Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Травень 2022 (7)
Квітень 2022 (8)
Лютий 2022 (8)
Січень 2022 (13)
Грудень 2021 (29)
Листопад 2021 (17)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » Уклін Вам низький

Уклін Вам низький

"Уклін Вам низький"

Презентація книги Людмили Калашникової

 

Кожна нація, кожен народ , навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками.

Звичаї - це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Звичаї , а також мова - це ті найміцніші елементи ,що об`єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, виробилися протягом усього довгого життя і розвитку кожного народу.

В усіх народів світу існує повір`я, що той хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світі, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо він загублений для свого народу.

     

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови на вірні шляхи життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них - світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі.

 

Звичаї народу - це ті прикмети,

по  яких розпізнається  народ

не тільки  в  сучасному, а і в  його

історичному  минулому

О. Воропай

 

Такими  словами  в бібліотеці коледжу була  представлена  тематична  полиця "У  звичаях, традиціях, обрядах  живе  народу праведна душа", на  якій  представлена  література про  звичаї, традиції, культуру та  побут  населення України. Книга Людмили  Калашникової "Уклін вам  низький", яка  представлена  на  виставці, є новою, задля якої і зібрались читачі, щоб познайомитись з автором та її науково-етнографічним оповіданням.

Автор у передмові звертається до читачів: "Не вистояти нашій матері-землі в  усіх тих  випробуваннях, якби не наші люди, воїни - захисники, майстри - будівельники, мудрі  князі і гетьмани, талановиті  поети і  співці, які  впродовж  віків і  помислами, і  словом, і  шаблею працювали задля  своєї  рідної землі".

"Я  розповім тобі (говорить автор) про наші  традиції, про те, як виховували дітей, як жили в родині, про ставлення до природи, про все, що вмістила в себе душа  українського  народу".

 

Зустріч з автором книги поглибила знання студентів та викладачів з  народознавства. Усі присутні ніби на мить перенеслись у давні часи,  традиції, звичаї та  побут різних регіонів України, пройшлися  стежками  музею у  Пирогові та  відвідали  Карпати, Поділля, Полісся, Полтавщину, Слобожанщину, Середню Наддніпрянщину.

 

Уклін Вам низький Уклін Вам низький Уклін Вам низький Уклін Вам низький Уклін Вам низький Уклін Вам низький Уклін Вам низький Уклін Вам низький