Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2023 (5)
Лютий 2023 (5)
Січень 2023 (9)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (15)
Жовтень 2022 (6)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за Січень 2013 року

Ювілейний концерт «Смотричу»


Що робить людина, коли щаслива? - Співає  

31 січня відбувся ювілейний концерт народного хору української пісні «Смотрич», художній керівник М.П.Мельник.

В урочистостях з нагоди 25-річчя з часу створення творчого колективу взяв участь директор коледжу Р.М.Нелюбов. В складі хору – викладачі Поліна Тараненко, Ніна Латюк та студенти Ольга Миронюк, Марія Радецька, Катерина Петрова, Катерина Вінярська, Яна Обух, Вероніка Хлівнюк, Василь Сірий, Михайло Максимюк, Андрій Мельник, Аня Гоголь, Тетяна Слободянюк.

Крути – символ національної честі

Цикл заходів


Крути – символ національної честі

 

29 січня до Дня пам’яті вшанування героїв Крут проведено цикл заходів:

 

 «Юні оборонці Батьківщини». Година історичної пам’яті.

Студентський клуб «Прес-центр», керівник Булаєнко В.О.

 

 «Українська юність: чого вчить історія нескорених». Екскурс в історію.

Розумовська Р.М., викладач соціально-економічних дисциплін

 

 «Пам’яті героїв Крут». Інформаційна листівка.

Бібліотека коледжу


Навчання викладачів бібліотечних

дисциплін за програмою «Бібліоміст»


 Навчання викладачів бібліотечних дисциплін за програмою «Бібліоміст»

21-25 січня 2013 р.  на базі  Інституту післядипломної освіти НАКККіМ проведено навчання викладачів  бібліотечних дисциплін ВНЗ І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів  акредитації за темою «Методика та  зміст  викладання бібліотечних  дисциплін з урахуванням  сучасних підходів до Європейської  освіти». В навчанні взяли  участь  викладачі коледжу Валентина Булаєнко  та Людмила Климчук. Заняття проводились в Головному  тренінговому  центрі для бібліотекарів, створеному за спільним  проектом  УБА (Української бібліотечної асоціації) та Ради  міжнародних  досліджень та обмінів  IREX) за програмою «Бібліоміст».

Модераторами навчання  виступили Ірина Шевченко (к.п.н. професор НАКККіМ,  заслужений працівник  культури України, Президент УБА), Валентина Пашкова (доктор історичних наук, Заслужений працівник культури України), Ярослава Хіміч (кандидат історичних наук, координатор центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти), Тетяна Якушко (заступник директора ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва») та ін.

До уваги  слухачів були  представлені актуальні у бібліотечній галузі  теми: «Творчість та інновації в українських бібліотеках», «Адвокація: представлення інтересів бібліотек», «Рекомендації  ІФЛА:  навчальні  програми для  бібліотекарів», навчальна програма  "Веб 2.0 для бібліотекарів і користувачів"  та ін.

Цікавим було  спілкування з колегами - викладачами Олександрійського, Гадяцького, Канівс

  • 24-01-2013, 12:32
  • 4767
  • 0

Народний аматорський

фольклорний ансамбль

«Джерело»


Народний аматорський  фольклорний ансамбль «ДЖЕРЕЛО»

 

Керівник

Столаба Тетяна Вікторівна,

викладач циклової комісії хорових та музично-

теоретичних дисциплін

 

   Фольклорний ансамбль «Джерело» було створено  в 2002 році. Ініціатор створення, організатор та керівник колективу – викладач хорових дисциплін Столаба Т.В.

