Атестація педагогічного персоналу:
традиційні та інноваційні підходи
В черговій атестації, яка відбулася 30 березня, взяли участь 20 педагогічних працівників коледжу.
Протягом атестаційного періоду викладачі, які атестувалися, підвищували фаховий рівень шляхом стажування в Кам'янець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка та курсах підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної освіти НАКККіМ; демонстрували педагогічну майстерність на відкритих заняттях; брали участь в обговоренні актуальних освітянських проблем на засіданнях циклових комісій, педагогічних радах; виступали на обласних, всеукраїнських науково-практичних конференціях, семінарах, школах професійної майстерності, а також здійснювали підготовку студентів до участі в олімпіадах, фестивалях, конкурсах та працювали над створенням і удосконаленням навчально-методичних комплексів дисциплін, що викладають. Оцінювання досягнень здійснювала атестаційна комісія, до якої викладачі подавали портфоліо за звітний період, методичні розробки, рекомендації, презентації відкритих занять та виховних заходів.
Результати атестації показали, що викладачі мають належну фахову підготовку, ефективно використовують в роботі інформаційно-комп’ютерні технології, активно впроваджують у навчально-виховний процес інноваційні форми та методи навчання.
- 27-03-2014, 09:37
- 2831
- 0
Подільська осінь Шевченка
Краєзнавчий екскурс у простір
шевченкового слова
27 березня в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці коледжу проведено краєзнавчий екскурс у простір шевченкового слова «Подільська осінь Шевченка». Організатор заходу – Павлюк О.Я., викладач циклової комісії бібліотечних дисциплін та студенти ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа». Ведучі заходу – Статко К., Петрова Н.
У програмі заходу:
«Шевченко і Поділля», хронологію перебування Шевченка на Поділлі у 1846 р. відтворили Осядла В.
«Літературні пам’ятки подорожі Поділлям», огляд творів Шевченка, написаних під враженням перебування на Поділлі та презентацію тематичної полички провели студенти Огнева А., Кучер А., Майданюк Л.
«Шевченкове слово – велике і вічне», уривки з творів Т.Г.Шевченка виконали студенти Пшечук Д., Хітрова О. (250 гр.), Смола В. (350 гр.), художній керівник Козак О.В.
«Пісні, записані на Поділлі» виконали Якимчук П., Веселовський В. (218 гр.), Савчук Н., Марценюк А., Білоус А., Гасюк У., Кравченко А., Калмиков О., Тарасюк Є. (318 гр.), Пастухова А. (418 гр.), Залуський Я. (4235 гр.), учасники народного фольклорного ансамблю «Джерело» (творчий керівник Мечак Л.М.)
«Легенди про перебування Шевченка на Поділлі», розповіли Топоровська В. та Ліщук Ю.
«Подільська Шевченкініана», книги подільських письменників про Т.Шевченка презентували студенти Залісецька Л., Огнева А., Гонтар З.
«З високим іменем Кобзаря», інформаційне повідомлення про пам’ятники, вулиці, школи, обласну бібліотеку для дітей, які носять ім'я Кобзаря представили Качка І., Кобринська Н., Цасюк В.
- 26-03-2014, 14:22
- 4311
- 0
Велика Вітчизняна війна
та Кам'янець-Подільський
Конкурс рефератів та презентацій
26 березня, в рамках відзначення 70-річчя з дня визволення міста Кам'янця-Подільського, проведено конкурс рефератів та презентацій серед студентів ІІ курсу на тему “Велика Вітчизняна війна та Кам'янець-Подільський”. Організатор заходу - Розумовська Р.М., викладач соціально-економічних дисциплін.
Перемогу в конкурсі здобули:
- 26-03-2014, 14:22
- 2023
- 0
Україна в огні
Читацька конференція за книгою
Олександра Довженка
26 березня у Кам’янець-Подільській міській центральній бібліотеці відбулася читацька конференція за книгою Олександра Довженка «Україна в огні».
