КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ОГОЛОШУЄ НАБІР СТУДЕНТІВ на 2019-2020 навчальний рік
Культура безпеки формується з дитинства. Вручення нагород переможцям обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці очима дітей»
Майбутнє планети у наших руках. Екологічна година
Життя єдине. Ти збережи його, людино! Інформаційна година
Таємниці успіху молодіжної роботи. Участь у заході
Мельпомена FEST. Театральний фестиваль
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Травень 2019 (3)
Квітень 2019 (18)
Березень 2019 (22)
Лютий 2019 (25)
Січень 2019 (15)
Грудень 2018 (26)
Корисні посилання
КПККіМ » Музейний куточок » Олександр Грен

Олександр Грен

 

 

Олександр Грен

(1898-1983)

подільський художник

 

“Найщасливіші для Олександра Грена були миті творчості, коли нікого навколо, а лише полотно, фарби та пензель ... і лише злет творчості. І лине душа його у простір минулого та майбутнього, у простір прекрасного. У нього було своє власне світовідчуття, і це своє власне лягло на полотно, а не було відірвано від нашого подільського”

Борис Кушнір

 

 

Олександр Грен

О.Грен Автопортрет
Олександр Грен

 Портрет О.Грена, 2007 

Дипломна робота І.Ляшка, випускника коледжу

 


   

Поділля у творчості Олександра Грена

З Камянцем-Подільським доля його пов’язала з 1917 року. Цього року батько вийшов у відставку у чині генерал-майора і переїхав до Камянця, бо народився на Поділлі. З 1918 року Олександр Львович назавжди посилився тут. Любов до Поділля була завжди. Краса подільської землі настільки його вразила, що вже ніколи він з нею не розлучався. Тут він працює в художній студії, бере участь в оформленні плакатів, листівок. Працює вчителем малювання в школах та інституті. Певний час викладав малювання в Третій трудовій школі (зараз – навчальний корпус коледжу культури і мистецтв).

Приблизно 1926 року намалював чарівну подолянку в національному одязі, довга біла вишита сорочка, коричнева гунька, на голові убір з не менш шести - семи українських хусток (так одягалися жінки в селі Крушанівці).

Дуже любив Кам'янець, стрімчасті береги, хатки біля них, старовину, що вціліла; знав розташування всіх споруд до війни, й дуже страждав, що все змінюється не на краще. «Мене завжди ці місця надихають щось зробити»,— так він задумувався під час прогулянок. Потім починав, кидав, знову починав. Так він створив портрет середньовічного Кам'янця з замком, точно встановивши, що де стояло тих далеких часів.

Ішов власною мистецькою стежкою. Мав за основу землю, килим, тип подолянки. Всі ці компоненти докупи міг скласти великий майстер-професіонал.  Мав особливий талант розпізнавати красу Поділля углиб, до пракоріння, до джерел. На запитання, чому йому сподобалося Поділля, адже він бачив у роз'їздах майже всю Україну, він відповідав: «Я був приголомшений красою і цілісністю, яку складає ансамбль жіночих постатей у свято на тлі кольорових пагорбів».


Олександр Грен Олександр Грен Олександр Грен Олександр Грен

  


 

Полотно і пензель – часточка його душі 

Олександр Львович Грен – художник-камянчанин. Навчався у Московському кадетському корпусі. Тут він мав змогу опанувати військові та загальноосвітні дисциплінами. Особливо захоплювався гуманітарними науками. Любив літературу, історію, а понад усе малював.

Пристрасть до малювання, що була посіяна Богом, перемогла. Олександр Грен стає художником. У 20-ті роки брав уроки живопису у видатного художника Іогансона в Москві при художньому училищі.

Початок його творчості – картини, близькі до реалістичного напрямку, а згодом великий багаж знань з етнографії, культури та історії Поділля, а також сучасних напрямків європейського авангардного мистецтва виливається на полотно: і народжуються картини, де основна думка – любов до подільської землі; але вона особлива, індивідуальна, бо віддзеркалює шалене захоплення автора кубізмом і футуризмом.

Найвідоміші картини О.Грена “Летіть, голуби”, “Подолянка”, “Старе місто на Поділлі”, “Подільське село”. Неповторність їх в тому, що вони наче вклеєні з шматочків різнокольорового паперу, наче це велика аплікація.

При досить новаторському методі, дуже сучасному, творчість художника О.Грена нерозривно пов’язана з національними традиціями. 

 

Олександр Грен Олександр Грен Олександр Грен