Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2023 (5)
Лютий 2023 (5)
Січень 2023 (9)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (15)
Жовтень 2022 (6)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за Травень 2015 року

Чарівна галявина казок

Акція милосердя для дітей-сиріт

та дітей воїнів АТО

  

Чарівна галявина казок

31 травня та 1 червня, в рамках святкування Дня захисту дітей у місті, студенти  першого та третього курсів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи»: Карпенко К., Прокоп’юк М., Задойний О., Войт А., Веренчук А., Костей О., Молофій А., Пшечук Д., Тимошенко К., Ружицький Ю., Хітрова О. (творчий керівник Красілич І.М., викладач циклової комісії ВТЗ) організували цікаві розважальні програми та акцію милосердя для дітей-сиріт і дітей воїнів АТО. В програмі заходу - ігри, конкурси, веселі пісні та запальні танці. Чудовий настрій, святкову атмосферу, море усмішок та позитиву подарували казкові герої усім присутнім, що завітали до міського парку атракціонів на Чарівну галявину казок. Студенти подарували хвилини радості і щастя тим, хто так цього потребує у цей складний для нашої країни час. Адже найкращий спосіб стати щасливим – це зробити щасливим  когось.

Щирі вітання литовському Укмерге

 

Щирі вітання литовському Укмерге

29-31 травня делегація нашого міста, до складу якої ввійшли студенти коледжу, вітали мешканців міста Укмерге (Литовська Республіка) з їх іменинами. Теплий прийом та європейські культурні цінності приємно вразили усіх учасників делегації.

Переймаємо досвід роботи

університетської бібліотеки

Заняття-екскурсія

 

Переймаємо досвід роботи університетської бібліотеки

27 травня група студентів заочної форми навчання спеціальності «Бібліотечна справа» з викладачами - Валентиною Булаєнко та Людмилою Климчук відвідали наукову бібліотеку Кам`янець-Подільского національного університету імені Івана Огієнка.

Розпочав захопливу екскурсію Конет Іван Михайлович – доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи, який розповів студентам  історію університету,  усі тонкощі його розвитку, аж до досягнення високого статусу – національного та присмакував свою розповідь влучними жартами на футбольну тематику (адже уся Україна була напередодні  надзвичайно важливого матчу нашої збірної).

Етапи створення та життя наукової бібліотеки – від зародження до сьогодення – розкрив доктор історичних наук, професор, директор бібліотеки – Віктор Степанович Прокопчук.

Продовжила екскурсію заступник директора Людмила Резнічук. Вона провела студентів величезними просторами книгосховищ, читальних залів, абонементів, відділу комплектування та бібліографії. В черговий раз бібліотекарі мали змогу оцінити важку і надзвичайно важливу роботу своїх колег і відчути себе маленькими частинками величезної наукової роботи, яка дійсно нагадує скарбницю людського розуму.

А також студенти побували в музеї історії Кам`янець-Подільського національного університету, де завідувачка музеєм – Олександра Мітіна  познайомила із структурою музею, що складається з дев`яти експозицій, кожна з яких відображає діяльність університету у певний історичний період. Музей вражає кількістю фотографій,  нагород, медалей, кубків, наукових та творчих доробків викладачів, що пов`язали своє життя з університетом.

Користуючись нагодою колектив студентів заочного відділення, висловлює щиру подяку викладачам коледжу, які перетворили навчання студентів у цікавий, творчий та пізнавальний процес, насичений різними подорожами, екскурсіями та прогулянками, познайомили студентів із неймовірними, мальовничими, науковими та історичними куточками Поділля.

  • 22-05-2015, 14:04
  • 1885
  • 0

Крилатих вам, безмежних творчих злетів!

Побажання нашим випускникам

 

Крилатих вам, безмежних творчих злетів!

22 травня  закінчились навчальні заняття у студентів-випускників. Цьогоріч у коледжі не планувалося гучного відзначення цієї події, але у цей день студентів-випускників привітали вітальними листівками студенти перших курсів.

 

Дорогі наші випускники!

З криниці знань черпайте все життя,

Вона для вас нехай повік не обміліє.

Ми віримо в щасливе ваше майбуття,

Нехай здійсняться усі високі творчі мрії!

