Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2023 (2)
Лютий 2023 (5)
Січень 2023 (9)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (15)
Жовтень 2022 (6)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за Вересень 2016 року
  • 30-09-2016, 14:26
  • 771
  • 0

Гармонія слова і музики

Святковий концерт

 

 Гармонія слова і музики

30 вересня відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, Дня працівників освіти та Міжнародного дня музики. Організатор заходу – Бойчук Т.В. викладач циклової комісії видовищно-театралізованих заходів; ведучі – Орлянська Ю. та Карпенко К. (гр. 367).

В концертній програмі взяли участь: Токар Л., Ширяєва Ю., Пшинешнюк І., Ладний В. (гр. 218); Турик І. (гр. 223); Підгородецька А., Юрчук О. (гр. 313); Лискун Я. (гр. 328); Арчаковська З.(гр. 418); Маланчій О. (гр. 4235); Джус К. (гр. 34); Дудко С. (гр. 44); комік гурт «Смайлик» (керівник Семенків І.А.) та народний аматорський ансамбль танцю «Подільські візерунки» (керівник Чорнобиль В.В.). Відеофільм про діяльність викладачів коледжу підготували Митюк В. та Мельник А. (гр. 467). Фотозйомку здійснювали Вергун Д., Дрона Л. (гр. 367).

 

 

 

              

  • 29-09-2016, 13:49
  • 1010
  • 0

Бабин яр: без права на існування

Інформаційна година


 

29 вересня для студентів   другого курсу  викладачем циклової комісії соціально-економічних дисциплін Розумовською  Р.М було проведено інформаційну годину  «Бабин Яр: без права на існування», приурочену 75-ій річниці від дня масових розстрілів євреїв у Бабиному Яру.

Руслана Миколаївна навела факти  про трагічні події тих днів, представила відеоматеріали, які розкрили зміст подій пов'язаних з цією трагедією, сприяли вихованню гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, продовжили формувати основу культури міжнаціональних відносин у суспільстві, учити співчувати та допомагати ближньому.

Пам'ять про загиблих  у Бабиному Яру  присутні вшанували хвилиною мовчання.  

Подібні заходи формують у молоді почуття національної свідомості та історичної пам’яті. Ми не повинні забувати ці трагічні сторінки минулого, щоб вони не повторилися у майбутньому.

 

 

  • 28-09-2016, 21:32
  • 973
  • 0

Я – студент туристичного міста

Екскурсія для першокурсників

 

Я – студент туристичного міста

       28 вересня для студентів-першокурсників проведено екскурсію історичними місцями старого міста. Організатори заходу – департамент гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.

       Це стало доброю нагодою для студентів глибше пізнати історичну спадщину і культурні традиції нашого міста. Надзвичайні враження в студентів залишилися від знайомства з майстрами гончарної справи.

  • 28-09-2016, 21:15
  • 809
  • 0

Уклін тобі, земле моя!

Літературно-музична композиція,

присвячена Дню ветерана

 

Уклін тобі, земле моя! 

28 вересня на базі коледжу відбулася святкова концертна програма, присвячена Дню ветерана, яку організували міська Рада ветеранів та департамент соціальної політики міської ради.

В літературно-музичній композиції «Уклін тобі, земле моя!» за творчістю Н.Лещинської, яку організували Столаба Т. В., Виниченко Н. В., викладачі циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін взяли участь викладачі та студенти коледжу:  Осіпова А., Смішна Д., Пшинешнюк І., Ширяєва Ю., Товкало К., Токар Л. (гр. 218); народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» (керівник Столаба Т. В.) та народний аматорський ансамбль танцю «Подільські візерунки» (керівник Чорнобиль В. В.). Аранжування музичних творів здійснили Пшинешнюк С. С. та Свідерський М. О., викладачі комісії «Музичне мистецтво естради». Свій поетичний талант учасниками заходу дарувала Латюк Н. І., завідувач денним відділенням.

 

 

 

 

  • 27-09-2016, 16:34
  • 861
  • 0

27 вересня - Всесвітній день туризму


27 вересня-Всесвітній день туризму

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття. Стрімко набираючи обертів, це явище стало на стільки популярним, що туризмом в тій чи іншій мірі стало займатися переважна більшість людей, особливо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються. Поняття туризму почало швидко обростати специфічними термінами і визначеннями. Це і діловий туризм, і туризм для відпочинку, розважальний та освітній туризм і ціла маса найрізноманітніших форм і напрямків.

