Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Листопад 2022 (12)
Жовтень 2022 (6)
Вересень 2022 (15)
Серпень 2022 (32)
Липень 2022 (8)
Червень 2022 (15)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за Жовтень 2015 року

Плануємо майбутню професійну кар’єру

Екскурсія до Київського національного університету культури і мистецтв

 

Плануємо майбутню професійну кар’єру

31 жовтня студенти випускних курсів відвідали Київський національний університет культури і мистецтв. Екскурсію організувала Ляшук Т.Є., голова циклової комісії культурологічних дисциплін.

Щиро і привітно нашу делегацію зустріли студенти штабу «Абітурієнт». Після реєстрації і сніданку відбулася екскурсія по різних факультетах університету. Особливо сподобались студентам – інститут готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, факультети кіно і телебачення, хореографічного мистецтва, музичного мистецтва, журналістики та міжнародних відносин. Викладачі навчального закладу ознайомили студентів з умовами вступу на навчання та перспективою на майбутнє. Студенти  спеціальності «Хореографія» були присутніми на майстер-класі викладача Цветкової та занятті з класики. А студенти спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» прослуховувались на факультеті музичного мистецтва. Цікавою та змістовною була зустріч із завідуючим кафедрою духових інструментів Романовським В.О., який є випускником нашого коледжу. Викладачі університету дали поради до вступу та настанови для майбутнього саморозвитку. Під час екскурсії студенти зустріли випускників 2015 року Лісовик М., Стецюка В., Масловського В., Павлюк М., які розповіли про своє навчання, побут та життя в столиці. Відбулась і  традиційна зустріч з ректором університету М.М.Поплавським, який розповів про свою творчу біографію, кар’єру, умови вступу  до вишу, а також відповів на численні запитання студентів з різних областей України, які теж прибули на екскурсію. 

Після обіду ми поїхали додому. Дорогою співали, веселились, жартували. Студенти отримали велике задоволення від поїздки та більше дізнались про діяльність навчального закладу.

Вразила «Есмеральда»

Екскурсія студентів-хореографів на балет

 

Вразила «Есмеральда» 

29 жовтня в Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі  ім. М.Старицького відбувся балет на дві дії «Есмеральда» за мотивами твору В.Гюго «Собор Паризької Богоматері» (постановник – заслужений артист України Олександр Шиманський).

Студенти спеціальності «Хореографія» зі своїм викладачем Літинською І.В. відвідали дійство, після якого поспілкувалися з артистами балету Сергієм Будніком, Юрієм Саввоном, Іллею Шевчуком – випускниками  коледжу.

Студентка 44 групи Богдана Паньковська поділилася своїми враженнями від вистави: «особисто мене вразили герої  Есмеральда та Квазімодо. Вони так вжилися в образи, їхня майстерність, техніка, витонченість рухів покорили всіх, хто був у залі. Вишукані костюми, музика та декорації підходили до кожного сюжету. Все було чітко придумано та логічно побудовано. Мені задається, що ця вистава донесла та достукалась до кожного серця присутнього в залі. Люди аплодували стоячи, не відпускаючи акторів зі сцени».

У граніті, бронзі, у серцях

Година пам’яті до Дня визволення

України від фашистських загарбників


У граніті, бронзі, у серцях 

28 жовтня до 71 річниці визволення України від фашистських загарбників відбулася година пам’яті біля братської могили воїнам-визволителям м. Кам’янця-Подільського «У граніті, бронзі, у серцях», під час якої Нижник С.В., директор коледжу, у своєму виступі відтворив хроніку подій визволення України від фашистських загарбників, студенти вшанували пам’ять визволителів хвилиною мовчання та поклали до обеліска квіти. Організатор заходу Городецька Н. М., голова циклової комісії, викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін. А також викладачем цієї комісії Розумовською Р.М., було підготовлено інформаційне повідомлення для студентів «28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників».