Педагогічний колектив коледжу

 

Минуло чотири довгих років навчання, перемог і поразок. Тепер же попереду у вас вогні інших звершень! Зовсім недавно були ви у хореографії новачками. Нехай же ваш шлях по життю світлим і легшим буде, ніж можете уявити ви. А студентські дні згадуйте частіше! Друзів, що тут придбали з роками не втрачайте, адже міцніше дружби не знайти, ніж дружба у студентські роки! Нехай оминають в житті вас образи і проблеми! Хай сонце сяє яскравіше. І новий день хай настає, щасливіший, ніж був вчора!

 

Ви дорослі, красиві, натхненні,

Кращі з кращих, на цілій Землі.

Не тримайте синицю у жмені

Хай вам щастить, випускники!

Урочистості з нагоди закінчення навчального року

у  студентів-випускників

 

Хай вам щастить, випускники!

22 травня студенти І-ІІІ курсів спеціальності «Бібліотечна справа» і викладачі фахових дисциплін зібралися, щоб підвести своєрідний підсумок навчального року. Дуже щиро і проникливо першокурсники привітали випускників із закінченням занять, подарували на згадку символічні дзвоники і різнокольорові кульки з побажаннями щасливої життєвої і професійної дороги.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Павлюк О.Я., куратор академічної групи Булаєнко В.О., вітаючи випускників з святом останнього дзвоника, акцентували увагу на важливій місії бібліотек у сучасних реаліях, висловили впевненість, що кожен з випускників коледжу буде професійно, творчо і самовіддано працювати на благо нашої Батьківщини.

Від імені третьокурсників староста групи Цимбалюк А. подякувала викладачам за знання і турботу, а першокурсників закликала добре вчитися, не витрачати даремно дорогоцінного часу і дорожити гордим званням студента коледжу культури.

  • 21-05-2015, 13:58
  • 1877
  • 0

Хорали невмирущості 

Звітний концерт викладачів та студентів

з нагоди 85-річного ювілею

 

Хорали невмирущості

21 травня у РЦКіМ “Розмай” відбувся звітний концерт викладачів та студентів Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв з нагоди 85-річного ювілею навчального закладу.

Святкову програму підготували: головний режисер (Семенків І. А.); помічник режисера (Козак О. В.); сценарно-режисерська група (Латюк Н. І., Бойчук Т. В., Красілич І. М.); художнє оформлення (Майгур Т. В., Горна Л. А., Дубінська О. В., Луць С. В., Рудь В. В.); технічне та звукове оформлення (працівники коледжу Форкун І. В., Саричев С. І. та студенти Задойний О., Козлов В. (150 гр.), Буйняк Д., Пенкальський Д. (167 гр.), Клімов О., Драгомерецький С. (250 гр.), Ружицький Ю. (350 гр.), Захарченко М. (467 гр.); відеопроектування та відеоматеріали (Василенюк В. М., Брозницький О. О.). Диктор — Веренчук А. (350 гр.).

В концерті взяли участь академічна хорова капела “Гомін”,  (керівник та диригент Боднар О. Л.), вокально-інструментальний ансамбль (керівник Тітов О. М.), ансамбль народного танцю “Подільські візерунки” (керівник Чорнобиль В. В.), оркестр народних інструментів (керівник та диригент Грек О. О.), фольклорний ансамбль “Джерело” (керівник Мечак Л. М.), ансамбль народної музики (керівник Царук О. П.), оркестр духових інструментів (керівник та диригент Остап'юк Л. М.), народний аматорський ансамбль естрадного танцю “Каскад” (керівник та постановник Кучерява О. А.), естрадний оркестр та диксиленд (керівник та диригент Ковальський Р. І.), народний аматорський інструментальний ансамбль (керівник Пшинешнюк С. С.), театр-студія “На Зарванській”.

Курсова робота як важлива складова

професійної підготовки майбутнього бібліотекаря

Захист курсових проектів

 

Курсова робота як важлива складова професійної підготовки майбутнього бібліотекаря

20 травня 2015 року студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» захистили курсові роботи з навчальної дисципліни «Обслуговування в бібліотеці». Курсова робота є важливою складовою професійної підготовки майбутнього бібліотекаря.

Згідно з «Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах України» курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання.

