Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Липень 2022 (1)
Червень 2022 (14)
Травень 2022 (20)
Квітень 2022 (8)
Лютий 2022 (10)
Січень 2022 (13)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Мистецтво вільних людей

Мистецтво вільних людей

Мистецтво вільних людей

Майстер-клас

 


   02 червня 2022 року, в рамках Освітнього хабу Хмельниччини, на базі Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв відбувся черговий  майстер-клас на тему «Декоративний розпис Дніпропетровщини. Петриківський розпис як надбання світової нематеріальної культурної спадщини людства». 

   Учасники майстер-класу – внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, набували навичок у створенні виробу ручної роботи – листівки-запрошення. Джерелом творчого натхнення для виготовлення листівок став петриківський розпис.

   Таємницями унікальної техніки розпису ділилися Л. А. Горна та Т. В. Майгур, викладачі циклової комісії «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».  

   Свою назву петриківський розпис отримав від назви села Петриківка, що на Дніпропетровщині. В селі, що засновано 1772 року на березі річки Чаплинка гетьманом Петром Калнишевським, ніколи не було кріпацтва. Петриківський розпис – мистецтво вільних людей. Вільнолюбством і позитивом пронизаний петриківський розпис – «мальовка», в основі якого лежать яскраві, позитивні кольори. 5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

   Вишуканий та неповторний, петриківський розпис – чудовий привід для гордості українців, адже в основі його барвистих візерунків лежить безмежна любов до рідного краю. Магія петриківського розпису полонила серця мільйонів шанувальників. 

Історія виникнення петриківського розпису цікава та захоплива. Традиція прикрашати оселю та одяг декоративними петриківськими розписами зародилася в Україні ще у ХVІІІ столітті. Люди вірили, що в красивих орнаментах криється магічна сила, яка захищає господарів від злих сил та негараздів. З того часу петриківський розпис став невіддільною частиною українського побуту. Люди, будуючи світлі хати-мазанки, розписували їх пишними квітковими малюнками, створюючи цілий художній ансамбль, адже прикрашався не лише інтер’єр будинку (стіни, піч), але й зовнішній фасад, а ще посуд, весільні скрині, меблі та інше хатнє начиння.

   Розмаїття квітів, листочків, ягід петриківського розпису захоплює, спонукає роздивлятися шедеври народного малярства годинами.

   Учасники майстер-класу, з задоволенням вивчали головні елементи петриківського розпису, а потім складали їх у барвисті візерунки. У своїх листівках-запрошеннях  створювали написи про запрошення на чай чи на каву, а ще – запрошення на побачення. Отже, не дивлячись на війну, життя  продовжується. 

   Дякуємо учасникам усіх майстер-класів за позитивні відгуки про нашу роботу. Усім миру, терпіння, чистого неба над головою, і звісно найшвидшої ПЕРЕМОГИ для усього українського народу.

 

                                                                                                                                                                                                                       Лариса ГОРНА, Тетяна МАЙГУР, 

                                                                                                                                                                                                                       викладачі циклової комісії ОМДМР

 

Мистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людейМистецтво вільних людей 


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.