- 30-09-2015, 16:20
- 5591
- 0
- ---
Регламент проведення навчальних занять
- 30-09-2015, 16:01
- 1553
- 0
Бібліотечна територія коледжу
Цикл заходів до Всеукраїнського дня бібліотек
Відзначаючи професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек, студенти спеціальності «Бібліотечна справа», викладачі циклової комісії бібліотечних дисциплін та працівники бібліотеки коледжу організували та провели ряд цікавих та змістовних заходів:
Буккросинг
Це громадський рух, який близький до флешмобу, символізує «процес звільнення книг». Людина, прочитавши книгу, залишає її у людному місці для того, щоб її міг знайти та прочитати інший.
28 вересня студенти Думанська Ю., Кізюн Ю., Поян А., Рабцун Ю., Шумеляк Р. (350 група), Абросімова Д., Шевчук Д. (250 група) організували буккросинг «Книга знаходить друзів» в мальовничих куточках міста, де люблять відпочивати кам’янчани: у сквері «Водойма» на алеї закоханих, біля лебединого озера. Сподіваємося, що книги, залишені нашими студенти, знайдуть своїх вдячних читачів і будуть тими місточками , які здружують людей, поєднують читацькі долі.
Бібліотечний десант
25 і 29 вересня студенти 350 групи Думанська Ю. і Кізюн Ю. організували і провели бібліотечний десант «Читати – це круто!» - інформаційну годину для студентів творчих спеціальностей, під час якої розповіли про цікаві факти з історії книги, вразили відеопрезентацією незвичайних бібліотек світу. Акція привернула увагу студентів коледжу до питань інформаційної культури та культури читання.
Свято у родинному колі
30 вересня студенти спеціальності «Бібліотечна справа» та викладачі фахових дисциплін святкували професійне свято «Моя бібліотечна осінь», яке пройшло у теплій, родинній атмосфері. В читальному залі бібліотеки була оформлена книжкова виставка «Бібліотека – криниця мудрості». Її логічним доповненням була представлена Арт-територія «Ми творимо». Окрасою виставки стали композиції з кавових зерен першокурсниці Ключевської Дар’ї, а також витвори талановитих рук Гарук Оксани (150 група), Поян Насті, Рабцун Юлії, Думанської Юлії (350 група). Проникливо звучали пісні у виконанні студенток ІІ курсу Бандури Ілони і Михайловської Інни.
З вітальним словом до присутніх звернулася Червінська І. Є., заступник директора з навчальної роботи, яка відзначила кращих студентів спеціальності «Бібліотечна справа», викладачів та працівників бібліотеки. Павлюк О. Я. від імені дирекції нагородила грамотами та дипломами переможців і учасників конкурсу професійного зростання «Запроси до серця книгу».
Під час святкування відбулася посвята першокурсників, яким випускники вручили пам’ятні сувеніри і побажали успіхів у навчанні, студентських перемог.
- 30-09-2015, 12:58
- 1319
- 0
Святкова зустріч
Презентація музичної експозиції
30 вересня 2015 р. коледж зустрічав працівників Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Островського, які прибули до нашого міста на екскурсію, в рамках відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Делегацію очолила директор бібліотеки Синиця Надія Миколаївна. В коледжі вони ознайомились із діяльністю музею, адже багато із них є випускниками навчального закладу, тому мали добру нагоду згадати свою юність, погортати альбоми з світлинами, познайомитись із персональними теками викладачів-ветеранів, знаменитих випускників спеціальності та тематичною музейною експозицією «70 бібліотечних вереснів», приурочену ювілею циклової комісії.
- 29-09-2015, 12:23
- 1293
- 0
Вчимося створювати музейні експозиції
Заняття на базі музею
Сьогодні одним із пріоритетних завдань закладів культури є створення на їх базі музеїв, музейних куточків та експозицій, адже сучасний заклад культури – це не тільки місце, де змістовно можна провести вільний час, але і місце, в якому збираються та презентуються відомості з історії рідного краю, міста чи села, ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, трудові династії та знаменитих земляків. Тому студенти-випускники коледжу, майбутні фахівці культурно-мистецької галузі повинні володіти цими знаннями та навичками.
Музей коледжу є для них творчою майстернею, в якій вони знайомляться з методикою організації діяльності музею, створенням музейних експозицій, змістом культурно-просвітницьких заходів. В цьому році на базі музею уже проведено заняття з «Соціальних комунікацій» (Никитюк С.С.); «Організації та методики культурно-дозвіллєвої діяльності» (Ляшук Т.Є.); «Менеджменту соціально-культурної сфери» (Павлюк О.Я.); «Навчальної практики» (Булаєнко В.О.).