Курсова робота є одним із видів індивідуального завдання студенту з навчальних дисциплін: «Обслуговування в бібліотеці», «Професійна етика», «Управління діяльністю бібліотеки» та «Бібліографічна діяльність бібліотеки», що має кваліфікаційний характер, є самостійним науковим дослідженням студента і присвячене найбільш актуальним проблемам теорії і практики бібліотечної справи. Разом з тим курсова робота постає як один із дієвих засобів контролю за вивченням програмного матеріалу з фахових дисциплін, їх ключових розділів; сприяє більш свідомому оволодінню уміннями й навичками, прищеплює студентам інтерес до наукових досліджень, ініціює процес вироблення навичок самостійної творчої роботи. Вона вчить аналізувати практику роботи в сучасних бібліотечних установах, вдосконалювати набуті теоретичні знання, підтверджувати їх практичним досвідом.

Студенти випускної групи продемонстрували глибину оволодіння теоретичними знаннями, вміння користуватися науковими джерелами, в тому числі і електронними, навички послідовного обґрунтованого викладу матеріалу згідно змісту досліджуваної проблеми.

Комісія, до складу якої ввійшли викладачі фахових дисциплін: В. Булаєнко, Л. Климчук, С. Никитюк, О. Павлюк відзначили ґрунтовні роботи О. Сливи, К. Вершигори, Т. Ситник, А. Большовикової, А. Цимбалюк, які захистили наукові проекти на «відмінно». Оцінку «добре» отримали студенти О. Галецька, О. Швидюк, Н. Глюта.

Теми курсових проектів відображали сучасний стан розвитку бібліотечної справи і стосувалися ролі бібліотек в умовах інформаційного протистояння, інноваційним формам підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, соціологічним дослідженням, які проводяться бібліотеками, а також сучасни

Стежками рідного Поділля

Краєзнавчий екскурс

 

Стежками рідного Поділля

19 травня студенти-заочники спеціальності «Бібліотечна справа» разом з викладачами Булаєнко В.О. та Павлюк О.Я. відвідали бібліотеку-філіал с. Слобідка-Кульчієвецька.

Завідуюча бібліотекою Бичинська Т.С. здійснила екскурсію бібліотекою, познайомила з головними напрямками діяльності бібліотечної установи, провела майстер-клас з організації краєзнавчої роботи та поділилася досвідом співпраці з сільською громадою. Викладачі циклової комісії бібліотечних дисциплін подякували Тетяні Сергіївні за плідну співпрацю та вручили їй почесну грамоту від дирекції коледжу.

Краєзнавчу подорож студентів продовжила творча зустріч з Горбняком Т.В., який провів для них захоплюючу екскурсію до Бакотського скельного монастиря та на схилах Дністра презентував свою нову книгу «Гомін золотої долини», а також студенти мали добру нагоду познайомитися з творчим доробком Тараса Васильовича, зокрема його книгами «Давня Бакота», «До Бакоти: через віки» та  «Погасла зірка».

Закінчилась подорож екокраєзнавчою екскурсією до Совиного Яру, під час якої викладач Павлюк О.Я. познайомила студентів з його унікальними природними особливостями та легендами.

Театр вуличної пантоміми

Участь студенів спеціалізації ВТЗ  у Дні міста

               

Театр вуличної пантоміми

Щовесни наше місто, горде і нескорене, оновлюється і святкує свій День народження.

Цього року це свято відзначалось 16 травня. Традиційно, привітати місто семи культур, приїхало чимало гостей, як з України так і з-за кордону. А самі кам’янчани у ці дні перетворили старе місто-острів на справжній карнавал веселощів. Незвичною цьогорічною "родзинкою" святкування стали енегрійні міми, що дарували букети посмішок, сміху і радості усім навколо.  Не оминули веселі міми й День відкритих дверей у Картинній галереї Старого міста (Вірменська площа).

Святковий перфоманс, з якого почали творці пантоміми, не залишив байдужим жодного, хто проходив поряд. Вони не лише запрошували усіх перехожих відвідати галерею, але й влаштовували справжні пластичні екскурсії біля полотнищ у залі. Фокуси, танці, кумедні мініатюри, море позитиву та гарних вражень подарували наші міми усім тим, хто захотів долучитись до прекрасного у цей день. 

Під інтригуючими масками привітати своє місто та його жителів вирішили студенти нашого коледжу, спеціалізації "Видовищно-театралізовані заходи": Костянтин Тимошенко, Дмитро Пшечук, Олександра Хітрова, Ольга Костей, Ольга Степанець, Анна Гаврилюк,

Поділля - їх колиска і доля

Знайомство з музейною експозицією

 

Поділля - їх колиска і доля

15 травня студенти ІІІ курсу заочної форми навчання спеціальності «Бібліотечна справа» познайомилися з музейною експозицією, яка знаходиться в кабінеті «Бібліотечного краєзнавства».

Завідуюча кабінетом Павлюк О.Я. повідомила, що в музейній експозиції «Поділля – їх колиска і доля» зібрані документальні джерела та інформаційні підбірки з історії будівлі, в якій знаходиться навчальний корпус коледжу та про  визначних особистостей, доля яких пов’язана з нею.

Студенти 350 групи познайомили присутніх з тематичними стендами:

 біографія будинку (Ситник Т.);

 «Володимир Свідзінський – визначний український поет-модерніст» (Большовикова А., Швидюк О.);  

 «Ольга Мак – українська письменниця діаспори» (Вершигора К.);

 «Тамара Сис-Бистрицька – подвижниця краєзнавства» (Галецька О.);

 «Олександр Грен – художник-кам’янчанин» (Слива О.)

 Інформаційні повідомлення вдало доповнила відеопрезентація (Глюта Н.) та огляд книжкової виставки «Суцвіття творчих імен» (Цимбалюк А.). Після закінчення заходу студенти поклали квіти до меморіальної  дошки   В.Свідзінському.

  • 14-05-2015, 13:13
  • 1975
  • 0

Курсова робота - шлях до професіоналізму

Захист курсових робіт

 з навчальної дисципліни «Педагогіка» 

 

Курсова робота - шлях до професіоналізму

14 травня 2015 року відбувся захист курсових робіт  з навчальної дисципліни «Педагогіка» студентів ІІІ курсу спеціальностей «Хореографія» та «Музичне мистецтво».

Основне завдання курсової роботи - підготовка майбутнього спеціаліста культурно-мистецької галузі до професійної діяльності у відповідності до вимог сучасного суспільства. Тематика курсових робіт мала на меті висвітлити актуальні проблеми теорії та практики навчання й виховання підростаючого покоління.

 Комісія у складі Червінської І.Є. - заступника директора з навчальної роботи, Деркач Л.С. – голови циклової комісії гуманітарних дисциплін та Лугачової Н.Г. – викладача, керівника курсової роботи, відзначила високий рівень захисту курсових проектів студентами - Вишнівський О., Гладиш Р.,  Кізімір Т., Коваль Д., Кравчук К., Микульський О., Паньковська Б., Пуковська А., Самборська У., Шелевей Б.  (34 група), Гаджула О., Підгірна Ю. (318 група). Усі студенти продемонстрували належний рівень теоретичних знань, уміння користуватися науковими та електронними джерелами у процесі роботи над темою дослідження.

Курсова робота, як самостійне навчально-наукове дослідження, сприяла свідомому оволодінню студентами педагогічними знаннями, уміннями та навичками; прищепленню інтересу до наукових досліджень; розвитку навичок самостійної творчої роботи; вдосконаленню набутих теоретичних знань у майбутній професійній діяльності та розвитку уміння аналізувати практику навчання й виховання в сучасних культурно-мистецьких закладах.

Перша хорова асамблея

Участь у мистецькому форумі 

 

Перша хорова асамблея

14-15 травня 2015 року у Кам’янці-Подільському відбулась Перша хорова асамблея, в якій взяли участь кращі дитячо-юнацькі та студентські хорові колективи Хмельницької області, хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, керівники хорів, викладачі хорових дисциплін початкових спеціалізованих та вищих мистецьких навчальних закладів області.

Організатори дійства — управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.

На базі коледжу відбулось урочисте відкриття та конференція викладачів хорових дисциплін на тему: “Хорова музика в контексті мистецької освіти”. З вітальним словом виступила т.в.о. директора коледжу Червінська І.Є.

В рамках  конференції обговорювались сучасні навчально-виконавські технології в хоровій освіті, історія розвитку хорового мистецтва Хмельниччини, творчий внесок подільських композиторів у хорове мистецтво, значення хорової духовної музики у вихованні дітей та молоді, питання методики та практики роботи з учнівськими та студентськими хорами. В концертній програмі взяла участь народна академічна хорова капела “Гомін” (художній керівник Боднар О. Л., концертмейстер Тимчук Г. І.).

