Зроби три кроки до успішної освіти!
КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВОГОЛОШУЄ НАБІР СТУДЕНТІВна 2019-2020 навчальний рік
BestCookFest-Podillia. Участь у фестивалі
Червона калина. Героїко-патріотичний фестиваль-конкурс
Істина відкривається в… Творча робота
Професійні грані творчого життя. Переддипломна практика
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2019 (15)
Лютий 2019 (25)
Січень 2019 (15)
Грудень 2018 (26)
Листопад 2018 (27)
Жовтень 2018 (30)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за 11.03.2014
  • 11-03-2014, 13:09
  • 1718
  • 0
  • ---

Життя, обпалене війною

про ветерана коледжу Білявську Діну Іванівну

 

Життя, обпалене війною Життя, обпалене війною, нелегке. Людина, котра бачила війну на власні очі, чула подих смерті за спиною, цінує кожну прожиту мить. Вкладає в кожен день, в кожну справу всю себе, весь свій досвід, знання та вміння. Кожному, з ким зустрічається та працює, віддає всю свою доброту та щирість, часточку своєї душі. Така людина залишає після себе не лише приємний спогад у пам’яті оточуючих, а й яскравий слід у житті. 

Можна багато говорити загальними словами про важкі часи війни та їх вплив на свідомість і подальше життя людей, але історія кожного життєвого шляху – унікальна. Доля Діни Іванівни Білявської, водночас, звична і особлива.

Народилася 20 листопада 1932 року у Воронезькій області Таловського району в селі Старе Дубове. До початку війни сім’я жила на станції Талова. Початок тієї страшної жорстокої війни Діна зустріла у бабусі в селі. Надовго залишилася у пам’яті картина загального збору усіх чоловіків біля військомату.  Дівчина бачила десятки-сотні молодих хлопців, чиїхось батьків, чоловіків, котрі вже завтра опиняться віч-на-віч з фашистами.  Можливо завтра обірветься чиє життя. Та про це вона не думала. Що може дівчина 9 років? Скажете – небагато: допомогти батькам у хатній роботі, чи з господарства, бо ж вона ще дитина.

Можливо… Проте у воєнний час діти дорослішали мало не за ніч. Першокласниця Діна, наймолодша у сімї колгоспниці та партійного працівника, зі своїм щасливим та безтурботним дитинством попрощалася влітку 1941. Робота у госпіталі була геть не дитячою. Попри важку фізичну працю, дівчині щодня доводилося бачити кров та біль, смерть і бажання жити. А перше бомбардування і погляд пілота-фашиста крізь скельця закарбувалися в пам’яті на все життя. 

Доля закинула Діну до Тернополя, куди батька у 44-ому відправили воювати з «бандерівцями». Тернопільський період життя вкритий горем, важкими спогадами, смутком, відчуттям обмеженості, гіркою втратою батька. З Діною ніхто не спілкувався з її однолітків, її 

Істина через віки

Конкурс плакатів


Істина через віки 

11 березня відбулося підведення підсумків конкурсу плакатів до 200-ліття з дня народження Т.Г.Шевченка, в якому взяли участь студенти спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво». Організатори конкурсу – Желіховська М.В., Луць С.В., викладачі комісії декоративно-прикладного мистецтва.

Ідея конкурсу плакатів «Істина через віки» – допомогти зрозуміти студентам, що шлях в наше майбутнє залежить від нас самих, проте без знання правдивої історії і пам'яті про тих людей, які безневинно загинули, борючись  за справедливість і кращу долю для себе і своїх дітей, - не буде кращої долі для нас і майбутніх поколінь українців.

Конкурс проводився з метою активізації творчих здібностей та професійних  знань, умінь та навичок студентів; виявлення творчих особливостей серед студентської молоді, залучення студентів до вирішення конкретних  завдань, використовуючи знання із «Композиції», «Основ комп’ютерної графіки», «Шрифтів». 

Компетентне журі під керівництвом Нелюбова Р.М., директора коледжу, визначило  та нагородило грамотами переможців конкурсу: