Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Вересень 2020 (16)
Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (22)
Червень 2020 (23)
Травень 2020 (20)
Квітень 2020 (20)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за 20.02.2013

Відкрите заняття з англійської мови

 

Відкрите заняття з англійської мови

20 лютого викладачем  Крючковою О.Р. проведено відкрите заняття з англійської мови (367 гр.) на тему “Вашингтон – столиця США”.

Заняття було побудовано відповідно до класичної схеми і включало: організаційний момент, мовленнєву зарядку, перевірку домашнього завдання у вигляді відповідей студентів на тестові запитання, аудіювання  тексту, опрацювання лексичного матеріалу та вивчення нової теми. 

Під час пояснення нової теми були застосовані елементи гри у вигляді кросворду-пазлів, використано наочні посібники (карта Америки),  ілюстративний та лексичний матеріал. Також викладачем було підготовлено відеоролики, які продемонстрували студентам визначні місця, історичні, архітектурні, скульптурні пам’ятки, музеї, виставки та меморіальні комплекси Вашингтону. Під час заняття викладач застосовувала міжпредметні зв’язки з історією, літературою, культурою, географією, математикою, л

  • 20-02-2013, 10:21
  • 4279
  • 0

Народний аматорський

ансамбль народного танцю

«Подільські візерунки»


Народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки»

 

Керівник 

 Чорнобиль Володимир Володимирович,

голова циклової комісії хореографічних дисциплін

 

   Дивовижний світ танцю… Він чарує, захоплює, надихає, сповнює  душу і тіло енергією та почуттями. Вчить любити і ненавидіти, мріяти і страждати.  Американський танцівник  Жак де Амбуаз писав: «Танець – це твій пульс, биття твого серця, твоє дихання. Це ритм твого життя. Це вираз в часі і в русі, в щасті, радості, смутку і заздрості». Танець зближує, здружує виконавців, особливо коли його виконує колектив.

   У 1967 році в Кам’янець-Подільському культурно-освітньому училищі було створено танцювальний ансамбль, організатором і першим керівником якого став викладач хореографічної спеціалізації Василь Васильович Палій.

   В різні роки колективом керували Леонід Сирота, Лариса Дзюбенко, Борис Колногузенко, Петро Гаврилюк, Володимир Чорнобиль.

   Новий поштовх до вдосконалення колектив народного танцю училища отримав у 1978 році, коли керівниками його було призначено Петра Гаврилюка та Володимира Чорнобиля. Молоді педагоги виводять ансамбль танцю на новий виконавський та художній рівень, здійснюючи ряд постановок: «Буковинська полька», хореографічна композиція «Моя Україна», російський танець «З дзвіночками» (постановки В. Чорнобиля), композиції «Хліборобська слава» та «Степом, степом…» (постановки П. Гаврилюка).

   Ансамбль народного танцю культурно-освітнього училища запрошували до участі у різноманітних заходах. Його виступи були окрасою міських концертів. Колектив брав участь у зйомках телепрограм Чернівецького телебачення та телетурнірі «Сонячні кларнети» центрального українського телебачення, представляв Хмельницьку область на виставці досягнень народного господарства в Києві.

   Вперше на міському стадіоні Кам’янця-Подільського керівник ансамблю Володимир Чорнобиль здійснює хореографічні постановки на 600-800 виконавців, основою яких є учасники народного ансамблю танцю культурно-освітнього училища. Великі хореографічні полотна Володимира Чорнобиля до Дня Перемоги («Вічно живі», «Журавлі», «Юність трудова», «Побратими», «Дружба народів», «Гопак») приємно дивували і зачаровували глядачів.

   Починаючи з 1978 року ансамбль стає експериментальною творчою лабораторією, де здійснювалися різножанрові постановки на історичну, героїчну, трудову, обрядову та побутову тематику. Викладачі циклової комісії хореографічних дисциплін на базі ансамблю втілюють в життя такі постановки: подільські танці «Кривуляк», «Полька-скок» (постановка П. Гаврилюка), хореографічні композиції «Подільські вечорниці», «Три криниці», «Кубинські ритми» (постановка О. Кучерявої), хореографічна балада «Полум’я Жовтня», героїчний триптих «Наша біографія», військово-патріотична композиція «Бухенвальдський набат», російський танець «Святковий» (постановка В. Чорнобиля). Саме цими художніми номерами молоді фахівці заявили про те, що у Хмельницькій області з’явились потужні творчі особистості, які мають індивідуальний, неповторний хореографічний почерк і стиль, власне бачення розвитку народної і сучасної хореографії, а також дали можливість учасникам ансамблю, студентам хореографічної спеціалізації доторкнутись до невідомих досі напрямків хореографічного мистецтва. Керівники ансамблю знайомили з класичною, народною, сучасною хореографією і глядачів, і фахівців хореографії Хмельницької області. Найголовнішим є те, що вони не боялися втілювати в хореографічних постановках найсміливіші ідеї та задуми.

