Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Липень 2022 (1)
Червень 2022 (14)
Травень 2022 (20)
Квітень 2022 (8)
Лютий 2022 (10)
Січень 2022 (13)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Витинанка як вид декоративно-прикладного мистецтва

Витинанка як вид декоративно-прикладного мистецтва

Витинанка як вид декоративно-прикладного мистецтва

Майстер-клас

 

 

    24 травня 2022 року відбувся майстер-клас «Витинанка як вид декоративно-прикладного мистецтва». Це заняття із циклу заходів, що відбуваються на базі Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв у рамках Освітнього хабу Хмельниччини. 

   Організатори – викладачі циклової комісії «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» на чолі з головою Павлюком О.Ф., захід провела – Дубінська О.В. 

   На майстер-класі головну увагу зосереджено на видах витинанки, зокрема слухачі ознайомились з технологією виготовлення складеної класичної витинанки та одинарної різанки, технічними прийомами рванки, щипанки, об'ємної витинанки. Було показано багато зразків та творчих композицій студентів коледжу, наведено низку цікавих відомостей про папір, його пам'ять та силу, розказано про історію виникнення витинанки, її призначення й використання в побуті та одязі.

   Пояснюючи термін «витинанка», Дубінська О.В. торкнулася теми етимології походження та звучання українських слів, зокрема тяти (різати), до світання (до свідання), спасибі, спаси Бог (спасібо), здрастуй, здоровий рости (здрастє). 

   Закріплюючи отримані знання, слухачі майстер-класу виконали листівку із зображенням герба Кам'янця-Подільського. Усі були задоволені процесом та результатом виконаної роботи. 

   Традиційно в рамках майстер-класу відбулася екскурсія, під час якої присутніх ознайомили із навчальною базою коледжу, зокрема натюрмортним фондом циклової комісії ОМДМР. Учасники заходу із зацікавленням розглядали експонати: старовинні миски, праски, гасові лампи, елементи прядок та дерев'яні ложки, і кожен зміг поринути у світ історії та доторкнутися до культурної спадщини наших предків українців. 

   За традицією пили чай, багато спілкувались, згадували, розповідали історії війни. 

    Дякуємо усім за допомогу, співпрацю та гарно проведений час!

                                                                                                                       Оксана ДУБІНСЬКА, Тетяна МАЙГУР,

                                                                                                                       викладачі циклової комісії ОМДМР

 

Витинанка як вид декоративно-прикладного мистецтваВитинанка як вид декоративно-прикладного мистецтваВитинанка як вид декоративно-прикладного мистецтваВитинанка як вид декоративно-прикладного мистецтваВитинанка як вид декоративно-прикладного мистецтваВитинанка як вид декоративно-прикладного мистецтваВитинанка як вид декоративно-прикладного мистецтва


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.