- 26-12-2014, 15:00
- 2771
- 0
Казкові пригоди Маші і Ведмедя
Новорічний дитячий ранок
Напередодні Нового року в коледжі відбувся новорічний дитячий ранок «Казкові пригоди Маші і Ведмедя».
Ведуча заходу(Федорович О.) та казкові герої: Маша (Монько У.), Ведмідь (Бучок В.), Снігова баба (Іванішена А.), Лисиця (Колодій К.) Дід Мороз (Якимчук П.) та Снігурочка (Войцехівська Я.) проводили ігри, конкурси, хороводи. Діти із задоволенням розповідали вірші, співали, танцювали та отримували призи і подарунки. Родзинкою ранку були: конкурс «Відгадай мультик», танок «Сніжинок», запалювання новорічних вогників красуні ялинки.
Новорічний дитячий ранок був підсумковим заняттям з навчальної практики студентів 367 гр. спеціалізації «Кіно-фото-відеосправа», під керівництвом Ляшук Т.Є., голови циклової комісії культурологічних дисциплін. Активну участь в заході взяли Гасюк У. (418 гр.), Сомик Д. (4235) та студенти-хореографи (24 гр.).
- 25-12-2014, 09:47
- 1540
- 0
Початок творчої дружби
Презентація музейних експозицій
24 грудня 2014 р. відбулась творча зустріч студентів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» з Неупокоєвим Р.В., заслуженим діячем мистецтв України, заступником завідувача кафедри Київської муніципальної академії естрадного і циркового мистецтва, який прибув до коледжу з профорієнтаційним візитом.
Представник столичного вишу перед початком зустрічі познайомився з експозиціями музею, на яких представлені досягнення викладачів та студентів режисерської спеціалізації. На зустрічі він презентував діяльність кафедри «Ляльки на естраді», відповів на запитання студентів та запросив їх на навчання. А також під час спілкування викладач Семенків І.А. та її вихованці домовились про візит до академії на звітний концерт. Сподіваємось, що зустріч стала початком творчої дружби, професійних діалогів та партнерських відноси.
Матеріали для використання в
інформаційно-пропагандистській
роботі щодо неприйнятності
ідей федералізації України
Визначення та законодавча база
Унітарна держава (від лат. унітас, унус - єдність, один) - це форма державного устрою, у якій частини держави є адміністративно-територіальними одиницями і не мають статусу державного утворення. В унітарній державі функціонують єдині для всієї країни вищі органи державної влади, правова система, конституція, збройні сили.
Федерація (від лат. федераціо, федус - союз, об'єднання) - це форма державного устрою, у якій частини федеративної держави є державними утвореннями та володіють певною політичною самостійністю (суб'єкти федерації можуть мати власну, але узгоджену з федеральною конституцію, власні органи влади, систему законодавчих, виконавчих і судових органів). Ці створення формально не володіють суверенітетом, правом одностороннього виходу з федерації й самостійної участі в міжнародних відносинах. Приклади таких федеративних держав: Австрія, ФРН, ОАЕ, США. Федерацію треба відрізняти від конфедерації, що являє собою міжнародно-правовий союз суверенних Держав, наприклад Європейський Союз (Швейцарська Конфедерація, попри історичну назву, є федерацією). Близькими до суб'єктів федерації можуть бути автономні утворення деяких унітарних держав (наприклад, Автономна Республіка Крим).
Федералізація (від англ. федералізейшн, італ. федералізацьйоне, ісп. федералізасьйон) - це процес об'єднання незалежних суб'єктів (земель, штатів, регіонів) у федерацію і створення надсуб'єктних органів управління.
Слід зазначити, що коли говорять про Україну, то фактично мається на увазі цілком протилежне - перетворення унітарної держави у федеративну шляхом зміни Конституції та проведення відповідних законодавчих реформ.
Згідно з Конституцією Україна - унітарна держава. До її складу входять 24 області, два міста республіканського значення - Київ і Севастополь - й Автономна Республіка Крим (останні два утворення є тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями). Унітарний статус України закріплено статтею 2 Розділу І Конституції України. Правом ініціювати зміни цього Розділу наділені Президент України або не менш як 2/3 від конституційного складу Верховної Ради. Ухвалювати такі зміни теж має конституційна більшість Верховної Ради - із затвердженням їх на Всеукраїнському референдумі (стаття 156 Основного Закону), який призначає Президент України.