- 29-09-2015, 10:10
- 1734
- 0
Бабин Яр: знати, щоб пам’ятати
Година історичної правди
29 вересня для студентів першого та другого курсів було проведено годину історичної правди «Бабин Яр: знати щоб пам’ятати», приурочену 74-ій річниці від дня масових розстрілів євреїв у Бабиному Яру. Організатор заходу - Розумовська Р.М., викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін.
В програмі заходу - повідомлення студентів 250 групи (Абросімова Д., Боінчан А., Бондарчук Л., Задойний О., Карпенко К., Козлов В., Михайловська І., Орлянська Ю., Харкавлюк А.) про суть трагедії Бабиного Яру, її вплив на долю людства та формування історичної пам'яті сучасників, викриття людиноненависницької політики нацизму; перегляд відеофільмів та читання поезій, присвячених цим трагічним подіям. Вдало доповнив захід огляд тематичної полички «Трагедія і пам'ять Бабиного Яру» , яку підготували працівники бібліотеки (Осадчук Л.А. , Владика Л.І.). Пам'ять про загиблих у Бабиному Яру присутні вшанували хвилиною мовчання.
Захід сприяв національно-патріотичному вихованню, закріпленню знань студентів з історії України та формуванню у них усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми — найвищі на землі цінності.
- 28-09-2015, 10:03
- 1308
- 0
Зустріч через довгих 55 років
Випускник коледжу – наш гість
28 вересня коледж відвідав Козляковський Петро Андрійович випускник 1960 року, сьогодні – кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України, автор багаточисельних навчальних видань з психології, релігієзнавства, етики та юридичної психології.
Впродовж дня відбулися теплі зустрічі з директором Нижником С.В., студентами, викладачами та знайомство з навчальними корпусами і гуртожитком. Але найбільше часу Петро Андрійович провів у музеї коледжу, в якому познайомився з історією навчального закладу, переглянув персональні теки про викладачів-ветеранів та ювілейні тематичні експозиції. Гортаючи альбоми зі світлинами, знайшов своє фото та однокурсників, що дуже зворушило його та викликало багато спогадів, серед яких цікаві факти з організації навчально-виховного процесу, участь у конкурсах, фестивалях та діяльність талановитих викладачів і студентів, які стануть доповненням до літопису навчального закладу.
На завершення зустрічі Петро Андрійович подарував коледжу підбірку своїх навчальних, наукових видань, фотографії студентських років та залишив у книзі відгуків згадку про тих, хто навчав його та слова вдячності рідній Альма-матір, до якої він знову повернувся через довгих 55 років.
«Народні наспіви»
Виставка авторських робіт Кубай Л. В.
28-го вересня відбулась презентація виставки «Народні наспіви» авторських робіт Кубай Людмили Василівни. Виставка крокує по Україні (Київ, Житомир, Вінниця, Хмельницький). В коледжі вона буде експонуватися з 28 вересня по 9 жовтня.
Творчі роботи представленні в таких техніках: живопис, гобелен (вибивка).
Кубай Людмила народилася на Львівщині, навчалась в Вижниці в ВУПМ, Москві - МЗНУМ, Києві - КНУКІМ. Працює в Києві 3 1979 р., має 14 всеукраїнських і 13 персональних виставок. Викладач Київської дитячої академії мистецтв. Член КНСХУ. Багато робіт знаходиться в колекціях в Україні та за кордоном. В список робіт представлених на виставці «Народні наспіви» входять картини виконані в техніці олійний живопис на теми: народні ремесла, народні свята, народні пісні, а також гобелени на теми: природи, життя, любові, всесвіту з використанням символіки українського народного мистецтва. Художниця працює ще в таких техніках: батік, витинанка, вишивка.
В гобелени, виконані в техніці вибивка, вкладена символіка, яка прийшла до нас з глибин українського народного мистецтва.
«Цикл живописних картин «народні ремесла» - це не просто оспівування краси праці, а й спроба осягнути сутність ключових професій, створ
- 27-09-2015, 15:48
- 1415
- 0
Незвичайна мандрівка,
або пригоди Фортуната і Лялі
Благодійна вистава
27 вересня в концертній залі коледжу відбулася благодійна акція – вистава для дітей «Незвичайна мандрівка, або пригоди Фортуната і Лялі», яку було організовано разом з волонтерами м. Кам’янця-Подільського. На захід були запрошені вихованці дитячих дошкільних навчальних закладів, молодші школярі та діти учасників АТО.