В заході взяли участь студенти 250 групи спеціальності “Бібліотечна справа”, які виступили з повідомленнями на теми:
«Всенародна трагедія», Вершигора Катерина
«Україна, рід, родина», Швидюк Олена
«Війна – жорстока і пекельна», Слива Ольга
«Образи головних героїв», Галецька Оксана
«Жіночі образи у кіноповісті», Большовикова Анжела
«Трагічний образ України», Ситник Тетяна
«Гірка правда історії», Цимбалюк Анастасія
- 26-03-2014, 11:29
- 1926
- 0
Ми славимо пам'ять наших визволителів
Година пам'яті біля Братської могили
воїнам-визволителям міста
Кам’янця-Подільського
25 березня, напередодні 70-річного ювілею з часу визволення м. Кам’янця-Подільського від німецько-фашистських загарбників викладачі та студенти коледжу взяли участь в годині пам'яті «Ми славимо пам'ять наших визволителів», яка відбулася біля могили воїнам-визволителям міста (Старобульварний узвіз, 1). Ведучі заходу – Хітрова Олександра та Пшечук Дмитро, студенти спеціалізації «Видовищно-театралізоваі заходи».
Хроніку подій початку військових дій на території міста, період окупації та його визволення висвітлила у своєму виступі Дзюба Станіслава Михайлівна, науковий співробітник історичного музею-заповідника, представник Ради ветеранів міста. Кузема Олена Леонідівна, директор департаменту гуманітарної політики міської ради, закликала пам’ятати воїнів-визволителів міста та докласти всіх зусиль для збереження сьогодні миру і спокою в нашій державі. В рамках проведення Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України» студентами коледжу була наповнена капсула із землею, набраною з братської могили, яка долучиться до землі, зібраної з усіх солдатських могил України. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та поклали квіти до Братської могили.
- 26-03-2014, 10:16
- 2576
- 0
Я придумаю світ
Поетично-театралізована композиція
пам'яті Героїв Майдану
26 березня відбулася поетично-театралізована композиція «Я придумаю світ», пам'яті Героїв Майдану. Організатор заходу – Семенків І.А., викладач циклової комісії видовищно-театралізованих заходів та студенти ІІІ курсу спеціалізації «ВТЗ».
В основу композиції лягли рядки з поеми Ліни Костенко «Берестечко», а також вірші Олени Теліги та Оксани Забужко. Учасники заходу (Архипов М., Бойко М., Коваль В., Лісовик М., Миронюк О., Назарець А., Обух Я., Повержук Ю., Смола В., Хлівнюк В.) силою поетичного слова, власних емоцій та патріотичних почуттів змогли правдиво відтворити ті страшні події, які відбулися на Майдані і хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні.
- 22-03-2014, 14:07
- 1534
- 0
Край чудовий і милий у бою боронили
22 березня, 70 років тому, село Майдан-Голенищівський Летичівського району радянські війська визволили від німецько-фашиських загарбників і цього ж дня, 22 березня 2014 року, у селі відбувся мітинг-реквієм «Край чудовий і милий у бою боронили». Свято відбулось у сільському клубі. На мітинг були запрошені жителі села, ветерани, вдови, діти війни, представники сільської та районної ради.
Мітинг відкрили ведучі заходу: завклуб Майданюк Світлана Іванівна та бібліотекар Майданюк Ніна Григорівна. На мітингу з вітальним словом звернувся голова сільської ради Адамський Сергій Миколайович. Перед присутніми виступала представник районної ветеранської організації Чекерда Галина Петрівна. Дитина війни - Філіпчук Сергій Леонтієвич, поділився своїми спогадами про ті далекі страшні події.
Від молодого покоління мала слово студентка спеціальності «Бібліотечна справа» Кам′янець-Подільського коледжу культури і мистецтв Майданюк Людмила Дмитрівна. Вона подякувала всім, хто брав участь у визволенні нашої країни і, зокрема, рідного села, привітала присутніх зі святом визволення та запевнила, що наше покоління не допустить більше такого кровопролиття. Завершила виступ студентка віршем Олеся Гончара «Твоє ім′я». Діти місцевої школи порадували присутніх своїми віршами. Загиблих у війні односельчан вшанували хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятника воїнам-односельчанам.