   Окрім святкових заходів у рідному місті, ансамбль танцю стає постійним учасником районних, обласних, республіканських, всесоюзних, міжнародних фестивалів та свят.

   У 1985 році ансамбль з успіхом виступив на Всесоюзному фестивалі фольклору, який проводився в м. Батумі (Грузія).

  1991 рік. Дирекція училища призначає керівником ансамблю танцю Чорнобиля Володимира Володимировича. Цього ж року комісією Хмельницького науково-методичного центру ансамблю, вперше в Українісеред училищ культури, присвоєно почесне звання «народний». Він отримує назву «Подільські візерунки» і починається його всеукраїнська слава. Повністю змінюється репертуар колективу. За основу репертуарної політики Володимир Чорнобиль бере подільські танці та танці регіонів України, зокрема: хореографічні композиції «Вас вітає Поділля», «Подільське перевесло», подільська святкова сюїта «Ми – Подоляни!», подільські танці «Підманула-підвела», полька «Кам’янчанка», «Кривуляк», «Калабаня», «Збручанська кадриль»,  вокально-хореографічні композиції «Їхали козаки», «Я живу на Поділлі» на музику подільського композитора Владлена Жаріна, хормейстер – заслужений працівник культури України Анатолій Лис, музичний керівник – заслужений працівник культури України Руслан Нелюбов, «Побреду, побреду», хормейстер – заслужений працівник культури України Микола Мельник, «Ой, там на горі» хормейстер Тетяна Столаба, музичний керівник – Олександр Царук.

   Учасники ансамблю вивчають, майстерно виконують і щедро дарують глядачам танці регіонів України: закарпатські танці «Рахівчанка», «Дубо-танець», гуцульський танець «Світанок в горах», буковинський весільний танець, поліську польку, волинські притупи та славнозвісний «Гопак».

   Колектив ансамблю бере активну участь у міжнародних, всеукраїнських фестивалях та святах: «Слов’янське коло», «Подільські вечорниці»,  «Купальське диво», «Мистецьким перевеслом квітчаємо свій край», «Острів семи скарбів», Днях міста Кам’янця-Подільського.

   У 1995 році Міністерство культури України вперше організувало та провело конкурс з нагоди 90-річчя видатного українського хореографа Павла Вірського серед хореографічних колективів училищ культури. Ансамбль танцю «Подільські візерунки» став переможцем та володарем І премії.

   2003 рік приніс ансамблю нові перемоги. Він отримав диплом переможця І Всеукраїнського конкурсу ім. П. Вірського і став учасником наступних конкурсів ім. П. Вірського із новими композиціями «Полонянки», «Благовіст» (постановки В. Чорнобиля), «Вербиченька» (постановка І. Літинської). Ці композиції побудовані на елементах класичного танцю та вільної пластики, з використанням народної основи, відрізняються новизною і глибиною тематики, складною драматургією, яскравими художніми образами, розповідають глядачам про  непросту історію та долю України.

   У 2016 році ансамбль «Подільські візерунки» зайняв ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі  «Танцювальний оберіг» (м. Вінниця). Голова журі  Мирослав Вантух, підводячи підсумки конкурсу, відзначив, що колектив і його керівник зберігають, відроджують та розвивають подільський народний танець.

   Колектив виступає з гастролями у Польщі, Білорусії на міжнародних фестивалях та святах.

   З великим успіхом проходять виступи ансамблю «Подільські візерунки» на святкуванні 1000-річчя з дня заснування смт. Хотин, 600-річчя з дня першої згадки про смт. Дунаївці, 700-річчі з дня народження міста Старокостянтинова, 70-річчя з дня заснування Хмельницької області. Пам’ятним став виступ ансамблю «Подільські візерунки» під час відзначення дня народження 100-тисячного мешканця м. Кам’янця-Подільського. Постановка Володимира Чорнобиля «Колискова сину» на музику відомого подільського композитора, заслуженого працівника культури України Олексія Беца, зворушила до сліз усіх глядачів, які спостерігали за театралізованим дійством на міському стадіоні. Надзвичайно потужною, наскрізь пронизаною патріотизмом та героїзмом була постановка Володимира Чорнобиля «Ода місту», присвячена історії заснування міста Старокостянтинова.

   Кам’янчани і гості міста й досі пам’ятають хореографічні композиції «Поема про славне місто Кам’янець», «Русалчина ніч», «Доля України», «Поділля єднає гостей» (постановка В. Чорнобиля). Під час Міжнародних фестивалів національних культур у м. Кам’янець-Подільський, його хореографічні композиції були апробовані на творчому колективі «Подільські візерунки» й увійшли в історію кращих зразків хореографії Хмельницької області.

   Щорічно народний ансамбль танцю «Подільські візерунки» демонструє нові художні номери під час концертів, свят, фестивалів, творчих звітів коледжу культури і мистецтв.