З історії федералізму
- 24-12-2014, 15:03
- 2322
- 0
Волонтерство
як засіб виховання студентів
В коледжі активно діє волонтерський рух, головним завданням якого є забезпечення умов для самореалізації та самопізнання студентів через допомогу людям, які цього потребують та набуття студентами-волонтерами знань та досвіду волонтерської діяльності.
Керівник волонтерського руху коледжу
Павлюк Олександра Ярославівна, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Учасники – куратори груп, студентська рада та студентські активи навчальних груп.
Волонтерські проекти:
шефська допомога ветеранам, яку здійснюють студентські групи. Наказом директора за кожною навчальною групою закріплені непрацюючі ветерани, яким постійно надається допомога у здійсненні господарських робіт, організовуються зустрічі ветеранів із студентами та вітання їх з професійними святами;
збір інформаційних матеріалів про ветеранів, з метою поновлення банку даних та експозицій музею коледжу, зокрема створено інформаційні теки про ветеранів: Носіка С.В., Миронюка М.Л., Денейко П.І., Білявську Д.І., Баландіна Ю.Л., Чернілевську М.Г., Красновольську О.С., Трубіцьку К.С., Ушова М.С., Ушову О.М., Геплюк О.Г., Лис Н.П., Швець М.Д., Вараницьку М.Д., Скорохватову В.В., Оруся М.П., Тараненко П.А.
благодійні акції до Дня Святого Миколая та новорічно-різдвяних свят, під час яких проводиться збір коштів, подарунків, одягу та книг, які передаються дітям, що потребують матеріальної допомоги та дітям-сиротам шкіл-інтернатів міста Кам’янця-Подільського;
- 24-12-2014, 08:52
- 1363
- 0
Перемоги Діани Вергун
на Всеукраїнському конкурсі фотоаматорів
24 грудня 2014 р. на базі Українського державного центру позашкільної освіти були підведені підсумки заочного Всеукраїнського конкурсу робіт фотоаматорів «Моя Україно!», який проводився з метою пошуку і розкриття талантів фотолюбителів та підвищення ролі фотоаматорства у морально-естетичному вихованні молоді.
На конкурс було представлено близько п’ятисот робіт вихованців загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, позашкільних установ та окремих фотоаматорів з багатьох областей України. Журі конкурсу відзначило, що цьогорічні роботи учасників вирізняються різноманітністю, оригінальністю та високим рівнем виконавської майстерності.
Свої творчі роботи на конкурс представила і студентка-першокурсниця нашого коледжу Вергун Діана та здобула перемогу аж у двох номінаціях:
номінація «Портрет» (середня група) – диплом І ступеня за роботу «Магнетизм»
номінація «Позажанрове фото» (середня група) – диплом ІІІ ступеня за роботу «До рідної оселі».
Це вже друга перемога студентки на престижних фотоконкурсах.
Щиро вітаємо Діану та бажаємо їй нових творчих успіхів та перемог!
- 19-12-2014, 12:21
- 1696
- 0
Вирує новоріччя по-козацьки
Народна забава
19 грудня на площі Польський ринок засвітилася головна ялинка міста, яка є символом Нового року.
Народну забаву «Вирує новоріччя по-козацьки» для жителів міста підготувала Назарець А., студентка 4 курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи», художній керівник курсу Ободовський В.П., керівник роботи Семенків І.А.
Відкриття зеленої красуні розпочалося з святкової кавалькади від майдану Відродження до Старого міста. Очолили цьогоріч ходу не лише Діди Морози, а й козаки, які будуть головними героями багатьох новорічних заходів. Перед тим, як засвітити головну новорічну красуню, присутні на площі разом загадали одне бажання – мир в Україні.
- 18-12-2014, 14:43
- 1540
- 0
Подаруйте свято дітям
Благодійна акція
Доброю традицією вже стало проведення в коледжі благодійних акцій до Дня Святого Миколая, мета яких – подарувати дітям незабутнє свято та підтримати віру в добро та казку. До акції цього року долучились як студенти, так і викладачі. На зібрані кошти було придбано солодощі, іграшки та подарунки.