- 20-03-2014, 11:19
- 1433
- 0
Токар Й.І. – сподвижник бібліотечної справи
Вечір-портрет
20 березня в Кам'янець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка відбувся вечір-портрет, приурочений 90-тій річниці від дня народження Токаря Йосипа Івановича, директора бібліотеки (1948-1993 років), у якому взяли участь студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа». Й.І. Токар – сподвижник бібліотечної справи, людина, яка присвятила бібліотечній справі все своє життя, ветеран Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденом «Знак Пошани». Мета заходу – вшанувати пам'ять видатного бібліотекознавця, ознайомити присутніх з життям та його трудовою діяльністю, виховати любов до книги та бажання читати. В програмі заходу: перегляд відеопрезентації, повідомлення про його життя та діяльність, спогади людей, які його добре знали, виступ доньки Йосипа Івановича про їхнє сімейне життя, читання віршів. Чудовим доповненням заходу була книжкова виставка «Постать Й.І. Токаря у спогадах». Також всі присутні прослухали одну з улюблених пісень Й.І. Токаря – «Дивлюсь я на небо». Студентам було досить цікаво побувати на цьому заході, бо саме Йосип Іванович – випускник нашого коледжу, спеціальності «Бібліотечна справа».
- 20-03-2014, 09:45
- 1770
- 0
Kонцертна програма
для викладачів та учнів Чемеровецької ДМШ
20 березня відбулася концертна програма викладачів та студентів спеціальності “Музичне мистецтво естради” для викладачів та учнів Чемеровецької дитячої музичної школи. Організатор заходу - Пшинешнюк С.С., голова циклової комісії музичного мистецтва естради.
В концертній програмі взяли участь викладачі: Тітов О.М., Пшинешнюк С.С., Тимчук Г.І., Червоногродський І.І., Стуговець Я.П., Тимчук В.В., Свідерський М.О., Саричев С.І. та студенти: Смоляр М. (128 гр.), Осатюк І., Мручко А., Сошка М., Бойко Д., Головач Д., Яричовський Р. (218 гр.), Белінська А., Воронюк М., Гасюк У., Стецюк В., Калмиков О., Іванова О. (318 гр.), Долинський М., Власов Н. (323 гр.), Фокшек О., Калинюк В., Кучинський В.(4235), Білоокий О., Пастухова А., Якубчик В., Масловський В., Павлюк М., Поверга Л., Сидорук М., Сікалюк Б., Шеремета Д., Дружинін Р., Федорова І. (418 гр.).
- 19-03-2014, 13:24
- 1862
- 0
Наші перемоги у міських олімпіадах
із загальноосвітніх дисциплін
19 березня відбулися міські олімпіади із загальноосвітніх дисциплін (української, англійської та німецької мови, історія України, фізика, інформатика).
Перемогу в олімпіадах здобули студенти:
Підгорна Анастасія (167 гр.) - ІІ місце з німецької мови,
викладач Бурячок Н.В.
Хітрова Олександра (250 гр.) - ІІ місце з української мови,
викладач Богуцька Н.С.
Костей Ольга (250 гр.) - ІІІ місце з англійської мови,
викладач Крючкова О.Р.
Довгопол Тетяна, Севастьянова Ірина (267 гр.) - ІІІ місце з історії України,
викладач Розумовська Р.М.
Турик Іван (223 гр.) - ІІІ місце з основ інформатики,
викладач Деркач Л.С.
- 18-03-2014, 10:16
- 1909
- 0
Екологічна екскурсія
до Національного природного парку
«Подільські Товтри»
18 березня 2014 року студенти 150 групи відвідали НПП «Подільські Товтри». Молодший науковий співробітник Горбняк Л.Т. ознайомила студентів із історією створення, територією, що займає НПП «Подільські Товтри», природоохоронними об’єктами, які знаходяться на території, а також із рідкісними видами тваринного і рослинного світу.
Організатор екскурсії - Сідорук О.І., викладач природничо-наукових дисциплін.
- 15-03-2014, 09:44
- 2299
- 0
Ми – єдина країна!
Всеукраїнська акція миру
15 березня викладачі та студенти коледжу взяли участь в акції щодо створення Всесвітнього Ланцюга Миру, ініційованої Департаментом освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації. На акцію колектив коледжу вийшов із символікою – державні прапори України, жовто-блакитні кульки, паперові голуби білого кольору та гасла: «Кримчани, ми з вами!», «Україна єдина!», «Ні війні!», «Єднаймо Україну!».
Учасники акції створили живий ланцюг на міській автостраді, виконували державний гімн України, співали українських пісень та скандували: «Слава Україні!», «Героям слава!», «Ми хочемо миру!», «Ми – єдина країна!».
Не дивлячись на те, що захід проводився в суботу, бажаючих взяти в ньому участь було досить. Всі учасники акції проявили високу свідомість патріотизму та прагнення зберегти мир в нашій рідній Україні.
- 12-03-2014, 09:49
- 1879
- 0
Нам треба твого голосу, Тарасе!
Літературно-мистецька година
В рамках року Тараса Шевченка в Україні та з нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря 12 березня у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася літературно-мистецька година на тему: «Нам треба твого голосу, Тарасе!».
В заході взяли участь студенти коледжу, які декламували поезії великого Кобзаря - «Тарасова ніч» (Микола Архипов), «Княжна» (Мар'яна Лісовик), «Чернець» (Максим Бойко), «Перебендя, пісня «Шлях до Тараса» (Вадим Коваль).
- 12-03-2014, 09:34
- 2009
- 0
З Кобзарем у серці
Літературно-мистецьке свято
12 березня відбулося літературно-мистецьке свято «З Кобзарем у серці» до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Організатори заходу – Козак О.В., Семенків І.А., викладачі циклової комісії видовищно-театралізованих заходів, Чорна Н.П., викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін та Мартинюк О.В., викладач циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін.
В програмі заходу:
читання поезій (Ніколюк О., Яворницька Ю., Клепацька Д., Стечишина Н., Пшечук Д., Тимошенко К., Веренчук А., Смола В., Федорова І.);
музичні твори у виконанні: народної хорової капели «Гомін», вокального ансамблю «Роксолана» (керівник – Боднар О.Л., концертмейстер – Тимчук Г.І.); народного фольклорного ансамблю «Джерело» (керівник – Мечак Л.М.); народного оркестру духових інструментів (керівник та диригент – Остап’юк Л.М.) та солістів-виконавців: Масловського В. Білоокого О., (концертмейстер - Гудзь Т.), Смоляр М. (концертмейстер – Пуга Н.О.), Поверги Л. (концертмейстер - Воробйова О.С.), Підгорної Ю. (концертмейстер Гудзь Т.);
перегляд відеофільму про перебування Т.Г.Шевченка в м. Кам’янці-Подільському (Ремчук А.) та відеоряду про життєвий і творчий шлях Кобзаря (Захарченко М.);
презентація журналу «Музичної вітальні» «З Кобзарем у серці» (керівник – Мартинюк О.В.).
- 11-03-2014, 13:09
- 2238
- 0
- ---
Життя, обпалене війною
про ветерана коледжу Білявську Діну Іванівну
Життя, обпалене війною, нелегке. Людина, котра бачила війну на власні очі, чула подих смерті за спиною, цінує кожну прожиту мить. Вкладає в кожен день, в кожну справу всю себе, весь свій досвід, знання та вміння. Кожному, з ким зустрічається та працює, віддає всю свою доброту та щирість, часточку своєї душі. Така людина залишає після себе не лише приємний спогад у пам’яті оточуючих, а й яскравий слід у житті.
Можна багато говорити загальними словами про важкі часи війни та їх вплив на свідомість і подальше життя людей, але історія кожного життєвого шляху – унікальна. Доля Діни Іванівни Білявської, водночас, звична і особлива.
Народилася 20 листопада 1932 року у Воронезькій області Таловського району в селі Старе Дубове. До початку війни сім’я жила на станції Талова. Початок тієї страшної жорстокої війни Діна зустріла у бабусі в селі. Надовго залишилася у пам’яті картина загального збору усіх чоловіків біля військомату. Дівчина бачила десятки-сотні молодих хлопців, чиїхось батьків, чоловіків, котрі вже завтра опиняться віч-на-віч з фашистами. Можливо завтра обірветься чиє життя. Та про це вона не думала. Що може дівчина 9 років? Скажете – небагато: допомогти батькам у хатній роботі, чи з господарства, бо ж вона ще дитина.