  За роки функціонування ансамбль брав участь у концертах міста, області та за її межами. Це – Міжнародний сімейний фестиваль «Купальський вінок», Міжнародний фестиваль національних культур «Подільська веселка», Молодіжний фестиваль-конкурс мистецтв «Барви України», Всеукраїнський науково-методичний семінар з проблем розвитку початкової мистецької освіти «Українське народно-музичне виконавство» (2008 р.); міський семінар керівників шкільних фольклорних колективів (2008 р.); творчий звіт художніх колективів та виконавців міста Кам’янця-Подільського «До слави України в оберіг» в рамках місцевого етапу фестивалю мистецтв України; творчий звіт майстрів мистецтв та художніх колективів Хмельницької області «Україно, матінко моя» (2009 р.); IV міжнародний фестиваль національних культур «Острів семи скарбів», свято проводів весни «Подільська масляна»  (2010 р.); фольклорне різдвяне дійство, міські урочистості з нагоди Дня Соборності України та Дня Свободи (2011 р.); міський фольклорний конкурс вертепів та колядок «Різдвяна зірка», нагороджений гран-прі, ювілейний концерт з нагоди 10-річчя з часу заснування народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело» (2012 р.); ІІ Всеукраїнський конкурс вокально-хорового мистецтва ім. В. Ярецького «Подільська ліра-2016» (диплом І ступеня), фестиваль кінно-трюкового мистецтва ім. П. Сагайдачного, святкова концертна програма до 95-річчя утворення Подільського аграрно-технічного університету (2016); «Козацькому роду нема переводу», концертна програма до Дня українського козацтва (с. Ріпенці), міський мітинг-реквієм, приурочений визволенню міста від фашистських загарбників, ювілейний концерт М. Мельника, композитора, заслуженого працівника культури України, третій відкритий фестиваль мистецьких родин «Родослав-2017», ювілейний концерт Кам’янець-Подільської хорової школи (2017);    профорієнтаційні  концертні програми в селах Слобідка Кульчієвецька, Оринін, Колибаївка та місті  Шепетівка (2016-2017); загальноміський вертеп та коляда «Христос народився! Славімо його!», фольклорно-етнографічне свято «Масляна» (Волочиськ), концертна програма до  дня  міста, участь у міжнародному фестивалі у м. Каліш (Польща), фестиваль мистецтв (смт. Чемерівці) «Великодні барви» (2018); фестиваль «Сатанів Fest 2019», участь у концертній програмі для директорів будинків культури, відкриття туристичного сезону в місті,  всеукраїнський етнографічний фестиваль «Калинові мости» (м. Тульчин), обласний героїко-патріотичний фестиваль-конкурс «Червона калина», ІІ місце (м. Хмельницький), концертна програма з нагоди 40-річчя народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» (2019).

   Репертуар колективу спрямований на глибоке вивчення фольклорних зразків Подільського та інших регіонів України, збереження традицій та манери виконання. Репертуар різножанровий: це і жартівливі народні пісні, пісні з календарно-обрядового жанру (колядки, щедрівки, косарські, купальські пісні), обробки та гармонізації Г. Верьовки, З. Яропуда, А. Андрухова.         

    Розшифровку більшості творів зробила керівник колективу Столаба Т. В.

    З кожним роком репертуар ансамблю оновлюється, підвищується рівень виконання, вдосконалюється емоційність, акторська майстерність виконавців.

   У концертній діяльності ансамбль співпрацює з такими творчими колективами як народний аматорський ансамбль народної музики (керівник О. Царук) та народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (керівник В. Чорнобиль).

   Фольклорний ансамбль «Джерело» відновлює та популяризує народні традиції, є творчою лабораторією для підготовки фахівців народного пісенного мистецтва.

  • 24-01-2013, 12:15
  • 2715
  • 0

Народна аматорська академічна

хорова капела

«Гомін»

 

 Народна аматорська академічна хорова капела “Гомін”

 

Керівник

Боднар Ольга Леонідівна,

викладач циклової комісії хорових та

музично-теоретичних дисциплін

 

   Академічну хорову капелу «Гомін» було створено в на базі хорового класу у 1968 році. Одним із організаторів та художнім керівником колективу став голова циклової комісії хорових дисциплін Микола Андрійович Олексійчук.

   За  роки свого існування хорова капела провела близько 250 концертів в місті, області та за її межами.

   Капела є лауреатом республіканського огляду хорових колективів 1972 року, лауреатом республіканського огляду-конкурсу творчих колективів навчальних закладів культури і мистецтва Хмельницької області 1976 та 1980 років.

   З 1993 року  академічна хорова капела носить звання «народної аматорської».

   З 2006 року народну аматорську хорову капелу «Гомін» очолила викладач Боднар Ольга Леонідівна.

   Колектив здійснює велику концертну діяльність, щорічно звітує перед студентською молоддю та жителями міста, бере  участь у святах, конкурсах та фестивалях міського та обласного рівнів.