 • 28-10-2015, 11:20
 • 2964
 • 0

Визначено кращі кімнати,

секції гуртожитку

Підсумки огляду-конкурсу

 

Визначено кращі кімнати, секції гуртожитку 

28 жовтня відбувся огляд-конкурс на кращу кімнату, секцію гуртожитку. Конкурс проведено згідно із “Положенням про огляд-конкурс на кращу кімнату, секцію в гуртожитку Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв”.

Комісією у складі Чорної Н. П., голови студентського профкому (голова оргкомітету), Горячка В. Ф., завідуючого гуртожитком, Нижник В. В., вихователя, Григорків Ю., голови ради студентського самоврядування, Тимошенка К., голови студентської ради гуртожитку було визначено переможців конкурсу.

А пам'ять священна…

Інформаційна година до Дня визволення

України від фашистських загарбників


А пам'ять священна… 

28 жовтня студенти спеціальності «Бібліотечна справа» провели відео-подорож у минуле під назвою «А пам'ять священна…», присвячена до Дня визволення України від фашистських військ Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. 71 рік відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від фашистських загарбників. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством. Ведучі заходу допомогли присутнім відтворити часи військових лихоліть, усвідомити якою ціною наші визволителі здобули свободу. Для глядачів були представлені відеоматеріали та документальні джерела. Також студенти підготували книжкову поличку «Шляхами подвигу і слави» та презентували її. Як ми бачимо минуле доволі тісно перегукується з сучасністю. Адже події, які відбуваються зараз на Сході не залишають, нас байдужими. Ми щиро віримо, що наші захисники здобудуть перемогу і настане мир на всій українській землі.

 • 27-10-2015, 15:14
 • 1606
 • 0

Відмінники навчання

2015-2016 н.р. 

 

Відмінники навчання 2015-2016 н.р. Відмінники навчання 2015-2016 н.р. Відмінники навчання 2015-2016 н.р. Відмінники навчання 2015-2016 н.р. Відмінники навчання 2015-2016 н.р. Відмінники навчання 2015-2016 н.р. 

Від нашого вибору залежить

наше майбутнє

 

Від нашого вибору залежить наше майбутнє

25 жовтня 2015 року відбудуться вибори до місцевих органів влади. Кожного з нас хвилює доля нашого краю і від того, хто буде відстоювати інтереси громади, залежить, як ми всі будемо жити. Студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» напередодні виборів організували книжкову поличку,  яка допоможе  бути більш проінформованим у сфері передвиборчої кампанії. На поличці представлені офіційні видання, зокрема Закон України «Про вибори народних депутатів України», рекламні матеріали різних партій – суб’єктів виборчого процесу,  кандидатів у депутати міської та обласної ради та на посаду міського голови. Студенти знайомилися з представленими матеріалами, активно обговорювали програми окремих кандидатів, а ті хто, мають право голосу, визначалися, за кого варто проголосувати.

Виборчі перегони

Цикл заходів


Виборчі перегони

До виборів органів місцевого самоврядування в коледжі відбувся цикл заходів, зокрема зустріч з кандидатами у депутати до місцевих рад М. Посітко, Л. Гурманом, С. Поярковим. Викладачі та студенти мали змогу познайомитися з їх передвиборчими програмами та отримати відповіді на багаточисленні запитання. 

23 жовтня відбулося засідання політклубу «Діалог» (керівник – Городецька Н.М.) на тему: «Йдемо на вибори». Головною метою якого було ознайомлення студентів з Законом України «Про вибори до місцевих рад». На засідання були запрошені студенти-виборці, з якими проведено практичні заняття. Враховуючи, що вони голосують вперше, до їх відома доведено всі процедури процесу голосування та знайомство з кандидатами в депутати до міської та обласної рад, а також мера міста. Надано інструктаж, як заповняти бюлетені.


Сучасне звучання творів

Бориса Олійника

Інформаційна година


Сучасне звучання творів Бориса Олійника

Сучасний поет-класик і громадський діяч Борис Олійник став більш знайомим і зрозумілим завдяки  інформаційній годині «Борис Олійник: громадянин, публіцист, поет», яку 23 жовтня провели студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа», вшановуючи його 80-літній ювілей. Згідно постанови Верховної Ради України «Про відзначення 80-річчя від дня народження поета і громадського діяча Бориса Олійника» (22 жовтня 2015 року) ця подія  відзначається на державному рівні.

З біографією Б. Олійника присутніх познайомили Поян А., Рабцун Ю. Український поет, перекладач, дійсний член НАНУ, голова Українського фонду культури, Герой України (2005), почесний академік Академії мистецтв України, член правління Національної спілки краєзнавців України – такий неповний перелік заслуг Б. Олійника. Визначні риси його творчості – громадський неспокій, патріотизм, турбота про долю рідного народу – про його «хліб і пісню». Під час інформаційної години студенти Кізюн Ю., Стрельчук Ю. відзначили афористичність, виразність і прозорість, простоту словесної палітри при відображенні найскладніших явищ та почуттів літературних творів письменника. За творами Б.Олійника «Заклинання вогню»«Пам’ять»«Доля» проходять вистави.  Він співавтор кіносценарію багатосерійного фільму «Тарас Шевченко». На слова поета написані музичні тво

 • 23-10-2015, 09:11
 • 1586
 • 0

Навчання з пожежної безпеки

 

Навчання з пожежної безпеки

23 жовтня було проведено об’єктове тренування за темою: “Дії керівникого складу, комісії з НС, служб ЦЗ, формувань ЦЗ, усього персоналу Кам'янець-Поділського коледжу культури і мистецтв у разі виникнення локалізації та ліквідації пожежі в головному корпусі навчального закладу”.

Мета об'єктового тренування досягнута. Перевірено реальність плану реагування на НС коледжу. Особовий склад формувань ЦЗ одержав необхідні практичні навички в діях по ліквідації НС природного характеру та ліквідації умовної пожежі в головному навчальному корпусі. Оповіщення персоналу коледжу проведено своєчасно. На навчання були залучені:

- керівний і командно-начальницький склад - 15 чоловік;

- комісія з НС - 5 чоловік;

- формування ЦЗ - 39 чоловік;

- диспетчерська служба - 4 чоловік;

- медичні працівники - 1 чоловік;

- працівники і студенти - 155 чоловік;

- одиниць техніки - 2.

У ході підготовки та проведення тренування на належному рівні розроблено навчально-методичну документацію об’єктового тренування та проведено роздільні тренування формувань ЦЗ коледжу з ліквідації можливих НС, виконані необхідні роботи господарського призначення на території коледжу (відповідальний Гнатюк І.Д., начальник штабу). Кращий рівень підготовки при проведенні об'єктового тренування показали керівники формувань:

- санітарний пост – Вергун А. І.;

- пожежогасіння – Комарницька Н. Д.;

- оповіщення та зв'язку – Саричев С. І.
 

 

Танцювальний колектив

коледжу – на ювілеї ПДАТУ


Танцювальний колектив коледжу – на ювілеї ПДАТУ

22 жовтня відбувся концерт, присвячений 96-річниці Кам’янець-Подільського державного аграрно-технічного університету (ПДАТУ), в якому взяли участь студенти спеціальності «Хореографія». Ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (керівник – Чорнобиль В.В.) відкрив концерт танцем «Сюїта», надзвичайно емоційно глядачі сприйняти ліричний танець «Вербиченька» та запальним «Гопаком» завершив концертну програму.

Нам, як майбутнім фахівцям в галузі хореографії, було цікаво переглянути виступи ансамблю народного танцю «Подільський віват» та ансамбль танцю  «Максі», які своїм артистизмом підкорили зал. Концерт пройшов на ура! Всі глядачі були задоволені від побаченого. Особливу подяку учасникам танцювального колективу коледжу висловив проректор університету Гуцал Т.Д. та запросив нас на наступний концерт. Отже, ми із нетерпінням чекаємо наступного концерту в університеті.