Можливо… Проте у воєнний час діти дорослішали мало не за ніч. Першокласниця Діна, наймолодша у сімї колгоспниці та партійного працівника, зі своїм щасливим та безтурботним дитинством попрощалася влітку 1941. Робота у госпіталі була геть не дитячою. Попри важку фізичну працю, дівчині щодня доводилося бачити кров та біль, смерть і бажання жити. А перше бомбардування і погляд пілота-фашиста крізь скельця закарбувалися в пам’яті на все життя.
Доля закинула Діну до Тернополя, куди батька у 44-ому відправили воювати з «бандерівцями». Тернопільський період життя вкритий горем, важкими спогадами, смутком, відчуттям обмеженості, гіркою втратою батька. З Діною ніхто не спілкувався з її однолітків, її
- 11-03-2014, 12:20
- 1822
- 0
Істина через віки
Конкурс плакатів
11 березня відбулося підведення підсумків конкурсу плакатів до 200-ліття з дня народження Т.Г.Шевченка, в якому взяли участь студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво». Організатори конкурсу – Желіховська М.В., Луць С.В., викладачі комісії декоративно-прикладного мистецтва.
Ідея конкурсу плакатів «Істина через віки» – допомогти зрозуміти студентам, що шлях в наше майбутнє залежить від нас самих, проте без знання правдивої історії і пам'яті про тих людей, які безневинно загинули, борючись за справедливість і кращу долю для себе і своїх дітей, - не буде кращої долі для нас і майбутніх поколінь українців.
Конкурс проводився з метою активізації творчих здібностей та професійних знань, умінь та навичок студентів; виявлення творчих особливостей серед студентської молоді, залучення студентів до вирішення конкретних завдань, використовуючи знання із «Композиції», «Основ комп’ютерної графіки», «Шрифтів».
Компетентне журі під керівництвом Нелюбова Р.М., директора коледжу, визначило та нагородило грамотами переможців конкурсу:
Навчально-екзаменаційна сесія
Спеціальність
"Документознавство та інформаційна діяльність"
З 16.02.2014 р. по 07.03.2014 р. відбулася навчально-екзаменаційна сесія студентів ІІІ, ІV, V курсів заочної форми навчання спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність».
В навчально-екзаменаційній сесії взяли участь представники професорсько-викладацького складу Академії: Петрова Л.Г., професор, Харченко С.В., професор, Коваленко О.М., доцент, Личук М.І., професор, Литвинська С.В., доцент, Філіна А.П., професор.
Сесія пройшла організовано, згідно затверджених розкладів занять. Всі студенти виконали контрольні роботи, склали екзамени, заліки та захистили курсові роботи.
За результатами сесії високий рівень знань показали студенти: Артьомова Т.М., Кукурудза М.В., Мойсієнко О.П., Микульський О.С., Попіль І.І. (IІІ курс); Куверіна А.П., Моцюк З.П., Ружицька О.В., Паршина О.І., Ясінська К.А. (IV курс); Киселенко І.М., Черватюк Ю.В. (V курс).
- 05-03-2014, 13:53
- 1948
- 0
Співець – наш Кобзар Шевченко
Тематичний вечір
Cтуденти 250 групи спеціальності «Бібліотечна справа» взяли участь в тематичному вечорі «Співець – наш Кобзар Шевченко», присвяченому 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка, який відбувся 5 березня 2014 року в Кам'янець-Подільській бібліотеці-філії № 4. Мета заходу - вшанувати пам’ять видатного художника слова, патріота України - Т.Г.Шевченка, ознайомити присутніх з життям та творчою спадщиною, виховати любов до книги та бажання читати його твори.
В програмі заходу: повідомлення про визначні моменти з життя та творчості поета (Катерина Вершигора, Ольга Слива); декламування віршів Кобзаря (Олена Швидюк, Анастасія Цимбалюк, Тетяна Ситник, Оксана Галецька, Анжела Большовикова, Ольга Король, Наталія Глюта); перегляд відеопрезентації; прослуховування пісень, покладених на вірші Т.Г.Шевченка та огляд книжково-ілюстративної виставки «Шевченкове слово в віках не старіє», який провела бібліотекар Ніла Вершигора.