Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Жовтень 2019 (5)
Вересень 2019 (17)
Серпень 2019 (7)
Липень 2019 (8)
Червень 2019 (26)
Травень 2019 (19)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Якими будуть навчальні плани ступеневої освіти?

Якими будуть навчальні плани ступеневої освіти?

Якими будуть навчальні плани ступеневої освіти?

Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

 

До Всесвітнього дня книги та авторського права, 23-24 квітня Національна парламентська бібліотека України за підтримки Міністерства культури України у партнерстві з Програмою «Бібліоміст» та Українською бібліотечною асоціацією проводила VІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека і книга в контексті часу». Тема року: «Шляхи реформування публічних бібліотек».

Голова циклової комісії бібліотечних дисциплін Никитюк С. С. взяла участь у роботі Секції з бібліотечно-інформаційної освіти, яка об’єднує фахівців  навчальних закладів України усіх рівнів акредитації з метою розбудови професії, удосконалення безперервної освіти та поліпшення кадрової ситуації в галузі, обговорення та прийняття певних рішень з нагальних питань підготовки бібліотечних кадрів, сприяння входженню бібліотекарів України у світове професійне співтовариство.

Професори, доктори наук, провідні науковці, викладачі навчальних закладів – НАКККіМ, КНУКіМ, Університету Б. Грінченка, Олександрійського, Кам’янець-Подільського та Харківського коледжів культури, бібліотекарі – практики обговорили спільну діяльність по створенню переліку навчальних дисциплін для включення у навчальні плани підготовки майбутніх бібліотекарів ОКР молодший бакалавр – бакалавр. Проект створюється як рекомендаційний документ УБА.

Модераторами круглого столу «Сучасні проблеми бібліотечно-інформаційної освіти» були:  

Загуменна Віра Вікторівна – к.п.н., професор, завідуюча кафедри бібліотекознавства та інформаційних комунікацій НАКККіМ, член Президії УБА (керівник секції),

Хіміч Я. О., проф. кафедри бібліотекознавства та інформаційних комунікацій НАКККіМ,

Шевченко І. О., директор інституту післядипломної освіти НАКККіМ, президент УБА.

Під час круглого столу обговорювалися питання:

 ступеневої підготовки бібліотечно-інформаційних фахівців у контексті Закону «Про вищу освіту»;

 розробки моделей (проектів) навчальних планів підготовки бакалаврів зі спеціальності «Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство»;

 нового контенту бібліотечно-інформаційної освіти (наповнення навчальних планів різного рівня підготовки фахівців: молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів);

 співпраці навчальних закладів, що готують бібліотечно-інформаційних фахівців різних рівнів акредитації. 

Учасники експертної групи мали можливість побувати на V Міжнародному фестивалі «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ», який з 22 по 26 квітня проходив у Києві. Це одна з найбільших подій в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво.

У програмі Книжкового Арсеналу 2015: 

 Книжкова виставка-ярмарок за участю більш ніж 150 провідних видавництв та міжнародних, культурних партнерів; широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction і мистецької літератури.

 Різноманітна літературна програма, понад 200 подій для дорослих і дітей: презентації нових книг, проектів, зустрічі з авторами, дискусії, лекції, публічні інтерв’ю, читання і театральні перформанси.

 Вперше – центральна міжнародна сцена фестивалю і ярмарку – «Кафе Європа»: 40 письменників, літературних діячів та митців із 12 країн. Партнери: EUNIC, Чеський Центр, Польський Інститут, Гете-Інститут і Посольство Німеччини в Україні, Французький Інститут, Австрійський культурний форум.

Насичена програма науково-практичної конференції поклала початок вдосконаленню реформ у бібліотечній галузі, зокрема підготовки фахівців.

  

 Якими будуть навчальні плани ступеневої освіти?