Володимир Свідзінський: нові факти біографії

Участь у відкритій лекції

 

Відкрита лекція про життя та творчість В. Свідзінського

 

22 жовтня  2015 року студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» мали унікальну можливість побувати на відкритій лекції професора, доктора філології Елеонори Соловей «Володимир Свідзінський: проблеми майбутньої наукової біографії», яка присвячена 130-річчю від дня народження поета. Проводилася лекція у Камянець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка. Василь Іванович Горбатюк – український письменник, директор Хмельницького обласного літературного музею розповів про життя і творчість Володимира Свідзінського. Майбутнім бібліотечним працівникам цікаво було познайомитися з методикою презентації віртуальної книжкової виставки «Поет неповторний, своєрідний, тонкий». Під час лекції ми дізналися багато нового про В. Свідзінського і мали можливість особисто познайомитися та сфотографуватися з Василем Горбатюком, книги якого читали раніше.

Подібні лекції, які проводять відомі вчені, дослідники-краєзнавці, багато дають для розширення кругозору, професійної підготовки, формують у сучасної молоді почуття патріотизму, національної свідомості.

О, саде мій, я знов твій гість

Музично-поетична композиція

 

О, саде мій, я знов твій гість

21 жовтня студенти четвертого курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» продемонстрували своє розуміння поезії В.Свідзінського у музично-поетичній композиції «О, саде мій, я знов твій гість», яку присвятили 130-ій річниці з дня народження видатного українського поета.

Вертикальну вісь у поезії В.Свідзінського позначають природа, дерева, сад, зокрема, сади Поділля. Тому саме сад і став центральним художнім образом композиції, а пори року подільського саду асоціювалися із життєвим та  творчим шляхом поета. Своєрідна поезія В.Свідзінського була майстерно донесена студентами до глядача. Вдало доповнювали зміст композиції музика, пластичні вирішення та художнє оформлення, до якого входило декілька відеосюжетів.

Поетична вистава стала моєю практичною роботою до екзамену з навчальної дисципліни «Режисура театралізованих заходів». У її втіленні мені допомагали однокурсники: Веренчук А., Молофій А., Пшечук Д., Степанець О., Ружицький Ю., Тимошенко К., Хітрова О., а також викладач сценічної мови Козак О.В. (керівник роботи) та художній керівник курсу Бойчук Т.В. Також хочу подякувати Форкуну І.В. за музичне оформлення та студентам 250 групи Задойному О., Войту А., Козлову В. за освітлення.

Ми відчули, що глядачу сподобалась наша робота і хочеться щоб до поезії В.Свідзінського зверталися якомога частіше.

 • 21-10-2015, 11:57
 • 1597
 • 0

Василь Горбатюк - подільський

письменник, громадський діяч

Інформаційна година

 

Розмова про подільського письменника В. Горбатюка

21 жовтня в гуртожитку коледжу була проведена інформаційна година,  присвячена подільському письменникові, члену Національної спілки письменників України, директору Хмельницького обласного літературного музею Василю Івановичу Горбатюку, досліднику творчості В. Свідзінського. Організувала інформаційну годину вихователь гуртожитку Нижник В. В. Розповідь про В. Горбатюка підготували студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» Думанська Ю., Поян А., Рабцун Ю., Шумеляк Р. Планувалося безпосереднє спілкування  з письменником, але через певні обставини, на жаль, Василь Горбатюк не зміг бути присутнім на заході. Студенти ознайомилися з життєвим шляхом митця і його творчим доробком із інформаційних повідомлень, підготовлених Думанською Юлією та Шумеляк Русланою. Поян Анастасія охарактеризувала книгу Василя Горбатюка «З-під трави забуття», у якій письменник розповідає про літературознавців, дослідників і митців народної творчості, на долю яких випали переслідування, арешти, смертні вироки і викреслення з історії української літератури. Рабцун Юлія представила  біобібліографічний покажчик «Золоті кораблі Василя Горбатюка».

Під час проведення інформаційної години панувала творча і затишна  атмосфера, яка заохочувала до спілкування та декламування власних віршів. Плануємо подібні вечірні посиденьки проводити частіше.