   Хорова капела «Гомін» – учасник першого Всеукраїнського фестивалю дитячих і юнацьких хорових колективів «Товтри-2007», присвяченого 130-річчю від дня народження М. Леонтовича, III Міжнародного фестивалю національних культур «Подільська веселка» (2009 р.), творчого вечора  подільського композитора Бориса Ліпмана (2010 р.), міського  творчого звіту самодіяльних колективів перед областю (2011 р.); творчого звіту колективів міста (2014 р.); вечорі, присвяченому 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка (2014 р.); святі міста (2014 р.); концертній програмі «На перехресті радості і смутку», до дня  визволення Кам’янця-Подільського (2014 р.); вечорі-реквіємі,  присвяченому Героям Небесної Сотні у  Кафедральному костелі св. Петра і Павла (2015 р.); засіданні студентського об’єднання «Музична вітальня», присвяченого 200-річчю від дня народження М. М. Вербицького (2015 р.); Першої обласної хорової асамблеї (2015 р.); І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва ім. В. Ярецького «Подільська ліра», диплом ІІ ступеня (2015 р.); «З Леонтовичем в серці»,  засідання «Музичної вітальні» (2017 р.); ювілейному  вечорі з нагоди 70-річчя І. Нетечі (2017 р.); І регіонального конкурсу «MusicUniFest», диплом І ступеня  (2018 р.); засідання «Музичної вітальні», присвяченої ювілею С. Рахманінова (2018 р.); відкритті МБК (2018 р.); концертних програм для учасників тематичних семінарів з підвищення кваліфікації працівників закладів культури та «Dance-варіації» (2019 р.); ювілейному творчому вечорі з нагоди 40-річчя хорової капели «Журавлик» (2019 р.); свята до Дня Соборності України в  МБК «Єднаймося! Ми – українці!» (2020 р.).

   Репертуар капели дуже різноманітний і складається з  хорових творів, серед яких духовна музика, твори композиторів-класиків, відомі українські пісні в обробці славетних композиторів Миколи Леонтовича, Миколи Лисенка та Кирила Стеценка.

  Творчим кредо колективу є постійна й наполеглива праця над оновленням репертуару, підвищенням виконавського рівня, вдосконаленням професійної майстерності.     

   Капела зарекомендувала себе зрілим професійним колективом, який демонструє серйозне індивідуальне розуміння хорових творів, емоційність, належний рівень виконання технічних труднощів, злагоджене звучання хорових партій та професійну манеру виконання репертуару.

   Народна аматорська академічна хорова капела «Гомін» – це творча лабораторія з підготовки молодих фахівців хорового жанру, керівників аматорських хорових колективів області.

 

“Бітлз” — легендарна група

Мистецька година


“Бітлз” — легендарна група

24 січня в рамках відкритого засідання студентського клубу “Поліглот”, керівник Крючкова Ольга Русланівна, відбулася мистецька година “Бітлз” — легендарна група”.

В програмі заходу — повідомлення студентів про історію створення та творчий шлях “Бітлз” (Костей Ольга, Хітрова Олександра, 150 гр.); виконання творів з репертуару гурту (Сидорук Максим, 318 гр.); відеопрезентація (Крючкова Ольга Русланівна).

В гостях добре, а вдома краще!

 Ті, хто колись навчався чи жив у непримітному двоповерховому будинку на Польських фільварках, знають, що особлива енергетика, позитивна аура цього місця залишаються в душі назавжди. Сюди хочеться повертатися знову і знову.    


"В гостях добре, а вдома краще!"

   

На перерві ми ділилися враженнями про зимові канікули та як зустрічали Новий Рік. Наш куратор Валентина Олександрівна Булаєнко зайшла до аудиторії  побажати нам хороших оцінок і добре провести тиждень. А заодно повідомила, що на час холодів нас переводять в навчальний корпус в  центрі міста. 

У вівторок, 15 січня ми  прийшли на першу пару до нашого дому та щоб забрати необхідні підручники. Дівчата з сумом  прощалася зі своєю улюбленою партою, вазонами.  Ми переживали:  як нас приймуть, думали що нам не сподобається. Але не так сталося, як гадалося. Нас привітно зустріла завідуюча відділенням Ніна Іванівна Латюк, а студенти спеціальностей «Кіно-фото-відеосправа» і «Декоративно-прикладне мистецтво» відносяться приязно й   гостинно: кажуть: «ми вас зігріємо, тому що у нас дуже тепло, але не нагодуємо, немає столової!». Нам дуже подобається навчатися в хуожньому корпусі – тут тепло,комфортно, недалеко йти від гуртожитку,  поруч  багато різним магазинів, супермаркет «Фуршет». Але все-таки ностальгія за " рідною домівкою " не покидає. Ми навіть кажемо, що краще би мерзнули, але тільки повернутися до себе. 

