Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Квітень 2021 (4)
Березень 2021 (51)
Лютий 2021 (14)
Січень 2021 (26)
Грудень 2020 (21)
Листопад 2020 (27)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Інна Семенків – лауреат Хмельницької обласної премії імені Тараса Шевченка

Інна Семенків – лауреат Хмельницької обласної премії імені Тараса Шевченка

Інна Семенків – лауреат Хмельницької обласної премії

імені Тараса Шевченка

Творчі досягнення


Інна Семенків – лауреат Хмельницької обласної премії  імені Тараса ШевченкаІнна Семенків – лауреат Хмельницької обласної премії  імені Тараса Шевченка

 

     Обласна премія імені Тараса Шевченка – це висока нагорода для відзначення діячів культури, літератури та мистецтва Хмельницької області за вклад у дослідження та популяризацію української мови й літератури, розвиток образотворчого мистецтва та відродження національної культури народу, пов'язаних з життям і творчістю Т. Г. Шевченка.

     У 2021 році лауреатом обласної премії імені Тараса Шевченка стала викладач циклової комісії «Видовищно-театралізовані заходи» Семенків Інна Анатоліївна.

     Працюючи в коледжі, Інна Анатоліївна зарекомендувала себе як досвідчений, творчий викладач і куратор академічних груп. Досконало володіє сучасними інноваційними та освітніми методиками викладання режисерських дисциплін, активно їх використовує та поширює у професійному середовищі; проявляє ініціативу щодо покращення результативності освітнього процесу; вивчає проблематику сучасного театрального мистецтва; цікавиться постановками експериментального, альтернативного театру, театру імпровізу; практикується як режисер-постановник у Кам’янець-Подільському Народному драматичному театрі міського Будинку культури; працює плідно, креативно.

     Викладач Семенків І. А. багато уваги приділяє розвитку культурного життя Кам’янця-Подільського; ефективно займається творчою роботою. Більше 10 років є сценаристом, режисером-постановником і ведучою міських театралізованих свят та масових заходів різноманітного спрямування й тематики, серед них: фестивалі: Міжнародний фестиваль національних культур «Острів семи скарбів», Всеукраїнський фестиваль творчих близнюків «Співучі дзеркала», Всеукраїнський пісенний конкурс «Талант», Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Фольк-фест», фольклорні фестивалі «Подільська Маланка» і «Різдвяна Зірка», святковий майдан «В єднанні роду – сила народу», заключний концерт регіонального етапу Всеукраїнського творчого звіту майстрів мистецтв та аматорських колективів Хмельниччини «Свою Україну любіть» до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, святковий концерт «Ренесанс-сюїта» з нагоди відкриття міського Будинку культури, щорічні відкриття туристичного сезону та Днів міста в Кам’янці-Подільському.

     За останній період підготувала та реалізувала ряд загальноміських мистецьких проєктів, де студенти коледжу були активними учасниками, зокрема: відеофільм «Гірка печаль – сумна покута» та година історичної пам’яті «Життя під знаком 33» до Дня пам’яті жертв Голодомору (2020); поетично-пластична композиція «Революція Гідності: вимір совісті» До Дня Гідності та Свободи, яка демонструвалася онлайн в соціальних мережах (2020); театралізоване фольклорне дійство «Благослови, Весно!» (2019); вулична вистава «Легенда про заснування міста» (травень 2018), театралізовані обрядові дійства «Андріївські вечорниці на Поділлі» (грудень 2019) та «Ой, колядо, колядо» (січень 2018), тематичний театралізований концерт до Дня Соборності, драма «Любов на грані маячні» за твором А. Барбюса «Ніжність» та віршами Л. Костенко, естрадне асорті «Зу-зу-зу! Шу-шу-шу!» (березень 2018), свято Дня Знань «Ми українці, ми європейці» (вересень 2018), художньо-публіцистична вистава «Ти моїм захистом стань» (жовтень 2018), літературно-музична композиція «Зроніть сльозу», поетично-музична композиція «Істина відкривається в …», естрадна вистава «Фініш з попідвипідвертом в Перевертляндії» (травень 2017), поетично-пластична композиція «Доля в чорній хустині» до Дня пам’яті жертв Голодомору (листопад 2017), художньо-публіцистична вистава «Чухраїнці» (червень 2017), театралізована композиція «Чорне вишиття – трагічна доля» до Дня пам’яті жертв Голодомору (листопад 2016), вуличне театралізоване дійство «Передноворіччя» (грудень 2017), вулична вистава «Дива святого Миколая», вулична вистава «Новий рік по-козацьки» (грудень 2016), театралізований пролог «Ретро-Кам’янець» (травень 2016). 16-23 грудня 2019 у міському Будинку культури показано вісім благодійних вистав для дітей-сиріт, дітей з багатодітних родин та дітей воїнів ООС «Сніжний переполох», а в грудні 2020 року силами театральних колективів коледжу та міського будинку культури була втілена вистава-казка «Льодова епопея», яка демонструвалася в онлайн-режимі (драматург і режисер – І. Семенків).