Під час вистави юні глядачі разом з головними героями подорожували та допомагали долати перешкоди. Діти з великим задоволенням відповідали на запитання, відгадували загадки та повторювали таночок літачка разом з акторами. У залі панувала атмосфера дружби, радості та піднесення. Публіка найбільш гучно реагувала на театральні ефекти: коли падав сніг, летіли бризки води, пурхали метелики.
Дійство підготували студенти IV курсу циклової комісії видовищно-театралізованих заходів, це водночас творча робота до державного екзамену зі спеціальності студентки Степанець О., яка виконувала роль черепашки Лялі. Їй допомагали однокурсники Пшечук Д. (кіт Фортунат) та Веренчук А., Костей О., Молофій А., Ружицький Ю., Тимошенко К., Хітрова О. (художній керівник курсу – Бойчук Т. В.). На закінчення вистави діти мали змогу ближче познайомитись з ляльками та сфотографувались на пам'ять.
Кошти, вручені за квитки у сумі 1072 грн., буде передано волонтерами на потреби воїнів АТО. Студенти коледжу і надалі готові брати участь у благодійних виступах.
- 25-09-2015, 09:54
- 1924
- 0
Поетичні грані Ніни Латюк
Презентація книги
25 вересня в читальному залі бібліотеки відбулося відкрите засідання клубу любителів поезії «Душі криниця», який упродовж багатьох років об’єднує любителів поетичного слова та талановитих студентів, які роблять перші спроби створювати власні вірші. Саме з цієї події у коледжі розпочався цикл заходів до Всеукраїнського дня бібліотек.
У вступному слові керівник клубу, бібліотекар Леся Іванівна Владика, окреслила план роботи клубу та представила його учасникам збірку поезій завідувача відділенням Ніни Іванівни Латюк, яка носить символічну назву «Босоніж по стерні». Під час презентації студенти спеціальності «Бібліотечна справа» (І.Михайловська, І.Бандура, А.Поян, Ю.Рабцун, О.Андрухова) познайомили присутніх з поезією Н.Латюк, представили відеопрезентацію та провели огляд тематичної полички «Я на крилах поезії в небо злітаю» про творчий доробок авторки. Ніна Іванівна продекламувала найулюбленіші поезії, поділилася своїми враженнями про їх написання, відповіла на багаточисельні запитання студентів та подарувала бібліотеці коледжу збірку поезій. На завершення зустрічі директор коледжу С.В.Нижник відзначив, що вихід у світ поетичної збірки Н.Латюк стало визначною культурно-мистецькою подією для всіх шанувальників поезії не лише для нашого навчального закладу, але й для всієї творчої інтелігенції міста.
- 24-09-2015, 10:55
- 1361
- 0
Бібліотек@ - діалог, культура, мир
Участь у ярмарку бібліотечних інновацій
24 вересня у м. Хмельницький відбувся VII обласний Форум бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотек@ - діалог, культура, мир». У форумі взяли участь викладачі циклової комісії біблотечних дисциплін — Булаєнко В.О., Никитюк С.С., Павлюк О.Я., студенти 350 групи та II курсу заочної форми навчання спеціальності «Бібліотечна справа».
На Форумі виступили Синиця Н.М., директор Хмельницької ОУНБ, Трунова І.М., начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації та Граділь В.В., начальник відділу охорони культурної спадщини, національностей та релігій управління культури.
У рамках Форуму був проведений «Інноваційний ярмарок соціальних ініціатив», де бібліотеки кожного району представляли інноваційні проекти, над якими працювали та впроваджують в життя. Нас найбільше зацікавили презентації Хмельницького PR-офісу сучасних бібліотек, проекти Кам`янець-Подільських РЦБС та МЦБС, Красилівської, Волочиської, Городоцької ЦБС. На особливу увагу заслуговує експозиція Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, на якій вона представила дитячі роботи, головоломки, ігри, новий проект - студію розвитку та дозвілля «Мері Поппінс», а також відеопроект «Пройди рідним краєм разом з бібліотекою», який представила Крисилівська ЦРБ, вона ж і стала переможцем ярмарку бібліотечних інновацій.