 • 21-10-2015, 09:47
 • 1436
 • 0

О, зупинись чудова мить

Огляд книжкової полички

 

О, зупинись чудова мить

21 жовтня в читальному залі бібліотеки проведено огляд тематичної полиці «О, зупинись чудова мить», приуроченої до 80-річчя з дня народження Бориса Олійника, українського поета, перекладача, Героя України, Почесного академіка Академії мистецтв України, епіграфом до якої стали слова автора:

Скажу лиш: де б ти не ходив,

Та хай засвідчує перо! –

Що не знайти дивніше з див,

Як Україна і Дніпро… 

На полиці представлена література про життєвий та творчий шлях поета, вислови відомих людей про Б.Олійника, поезія, яка стала народною та співається у піснях. Захід сприяв поглибленню знань студента про поета, піднесення патріотичного духу, прищеплення любові до рідної землі.

Зустріч випускників 1984 року

Ознайомилися з експозиціями музею

 

Зустріч випускників 1984 року

 

20 жовтня 2015 р. відбулася зустріч випускників 1984 року спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво», на яку прибули Томащек Н., Чорпіта Б., Герасимчук В., Ломако Ю., Чаплінський О., Степовий В., Стенецловський В. 

Під час перебування в коледжі випускники поспілкувалися з директором коледжу Нижником С.В., головою циклової комісії народних інструментів Греком О.О., головою ради ветеранів Тараненко П.А., викладачами та познайомилися з експозиціями музею. Багато теплих слів вони адресували викладачам, які їх навчали  та найбільше вдячності вони висловили Гордійчук М.П. куратору групи. 

Практичні заняття

проводимо в бібліотеці


Практичні заняття проводимо в бібліотеці

Для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності «Бібліотечна справа»  були проведені практичні заняття з фахових дисциплін (викладачі Булаєнко В. О., Никитюк С. С.) на базі бібліотеки-філії № 7 Кам’янець-Подільської МЦБС.

Нас радо зустріли та розповіли про бібліотеку завідувач Чернявська Світлана Михайлівна (з дитячого відділу 1-4 класів) та бібліотекар Маркітан Оксана Аркадівна (абонемент для дорослих). Під час заняття студенти поглибили теоретичні знання з фахових дисциплін, зокрема методику підготовки та оформлення книжкової виставки, організації діяльності читацького клубу, підготовки бібліографічних посібників малих форм, інноваційних форм обслуговування користувачів. Студентів вразило бібліотечне середовище, в якому проходило заняття: інтер’єри, оформлення відкритого доступу, предмети декору, які виготовлені самими бібліотекарями. Спілкування з практиками дало усвідомлення майбутнім бібліотечним фахівцям, наскільки  важливим є впровадження передових форм та методів бібліотечної роботи, креативність у підході до оформлення бібліотечного простору, професіоналізм у роботі з читачами та популяризації літератури.

Студенти мали можливість познайомитися з виставкою «Лялька-мотанка» народного майстра художнього писанкарства Ірини Харатін, яка демонструється в читальному залі бібліотеки. Виставка вражаюча. Існує безліч різновидів ляльок-мотанок і кожна з них має свою історію та призначення. Творчість Ірини Харатін зачаровує, адже люди з такими талантами творять культуру Україну. Ми всі отримали масу задоволення від заняття-екскурсії.

 

Професійне консультування

 

Професійне консультування

На базі коледжу відбулася зустріч студентів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв V курсу заочної форми спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» з Палехою Юрієм Івановичем, документознавцем, кандидатом історичних та культурологічних наук, доктором філософії з ділового адміністрування, професором, який є автором понад 200 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі посібників та підручників з документознавства, менеджменту та підприємництва, соціології і психології, етики ділових стосунків, організації сучасної ділової комунікації, іміджології, управлінського документування. Йому належить перший в Україні підручник з сучасного документаційного забезпечення управління, а також він є автором посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, а саме: «Організація сучасного діловодства», «Етика ділових стосунків», «Культура діловодства», «Організаційна техніка», «Загальне документознавство». 

Під час зустрічі майбутні документознавці познайомилися з науковим доробком Юрія Івановича та отримали консультації із впровадження в практику роботи сучасних технологій електронного документообігу.