Патріотичне виховання
студентської молоді
Семінар-практикум
31 травня на базі коледжу відбувся семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та завідуючих бібліотеками ВНЗ І-ІІ р.а. Хмельницької області на тему: «Національно-патріотичне виховання студентської молоді: створення та реалізація ефективної виховної системи».
Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.
В. О. Сухомлинський.
Актуальність теми семінару визначалася суспільно-політичною ситуацією, що склалася в Україні, необхідністю формування в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції.
Навчальний заклад має стати для кожного студента осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві. Історичне джерело патріотизму – це формування зв’язків з рідною землею, рідною мовою, народними традиціями, звичаями та культурою.
Задала тон подальшій діловій розмові літературна композиція «В серці моїм – Україна» (студенти спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи», керівник Козак О. В.), відеоробота «З Україною в серці: 25 років Незалежності» (студенти спеціалізації «Кіно-фото-відеосправа», керівник Василенюк В. М.) та пісня у виконанні студента Кохана Б. (218 гр.)
Директор коледжу Нижник С.В., звертаючись до учасників семінару, наголосив на аспектах патріотизму як складової професійної компетентності сучасного фахівця культурно-мистецької галузі.
Концептуальне осмислення змісту національно-патріотичного виховання студентської молоді представила Капітан Г. В., методист Хмельницького базового політехнічного коледжу
Про корпоративну діяльність ВНЗ І-ІІ р.а. говорила у своєму виступі Червоноградська Н. В., методист Кам’янець-Подільського базового індустріального коледжу. У відеоповідомленні Айвазян О. Б., директора наукової бібліотеки ХНУ, голови методоб’єднання працівників бібліотек ВНЗ ІІІ-IV р.а. йшла мова про співпрацю бібліотек ВНЗ області.
У ході семінару-практикуму була презентована навчально-виховна творча програма «Я – патріот України».
- 31-05-2016, 10:23
- 2125
- 0
Національно-патріотичне виховання студентської молоді:
створення та реалізація ефективної виховної системи
Семінар-практикум
Серед бурхливого моря життя, щоденних клопотів і негараздів бібліотеки ваблять затишком читальних залів, радістю спілкування з цікавими співрозмовниками, надією знайти в книгах та періодичних виданнях мудру пораду шо до хвилюючих питань.
Останнім часом ми переживаємо доленосні події – Революція Гідності, жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, збройне протистояння на сході країни. Вони чітко засвідчили життєву необхідність щодо активізації національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді, що є питанням національної безпеки.
Саме виховання національних почуттів і патріотизму (за допомогою відповідних заходів, історичної освіти, святкування визначних дат, популяризації національних міфів та символів; участі в різноманітних громадських акціях патріотичного змісту) є одним з основних засобів консолідації української політичної нації.
31 травня на базі коледжу відбувся семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та завідуючих бібліотеками ВНЗІ-ІІ р.а. Хмельницької області на тему: «Національно-патріотичне виховання студентської молоді: створення та реалізація ефективної виховної системи».
Директор коледжу Нижник С.В., звертаючись до учасників семінару, наголосив на аспектах патріотизму як складової професійної компетентності сучасного фахівця культурно-мистецької галузі.
Концептуальне осмислення змісту національно-патріотичного вихов
28-29 травня 2016 року студенти
14 групи відвідали місто Львів
Організатори екскурсії – Чорна Н.П., викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін, голова студентської профспілки, Бурячок Н.В., викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін, куратор 14 групи.
Кожного, хто приїде до Львова, чекають неповторні враження.
Львів скаже набагато більше сам про себе, ніж про нього написано. Це місто-музей під відкритим небом, де кожна вуличка є живою легендою, що прикрашає сучасність.
Під час екскурсії студенти познайомилися з історією Львову та побачили багато історичних місць, зокрема:
Личаківський цвинтар - одне з найстаріших кладовищ не тільки в Україні, а й у всій Європі. Історія не одного покоління львів'ян увічнена в кам'яних плитах і скульптурах цього кладовища. Цей старовинний цвинтар було відкрито ще в 1786 році, і з цього часу ховали тут переважно політичну та культурну еліту Королівства Галичини і Лодомерії.
Парк «Високий замок» розташований на Замковій (Княжій) горі і є найулюбленішим місцем для романтичних прогулянок львів'ян та гостей міста. За офіційними даними парк був заснований у 1835 році на місці фортеці “Високий замок”. Сьогодні від фортеці залишилась тільки частина південно-західної стіни.
