Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2023 (2)
Лютий 2023 (5)
Січень 2023 (9)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (15)
Жовтень 2022 (6)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за 25.12.2014

Початок творчої дружби

Презентація музейних експозицій

 

Початок творчої дружби


24 грудня 2014 р. відбулась творча зустріч студентів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» з Неупокоєвим Р.В., заслуженим діячем мистецтв України, заступником завідувача кафедри Київської муніципальної академії естрадного і циркового мистецтва, який прибув до коледжу з профорієнтаційним візитом. 

Представник столичного вишу перед початком зустрічі познайомився з експозиціями музею, на яких представлені досягнення викладачів та студентів режисерської спеціалізації. На зустрічі він презентував діяльність кафедри «Ляльки на естраді», відповів на запитання студентів та запросив їх на навчання.   А також під час спілкування  викладач Семенків І.А. та її вихованці домовились про візит до академії на звітний концерт. Сподіваємось, що зустріч стала початком творчої дружби, професійних діалогів та партнерських відноси.

  • 25-12-2014, 09:31
  • 1461
  • 0

Матеріали для використання в

інформаційно-пропагандистській

роботі щодо неприйнятності

ідей федералізації України

 

Визначення та законодавча база

 

Унітарна держава (від лат. унітас, унус - єдність, один) - це форма державного устрою, у якій частини держави є адміністративно-територіальними  одиницями  і  не   мають  статусу  державного   утворення. В унітарній державі функціонують  єдині для всієї країни вищі органи  державної влади, правова система, конституція, збройні сили.

Федерація (від лат. федераціо, федус - союз, об'єднання) - це форма державного устрою, у якій частини федеративної держави є державними  утвореннями та володіють певною політичною самостійністю (суб'єкти федерації можуть мати власну, але узгоджену з федеральною конституцію, власні органи влади,  систему законодавчих,  виконавчих і  судових органів). Ці створення формально не володіють  суверенітетом,  правом одностороннього виходу з федерації й самостійної участі в міжнародних відносинах. Приклади таких федеративних держав: Австрія, ФРН,  ОАЕ, США. Федерацію треба відрізняти від конфедерації, що являє собою міжнародно-правовий союз суверенних Держав,  наприклад  Європейський Союз (Швейцарська Конфедерація, попри історичну назву, є федерацією). Близькими до суб'єктів федерації можуть бути автономні утворення деяких унітарних держав (наприклад, Автономна Республіка Крим).

Федералізація (від англ. федералізейшн, італ. федералізацьйоне, ісп. федералізасьйон) - це процес об'єднання  незалежних  суб'єктів  (земель, штатів, регіонів) у федерацію і створення надсуб'єктних органів управління.

 

Слід зазначити, що коли говорять про Україну, то фактично мається на увазі цілком протилежне - перетворення унітарної держави у федеративну шляхом зміни Конституції та проведення відповідних законодавчих реформ.

Згідно з Конституцією Україна - унітарна держава. До її складу входять 24 області, два міста республіканського значення - Київ і Севастополь - й Автономна Республіка Крим (останні два утворення є тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями). Унітарний статус України закріплено статтею 2 Розділу І Конституції України. Правом ініціювати зміни цього Розділу наділені Президент України або не менш як 2/3 від конституційного складу Верховної Ради. Ухвалювати такі зміни теж має конституційна більшість Верховної Ради - із затвердженням їх на Всеукраїнському референдумі (стаття 156 Основного Закону), який призначає Президент України.

 

З  історії федералізму