  

  • 14-05-2015, 12:13
  • 1596
  • 0

Творчий подарунок коледжу

Латюк Ніна Іванівна, завідуюча денним відділенням


Творчий подарунок коледжу 

  

Нема ні сну, ні спокою, ні ради…

Одні рятують  – інші б’ють і б’ють

І брешуть в очі всій чесній громаді

Й самі не знають вже куди ідуть…

 

Ідуть і топчуть нашу землю й душі

Навалою агресію несуть

І вже не сила  ні воді, ні суші

Мовчати і терпіти їхню лють

 

Брехня вже перейшла усякі межі

А правду нищать у льохах

  • 13-05-2015, 14:10
  • 1352
  • 0

Тільки з пам’яті не стерти…

Огляд тематичної полиці

 

 Тільки з пам’яті не стерти…

В бібліотеці коледжу 13 травня проведено огляд тематичної полиці «Тільки з пам’яті не стерти…» в рамках години історичної пам’яті  «Маківка: 100 років боротьби за Україну».

На виставці представлені книги про історію нашого народу, створення легіону Українських Січових Стрільців та їхню героїчну боротьбу за незалежність.

Епіграфом до виставки стали слова Маріанни Тенетко «Пам’яті січових стрільців»

«В вишитій сорочці, збивши босі ноги,

Стоїть Україна обабіч дороги,

А по тому шляху з заходу із сходу

Тягнеться історія Вкраїнського роду.

Гордою ходою в сонячнім вінці

Йдуть у бій за волю січові стрільці.» 

Тематична полиця сприяла поглибленню знань, національно-патріотичному вихованню студентів. 

Маківка: 100 років боротьби за Україну

Година історичної пам'яті

 

Маківка: 100 років боротьби за Україну

13 травня відбулася година історичної пам'яті “Маківка: 100 років боротьби за Україну”. Організатор заходу — Розумовська Р. М., викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін.

У вступному слові Розумовська Р. М. здійснила екскурс в історію створення легіону УСС та їхньої героїчної боротьби за незалежність, а також окреслила історичне значення бою за гору Маківка у 1915 році.

Студенти Боян А., Дудко І., Думанська Ю.,  Клімов О., Ковалишен Р., Кравчук О., Підгурська А., Шумеляк Р. (250 гр.) у своїх повідомленнях відтворили хроніку подій тих пам'ятних днів. Їх виступи вдало доповнили  презентації слайдів (“Соцільський марш”, “УСС бій за Маківку”, “Ой на горі, на Маківці...”, “Чи то буря, чи то грім”, “Маківка”, “Ой у лузі червона калина”) та огляд тематичної полиці “Тільки з пам'яті, пам'ять не стерти...”, яку підготували працівники бібліотеки Осадчук Л. А. та Владика Л. І.

Захід сприяв національно-патріотичному вихованню студентів та поглибленню їх знань з історії України. 

  • 09-05-2015, 16:30
  • 1057
  • 0

Єднання епох

1-й міжнародний патріотичний фестиваль

 

Єднання епох

9-11 травня відбувся 1-й міжнародний патріотичний фестиваль «Єднання епох», під час якого відбулися бої лицарів, середньовічний турнір, сучасні кінні змагання, майстер класи та конкурси.

Учасником Дністровсько-Подільської Січі та фестивалю є студент 167 групи спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» Клевицький Олексій.

Мій біль – моя Вкраїна

Театралізований мітинг-реквієм

 

Мій біль – моя Вкраїна

09 травня в сквері Танкістів відбувся театралізований мітинг-реквієм «Мій біль – моя Вкраїна», приурочений 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та Другій Світовій війні.

Щороку студенти нашого коледжу є незмінними учасниками масових заходів міста і цьогоріч не виняток.

У захід, що організувала міська рада, студент М. Архіпов втілив задум своєї дипломної роботи (керівник -  викладач І.А.Семенків),  зокрема здійснив постановку цікавих театралізованих масових сцен, які органічно вплелися в контекст дійства, що подарувало кам’янчанам в цей день щемкі спогади та патріотично піднесений настрій. Яскравим, патріотичним був фінал заходу, в якому вшанування пам'яті усіх полеглих вдало доповнила  пластично-музична композиція «Благослови Господь Україну»  за участю:  У. Гасюк, А. Белінської,  учасників театру-студії  «На Зарванській» (спеціалізація «Видовищно-театралізовані заходи»  І-IV курси) та студентів спеціальності «Хореографія». 

Тож, хай благословляє Господь Україну на мир і спокій, на добробут! А нас та наших студентів на творчі ідеї, яскраві проекти на славу і процвітання нашої держави!