- 30-04-2015, 15:58
- 1474
- 0
Мереживо подільського танцю
Форум фахівців хореографічного мистецтва
30 квітня Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва спільно з творчим осередком Національної хореографічної спілки України в Хмельницькій області проведено форум «Мереживо подільського танцю», який відкрився виставкою традиційного побутового подільського костюму з фондів Хмельницького обласного краєзнавчого музею та концертних подільських костюмів творчих колективів області.
У науково-практичній конференції «Збереження традицій танцювального фольклору та органічне їх включення в сучасну хореографічну культуру Поділля» взяли участь понад 100 учасників – науковців, практиків та теоретиків подільського танцю з Хмельницької та Тернопільської областей. Виступи заслужених діячів мистецтв України, заслужених працівників культури України, голови творчого осередку Національної хореографічної спілки України в Хмельницькій області, провідних хореографів, композиторів, викладачів мистецьких навчальних закладів були спрямовані на розкриття стану та вирішення питань вивчення, збереження, популяризації подільського танцю, обробки подільського танцювального та музичного фольклору, використанню традиційного побутового подільського костюму.
В приміщенні обласної філармонії головою циклової комісії хореографічних дисциплін, викладачем-методистом коледжу, заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Чорнобилем проведено майстер-клас з подільського танцю для керівників хореографічних ансамблів народного танцю області.
Завершився форум концертом «Мереживо подільського танцю», під час якого своє мистецтво презентували учасникам науково-практичної конференції та глядачу 15 кращих хореографічних колективів Хмельниччини, серед яких народний аматорський хореографічний ансамбль «Подільські візерунки» (художній керівник – В.В.Чорнобиль).
- 30-04-2015, 10:30
- 1102
- 0
Перемоги студентів
на Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів
30 квітня – 03 травня у м. Дрогобич відбувся VIII Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів присвячений 80-річчю від дня народження А.Онуфрієнка.
В конкурсі взяли участь студенти класу викладача Царука О.П. та здобули перемогу і нагороджені:
Стояновський Артем (323) - диплом ІІІ ступеня;
Мазур Назар (323 гр.) – диплом з відзнакою.
Щиро вітаємо переможців та їх наставника з високою перемогою та бажаємо подальших успіхів і творчих перемог!
- 29-04-2015, 15:26
- 2289
- 0
Бібліотека коледжу – складова організації
навчально-виховної роботи та
інформаційно-просвітницький центр
Осадчук Л.А., завідувач бібліотекою коледжу, голова міського методоб’єднання завідуючих бібліотек навчальних закладів ВНЗ І-ІІ р.а. |
Сьогодні, в добу комп’ютеризації, книга все ж таки залишається неоціненним скарбом, як джерело мудрості, знань, досвіду та фундаментом освіти; а бібліотеку, книгозбірню можна назвати основою цього фундаменту.
Освіта і бібліотека – ці два поняття невід’ємні одне від одного. Адже бібліотеки навчальних закладів зорієнтовані на задоволення потреб користувачів –викладачів, студентів і ріст професійної компетенції педагогічних кадрів – теж у великій мірі залежить від бібліотекарів, від їхнього вміння спрямувати педагогів на вибір потрібної інформації.
Особливість інформаційної функції бібліотеки полягає в тому, що вона реалізується нею в тісній взаємодії з іншими суб’єктами інформаційного процесу, з використанням різних каналів розповсюдження інформації. Забезпечуючи своїх користувачів доступом до інформаційних ресурсів, бібліотека захищає їх від потоку непотрібної інформації і таким чином контролює інформаційну безпеку особистості. Здійснюючи систематизацію та каталогізацію документів, довідково-бібліографічне обслуговування, бібліотека створює основу багатьом сучасним інформаційним процесам.
Отже, найважливішим завданням сьогодні усвідомлення кожного колективу, що бібліотека – це інформаційний ресурс навчального закладу, а не другорядна, допоміжна структура. Провідна мета та основні напрямки роботи бібліотеки завжди визначаються адміністрацією закладу та вимогами підготовки фахівців в галузі.