18 грудня студенти 350 групи спеціалізації ВТЗ (Веренчук А., Костей О., Молофій А., Пшечук Д., Ружицький Ю., Степанець О., Тимошенко К., Хітрова О.) під керівництвом Григоркової Л.А., викладача циклової комісії культурологічних дисциплін, влаштували дітям Кам`янець-Подільського дошкільного навчального закладу «Світлячок» екскурсію в Резиденцію Святого Миколая. Спілкування з ним та отримані подарунки залишили у малечі яскраві враження. Усі були щасливі побачити та відчути дух свята, який панував у залі. Діти з великим ентузіазмом розповідали вірші, співали пісні. Вони були дійсно щасливі, відвідавши це місце. Казковий настрій захопив усіх та залишився на весь день.
Ми хочемо підтримувати та продовжувати цю акцію, бо ж такі моменти запам’ятовуються на все життя. Бачимо щастя в дитячих очах і згадуємо, що у казці ми всі діти.
- 17-12-2014, 11:29
- 1618
- 0
Вертеп
Обрядове дійство
17 грудня відбулося обрядове дійство «Вертеп» у виконанні студентів 323 групи під керівництвом Яворницької Н.О., викладача культурологічних дисциплін.
Учасники вертепу (Малінський М., Турик І., Рабцун О., Горецький О., Стояновський А., Головко Б., Даніліна Н., Богайчук О., Кирилов В., Годлівський Г., Мазур Н., Раїнчук І., Сеник А., Гончарук Д.) представили цікаву виставу, колядки, вітали з Різдвом Христовим та бажали:
Хай музики дзвінко грають,
І естрадники співають,
Хореографи танцюють,
А художники малюють
Хай мистецтво не вмирає
І наш коледж процвітає!
- 17-12-2014, 11:00
- 2176
- 0
О! Музика! Яке це справді диво…
Концерт фортепіанної музики
17 грудня відбувся концерт фортепіанної музики українських композиторів. Організатори заходу - викладачі циклової комісії фортепіано та концертмейстерства (голова комісії Нелюбова Т.Б.).
Ведучі заходу Бойко Д. та Рудько С. проінформували учасників заходу про історію розвитку української фортепіанної музики та творчі доробки українських композиторів. В концертній програмі взяли участь викладачі: Сирота О.М., Воробйова О.С., Котюк О.Р., як солісти-виконавці та студенти: Гаджула О., Хітрова О. (клас викладача Нелюбової Т.Б.), Кирилов В., Белінська А., Підгорна Ю. (клас викладача Москвічової О.О.), Раїнчук І., Бударецька Ю., Мельник А., Калмиков О., Мостепанюк Р., Самарук О., Рабцун О. (клас викладача Тараненко П.А.), Малінський М. (клас викладача Пуги Н.О.), Турик І. (клас викладача Котюка О.Р.), Табельський С., Головач Д., Котик Р. (клас викладача Воробйової О.С.), Головатий І. (клас викладача Чіненкової А.М.), Бойко Д. (клас викладача Сироти О.М.).
Захід сприяв удосконаленню виконавської майстерності студентів та популяризації української фортепіанної музики.
- 16-12-2014, 15:31
- 955
- 0
Положення про орган
студентського самоврядування
Положення про студентську дирекцію
Положення про студентське самоврядування
Положення про студентський гуртожиток та правила внутрішнього розпорядку
- 16-12-2014, 15:30
- 6399
- 0
Студентське самоврядування:
реалізація творчого лідерського проекту
Складова частина виховної роботи - самоврядування, як одна з важливих форм залучення студентів до громадської діяльності, розвитку їх індивідуальних здібностей і талантів, забезпечення умов для самореалізації особистості.
Самоврядування сприяє вихованню в студентів почуття причетності та відповідальності за те, що відбувається навколо них, показує реальний шлях змін на краще, допомагає виявляти і виховувати лідерів, дає їм перші навички управлінської діяльності. Таким чином, система виховної роботи у формі студентського самоврядування сприяє досягненню мети – вихованню й розвитку студентів через особистісно-орієнтований підхід.