Львівський театр опери та балету – справжній витвір мистецтва стилю неоренесансу, що став окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи.
Вірменський собор – головний старовинний осередок вірмен у Львові (поч. XIV століття). У інтер’єрі храму ваблять око старовинні фрески та вітражі, котрі частково збереглися до сьогодні. Цей собор - один з найдавніших храмів старовинного міста, шматочок Вірменії у Львові.
Домініканський Собор (Церква Пресвятої Євхаристії) - одна із кращих архітектурних пам'яток Львова, побудованих в стилі бароко. Собор прикрашають кращі зразки львівської пластики XVIII ст - позолочені скульптури вівтаря, а також 18 дерев’яних статуй святих домініканського Палац Потоцьких чину, що знаходяться під куполом.
Архітектурний ансамбль собору Св. Юра – головна святиня греко-католиків у Львові, справжня перлина архітектури періоду бароко. У 1998 році Собор святого Юра разом з історичним центром Львова був внесений до спадщини ЮНЕСКО.
Площа Ринок — це своєрідний музей під відкритим небом, де витає дух середньовічного Львова, де кожен будинок є пам’ятником архітектури і оповитий власною легендою.
Старовинна музей-аптека у центрі Львова „Під чорним орлом” відкрита ще у 1735 році військовим фармацевтом, магістром Наторпом. Музей містить рідкісні фармацевтичні експонати, що накопичувалися протягом двох з половиною століть існування цієї аптеки.
Палац Потоцьких - колишня резиденція родини Потоцьких, будівництво якої розпочалось у 1880 році. Палац побудований в стилі французького барокового класицизму і займає площу 3100 кв.м. На початку нашого століття палац Потоцьких був переданий Львівській галереї мистецтв
Пам'ятник засновнику міста Львова, сину князя Романа Мстиславовича, відомому політичному діячу і полководцю князю Данилу Романовичу Галицькому, з часом проголошеного першим королем галицько-волинських земель — розташований в самому центрі міста на старовинній площі Галицькій.
Порохова вежа — мало не остання із багатьох нездоланних міських оборонних веж, брам і бастіонів, збережена до нашого часу у Львові. Вона вважається пам'яткою фортифікаційного будівництва, а також однією з найпотужніших веж стародавнього міста.
Подорож залишила у пам’яті студентів незабутні враження і бажання ще раз поринути у історію міста, відчути аромат запашної кави та насолодитися чудовими краєвидами.
- 27-05-2016, 16:44
- 689
- 0
Участь у відкриті Пункту
Європейської інформації
на базі Кам’янець-Подільської ЦРБ
27 травня відбулося відкриття Пункту Європейської інформації в Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці, в якому взяли участь викладачі циклової комісії бібліотечних дисциплін та студенти 228 групи спеціальності “Музичне мистецтво” Залевська Б. (клас викладача Хіміч О. В.), Кохан Б. та Лискун Я. (клас викладача Боднар О. Л.).
Захистили дипломні роботи студенти-випускники НАККіМ
24 травня студенти спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» Інституту публічного управління та кадрової політики НАККіМ, колишні випускники навчально-консультаційного пункту, який діяв до 2015 року на базі нашого коледжу, успішно захистили дипломні роботи на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст».
Голова державної екзаменаційної комісії Горовий І.В., заступник директора Національної наукової бібліотеки ім. В. Вернадського, Шевченко І.О., директор Інституту публічного управління та кадрової політики НАККіМ та Загуменна В.В, завідувач кафедрою інформаційних комунікацій та бібліотекознавства Інституту відзначили актуальність тематики дипломних робіт, високий рівень їх підготовки, захисту та змістовні презентації.
На «відмінно» захистились Кукурудза М. (староста групи), Попіль І., Микульський О., Галка М., Галай Н., Артьомова Т., Мойсієнко О.
- 24-05-2016, 10:45
- 947
- 0
Творчі висоти хору імені Г. Верьовки
Мистецька година
В рамках музичного об’єднання «Музична вітальня» (керівник Мартинюк О.В.) відбулася мистецька година «Творчі висоти хору імені Г.Верьовки» до 120-річного ювілею Григорія Верьовки – легендарного засновника хору.
Хор Верьовки – найбільший український професійний хоровий колектив, який тріумфально поширює світом українську народну пісню та українське музичне мистецтво. Григорій Гурійович Верьовка, ім’я якого носить колектив хору з 1965 року, став першим керівником колективу більше 70 років тому. Перейняв естафету Анатолій Авдієвський, який очолював хор півстоліття. З цієї нагоди колектив мав ювілейний тур містами країни і два гранд-концерти в Національному Палаці мистецтв «Україна». Таку подію не могли оминути і студенти спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» коледжу культури і мистецтв. Проте, неймовірні ювілеї перетнулись з трагічною подією – на 83-му році відійшов у вічність незмінний керівник хору, блискучий диригент, композитор, викладач, герой України Анатолій Авдієвський.
В програмі засідання – змістовні виступи-повідомлення з відео презентаціями студентів коледжу: Мостепанюк Руслани, Котик Вікторії (418НПМ), Сеник Анастасії, Скрипник Анни. (313НПМ). Студенти охопили різнобічний тематичний ракурс, починаючи від історії створення, становлення колективу і до сьогодення, пригадали найвідоміших солістів хору та їх внесок у розвиток української та світової культури.
З Європою разом
Участь у святкуванні Дня Європи
22 травня під час святкування Дня міста відбулося відкриття Європейського скверу та відзначення Дня Європи, в якому взяли участь студенти коледжу.
Урочистою ходою учасники свята пройшли від Європейського скверу до Старого міста та взяли участь в концертній програмі.
- 20-05-2016, 15:45
- 1003
- 0
І майбуття прекрасна світла мить
Свято останнього дзвоника
20 травня в коледжі відбулося свято останнього дзвоника, якого немає в жодному календарі, але воно буває лише раз у житті кожної людини. У цей святковий день випускники переживали і світлий сум, і біль розлуки з викладачами, працівниками та друзями. Це свято для випускників усіх спеціальностей коледжу, для яких сьогоднішній виступ на сцені - останній у якості студентів. На порозі дорослого життя випускники підводять підсумки навчання, складають плани на майбутнє. Зі словами-вітаннями та музичними номерами до випускників звернулися студенти-першокурсники. На завершення свята прозвучав Гімн коледжу.
Педагогічний та трудовий колектив коледжу вітає усіх випускників зі святом і бажає успіхів на нелегкій життєвій дорозі, щастя, здоров’я та творчої наснаги!
Організатори свята - викладачі циклової комісії культурологічних дисциплін - Ляшук Т.Є. (голова комісії), Лугачова Н.Г., Григорків Л.А., Яворницька Н.О., Вергун А.І.
Переможці пісеного конкурсу
"Голос Кам’янця"
Участь студентів спеціальності ММЕ
20 травня відбувся фінал конкурсу-концерту “Голос Кам’янця” в рамках проведення Дня міста, у якому, під супровід музичного гурту “Музичний стандарт” (клавіші Свідерський М. О., викладач циклової комісії музичного мистецтва естради), взяли участь студенти коледжу: Лискун Я., Кохан Б. (клас викладача Боднар О. В.), Залевська Б. (клас викладача Хіміч О. В.) (228 група); Підгорна Ю. (клас викладача Мечак Л. М.) (418 група); Ширяєва Ю. (клас викладача Столаби Т. В.) (118 група), остання з яких виборола ІІІ місце.
Цвіт вишиванки
Інформаційна година
19 травня студентка 350 групи Шумеляк Руслана провела інформаційну годину до Всеукраїнського дня вишиванки.
Розповіла інформацію про історію свята, його мету та заходи які проводяться до Дня вишиванки. Було представлене відео про самобутність української вишиванки.
Никитюк Софія Сергіївна розповіла історію вишиванки яка дісталася її від бабусі.
- 19-05-2016, 11:51
- 1023
- 0
Курсова робота як підсумок засвоєння фахових дисциплін
Захист курсових робіт
19 травня відбувся захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Обслуговування в бібліотеці» студентами III курсу спеціальності «Бібліотечна справа».
Курсова робота виконується відповідно до навчального плану з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання; є дієвим засобом контролю за вивченням програмного матеріалу з фахових дисциплін, їх ключових розділів; прищеплює студентам інтерес до наукових досліджень, ініціює процес вироблення навичок самостійної творчої роботи. Вона вчить аналізувати практику роботи в сучасних бібліотечних установах, вдосконалювати набуті теоретичні знання, підтверджувати їх досвідом практичних працівників.
Захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Обслуговування в бібліотеці» здійснювався в присутності комісії у складі заступника директора з навчально-виховної роботи Павлюк О. Я., голови циклової комісії бібліотечних дисциплін Никитюк С. С., викладача фахових дисциплін Булаєнко В. О.
До захисту було допущено 7 студентів 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа». Курсові роботи оцінено таким чином: «відмінно» - 4, «добре» - 3. Відзначено ґрунтовні роботи студентів: Думанської Юлії «Рекламно-іміджева робота бібліотек», Поян Анастасії «Біб
Три покоління болю
Інформаційна година
18 травня студентка 350 групи Шумеляк Руслана провела інформаційну годину до Дня пам’яті жертв депортації кримських татар.
Розповіла про історію тих страшних подій 1944 року.
Студенти вшанували пам'ять жертв депортації хвилиною мовчання рівно о 12 годині, коли вся Україна замовчала. Це стало мітингом солідарності українців з кримськими татарами.
Було представлено відео-виступ Джамали на пісенному конкурсі Євробаченні 2016 та проінформувала про особливості її пісні.
- 18-05-2016, 16:25
- 621
- 0
Вивчаємо організацію роботи музею
Заняття-екскурсія
18 травня для студентів спеціальності «Бібліотечна справа» заочної форми навчання в музеї історії коледжу проведено заняття-екскурсію з навчальної дисципліни «Управління діяльністю бібліотеки» (викладач Павлюк О.Я.).
Під час заняття студенти познайомились з експонатами музею, вивчили методику організації тематичних музейних експозицій, інформаційних тек, портфоліо студентів та викладачів. Заняття сприяло удосконаленню знань та навичок студентів з дослідження історії села та створення ними в бібліотечних установах музейних куточків, експозицій та літописів села.
Курсова робота як кваліфікаційне
дослідження студента
Захист курсових робіт
У професійній підготовці майбутнього спеціаліста культурно-мистецької галузі значну роль відіграє курсова робота як науково-навчальне дослідженню студента.
18 травня відбувся захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Педагогіка» студентами спеціальностей «Хореографія» та «Музичне мистецтво» (керівник – Лугачова Н. Г.). Студенти досліджували актуальні теми з історії педагогічної науки, дидактики та теорії виховання.
Захист курсової роботи - це не лише демонстрація знань студентів навчальної літератури, фахових видань і періодики, але й своєрідний екзамен зі спеціальності. Під час захисту студенти проявили свою ерудицію у володінні матеріалом курсової роботи, основними категоріями та поняттям
З Україною в серці
Звітний театралізований концерт викладачів та студентів
з нагоди 25-річчя Незалежності України
18 травня у РЦКіМ “Розмай” відбувся звітний театралізований концерт викладачів та студентів Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв з нагоди 25-річчя Незалежності України.
Святкову програму підготували: головний режисер (Козак О.В.); помічники режисера (Латюк Н.І., Семенків І.А., Бойчук Т.В., Красіліч І.М., Казимирчук Л. С.); художнє оформлення (Горна Л. А., Дубінська О. В., Луць С. В.); технічне та звукове оформлення (Василенюк В.М., Форкун І. В., Саричев С. І.); диктори — Клімов О. (350 гр.), Ковалишен Р. (350 гр), театр-студія “На Зарванській” (керівник Сименків І.А.).
В концерті взяли участь академічна хорова капела “Гомін”, (керівник та диригент Боднар О. Л.), вокально-інструментальний ансамбль (керівник Тимчук В.В.), ансамбль народного танцю “Подільські візерунки” (керівник Чорнобиль В. В.), оркестр народних інструментів (керівник Грек О. О., диригент Корольчук С.В.), фольклорний ансамбль “Джерело” (керівник Столаба Т.В.), оркестр духових інструментів (керівник та диригент Остап'юк Л. М.), народний аматорський ансамбль естрадного танцю “Каскад” (керівник та постановник Кучерява О. А.), естрадний оркестр та диксиленд (керівник та диригент Ковальський Р. І.), народний аматорський інструментальний ансамбль (керівник Пшинешнюк С. С.). естрадний вокальний ансамбль «Бі дабл Ю» (керівник Мечак Л.М.).
- 16-05-2016, 11:46
- 917
- 0
Екскурсія в м. Хмельницький
16 травня відбулася екскурсійна поїздка студентів II-III курсу денної та заочної форми навчання, спеціальності «Бібліотечна справа».
Під час екскурсії, студенти відвідали обласну дитячу бібліотеку ім. Т.Г. Шевченка, де мали можливість ознайомитися з роботою відділів бібліотеки та їх креативним підходом до обслуговування дітей та їх батьків.
Студенти також мали можливість відвідати Центральну міську бібліотеку. Директор МЦБС Тамара Степанівна Козицька презентувала студентам роботу свого PR. офісу.
Під час екскурсії студенти отримали безцінний досвід, який зможуть застосовувати в процесі своєї роботи.
- 14-05-2016, 13:21
- 1743
- 0
Танцювальний оберіг
Всеукраїнський фестиваль-конкурс
З тріумфом повернулися творчі колективи Кам’янець-Подільського коледжу культури та мистецтв до рідного міста. Вони брали участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Танцювальний оберіг», що проходив 14-15 травня в м. Вінниця. Організаторами конкурсу стали Міністерство культури України, Національна хореографічна спілка України та Вінницьке управління культури та мистецтв ОДА. Це найпрестижніший конкурс ансамблів народного та сучасного танців серед колективів коледжів культури та мистецтв України.
Саме під час цього конкурсу визначаються нові напрямки розвитку народної та сучасної хореографії, демонструються нові хореографічні постановки, стилі, художні образи, костюми, музичний матеріал. З’являються цікаві фольклорні знахідки.
Стати учасником такого конкурсу велика честь і відповідальність. Адже очолює журі конкурсу Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, академік, професор, генеральний директор-художній керівник Національного ансамблю танцю України ім. П.Вірського, голова Національної хореографічної спілки України, легенда народної хореографії Мирослав Вантух. Варто зазначити, що вперше членом журі цього престижного конкурсу «Танцювальний оберіг» став - заслужений діяч мистецтв України, голова Хмельницького обласного осередку Національної хореографічної спілки, голова циклової комісії хореографічних дисциплін Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, викладач-методист Володимир Чорнобиль.
В конкурсі взяли участь колективи сучасної та народної хореографії з 22 коледжів культури та мистецтв України: Вінниці, Луцька, Гадяча, Дніпропетровська, Дубно, Житомира, Калуша, Кам’янця-Подільського, Канева, Києва, Львова, Мелітополя, Миколаєва, Ніжина, Одеси, Сум, Теребовлі, Тульчина, Ужгорода, Харкова, Херсона, Чернівець.
Кам’янець-Подільський коледж культури та мистецтв, представляли два творчі колективи: ансамбль сучасного танцю «Каскад» - художній керівник та постановник танців, відмінник освіти України, викладач-методист Олександра Кучерява та ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» - художній керівник та постановник танців - заслужений діяч мистецтв України, викладач-методист Володимир Чорнобиль.
Переможців визначено
Підсумки конкурсу «Великодній дивограй – 2016»
13 травня відбувся підсумок конкурсу «Великодній дивограй – 2016».
У номінації «Традиційне писанкарство» призовими місцями були відзначені роботи студентів 267 – ДПМ групи, а саме: «Ритмічна гармонія» Ткач Михайлини (Гран-прі), «Український колорит» Головатюк Анастасії (І місце), «Совий яр» Баліцької Карини (ІІ місце), «Шерлок Холмс і доктор Ватсон» Крицак Софії (ІІІ місце).
Нетрадиційні техніки оздоблення яйця використовували у своїх композиціях студенти І та ІІ курсів. Призові місця в номінації «Паперова аплікація» отримали роботи студентів 167 групи: «З днем народження» Королюк Діани (Гран-прі), «Скорпіон» Мотрія Дмитра (І місце), «На полонині» Варфоломеєвої Руслани (ІІ місце), «Янгол Весни» Дубової Зоряни (ІІІ місце).
Кращі писанки в номінації «Оздоблення яйця бісером» – роботи студентів 367 групи: «Польові квіти» Кливак Юлії (Гран-прі), «Сова-красуня» Краєвої Лесі (І місце), «Червоне і чорне» Трачківської Ілони (ІІ місце), «Індійські мотиви» Васілевич Діани (ІІІ місце).
Серед 24 авторських робіт, найбільше схвальних відгуків отримали творчі композиції: Ткач Михайлини – 57 голосів, Кливак Юлії – 49, Краєвої Лесі – 43, Королюк Діани – 41, Головатюк Анастасії – 39.