Бібліотека коледжу є осередком інтелектуальної культури та центром якісного і оперативного інформування педагогічного та студентського колективів. Фонд бібліотеки складає 30 тис. примірників та більше як 30 найменувань періодичних видань.
В період економічної кризи в держави бібліотека не змінила своїх принципів, а навпаки, зміст її роботи доповнився привабливими рисами, що знайшли своє відображення в діяльності, а саме:
реклама бібліотеки та бібліотечних послуг;
запровадження платних послуг, шляхом надання додаткових бібліотечних послуг;
зміцнення матеріальної бази та придбання цінних видань, сучасних підручників та довідників за зароблені кошти;
- 29-04-2015, 15:22
- 1845
- 0
Використання фахових Інтернет-ресурсів
у реалізації виховної функції бібліотек ВНЗ
викладач циклової комісії
бібліотечної справи та діловодства
|
Виховна робота була і залишається важливим компонентом навчально-виховного процесу в коледжі.
Для успішного розв’язання проблем виховання, сьогодення вимагає принципово нових підходів до організації виховної роботи у яких слід використовувати новітні технології. Важливе значення у виховній роботі відіграє бібліотека та бібліотечні працівники як направляючий фактор у формуванні свідомості студента.
Якісному оволодінню фаховими знаннями та виховному процесу сприяє систематична робота студентів з електронними ресурсами, які слугують орієнтиром у новітніх трансформаційних процесах, що відбуваються на сучасному етапі. «Майбутнє бібліотек: нескінченні можливості» - девіз Конференції ІФЛА (Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій) в Сінгапурі у серпні 2013 року.
Для виконання цієї перспективи необхідне вдосконалення двох основних складових:
1. Робота висококваліфікованих фахівців у бібліотеках;
2. Наявність технічного забезпечення з доступом до Інтернет.
Вдосконаленню фахового рівня сприяє систематична робота з фаховими виданнями, яки слугують орієнтиром у новітніх трансформаційних процесах, що відбуваються в інформаційних установах та знайомлять з новими досягненнями в галузі бібліотекознавства, бібліографії, документознавства та видавничої діяльності. Висвітлюють досвід роботи бібліотек за кордоном та сприяють підвищенню кваліфікації працівників бібліотечних установ. На сучасному етапі фахові видання широко представлені в мережі Інтернет на сайті бібліотеки В.І. Вернадського в розділі «Наукова періодика».
«Інтернет – це найбільша у світі бібліотека де всі книги знаходяться на відстані витягнутої руки. Необхідно лише знати у який бік витягнути руку» - висловлювання відомого польського письменника Януша Вишневського. Основні: «Бібліоміст», «Бібліотечному фахівцю (Бібліотекар України)», «Бібліотечний інформаційно-освітній портал», «Бібтех – бібліотечні інформаційні технології», «Українська бібліотечна асоціація», «Віртуальний консультаріум». Допо
- 29-04-2015, 15:20
- 1967
- 0
Робота з ветеранами та виявлення документальних джерел
про навчальний заклад, методика опрацювання та представлення
бібліотечної справи
та діловодства
|
Робота з ветеранами – це важлива складова виховної роботи. В процесі цієї роботи студенти навчаються поважати старших, а ветерани діляться з молоддю своїм досвідом, знайомлять з історією коледжу. Зокрема, робота з веретенами проводиться в такому напрямку:
створюються персональні теки про ветеранів та постійно поповнюються новими матеріалами;
студенти вітають ветеранів з святами: Днем знань, Днем працівників освіти, Днем музики та ін.;
відзначення ювілеїв ветеранів (оформлення персональних вітань, створення фотоколажів, музичні вітання та подарунки);
на web-сайті коледжу в розділі «Волонтерська робота» представляється інформація про роботу з ветеранами.
- 29-04-2015, 15:15
- 2582
- 0
Інноваційні форми соціокультурної
роботи з студентською молоддю
бібліотечних дисциплін та діловодства,
відмінник освіти України
|
Якісному виховному процесу та підвищенню фахового рівня студентів сприяє систематична робота кураторів академічних груп з електронними ресурсами, які слугують орієнтиром у новітніх трансформаційних процесах, що відбуваються на сучасному етапі. Вони знайомлять з новими досягненнями в галузі культури і мистецтв, висвітлюють досвід навчально-виховної роботи інших ВНЗ та сприяють підвищенню кваліфікації.