Популярність туризму пояснюється дуже просто, туризм - це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає величезний заряд бадьорості.

За даними проекту DilovaMova.com, розуміючи користь і важливість розвитку доступного туризму, в 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято - «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27-го вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. Безліч країн підтримали ініціативу цієї поважної світової організації. Так, наприклад, в незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21-го вересня 1998-го року № 1047/98 і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

 В бібліотеці коледжу 27 вересня  відбулась презентація тематичної полиці «Всесвітній  день туризму». На полиці  представлено  матеріали про наш туристичній край, перлину Поділля, одне  із 7 чудес України - наше місто Кам'янець-Подільський.

День туризму - свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена земля.

Зі святом всіх, небайдужих до туризму людей!

  • 26-09-2016, 15:44
  • 1025
  • 0

26 вересня - Європейський день мов


26 вересня-Європейський день мов

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.

Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності?

Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями - і ні-ні, та ввернути слівце з французької, німецької або латиною. Знання хоча б однієї іноземної мови вважалося нормою.

В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.

Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.

На заходах на вищому рівні вживаються заходи щодо здійснення перекладу виступів учасників на всі офіційні мови (за необхідності).

Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Союзу, з розширенням кордонів ЄС все частіше спостерігається «європейська двомовність», коли фактично в роботі інстанцій (за винятком офіційних заходів) використовуються в основному англійська, французька і, меншою мірою, німецька - при цьому будь-які інші мови використовуються в залежності від ситуації.

Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу. Серед способів досягнення цього зазвичай називаються вивчення більше ніж однієї іноземної мови і продовження вивчення мов в зрілому віці.

 У бібліотеці  коледжу 26 вересня проведено огляд тематичної полиці «День Європейських мов». Студенти  з  цікавістю прослухали інформаційне повідомлення, про роль мови  у  світі,   необхідність її  вивчення, значення та  вплив  на світогляд людей.

  • 24-09-2016, 21:35
  • 675
  • 0

Перший фестиваль вуличної музики

Арт-перфоманс за участю студенів коледжу

 

Перший фестиваль вуличної музики

З 24 по 25 вересня у місті відбувся фестиваль вуличного мистецтва. Захід організовувала Асоціація готельєрів і рестораторів міста спільно із музикантами-інструменталістами та міською владою.

Арт-перфоманси відбувалися за участю солістів, інструментальних ансамблів мистецьких закладів міста. У заході взяли участь студенти музичних спеціальностей коледжу: Лискун Я. (328 група), Юрчук О. (313 група), Бабунець А. (218 група) (клас викладача Боднар О. Л.); Савіцький А., Мелемко Н. (328 група), Станіславська К. (418 група) (клас викладача Хіміч О. В.); Конфедерат Б., Тхожевський А.. Клеба А. (223 група); Чорпіта П., Магура В. (328 група); Маланчій О., Белендюк А., Трачук І. (4235) (керівник Корольчук С. В.). Глядачі біля кав’ярні «На Зарванській» та кафе «Ратуша» мали добру нагоду насолодитися майстерним виконанням сучасних і класичних творів нашими студентами. 

  • 23-09-2016, 17:59
  • 818
  • 0

Відкриваємо нові грані творчості

Лесі Українки

Відкрита лекція

 

Відкриваємо нові грані творчості Лесі Українки

23 вересня в рамках ІІ культурного форуму «Кам’яний острів» із  відкритою лекцією «…Я не могла про се не писати…» перед студентами коледжу виступила Ольга Зьомко, магістранта Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, засновниця громадської організації «Творче об’єднання письменників і художників «Кам’яний острів»». Цікаво, змістовно та емоційно вона розкрила епістолярну поведінку Лариси Косач-Квітки (Особисте. Національне. Мистецьке).

Варто зазначити,  що II культурний форум «Кам’яний острів» проходить 22-24 вересня   і запрошує кам’янчан та гостей міста насолодитися цікавими арт-проектами, послухати унікальні лекції з генеалогії, стати слухачами презентацій книжкових новинок. Основна мета такого заходу – урізноманітнити культурне життя міста, зробити Кам’янець майданчиком літературних зустрічей, зібрати «під одним дахом» різних громадських діячів та активістів.  

