Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Вересень 2019 (5)
Серпень 2019 (7)
Липень 2019 (8)
Червень 2019 (26)
Травень 2019 (19)
Квітень 2019 (24)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » «Великодній дивограй – 2016»

«Великодній дивограй – 2016»

Великодній дивограй – 2016

Виставка-конкурс

 

Писанка – це світло сонця і душі,

подих неба і дух землі, це геній нашого народу.

З неї, як із невибутнього яйця-райця,

безкінечно струмує творча сила митців народу.

Вадим Мицик, етнограф

 

4 травня 2016 року у виставковій залі коледжу відкрилась експозиція виставки-конкурсу  «Великодній дивограй – 2016».

У конкурсі взяли участь студенти 167, 267, 367 груп, які представили на огляд 24 творчі композиції виконанні на видутих курячих та гусячих яйцях з використанням традиційних технічних прийомів писанкарства (розпис, травлення, дряпання), а також нетрадиційних технік оздоблення яйця (аплікація бісером, «квілінг», витинанка, модульне орігамі). У творчих композиціях студенти показали життя в усіх його проявах. Яйце-писанка мистецького проекту-конкурсу «Великодній дивограй – 2016» виступає багатозначним символом життя і пробудження природи, показує зв’язок поколінь і культурних традицій, продовження роду і триєдиність Світобудови.

Творчі композиції «Ритми Поділля» та «Квітка Сонця» відтвороють символи солярних знаків, які наділяють писанку чудодійною силою, яка здатна охороняти людину від хвороб, нещастя, злого ока. Символ язичницького культа Сонця і відновлення життя у християнстві втілено у Великодні, що є символом воскресіння Христа.

Композиція «Український колорит», виконана у чорно-червоно-жовто-білий колірній палітрі, відображає самобутність культури українського народу. Зокрема орнаментальні мотиви створені на основі трикутника символізують триєдиність природи та Всесвіту, духовність українців; мотиви ромба та крапочок означають засіяне поле та родючість землі, що вказує на землеробство; символ «решето» – означає захист від усього злого та Божу благодать; хвилі – символи Води – повторення і вічність буття.

Наші предки вірили, що писанки прикрашені рослинними мотивами посилювали родючість рослин, додавали сили, забезпечували багатий врожай. Саме такий зміст має авторська композиція «Ритмічна гармонія», що виконана технікою дряпання. Квіти авторських композицій «Червоне і чорне» та «Польові квіти» є символами дітей, що мають народитися, а якщо врахувати, що ці писанки виготовлені із бісеру то дітей повинно народитися багато: «і нехай буде діточок як на небі зірочок».

На виставці-конкурсі є також авторські роботи із символами тварин: ягня у композиції «На полонині», домашні улюбленці-коти на писанках «Смачна вечеря» та «Манеке-неко». Такі писанки несуть подвійне навантаження: перше – щоб власник писанки мав здоровя, силу витримку, друге – щоб його худоба була здоровою і плодовитою. 

В композиціях «Весна прийшла», «Совий яр», «Пробудження», «З днем народження», «Брати», «Сова-красуня» використані найдавнішими символи – птахи – повісники весни, що символізують відновлення життя і природи, а також верхній ярус дерева життя.

Авторська робота «Морська красуня» відтворює зібраний образ риби – жительки найнищого ярусу світового дерева. Риба давній символ життя і смерті, здоровя, а з приходом християнства – стала символом Ісуса Христа, який у Великодень воскрес із мертвих.

Оглядаючи експозицію виставки можна простежити, що поряд із традиційними знаками, роботи студентів також представляють інноваційні підходи у знаковій системі «життя». Зокрема композиції «Веселка» та «Янгол Весни» демонструють знаки Божої любові і захисту людини. Життя у інших проявах показують роботи: із зображенням мультиплікаційних героїв – мишенят Мікі і Міні – «Щасливі разом», літературних персонажів – «Шерлок Холмс і доктор Ватсон», шахових фігур – «Король і королева», екзотичих зображень – «Ананас», «Скорпіон», «Індійські мотиви».

Яйце-писанка – це уособлення душі, думок, творчого таланту, художнього бачення навколишнього світу. З експозицією виставки можна ознайомитись впродовж тижня з 04 по 12 травня 2016 року. Кожен присутній може оцінити конкурсні роботи, проголосувавши за авторські композиції, обравши не більше трьох робіт у кожній категорії: 1 – ідея, образність, креативність; 2 – майстерність виконання роботи; 3 – естетичність.

Підрахування балів відбудеться 12 травня 2016 року. Організатори конкурсу, відповідно до підрахунків, визначають чотири найкращі роботи у кожній номінації: 1 – традиційне писанкарство, 2 – оздоблення яйця нетрадиційними техніками: 2.1 – аплікація із паперу, 2.2. – аплікація бісером. Нагородження переможців відбудеться 13 травня 2016 року.

 

Тетяна Майгур, 

викладач циклової комісії ДПМ

  

 

«Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016» «Великодній дивограй – 2016»