«Інтернет - це найбільша у світі бібліотека де всі книги знаходяться на відстані витягнутої руки. Необхідно лише знати у який бік витягнути руку» - висловлювання відомого польського письменника Януша Вишневського.
Так за допомогою Інтернет створено нову форму спілкування - флешмоб.
Флешмоб (також флеш-моб, англ. flash mob — «спалахуючий натовп», flash — спалах, mob — натовп) — це заздалегідь спланована масова акція, зазвичай організована через Інтернет або інші сучасні засоби комунікації, у якій велика кількість людей оперативно збирається у громадському місці, протягом декількох хвилин виконує заздалегідь узгоджені дії (сценарій), і потім швидко розходяться.
Немає єдиної думки з приводу того, яка мета проведення флешмобів. Учасники того самого заходу можуть переслідувати різні цілі. Серед можливих варіантів — розвага, порушення повсякденного ходу життя, справити враження на навколишніх, відчуття причетності до спільної справи, самоствердження (випробувати себе: «Чи зможу я це зробити на людях?»), спроба одержати гострі відчуття. Ідеологія класичного флешмоба дотримується девізу «Флешмоб поза релігією, поза політикою, поза економікою».
Рух флешмоба виходить із того, що у флешмоб-акцій є типові правила. Найважливіші їхні пункти:
начебто спонтанне дійство;
заборона збиратися або привертати увагу на місці до акції;
одночасний початок і закінчення акції її учасниками;
після акції потрібно миттєво зникати з місця дії в різні сторони;
сценарій повинен привносити абсурдність у те, що відбувається; жорстке дотримання сценарію;
не викликати агресивної реакції;
- 29-04-2015, 15:10
- 2583
- 0
Сучасні підходи до формування молоді
виховання студентської молоді
Павлюк Олександра Ярославівна, заступник директора з навчально- виховної роботи, відмінник освіти України |
Процес виховання в коледжі підпорядкований педагогічним закономірностям. Важливою з них є цілісність виховного процесу (протягом 4-х років навчання) і його ступеневий характер – самостійна діяльність викладача від педагогічного задуму до оцінки результату (виховний цикл).
І курс навчання – «Школа першокурсника».
На першому етапі виховного циклу здійснюється підготовка до вирішення виховних завдань; планування роботи, організаційне забезпечення виконання завдань з адаптації студентів нового набору, індивідуальна робота з ними та робота з батьками тощо.
ІІ курс навчання – «Відкрий і створи самого себе».
На другому етапі реалізується підготовка студентів до сприйняття виховного впливу, до взаємодії з педагогом для досягнення спільної мети, що підкреслюється участю у виховних заходах, творчій діяльності тощо.
ІІІ, IV курс навчання – «Сьогодні студент – завтра фахівець».
На третьому етапі реалізація педагогічного задуму – індивідуальна робота зі студентами, залучення до виконання доручень, прийняття рішень і розвиток навичок самовдосконалення і самоврядування. Контроль, аналіз, оцінка та корекція процесу виховання – спрямування студентів-старшокурсників на самовиховання та формування громадянської життєвої позиції.
Формування творчої особистості нерозривно пов’язано із відродженням нації, з багатими історичними та народними традиціями України. Робота в навчальний та позанавчальний час, зокрема, діяльність гуртків, клубів, участь у конкурсах, сприяє успішній реалізації особистісно-зорієнтованої моделі виховання та навчання.
В коледжі діють навчально-виховні програми-проекти, які сприяють активізації змісту виховання та індивідуального розвитку особистості.
«Я - громадянин України». У рамках цього проекту проводяться заходи національно-пат
- 29-04-2015, 15:05
- 2124
- 0
Виховання особистості в коледжі –
процес цілісний і безперервний
Нелюбов Руслан Миколайович, директор коледжу, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України |
Виховна робота в коледжі здійснюється на засадах демократизму, використання виховного потенціалу студентського самоврядування і спрямовується на якісну підготовку, забезпечення гармонійного, цілісного розвитку особистості, здатної до самостійного мислення, суспільного вибору та життєдіяльності в самостійному житті.