Студенти побували на екскурсії в Хмельницькій ОУНБ ім. М. Островського, під час якої познайомилися з роботою всіх її структурних підрозділів. На завершення зустрічі працівники бібліотеки влаштували фуршетний стіл і привітали нас з Всеукраїнським днем бібліотек.
Наступна екскурсія пройшла у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка. Хоча ми вже дорослі, але атмосфера, яка панує у бібліотеці, примусила нас відчути себе дітьми.
- 23-09-2015, 15:53
- 1539
- 0
Пізнаємо майбутню професію
Заняття-екскурсія
23 вересня для студентів випускних курсів спеціальності «Народна художня творчість» викладачами культурологічних дисциплін Ляшук Т. Є., Яворницькою Н. О., Григорків Л. А. проведено заняття-екскурсія на базі районного центру культури і мистецтв «Розмай».
Директор РЦКіМ «Розмай» Володимир Олександрович Кусік познайомив студентів з організацією і змістом роботи закладу, його функціями, методичною, культурно-просвітницькою діяльністю. Студенти детально вивчили роботу методичного кабінету, хореографічної студії та студії звукозапису, побували у глядацькому і конференційному залах, поспілкувалися із працівниками – випускниками коледжу.
- 23-09-2015, 13:33
- 1011
- 0
Перші успіхи
Академпоказ студентів-заочників
23 вересня відбувся академічний показ студентів ІІ курсу заочної форми навчання з режисури та майстерності актора. Студенти-заочники продемонстрували володіння сценічною дією в етюдах на прості фізичні дії, розуміння емоційних завдань в складних психологічних етюдах, словесної дії в інсценізованих байці А. Космотенка «Техніка» та гуморесці П. Глазового «Гедзь» і пластичної виразності в інсценізації ліричної пісні «Мальви» та жартівливої пісні «Лісапет». Досягнути певної сценічної атмосфери допомогла вдало підібрана музика звукорежисером Ігорем Форкуном. А здійснити свої перші задуми студентам допомогла художній керівник курсу Людмила Сергіївна Казимирчук.
- 22-09-2015, 13:31
- 1624
- 0
Коледжу - 85
Гортаючи сторінки літопису коледжу, ми з гордістю можемо сказати, що кожен рядочок його біографії писався золотими літерами, створюючи живий історичний зв’язок між поколіннями. На кожній сходинці шляху, довжиною понад 85 років, запорукою успіху була самовіддана праця всього колективу, який є високо професійним, компетентним, творчим, здатним до сприйняття та впровадження інновацій в справі підготовки високопрофесійних фахівців культурно-мистецької галузі.
Приємно зазначити, що сьогодні наш коледж є центром культури, оберегом сучасної духовності, живою криницею натхнення для багатьох поколінь. У нашому навчальному закладі панує атмосфера творчості, в якій кожен відчуває себе неповторним, особливим, а його талант виливається у музику, пісню, полотно, танець, слово. Новий статус коледжа, який ми нещодавно отримали, стимулює колектив до ще напруженішої роботи, яка неможлива без органічного поєднання традицій минулого з планами на майбутнє.
Усі наші досягнення й успіхи – результат плідної і творчої співпраці педагогічного та студентського колективів. Ми пишаємося своєю історією і з оптимізмом дивимось у майбутнє. Сподіваємось і впевнені, що нам вистачить життєвої мудрості, натхнення, професіоналізму, витримки та здоров’я.
- 20-09-2015, 14:01
- 1530
- 0
Учасник Дністровсько-Подільської
січі – студент коледжу
Всеукраїнський фестиваль кінно-
трюкового мистецтва
19-20 вересня в с. Ісаківці Кам’янець-Подільського району відбувся 2-й Всеукраїнський фестиваль кінно-трюкового мистецтва, присвячений пам’яті гетьмана Петра Сагайдачного. В програмі фестивалю – кінні перегони на віжках, виступи кінних каскадерів, козацьке вогняне шоу «Полум’я віків», показові виступи кінного театру «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії, демонстрування елементів козацької джегитівки, розваги та інші цікаві конкурси.
Олексій Клевицький, студент ІІ курсу спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» є активним учасником Дністровсько-Подільської січі. На цьогорічних змаганнях він зайняв ІІІ місце серед хлопців старшої групи.
Директор коледжу Нижник Сергій Володимирович відгукнувся на запрошення Олексія, відвідав фестиваль та радів переможним успіхам свого вихованця.
- 18-09-2015, 15:35
- 1992
- 0
«Індустрії» – 70!
