Швець Олена Сергіївна
- 13-04-2016, 10:16
- 1284
- 0
Швець Олена Сергіївна
Швець Олена Сергіївна 1949 року народження, родом з Уссурійська, Приморського краю (Росія). Але її сім'я часто переїжджала з місця на місце.
В лютому далекого 1930 р. в Радянському Союзі почалася масова ліквідація куркульства, як класу. Під колеса цієї машини потрапила її сім’я – бабусю і дідуся заслали Далекий Схід, на кордон і Китаєм, в місто Уссурійськ де вони прожили до 1950 року.
Приморський край |
У 1950 році переїхали до родичів в місто Лубни Полтавської обл. В 1955 році переїхали в місто Краснодар. Тут Олена Сергіївна закінчила школу, після закінчення якої працювала в педагогічному інституті.
В 1969 році вступила в Кубанський Державний університет, після закінчення якого, в 1974 році, по розподілу їде до Молдови в м. Кишинів. Працює художником по розпису тканин. В тому ж році починає працювати викладачем малюнку, живопису та композиції Кишинівського технологічного технікуму, якому віддала 20 років. Цей період згадує, як найкращі роки життя, тому що працювала з дуже талановитими студентами, яких відбирали по величезному конкурсу – 10 чоловік на місце.
Торт виготовлений Оленою Сергіївною і її студентами на честь 70-річчя училища культури |
В 1992 році дирекція Кам'янець-Подільського училища культури запрошує Олену Сергіївну на роботу, на посаду викладача декоративно-прикладного мистецтва, з метою створення в училищі відділення декоративно-прикладного мистецтва.
Навчальні дисципліни, які викладала Олена Сергіївна, відрізнялись надзвичайно цікавим викладенням матеріалу, багатим на методичне забезпечення, наочний та роздатковий матеріал, який виконувала власноруч разом із студентами.
За роки викладання в училищі культури приймала активну участь у створенні виставкового залу училища культури, займалась оформленням навчальних аудиторій, оформленням сцен до різноманітних училищних заходів, брала участь у виставковій діяльності художників Кам'янця-Подільського, відкривала творчі виставки в училищі культури.
В училищі пропрацювала 10 років.
![]() |
Після виходу на пенсію почала активно займатись творчістю.
Неодноразово її запрошували до Литви на пленер до м. Укмерге, де конкурсанти виготовляли декоративні панно з льону та інші твори декоративно-прикладного мистецтва, а потім ці твори експонувались в багатьох музеях Прибалтики.
Три роки їздила в Польщу на пленери по живопису. Пленери стали органічною часткою її мистецького буття. Адже пленер загострює перцепцію і увагу до гри світла та барв, рефлексів, які змінюються залежно від атмосферних умов і освітлення.
Щороку бере участь в міських виставках. Швець Олена Сергіївна дуже творча і креативна людина і вона активно крокує в ногу з часом і його уподобаннями.
За роки, які Олена Сергіївна проживає в Кам’янці-Подільському вона плідно збагачує мистецьку сторону нашого краю, це унікальний пейзажист у кожній її картині присутня історія та романтика. Кожну свою роботу вона «проживає», як кажуть художники – пише серцем.
Палітра в її творах яскрава та насичена, переважає тепла гамма. Точніше вона ніколи не пише «холодних» картин, усе навкруги неї випромінює тепло.
А найголовніше, що можна про неї сказати, що це педагог від Бога. Вона завжди могла знайти підхід до своїх учнів, пояснити, підказати і усе це робилось невимушено і легко.
Але її найвагомішою заслугою для Кам’янця-Подільського є створення в училищі культури разом з Анатолієм Фесенко, Олегом Павлюком та Ігорем Пиріжком відділення «Декоративно-прикладного мистецтва».
Випускники Швець О.С. продовжують далі своє навчання у вузах країни.
Твори Швець Олена Сергіївна
День художника в коледжі, 2011р.
Відкриття виставкової зали нв вул. Соборній, 20.04.2012р.