Грані щедрого таланту

Ювілейний вечір до 70-річчя

з дня народження М.Красуцького

 

фото взято з сайту hroniker.netфото взято з сайту hroniker.net

23 січня в Кам'янець-Подільський міській центральній бібліотеці відбулась творча зустріч з М.Красуцьким — заслуженим журналістом України, письменником.

В ювілейних урочистостях взяли участь викладачі коледжу (Червінська І.Є, Павлюк О.Я., Латюк Н.І.). студенти спеціалізації “Видовищно-театралізовані заходи” (Р.Дубінський, Г.Демидюк) представили інсценізацію уривку з твору письменника “Острів любові”.

 

Презентація мистецького об’єднання


 Фото взято з сайту www.hroniker.netФото взято з сайту www.hroniker.net 

23 січня в спорт-пабі «Команда» міста Кам’янця-Подільського відбулася презентація мистецького об’єднання – музично-літературна формація, в якій взяв участь студент коледжу Нікіта Власов.

 

Соборна. Вільна. Незалежна

Цикл заходів до Дня Соборності

та Свободи України


Соборна. Вільна. Незалежна

 

22 січня відбувся цикл заходів до Дня Соборності та Свободи України:

 студенти спеціалізації “Кіно-, фото-, відеосправи” Чайка Е., Пирожок В. та Дацюк Б. (367 гр.) представили свої фотороботи на “фотосушці”, яка проходила в рамках мистецько-громадської акції “Україна починається з тебе”, організованої департаментом гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради;

   

 учасники академічної капели “Гомін” (керівник Боднар О.Л.) взяли участь в святковій концертній програмі, яка відбулася в міському будинку культури;

   

 “Соборна. Вільна. Незалежна”, благодійна мистецька акція для дітей з особливим освітніми проблемами Кам'янець-Подільського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру.  

ЛЮБИМО СВОЮ БІБЛІОТЕКУ!


 ЛЮБИМО СВОЮ БІБЛІОТЕКУ!

«Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «храм мудрості», «аптека для душі».

В. Сухомлинський


Одне з перших занять  нової для нас дисципліни «Навчальна практика», яку викладає Софія Сергіївна Никитюк, пройшло у формі ознайомчої екскурсії до бібліотеки коледжу. Обираючи професію, кожна з нас усвідомлювала, що в теперішній час, в добу комп’ютеризації, книга все ж таки залишається неоціненним скарбом, як джерело мудрості, знань, досвіду та фундаментом освіти. А нашу книгозбірню можна назвати основою цього фундаменту.

Мигово – перлина Карпат

Екскурсія студентів


  Мигово – перлина Карпат

17-18 січня відбулася екскурсія студентів до Мигово, яку організувала Чорна Н.П., голова студенської профспілки коледжу. Учасники екскурсії мали можливість насолодитися Карпатськими краєвидами, відчути свіжість Карпатських гір, спробувати різні види спортивних розваг: катання на лижах, сноубордах, ковзанах та сноутюбах.


Українські Карпати - куточок природи, в якому збереглася первозданна краса, природна гармонія і багатство землі.

Гірськолижно-туристичний комплекс «Мигово» розташований в с. Мигово Чернівецької області, на висоті 740 м над рівнем моря, в самому серці Прикарпаття. Його назва походить від однойменного населеного пункту Мигове, що славиться джерелами мінеральних вод.

«Мигово» — це чудове місце для відпочинку цілий рік. У верхів'ях річки Миговка знаходяться красиві місця, а Міговське лісництво відоме своїми мисливськими угіддями.

На території гірськолижного комплексу працюють 2 бугельних витяги 1100 і 600 м завдовжки і 2 м

Різдвяна зірка

Участь студентів коледжу

у фестивалі вертепів


Різдвяна зірка 

17 січня в міському будинку культури відбувся другий фестиваль вертепів “Різдвяна зірка”, який проходив за ініціативи департаменту гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради.

В концертній програмі взяли участь народний аматорський фольклорний ансамбль “Джерело” (керівник Виниченко Н.В.) та студенти: Дубінський Р., Демидюк Г. (4235 гр.), Лісовик М., Миронюк О., Назарець А., Хлівнюк В., Обух Я. (250 гр.).