Кам'янець очима туристів
Якимось чином у певний момент життя кожного з нас привело своїм шляхом до славного подільського міста Кам’янця. І не було тоді меж здивуванню та захопленню його неповторною самобутньою красою, автентичністю та незбагненним світлом віх історії. Але як часто буває, що маючи прекрасний скарб через певний час ми до нього звикаємо, а отже перестаємо дивуватися. От і ми, довгий час перебуваючи між землі та небес, що гармонійно поєднують минуле та сучасність, звикли. Постає питання: «Що ж тоді робити?». Відповідь знайшла Міська рада спільно з Асоціацією готельєрів та рестораторів, а також ПП «Галайф».
Отже під час відкриття туристичного сезону у 2011 році було оголошено кон
Театр – мистецтво життєвої правди
Театральне мистецтво завжди приваблювало світ, від самого початку люди прагли не лише хліба, а і видовищ; одним із улюблених видовищ став саме театр, що виник ще далеко до нашої ери. Звісно, що теперішній він кардинально відрізняється від тогочасного, але популярність театру аж ніяк не зменшується, а скоріше навпаки.
«Театр – мистецтво життєвої правди» - саме таку назву носила тематична поличка, презентацію котрої 27 березня на честь Міжнародного дня театру в бібліотечному корпусі провели Куверіна Анжела та Сівак Тетяна (30 гр.). Виставка доповнювалася авторськими віршами вищеназваних студенток, мультимедійними засобами із представленням відеоматеріалів про Львівський оперний театр та короткими інформаційними довідками про виникнення та історію театру, як зарубіжного, так і українського.
Запрошеними на презентацію були також студенти та викладачі спеціальності «Видовищно-театралізовані заходи», заради котрих і була створена дана виставка. По закінченню заходу кожен бажаючий міг познайомитися з представленими виданнями. Біля виставки велися професійні діалоги про розвиток театрального мистецтва в нашому місті.
Студенти спеціальності «Бібліотечна справа» продемонстрували високу інформаційну культуру, професіоналізм та вміння використовувати інноваційні форми бібліотечної роботи.
Нумо, за новими книгами!
Читати – означає рости. Хто не любить читати? Влягтися на зручному дивані та взяти до рук улюблену книгу; нашвидкоруч вхопити рюкзак та помчати в парк, де сидячи на лаві, можна поринути в чарівний світ пригод на сторінках нового роману, або ж, поки не бачить викладач, дочитувати останній розділ новели, що сховав під зошитами для конспектів. Хоча б раз у житті доводилося бути в такій ситуації всім.
Вам це знайомо? Тоді наша газета може повідомити приємну новину: у Центральній районній бібліотеці нові надходження! Нещодавно її фонд поповнився творами таких сучасних українських письменників, як Оксана Забужко, Марія Матіос, Юрій Андрухович, а також численними навчальними виданнями, що стануть у нагоді при підготовці до занять. Бібліотекарі нададуть консультації, порадять, яку книгу варто прочитати та допоможуть знайти необхідні навчальні матеріали. Долучіться до новітньої форми відпочинку – «культурного дозвілля» з таким чудовим джерелом мудрості – книгою.
У вечірніх ритмах
Студенти нашого коледжу і навчаються, і свята організовують, і самі розважатися гарно вміють. З нагоди Міжнародного жіночого дня у гуртожитку після закінчення святкового концерту «Ви – зорі, ви – всесвіт, ви наша доля» було влаштовано вечір-дискотеку. Із клопотанням про проведення танцювальної феєрії «Ритм» перед дирекцію виступив від студентської громади Олександр Вишня (423 гр.). Студенти миттєво прикрасили актову залу гуртожитку, оперативно доставили апаратуру і вже за кілька годин на всіх п’яти поверхах лунали веселі звуки польки та романтичні мелодії повільних танців.
Дискотека - чи не найулюбленіше дійство студентів, якого завжди чекають з превеликим нетерпінням. А що вже говорити про старанну підготовку до нього? Хлопці та дівчата за тиждень обирають вбрання, діджеї вигадують неперевершені композиції, а Валентина Василівна та вахтери налаштовуються на позитивну хвилю, що її випромінюють студенти.
