160 тисяч осіб, тобто, кожні 14 секунд заражається одна людина. 

   Серед жертв СНІДу багато знаменитостей: вокаліст рок-групи Queen Фреді Мерк’юрі, легенда балетного мистецтва Рудольф Нурієв, ізраїльська актриса і співачка Офра Хаза, американський репер Ерік Райт (Eazy-E), американські актори Рок Хадсон і Чарлі Шин, модель Джиа Каранджи, переможниця «Євробачення-2014» від Австрії Кончита Вурст, соліст шведської групи Alcazar Андреас Люндстетд, американські письменники Айзек Азімов і Мері Фішер, баскетболіст Ірвін «Меджик» Джонсон, боксер-важкоатлет Томмі Моррісон, німецька співачка Надя Бенайсса та інші.

   В Україні найвища захворюваність СНІДом серед європейських країн. Згідно з офіційними статистичними даними, за період з 1987 року по травень 2019 року офіційно зареєстровано 341084 випадки ВІЛ-інфекції, щодня помирає 7 наших співвітчизників. Здебільшого це молодь. Хоча Хмельниччина не відноситься до областей, де хвороба найбільш поширена, та тисячі її мешканців нині носять статус ВІЛ-інфікованих. Найбільше випадків інфікування зареєстровано у м. Хмельницькому, а також у Славутському, Шепетівському та Полонському районах.

   Епідемічного характеру розповсюдження ВІЛ-інфекції набуло з 1995 року і сьогодні характеризується трьома хвилями: розповсюдження ВІЛ серед споживачів ін'єкційних наркотиків; зростання ролі статевого шляху зараження; третя хвиля є наслідком двох перших і розповсюджується серед дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів.

   Про СНІД потрібно говорити і всіляко підтримувати людей, що потрапили в заручники цієї страшної хвороби. Найбільшим джерелом небезпеки зараження ВІЛ є відсутність знань про шляхи передачі інфекції, відсутність навичок оцінки ступеню ризикованості таких проявів, як вживання алкоголю, наркотиків, нерозбірливість у статевих контактах.

    До симптомів ВІЛ відноситься: загальна слабкість; головний біль; підвищена стомлюваність; тривала діарея; нез'ясовна втрата ваги; гіпергідроз; пневмонія; грибкові інфекції (герпес, бронхіальний і легеневий кандидоз); постійний кашель; підвищена температура тіла; напади короткочасної втрати пам’яті; збільшення лімфовузлів на шиї (основна ознака ВІЛ-інфікування). Ці симптоми можуть тривати від 4 місяців до 5 років після зараження. 

    Якими шляхами людина можна заразитися СНІДом? Передусім, це: незахищений статевий контакт; спільне або повторне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного обладнання; використання нестерильного інструментарію для татуювання та пірсингу; використання чужих лез для гоління; передача вірусу від ВІЛ-позитивної матері дитині – під час вагітності, пологів і при годуванні груддю.

   СНІД не передається: через повітря при розмові, рукостискання, обійми, поцілунки, кашель та чхання, піт та сльози, через спільний посуд, постіль і побутові речі, спільний санвузол, через поручні, в транспорті.

   Кожна людина повинна усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції. Лікарі застерігають, що найважливіше у боротьбі з вірусом – його вчасне виявлення. Кожна людина повинна знати свій ВІЛ-статус, а також толерантно і з розумінням ставитися до тих, хто живе поруч з діагнозом ВІЛ-позитивного. 

    Пропонуємо познайомитися з підбіркою художніх творів про смертельну недугу. Романи та кінокартини на цю тему часто отримували престижні нагороди, завойовували визнання мільйонів і, таким чином, ламали стереотипи в суспільстві по відношенню до хворих на ВІЛ/СНІД.

Ґібер Е. Другові, який не врятував мені життя / Ерве Ґібер ; пер. Івана Рябчія. – Київ : Пінзель, 2018.

   Автор книги помер від СНІДу у віці 36 років, і цей роман, а разом із ним ще два, які разом становлять трилогію («Протокол співчуття» та «Чоловік у червоному капелюсі») є своєрідним викликом хворобі, маніфестом хворого на СНІД.

Кузьмик В. Стигма. Тавро несправедливості / Володимир Кузьмик. – Ужгогрод, 2016.

    Історія дівчини, яка знайшла своє щастя та кохання, але, очікуючи дитину, дізналася, що є ВІЛ-інфікованою. Це книга про відчуття невідворотності, безвихідь та страждання, яких зазнала відкинута суспільством людина. І про її пошук віри у можливість знову завоювати своє місце у житті.

Талан С. Коли ти поруч [Електронний ресурс] / Світлана Талан. – Режим доступу: https://www.litmir.me/br/?b=225773

    Головна героїня знаходить в собі сили і розуміння того, що «не можна у своє серце впускати зло – воно погризе, як хробак, тебе зсередини». Вона не задумується про те, скільки їй залишилося, а радіє і цінує те, що має, живе одним днем, не дає сумним думкам ані найменшого шансу поселитися в її голові. Бо кожна хвороба, – вважає вона, – це випробовування, яке треба пройти.

10 фільмів, які правдиво розповідають про боротьбу з ВІЛ/СНІД [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://nv.ua/ukr/art/krashche-odin-raz-pobachiti-10-filmiv-jaki-pravdivo-rozpovidajut-pro-borotbu-z-vil-snid-83029.html.

 

     Кожен з нас має розуміти небезпеку, відчувати власну відповідальність у боротьбі з смертоносною хворобою. Обізнаність – один з головних чинників, який може допомогти вберегтися від ВІЛ/СНІДу.


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.