В коледжі сформовано комплекс нормативно-правового і організаційно-методичного забезпечення функціонування системи виховання. Всі засоби виховного впливу спрямовуються на виконання концепції організаційно-виховної роботи Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв.
Основними напрямами виховної роботи є забезпечення формування національної свідомості, виховання поваги до Конституції України, законів України, національної символіки; толерантної поведінки студента в соціальному середовищі; дотримання демократичних та морально-етичних цінностей; розвиток творчих здібностей; здатності адаптуватись до нових умов у професійному середовищі та ринкових умовах сучасності; виховання у студентів потреби й навичок безперервної самоосвіти і самовиховання як невід’ємного елемента способу життя і самореалізації.
- 29-04-2015, 14:35
- 2256
- 0
Склад методоб'єднання
2015-2016 н.р.
- 29-04-2015, 14:09
- 4846
- 0
Об’єднані творчими справами
Міське методоб’єднання заступників директорів
з виховної роботи ВНЗ І-ІІ р.а.
- 29-04-2015, 11:41
- 1385
- 0
Конкурс музично-виконавської майстерності
Участь народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело»
28-29 квітня 2015 року в м. Вінниця відбувся V регіональний конкурс музично-виконавської майстерності серед молоді та юнацтва.
В конкурсі взяв участь народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» (художній керівник Мечак Л. М.) та став дипломантом.
Щиро вітаємо учасників ансамблю із перемогою та бажаємо нових злетів та перемог. Нехай не мліє джерело вашої творчості та наснаги.
- 28-04-2015, 16:25
- 1520
- 0
Гордійчук Марія Петрівна
15 квітня відзначила свій 75-річний ювілей Гордійчук Марія Петрівна – викладач ветеран, мудрий наставник, палкий популяризатор музичного мистецтва, яка впродовж чверть століття керувала студентським об’єднанням «Музична вітальня».
Щиро вітаємо Марію Петрівну з ювілеєм та зичимо:
Хай мудрість літ не стане тягарем,
Нехай в душі не вигасне зірниця.
Хай повниться до краю день за днем
Добра і щастя золота криниця.
Нехай наснагу Вам дає земля,
Духовна пісня серце окриля.
Багато літ ще мріяти й творити
В здоров’ї і радості ще стільки ж літ прожити!
- 28-04-2015, 10:43
- 1369
- 0
Олексійчук Микола Андрійович
«Творчий вчитель – це той хто відкриває, несе мудрість і підбадьорює», - ці слова, які належать художнику, філософу з всесвітньо визнаним ім'ям Миколі Реріху, цілковито співпадають з образом Миколи Андрійовича Олексійчука, заслуженого працівника культури України, лауреата обласної мистецької премії ім. В.Заремби, висококваліфікованого педагога, мудрого наставника, людини високої інтелігентності та внутрішньої культури.
Понад сорок років очолює циклову комісію хорових (сьогодні хорових та музично-теоретичних) дисциплін, стояв біля її витоків, активно працював під час становлення і розбудови і сьогодні натхненно віддає їй свій ентузіазм і творчу працю. Засідання комісії, які він проводить завжди змістовні і цікаві, а головне спрямовані на аналіз та вирішення наболілих проблем, таких як підвищення фахового рівня викладачів, запровадження інноваційних форм та методів викладання фахових дисциплін та питання успішності студентів. Постійно ініціює проведення творчих звітів викладачів і студентів, класів викладачів циклової комісії та конкурсів хорового співу. Колеги завжди відзначають його дисциплінованість, справедливість, а дирекція – високу виконавську дисципліну та відповідальність. Творчий підхід до справи, виважена думка та блискуча ерудиція стали не лише нормою, але й стилем його роботи.