Легкокрилим птахом пролітають роки. І ось Кам’янець-Подільському коледжу вже 70 років. Поважний вік для навчального закладу – є що згадати, над чим задуматися, та найголовніше – є чим пишатися, адже сьогодні Кам'янець-Подільський індустріальний коледж – престижний освітній центр Поділля, окраса Хмельниччини, міцна база системи народного господарства України, яка готує кваліфікованих фахівців для різних сфер народного господарства, національно свідомих громадян держави, інтелектуальних і духовно гармонійних особистостей З міцними теоретичними знаннями, практичними навичками, морально-естетичними цінностями, переданими від мудрих наставників, тисячі студентів сміливо й упевнено відкривають для себе нові горизонти професійної діяльності.
Літопис індустріального технікуму починається після воєнних часів, коли для відбудови економіки країни виникла потреба в підготовці спеціалістів.
Тому у 1945 році був створений Кам'янець-Подільський індустріальний технікум у підпорядкуванні Міністерства промисловості будівельних матеріалів СРСР.
В 1945-1946 роках технікум не мав свого навчального корпусу, майстерень, гуртожитків, заняття проводилися в другу зміну в приміщенні СШ № 1.
Контингент студентів на той час складав 156 чоловік. Рішенням Ради Міністрів СРСР від 10 жовтня 1946 року технікуму було передано теперішнє приміщення навчального корпусу і приміщення коледжу харчової промисловості, де розташувався гуртожиток.
Довгі повоєнні роки технікум був єдиним навчальним закладом Хмельницької області, який готував спеціалістів технічного профілю. За ці роки підготовлено понад 35 тисяч механіків, технологів, електриків, геологів, гірників, гірничих електромеханіків, маркшейдерів, землевпорядників.
Вагомий внесок в розбудову технікуму внесли колишні директори. Згадаймо їх поіменно: Григор’янц Зарнаіл Саркисович, Ожогін Володимир Якович, Єршов Іван Федорович, Оліневич Володимир Семенович, Хохлов Володимир Миколайович та Чорний Анатолій Артемович. Честь та хвала їм від великої індустріальної родини.
Випускники технікуму з вдячністю згадують викладачів, які упродовж усіх років навчання знайомили їх із майбутньою спеціальністю та навчали її любити. За роки існування наш вуз зробив великий внесок у розвиток освіти і промисловості країни. Ми пишаємось своїми випускниками, які працюють в багатьох галузях і стоять біля керма сучасних підприємств. Сьогодні в нашому місті, в Україні та далеко за її межами на відповідальних посадах працює багато випускників, але всіх їх об'єднує АLМА-МАТЕР, яку ласкаво називають "Індустрія", де проведено найкращі молоді літа в нашому прекрасному місті над Смотричем.
А є випускники, які залишились у стінах рідної альма-матері. Сьогодні понад 40 випускників технікуму пра
- 11-09-2015, 15:58
- 1206
- 0
Наш день українського кіно
Мистецька година
11 вересня 2015 року, коли кіномистецький світ України відзначив професійне свято, студенти випускного курсу спеціалізації «Кіно-, фото-, відеосправа» влаштували «Мистецьку гостину». В програмі заходу: цікаві інформаційні повідомлення про світове екранне мистецтво; перегляд відеосюжетів про творчу діяльність майстра українського поетичного кіно О. П. Довженка та презентація курсової роботи студентки 467 групи Іванішеної Анастасії «Планета кіно», під час якої Настя щедро поділилась своїми враженнями від роботи та професійними секретами, які вона відкрила для себе в процесі створення сюжету, побудованого на документальних фактах історії спеціалізації «Кіно-, фото-, відеосправи».
- 10-09-2015, 16:05
- 1571
- 0
Учасники Олімпійських ігор – наші земляки
Олімпійський урок
10 вересня проведено олімпійський урок для студентів на тему: «Учасники Олімпійських ігор – наші земляки». Організатори заходу – Гнатюк І.Д., керівник фізичного виховання та Шульс В.Я., викладач фізвиховання.
Викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Боднар Аліна Олександрівна – к.м.с. з легкої атлетики та Ротар Олександр Васильович – к.м.с. з легкої атлетики вдало поєднали лекційний матеріал з показом відеоматеріалів про історію Олімпійських ігор (від древньої Греції до сучасних ігор).
Після лекції були проведені тестові завдання з олімпійської освіти. Переможці Гнатюк К. (313 гр.), Хітрова О., Костей О. (4235 гр.) були нагороджені книгами «Олімпійська освіта».