     І. А. Семенків організувала участь студентів коледжу в акції встановлення рекорду «Герб міста До Дня міста» – 3200 людей, які сформували живий герб міста (травень 2018, м. Кам’янець-Подільський, стадіон ім. Тонкочеєва); організувала та провела для жителів міста театралізований мітинг до Революції Гідності (листопад 2017); організувала шість благодійних вистав пам’яті Героїв Небесної сотні «Я придумаю світ». Зібрані кошти були перераховані на потреби воїнів АТО. Організовувала зі студентами та педагогічним колективом коледжу збір теплих речей та речей першої необхідності для бійців на Сході.

     У Народному драматичному театрі при Камянець-Подільському міському Будинку культури здійснила постановку вистав: моновистава «Просто така мрія» Я. Пулинович; психологічна драма «Почуй, сонечко» А. Багряної; комедія «Розкішне весілля»; трагіфарс «Самогубство самоти» Н. Нежданої; драма «Дай серцю волю, заведе в неволю» М. Кропивницького; драма «Бояриня» Л. Українки.

     У березні 2019 року за ініціативи І. Семенків був проведений І Всеукраїнський фестиваль комедії та естрадного гумору «Штрикало» (м. Кам’янець-Подільський), де творчі роботи художнього керівника І. Семенків отримали високі відзнаки та схвальні відгуки журі та глядачів.

     Інна Семенків знайшла нове прочитання творів Великого Кобзаря, створивши літературно-музичну композицію (народну виставу) про долю українських заробітчан «Не гріє сонце на чужині», поетичний монтаж за творами Т. Шевченка «Моя ти сестро безталанна», поетичну виставу «Дівочі ночі». Щорічно до відзначення шевченківських днів вона організовує міські урочистості, проводить студентський конкурс читання творів Т. Г. Шевченка в коледжі та в бібліотеках міста. У 2020 році І. Семенків підготувала та провела загальноміський захід до шевченківських днів – літературно-поетичну композицію «Криниця музики і слова: духовне джерело» за творами Т. Шевченка.

     Вихованці І. Семенків неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських конкурсів читців імені Тараса Шевченка (м. Київ): 2010 рік – з поетичною композицією «Доля»; 2014 рік – стали лауреатами І премії з поетично-театралізованою композицією «Я придумаю світ». До 206-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка ініціювала конкурс читців «І слухаєм слово безсмертне Тараса».

     У 2020 році І. А. Семенків реалізувала театральний проєкт – гостру сатиричну драму «Істина чухраїнців» за творами Т. Шевченка та сучасних авторів, яка була відзначена Дипломом за кращу режисуру на VІ Всеукраїнському театральному фестивалі «Комора».

     Результатом педагогічної майстерності викладача є створення у 2010 році комік-гурту «Смайлик», який є творчою лабораторією для підготовки майбутніх фахівців спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи». З кожним роком колектив поповнюється новими здобутками: гумористичні етюди – «Невдале побачення», «Сміливці», «Екстра прогулянка», «Армреслінг», «В навчанні не подруги», «Побачення по модньому та старомодному», «Павуки»; зорові пісні – «Супер-весілля», «Не моя доля», «Манекени»; пантоміми – «Атітяй»; скетч «Спарта»; мікс гуморесок «Відверто про жінок», «Про речі з мораллю», «Свині не винні». На міжрегіональному конкурсі гумору та сатири «Грицева наука» (м. Копичинці, 2018) колектив став володарем Гран-прі з добіркою гуморесок та естрадних номерів, а в 2019 році – лауреатом І премії з літературною композицією «Чухраїнці». На І відкритому Всеукраїнському фестивалі молодіжних та дитячих театральних колективів «Мельпомена Надії» гумористичний мікс «Зу-зу-зу! Шу-шу-шу!» здобув диплом за кращу естрадно-гумористичну виставу.

     У жовтні 2019 року на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі аматорського театрального мистецтва «Золота маска» (м. Нетішин) театр-студія «На Зарванській» здобув Диплом І ступеня за виставу «Чарівне дзеркало» (автор сценарію, режисер та художній керівник  Семенків І.А.).

     У рамках співпраці коледжу з об’єднаними територіальними громадами, комік-гурт «Смайлик» дарував своє мистецтво (малі форми естрадного жанру – скетчі, сценки, комікси, пантоміми, гумористичні етюди, клоунади) жителям Волочиської, Чемеровецької, Дунаєвецької, Сатанівської ОТГ.

     Як куратор академічної групи, І. А. Семенків плекає молоді таланти, допомагає реалізації їх творчого потенціалу, велику увагу звертає на виховання молоді в дусі національно-патріотичних традицій. Випускники, яких вона навчає, є стипендіатами, лауреатами, дипломантами престижних театральних конкурсів і фестивалів, продовжують навчання у закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, практикуються ведучими та конферансьє, працюють керівниками та артистами театральних колективів.

     Плідна праця, високий професіоналізм та творчі здобутки Семенків І. А. неодноразово відзначалася нагородами різного рівня, у тому числі Почесною грамотою Хмельницької обласної державної адміністрації (2015), Грамотою Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ р.а. Хмельницької області (2018), Відзнакою міського голови Кам’янця-Подільського «За заслуги перед міською громадою» (2019).

     Інна Анатоліївна Семенків – талановитий сучасний педагог нової формації, активний популяризатор рідної мови, шевченкового слова та його заповітів, яка своєю працею і талантом, активною громадянською позицією примножує славні культурно-мистецькі традиції Подільського краю.

Вітаємо із заслуженою нагородою!


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.