Палкий популяризатор хорової музики на Поділлі, диригент, організатор цілої низки мистецьких заходів. За його ініціативи в нашому навчальному закладі створено народну академічну капелу «Гомін», художнім керівником якої був понад тридцять років. За цей період творчий колектив брав участь та став переможцем Міжнародних, Всеукраїнських і обласних конкурсів, фестивалів, кожен його виступ – це мистецька подія для нашого закладу, громади міста та області. А ще – це творча лабораторія для студентів хорової спеціалізації, в якій вони можуть шліфувати свої творчі здібності та удосконалювати фахові знання.
Впродовж багатьох років є незмінним головою художньої ради коледжу, докладає зусиль, щоб всі концертні номери, які відбираються для творчих звітів, були високохудожніми, щоб глядач завжди отримував якісний культурний продукт.
Ще однією рисою багатогранної діяльності є його подвижницька багаторічна викладацька діяльність. Автор багатьох програм з фахових дисциплін, методичних розробок, рекомендацій для викладачів, студентів та керівників хорових колективів. Вимогливий викладач, вражає дисципліна
- 24-04-2015, 15:02
- 1485
- 0
Міські спортивні змагання
Участь команд коледжу
З 24 по 26 березня 2015 р. відбулись міські змагання з баскетболу серед команд ВНЗ І-ІІ р.а. Команда коледжу в складі Криленка Д., Дідка Б. (44 гр.), Тимошенка К. (350 гр.), Атаманюка Н., Іванова О. (24 гр.), Ковалишена Р. (250 гр.), Волощука П. (367 гр.), Мочалова М. (34 гр.) виборола ІІІ місце.
З 7 по 8 квітня 2015 р. відбулись міські змагання з настільного тенісу серед команд ВНЗ І-ІІ р.а. Команда коледжу в складі Хвостіка Б. (467 гр.), Мазура Н. (323 гр.), Годованюк В. (113 гр.), Ямчук В. (24 гр.), Муштак Т. (228 гр.) виборола ІІІ місце.
З 21 по 22 квітня 2015 р. відбулись міські змагання шахів серед команд ВНЗ І-ІІ р.а. Команда коледжу в складі Бойка М., Товкала Б. (4235 гр.), Мазура Н. (323 гр.), Драгомерецького С. (250 гр.), Мельника Р. (128 гр.), Саган А. (267 гр.), виборола ІІІ місце.
- 23-04-2015, 15:06
- 1238
- 0
Якими будуть навчальні плани ступеневої освіти?
Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції
До Всесвітнього дня книги та авторського права, 23-24 квітня Національна парламентська бібліотека України за підтримки Міністерства культури України у партнерстві з Програмою «Бібліоміст» та Українською бібліотечною асоціацією проводила VІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека і книга в контексті часу». Тема року: «Шляхи реформування публічних бібліотек».
Голова циклової комісії бібліотечних дисциплін Никитюк С. С. взяла участь у роботі Секції з бібліотечно-інформаційної освіти, яка об’єднує фахівців навчальних закладів України усіх рівнів акредитації з метою розбудови професії, удосконалення безперервної освіти та поліпшення кадрової ситуації в галузі, обговорення та прийняття певних рішень з нагальних питань підготовки бібліотечних кадрів, сприяння входженню бібліотекарів України у світове професійне співтовариство.
Професори, доктори наук, провідні науковці, викладачі навчальних закладів – НАКККіМ, КНУКіМ, Університету Б. Грінченка, Олександрійського, Кам’янець-Подільського та Харківського коледжів культури, бібліотекарі – практики обговорили спільну діяльність по створенню переліку навчальних дисциплін для включення у навчальні плани підготовки майбутніх бібліотекарів ОКР молодший бакалавр – бакалавр. Проект створюється як рекомендаційний документ УБА.
