Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Липень 2022 (1)
Червень 2022 (14)
Травень 2022 (20)
Квітень 2022 (8)
Лютий 2022 (10)
Січень 2022 (13)
Корисні посилання
КПККіМ » Особистості » Швець Олена Сергіївна

Швець Олена Сергіївна

Швець Олена Сергіївна

 

Швець Олена Сергіївна 1949 року народження, родом  з Уссурійська, Приморського краю (Росія). Але її сім'я часто переїжджала з місця на місце.

В лютому далекого 1930 р. в Радянському Союзі почалася масова ліквідація куркульства, як класу. Під колеса цієї машини потрапила її сім’я – бабусю і дідуся заслали Далекий Схід, на кордон  і Китаєм, в місто Уссурійськ де вони прожили до 1950 року.  

Швець Олена Сергіївна

Приморський край

У 1950 році переїхали до родичів в місто Лубни Полтавської обл. В 1955 році переїхали в місто Краснодар. Тут Олена Сергіївна закінчила школу, після закінчення якої працювала в педагогічному інституті.

В 1969 році вступила в Кубанський Державний університет, після закінчення якого, в 1974 році, по розподілу їде до Молдови в м. Кишинів. Працює художником по розпису тканин. В тому ж році починає працювати викладачем малюнку, живопису та композиції Кишинівського технологічного технікуму,  якому віддала 20 років. Цей період згадує, як найкращі роки життя, тому що працювала з дуже талановитими студентами, яких відбирали по величезному конкурсу – 10 чоловік на місце. 

Швець Олена Сергіївна

Торт виготовлений

Оленою Сергіївною

і її студентами на честь

70-річчя училища культури

В 1992 році дирекція Кам'янець-Подільського училища культури запрошує Олену Сергіївну на роботу, на посаду викладача декоративно-прикладного мистецтва, з метою створення в училищі відділення декоративно-прикладного мистецтва.

Навчальні дисципліни, які викладала Олена Сергіївна, відрізнялись надзвичайно цікавим викладенням матеріалу, багатим на методичне забезпечення,  наочний та роздатковий матеріал, який виконувала власноруч разом із студентами.

За роки викладання в училищі культури приймала активну участь у створенні виставкового залу училища культури, займалась оформленням навчальних аудиторій, оформленням сцен до різноманітних училищних заходів, брала участь у виставковій діяльності художників Кам'янця-Подільського, відкривала  творчі виставки в училищі культури.

В училищі пропрацювала 10 років.

Швець Олена Сергіївна

Швець Олена Сергіївна

Після виходу на пенсію почала активно займатись творчістю. 

Неодноразово її запрошували до Литви на пленер до м. Укмерге,  де конкурсанти виготовляли декоративні панно з льону та інші твори декоративно-прикладного мистецтва,  а потім ці твори експонувались в багатьох музеях Прибалтики. 

Три роки їздила в Польщу на пленери по живопису. Пленери стали органічною часткою її мистецького буття. Адже пленер загострює перцепцію і увагу до гри світла та барв, рефлексів, які змінюються залежно від атмосферних умов і освітлення. 

Щороку бере участь в міських виставках. Швець Олена Сергіївна дуже творча і креативна людина і вона активно крокує в ногу з часом і його уподобаннями. 

За роки, які Олена Сергіївна проживає в Кам’янці-Подільському  вона плідно збагачує мистецьку сторону нашого краю, це унікальний пейзажист у кожній її картині присутня історія та романтика. Кожну свою роботу вона  «проживає», як кажуть художники – пише серцем. 

Палітра в її творах яскрава та насичена, переважає тепла гамма. Точніше вона ніколи не пише «холодних» картин, усе навкруги неї випромінює тепло. 

А найголовніше, що можна про неї сказати, що це педагог від Бога. Вона завжди могла знайти підхід до своїх учнів, пояснити, підказати і усе це робилось невимушено і легко.  

Але її найвагомішою заслугою для Кам’янця-Подільського є створення в училищі культури разом з Анатолієм Фесенко, Олегом Павлюком та Ігорем Пиріжком відділення «Декоративно-прикладного мистецтва».

Випускники Швець О.С. продовжують далі своє навчання у вузах країни. 

Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна


  

Твори Швець Олена Сергіївна

 

 Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна


 

День художника в коледжі, 2011р. 

 

Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна


 

Відкриття виставкової зали нв вул. Соборній, 20.04.2012р.

 

Швець Олена Сергіївна Швець Олена Сергіївна