Студентське самоврядування в коледжі функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їх прав, формування організаційних навичок, вміння співвідносити власні інтереси з бажаннями інших студентів, виховує прагнення працювати в колективі та сприяє гармонійному розвитку особистості.
В коледжі створена модель системи самоврядування – студентська дирекція, суть якої полягає у включенні студентських лідерів у динамічну систему ролей, яку виконує дирекція коледжу і які є своєрідним тренажером, де практично виробляються і закріпляються навички організатора, керівника. Дублюючи основні функції дирекції, в її учасників формуються вміння планувати, обирати головні напрямки у роботі, чітко налагодити контроль і перевірку виконання, правильно розподіляти обов’язки і забезпечити координацію дій.
Досвід існування в коледжі студентської дирекції засвідчує, що з кожним роком вдосконалювалась її організаційна структура, наповнювалась новим змістом, розширялась сфера її впливу, ставала чіткішою та прагматичнішою її концепція, але незмінним залишалося гасло: “Через інтереси студентів, силами
- 16-12-2014, 15:03
- 1748
- 0
У день Святого Миколая – з подарунками до дітей
Благодійна акція
16 грудня студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа»: Большовикова А., Вершигора К., Галецька О., Глюта Н., Ситник Т., Слива О., Цимбалюк А., Швидюк О. (куратор групи Булаєнко В.О.) відвідали Кам`янець-Подільський дошкільний навчальний заклад «Світлячок» та подарували вихованцям дитячого садка теплі речі, іграшки, солодощі, зібрані студентами всіх курсів спеціальності. А також разом із дітками, вони вийшли на прогулянку, під час якої грали в рухливі ігри, спілкувалися та весело проводили час.
- 16-12-2014, 11:20
- 1657
- 0
Новорічна магія зірок
Конкурсно-розважальна програма
16 грудня відбулася конкурсно-розважальна програма «Новорічна магія зірок», яку підготували студенти 4235 групи спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (народні та духові інструменти) та Яворницька Н.О., викладач циклової комісії культурологічних дисциплін.
Ведучі заходу – Селізар Л., Громик Б. провели конкурс новорічних побажань, цікавий астрологічний прогноз підготував Колесник Д. З Новим роком всіх вітали Дід Мороз (Товкало Б.) та Снігурочка (Гуцал А.). Новорічні музичні вітання звучали у виконанні Коваля О., Власова Н., Пержула Ю, Долинського М., Сомика Д., Гаджули О. (318 гр.), Калмикова О. (418 гр.).
Висока довіра
Вибори директора
12 грудня наказом Хмельницької обласної ради Нелюбов Р.М. призначений на посаду директора коледжу. Це вже втретє колектив навчального закладу висловлює йому свою високу довіру.
На зборах трудового колективу, які відбулися 28 листопада, була здійснена процедура виборів претендента на посаду директора коледжу. Окрім, представників трудового колективу та ради студентського самоврядування коледжу, в зборах взяли участь: Шишко В.М., начальник управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку Хмельницької обласної ради, Трунова І.М., начальник управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації, Сукач В.О. заступник голови Кам’янець-Подільської міської ради.
На підтримку кандидатури Нелюбова Р.М. виступили члени трудового колективу: Павлюк О.Я., Проданюк І.І., Грек О.О., Богуцька Н.С., Київський А.М. та Гасюк У.М., голова студентської ради, які відзначили його високий професіоналізм, вміння ефективно керувати колективом, впроваджувати інновації, здійснювати дієві кроки зі зміцнення матеріально-технічної бази коледжу, толерантність, порядність. За результатами таємного голосування, майже одноголосно Нелюбов Руслан Миколайович був обраний директором коледжу.