Модераторами круглого столу «Сучасні проблеми бібліотечно-інформаційної освіти» були:
Загуменна Віра Вікторівна – к.п.н., професор, завідуюча кафедри бібліотекознавства та інформаційних комунікацій НАКККіМ, член Президії УБА (керівник секції),
Хіміч Я. О., проф. кафедри бібліотекознавства та інформаційних комунікацій НАКККіМ,
Шевченко І. О., директор інституту післядипломної освіти Н
- 23-04-2015, 14:27
- 1418
- 0
Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі
Участь викладачів
циклової комісії бібліотечних дисциплін
у Всеукраїнській науково-практичній конференції
23 квітня викладачі коледжу Булаєнко В. О., Климчук Л. В., Никитюк С. С. та студенти спеціальності «Бібліотечна справа» взяли участь в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі», що проходила на базі бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. На пленарних засіданнях розглядалися питання: «Історія бібліотечної справи в Україні», «Бібліотечне краєзнавство та історико-регіональні дослідження», «Удосконалення традиційних форм і методів бібліотечної діяльності», «Тенденції та інновації в діяльності бібліотек вищих навчальних закладів». На науковому форумі виступали представники бібліотек ВНЗ з різних регіонів країни. Під час секційного засідання Климчук Л. В. виступила з доповіддю «Внесок Кам’янець-Подільського технікуму політосвіти в становленні бібліотечної освіти на Хмельниччині у перші повоєнні роки». Никитюк С. С. розповіла про діяльність циклової комісії бібліотечних дисциплін та ступеневу освіту в коледжі.
Тісний зв'язок теорії та практики сприяє навчальному процесу студентів у поглибленні фахових знань і розумінню сучасних проблем бібліотечної справи.
- 23-04-2015, 11:57
- 1200
- 0
Вшанування пам’яті відомих земляків
Покладання квітів до пам’ятних знаків
І. Огієнка, М. Драй-Хмари та В. Свідзінського
23 квітня студенти ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» (Большовикова А.., Вершигора К., Глюта Н., Галецька О., Ситник Т., Слива О., Цимбалюк А., Швидюк О.) разом із викладачами Булаєнко В. О., Климчук Л. В., Никитюк С. С. взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі», що проходила на базі бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Перед початком заходу студенти поклали квіти до меморіальної дошки Івана Огієнка, пам’ятних знаків М. Драй-Хмари та В. Свідзінського, ім’я якого пов’язане з навчальним корпусом коледжу, в якому вони навчаються.
Участь в заході сприяла ознайомленню студентів із сучасними завданнями та напрямками діяльності бібліотек вищих навчальних закладів, набуттю досвіду із проведення науково-практичних конференцій, а також поглибленню знань з навчальної дисципліни «Бібліотечне краєзнавство», зокрема увіковічення пам’яті визначних особистостей, життя і творчість яких пов’язана з історією нашого міста.
- 22-04-2015, 15:00
- 1198
- 0
Конкурс на краще виконання
музичного твору
22 квітня 2015 р. було проведено конкурс на краще виконання музичного твору серед студентів І-ІV курсів спеціальності “Музичне мистецтво”. Ведуча конкурсу – Бойко Д.
У конкурсі взяли участь 15 студентів спеціалізації. У різних номінаціях прозвучали твори вітчизняних та зарубіжних композиторів.
Виступи конкурсантів оцінювало журі у складі: Лугачової Н. Г., завідувача денного відділення; Царука О. П., викладача циклової комісії народних інструментів; Сопіги П. Д., викладача циклової комісії духових інструментів. Журі враховувало художньо-виконавську майстерність конкурсантів, віртуозність виконання та інтерпретацію музичних творів, а також сценічну культуру.
Організатор конкурсу - Пшинешнюк С. С., голова циклової комісії. Студентів підготували викладачі: Воробйова О. С., Свідерський М. О., Тітов О. С., Тимчук В. В. та концертмейстери – Москвічова О. О., Тимчук Г. І.
За підсумками конкурсу студенти здобули перемоги в номінаціях та нагороджені грамотами:
“Фортепіано” - Белінська Н. (І місце); Гаджула О., Головач Д. (ІІ місце); Підгорна Ю. (ІІІ місце);
“Синтезатор” - Калмиков О. (І місце); Молодієвська М. (ІІ місце); Гасюк У. (ІІІ місце);
“Гітара, бас-гітара” - Рудько С., Стецюк В. (І місце); Сошка М. (ІІ місце); Головатий І. (ІІІ місце);
“Ударні інструменти” - Стоцький В. (ІІ місце); Лискун Я. (ІІІ місце);
“Саксофон” - Табельський С. (ІІ місце).
Захід сприяв професійному та естетичному вихованню, удосконаленню виконавської майстерності.