- 10-04-2012, 00:43
- 6124
- 0
Спеціальність “Музичне мистецтво”
Спеціалізація “Музичне мистецтво естради”
Порівняно з іншими цикловими комісіями коледжу, циклова комісія музичного мистецтва естради заснована в 2006 році. У складі комісії наполегливо та творчо працюють викладачі: С.Пшинешнюк, М.Свідерській, В.Тимчук, Т.Столаба, О.Боднар, І.Червоногородський, А.Боршуляк.
Серед досягнень комісії - перемога студентки В.Верстюк (клас викладача Т.Столаби) на конкурсі патріотичної пісні “На крилах юності” в м. Старокостянтинові, де здобула І місце в номінації “Вокально-виконавська майстерність” і “Золотий диплом” VIII Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності у номінації “Естрадний спів” (2009 р.). ...
- 10-04-2012, 00:17
- 4153
- 0
Спеціальність “Народна художня творчість”
Спеціалізація “Народне пісенне мистецтво”
Циклова комісія заснована у 1958 році. Сьогодні в складі циклової комісії працюють талановиті педагоги, майстри хорового мистецтва: М.Олексійчук – голова циклової комісії, викладач-методист, заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії ім. В.Заремби; старші викладачі - Е.Рудько; викладач вищої категорії - А.Київський; молоді викладачі - О.Боднар, керівник народної аматорської академічної хорової капели “Гомін”; Т.Столаба, керівник народного аматорського фольклорного ансамблю “Джерело”; І.Бєлєуш, Н.Вініченко, О.Мартинюк, Мечак Л.М.
- 10-04-2012, 00:07
- 3246
- 0
Спеціальність “Народна художня творчість”
Спеціалізація “Народне інструментальне мистецтво”
(духові інструменти)
Циклова комісія створена в 1962 р. Сьогодні в складі комісії працюють талановиті, творчі викладачі-методисти: Л.Остап’юк – голова комісії, керівник народного аматорського духового оркестру; В.Поляков; В.Гермак; досвідчені викладачі - Я.Шульс, старший викладач; П.Сопіга, викладач вищої категорії; молодий викладач - Р.Ковальський, керівник естрадного оркестру.
Оркестр духових інструментів здійснює велику концертну діяльність, бере активну участь у районних та обласних заходах, постійний учасник міжнародних фестивалів, які проводяться в місті....
- 09-04-2012, 23:13
- 3155
- 0
Циклова комісія
загальноосвітньої підготовки
Склад комісії
✔ |
Деркач Людмила Сергіївна, голова комісії, викладач-методист, викладач вищої категорії, відмінник освіти України |
✔ |
Богуцька Надія Степанівна, кандидат педагогічних наук, викладач-методист, викладач вищої категорії, відмінник освіти України |
✔ |
Бурячок Наталя Володимирівна, викладач-методист, викладач вищої категорії |
✔ |
Крючкова Ольга Русланівна, кандидат філологічних наук, викладач-методист, викладач вищої категорії |
✔ |
Продан Юлія Петрівна, викладач ІІ категорї |
✔ |
Стрельчук Лариса Іванівна, викладач-методист, викладач вищої категорії |
✔ |
Чорна Наталя Петрівна, старший викладач, викладач вищої категорії |
✔ | Шленчак Сергій Валерійович, викладач ІІ категорії |
- 09-04-2012, 22:00
- 2915
- 0
Циклова комісія
культурологічних дисциплін
Склад комісії
✔ |
Ляшук Тетяна Єрмилівна, голова комісії, викладач-методист, викладач вищої категорії |
✔ |
Булаєнко Валентина Олександрівна, викладач-методист, викладач вищої категорії |
✔ |
Павлюк Олександра Ярославівна, викладач-методист, викладач вищої категорії, відмінник освіти України |
✔ |
Яворницька Наталія Олександрівна, викладач вищої категорії |
✔ |
Григорків Людмила Анатоліївна, викладач вищої категорії |
✔ |
Вергун Алла Іванівна, викладач ІІ категорії |
✔ |
Костюк Вікторія Михайлівна, викладач (спеціаліст) |
Національна академія керівних кадрів
культури і мистецтв: грані співпраці
Чернець Василь Гнатович, ректор Академії
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККіМ) – це державний навчальний заклад IV рівня акредитації, в якому здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації сучасних управлінських кадрів галузі культури і мистецтва.
Очолює НАКККіМ Чернець Василь Гнатович, доктор філософії (ЮНЕСКО, 1993 р.), професор (1992 р.), заслужений працівник освіти України (2001 р.), член колегії Міністерства культури України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005 р.), дійсний член УАН, академік АН Вищої школи України, член Спілки журналістів України.
Серед розгалуженої мережі регіональних структурних підрозділів НАКККіМ, чільне місце займає Кам’янець-Подільський навчально-консультаційний пункт (НКП), який створено в 2003 році на базі нашого коледжу.
Керує НКП Нелюбов Руслан Миколайович, директор коледжу, заслужений працівник культури України.
НКП здійснює підготовку фахівців за спеціальністю: 8.02010501 «Документознавство та інформаційна діяльність». На ІІІ курс заочної форми навчання (за контрактом) вступають випускники з дипломами молодшого спеціаліста гуманітарного напрямку.
Викладання дисциплін здійснює професорсько-викладацький склад Інституту менеджменту кафедри документознавства та управління соціальними комунікаціями:
Коваленко Олена Миколаївна – директор Інституту менеджмен
- 03-04-2012, 14:09
- 3555
- 0
Спеціальність “Народна художня творчість”
Спеціалізація “Народне інструментальне мистецтво”
(народні інструменти)

Циклова комісія народних інструментів організована в 1960 році. У складі комісії працюють високопрофесійні фахівці освітянської ниви – викладачі-методисти: О.Грек - голова циклової комісії відмінник освіти України; Р.Нелюбов - директор коледжу, відмінник освіти України; І.Червінська - заступник директора з навчальної роботи, відмінник освіти України; В.Корчук - завідувач виробничним навчанням, В.Доліба; О.Царук, лауреат обласної премії ім. К.Широцького; А.Рудик; досвідчені викладачі - Г.Крапівна, старший викладач; В.Передрій, О.Сураєв, П.Швець, С.Грек, М.Вареницька, ...
- 03-04-2012, 13:35
- 12420
- 0
Спеціальність “Бібліотечна справа”
ІСТОРИЧНИЙ ЕКСКУРС
Бібліотечний відділ є одним із найстаріших у коледжі. Організований у 1944 році. Першим викладачем бібліотечних дисциплін була Рудько Марфа Павлівна – високопрофесійний фахівець та великий ентузіаст бібліотечної справи.
З публікацій студентського журналу «Радянський студент» (1947 р.), який зберігається у фондах музею коледжу, відомо про цікаве й насичене подіями студентське життя. Студенти виступали з політінформаціями в трудових колективах, працювали по благоустрою нашого міста, брали активну участь в художній самодіяльності. Гортаючи пожовклі від часу сторінки книги наказів, дізнаємося про сувору дисципліну, яка підтримувалася в студентському та викладацькому колективі. Наприклад, відсутність на занятті без поважної причини прирівнювалася до саботажу, а будь-які проступки обговорювалися на загальних зборах і суворо засуджувалися колективом.
В 50-х рр. викладання бібліотечних дисциплін здійснювали Рудько Марфа Павлівна, Медведенко Іван Миколайович та Кривець Марія Андріївна. В цей період студенти виїжджали на практику на цілину.
З 1959 по 1992 рік на відділенні працювала Трубіцька Катерина Степанівна. Багато років очолювала циклову комісію, виховала цілу плеяду бібліотечних працівників.
У 1994-2005 рр. відділення очолювала Озарчук Людмила Володимирівна, канд. пед. наук, доцент. Цей період характеризується розквітом науково-дослідної роботи з питань документознавства, бібліотечної справи, діловодства, активною участю викладачів в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів, практикумів.
Глибокий слід в підготовці бібліотечних фахівців залишили викладачі-професіонали: Тарасенко Емма Сергіївна, Білявська Діна Іванівна, Шульс Ольга Олександрівна, Зюбровська Галина Іванівна.