Щиро вітаємо Руслана Миколайовича з призначенням на посаду директора коледжу. Впевнені в його досвіді та професі
- 12-12-2014, 13:42
- 2862
- 0
Танці народів світу
Засідання студентського об’єднання
«Музична вітальня»
12 грудня відбулося засідання студентського об’єднання «Музична вітальня» (керівник Мартинюк О.В.). Цього разу естафету проведення прийняли хореографи – студенти 44 групи, які обрали тему «Танці народів світу». Присутні познайомились з основними видами і жанрами танців різних країн та континентів, побачили національні костюми або їх елементи, змогли оцінити вплив танцювального мистецтва на культуру народу і, навіть, отримали майстер-клас деяких основних рухів. Всі студенти 44 групи продемонстрували такі танці як віденський вальс, італійська тарантела, іспанський фламенко, болгарську треско-хору, вірменський берт, грузинський ачарулі, арабський танець живота, єврейську хаву-нагілу, молдавську сирбу, циганський та українські танці. Кожен танець супроводжувався короткою перемовою – історією створення та основними музичними характеристиками танцю, яку зачитували ведучі – Світлана Смутко та Олександр Кир’янов. А наприкінці вітальні глядачі мали змогу отримати майстер-клас основних рухів подільського танцю «Ойра». А традиційне чаювання цього разу переформатували, так як учасники вирішили підтримати акцію «Зігрій солдата» і передати каву і чай учасникам АТО, додавши записку «Ще прийде наш час – ми ще станцюємо гопака…!».
- 12-12-2014, 11:11
- 1749
- 0
«Кришталева зірка»
Переможці обласного фестивалю
12 грудня в обласному науково – методичному центрі культури і мистецтва відбувся обласний фестиваль мистецтв «Кришталева зірка», в якому взяли участь студенти коледжу: Гасюк Уляна, Яричовський Роман, Сомик Дем`ян та Підгорна Юлія.
Дипломами та пам`ятними призами нагороджені:
Уляна Гасюк (клас викладача Мечак Л.М.) – ІІІ місце у номінації «вокал» (старша вікова категорія).
Роман Яричовський (клас викладача Свідерського М.О.) – ІІ місце у номінації «інструментальний жанр»
Дем`ян Сомик (клас викладача Стуговця Я.П.) – ІІ місце у номінації «інструментальний жанр»
Вітаємо переможців з перемогою та бажаємо подальших творчих успіхів та нагород!
- 11-12-2014, 13:46
- 2289
- 0
Золоте сяйво Калити
Андріївські вечорниці
11 грудня в гуртожитку коледжу відбулися Андріївські вечорниці. Організатор заходу — Яворницька Н.О., викладач циклової комісії культурологічних дисциплін та студенти 318 гр. (Мостепанюк Р., Самарук О., Кульчицька Т., Котик В., Веселовський В., Ковальчук А., Якимчук П.)
В заході брали участь троїсті музики (Богайчук О., Раїнчук І., Головко Б., Гончарук Д.) та ансамбль “Джерело” (художній керівник Мечак Л.М.). Проводили цікаві ворожіння з шапкою, перснями та свічками. Весело пройшов обряд кусання калити. Відтворенню атмосфери вечорниць сприяло оформлення зали в стилі української світлиці та веселі танці, жарти. На завершення свята учасники пригощали усіх присутніх варениками з сюрпризом.
- 10-12-2014, 13:43
- 1975
- 0
Пісений зорепад
Конкурс вокалістів
10 грудня відбувся конкурс вокалістів “Пісенний зорепад”. Організатор конкурсу - циклова комісія хорових та музично-теоретичних дисциплін (голова комісії Олексійчук М.А.).
Учасники конкурсу змагалися у номінаціях: академічний спів, народний спів та естрадний спів. Перемогу в конкурсі здобули:
академічний спів (І вікова категорія)
І місце - Мельник О. (клас викладача Боднар О.Л.);
ІІ місце - Юрчук О. (клас викладача Боднар О.Л.), Шкарупа С. (клас викладача Мечак Л.М.);
ІІІ місце - Машталір О. (клас викладача Мечак Л.М.);
ІV місце - Скрипник Г (клас викладача Мечак Л.М.);
академічний спів (ІІ вікова категорія)
І місце - Марценюк А. (клас викладача Боднар О.Л.), Крилов В. (клас викладача Боднар О.Л.);
диплом за участь - Мельник А. (клас викладача Мечак Л.М.);