Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Жовтень 2021 (14)
Вересень 2021 (23)
Серпень 2021 (10)
Липень 2021 (63)
Червень 2021 (28)
Травень 2021 (18)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення

Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення

Печера «Кришталева» – пам’ятка природи державного значення

 Заняття-екскурсія

 

Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення

 

 

 

17 вересня 2021 року студенти спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв разом з викладачами здійснили екскурсію в одне з природних див, якими пишається Україна, – печеру в с. Кривче, що на Тернопільщині. 

Перша зупинка – село Окопи, де студенти ознайомились з історією селища, залишками оборонних споруд та прекрасними краєвидами. 

Друга зупинка – безпосередньо село Кривче, в якому знаходиться печера «Кришталева» протяжністю 23 км, а екскурсійний маршрут — 3 км. За незвичайну красу печеру Кришталеву називають підземною перлиною Поділля. Перші 500 м Вхідного коридору насторожують – склепіння та стіни печери миготять кристалами темно-коричневого гіпсу, відшліфованими водами древнього Сарматського моря. 

Далі хід розширюється. І в коридорі Див з’являються перші… дива. У залі Скель знайти зручну для проходу стежину стає важче – попереду нагромадження кам’яних глиб, хаотично розташованих кам’яних пірамід. У Зоологічному залі вражають незвичні зображення дельфіна, сови, миші, орла та інших істот. Підземний світ постійно балансує між реальністю і казкою. 

Грот Кам’яних Сліз, лабіринт Кам’яних Квітів, зали: Буйвола, Завалів, – це лише деякі «етапи» підземних маршрутів Кришталевої, кожний з яких — неповторний і має свою історію. 

Печера «Кришталева» – пам’ятка природи державного значення, частина якої дозволена для використання в рекреаційних, пізнавальних і спелеоспортивних цілях. І, звичайно, цьому сприяє особливий мікроклімат: з постійною температурою +11оС та відносною вологістю від 90 до 100%. 

Атмосферу печери важко описати – її потрібно відчути. А щодо візуальних вражень, така краса справді можлива лише у казках. 

Після відвідування печери на студентів чекав смачний пікнік та веселий відпочинок. Також на кожній із зупинок екскурсанти не гаяли часу, а зробили замальовки прекрасної подільської природи та деяких архітектурних споруд. 

Екскурсію провела туристична компанія «Кіт у Чоботях» з професійним екскурсоводом Анастасією Донець.


Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення Печера «Кришталева» – пам’ятка природи Державного значення

 

 


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.