  • 23-09-2016, 17:53
  • 1032
  • 0

Пісня не має кордонів

Концертна програма


Пісня не має кордонів 

23 вересня для студентів та викладачів коледжу відбувся концерт  франко-словянського хору (м. Тулуза). Організатори зустрічі Люшня М.П., голова обласного осередку Національної музичної спілки та Мельник М.П., подільський композитор, заслужений працівник культури України. Учасники хору продемонстрували свою виконавську майстерність та  палку любов до пісенного мистецтва. Глядацька зала тепло сприймала багатогранний репертуар хору, в якому значене місце займають пісні слов’янських народів, зокрема наші, українські.

Ми пишаємося тим, що ведуча концертної програми та активна учасниця хору Оксана Косовська -  випускниця нашого коледжу (1989 р.) спеціалізації «Народне пісенне мистецтво». Після виступу вона оглянула експозиції музею історії коледжу, згадала свої студентські кроки та викладачів, які навчили її любові до музики, пісні.

  • 23-09-2016, 00:00
  • 250
  • 0

 З хлібом і сіллю до рідного коледжу

Учасники хору в музеї


 


   23 вересня 2016 р.  для студентів та викладачів коледжу відбувся концерт  франко-слов’янського хору (м. Тулуза). Організатори зустрічі Люшня М.П., голова обласного осередку Національної музичної спілки та Мельник М.П., подільський композитор, заслужений працівник культури України.

   Ведуча концертної програми та активна учасниця хору Оксана Косовська -  випускниця нашого коледжу (1989 р.) спеціалізації «Народне пісенне мистецтво». Після виступу вона оглянула експозиції музею історії коледжу, згадала свої студентські кроки та викладачів, які навчили її любові до музики, пісні.

 


 


 


 

  • 22-09-2016, 21:39
  • 628
  • 0

Жінка в арт-просторі

Участь у презентації проекту

 

22 вересня відбулася презентація спільного шведсько-литовського-українського проекту «Становлення особистості дитини», головною метою якого є створення в містах Кам’янці-Подільському та Укмерге «Центр сім’ї» за шведською моделлю. Працівники Департаменту гуманітарної політики міської ради представили на розсуд іноземної делегації ідеї проекту «Жінка в арт-просторі» та провели майстер-клас, під час проведення якого прозвучали колискові пісні у виконанні Заржицької А., студентки 313 групи спеціальності «Музичне мистецтво естради».

  • 21-09-2016, 15:06
  • 1311
  • 0

Ланцюг миру

Участь в акції до Міжнародного дня миру


Ланцюг миру

21 вересня, у Міжнародний день миру відбулась акція «Ланцюг миру», яку ініціювала студентська молодь Кам’янець-Подільського податкового коледжу. Акція тривала 15 хвилин (1200-1215) на проспекті Грушевського. У руках учасників акції майоріли державні прапори, жовто-блакитні стрічки, кульки, прапорці. Головне гасло акції – «Мир – найдорожча цінність людства».

До проведення міської акції долучилися і студенти нашого коледжу Делегацію очолили представники студентської дирекції Сеник Анастасія та Вергун Діана. Спільно з молоддю міста представники нашого закладу продемонстрували свою солідарність зі всіма народами світу, які борються за мир та свою незалежність.

  • 19-09-2016, 14:40
  • 780
  • 0

Архів – це дім,

у стінах якого живе історія

Практичне заняття в архіві

 

Архів – це дім, у стінах якого живе історія

19 вересня для студентів ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» заочної форми навчання, які вивчають курс «Архівознавство», практичне заняття було проведено на базі архіву Кам’янець-Подільської міської ради (викладач Никитюк С. С.). Студенти познайомилися з діяльністю установи, основним завданням якої є накопичення, зберігання, опрацювання та використання архівної документації. Міський архів зберігає в основному документи, пов’язані з трудовою діяльністю підприємств, установ, організацій, закладів міста. Екскурсію провела заступник директора архіву Маслянко О. І. Студенти відмітили подібність архівних та бібліотечних технологій; познайомилися з умовами зберігання документів в архівосховищі, особливостями обслуговування користувачів, методикою підготовки та видачі архівних довідок та проведення реставраційних робіт.  Особливий інтерес викликала  бібліотека архіву.

  • 18-09-2016, 13:29
  • 1412
  • 0

Борщівська вишиванка

Участь в фольклорно-мистецькому фестивалі


Борщівська вишиванка

 

18 вересня у фольклорно-мистецькому фестивалі «Борщівська вишиванка», взяв участь народний аматорський ансамбль танцю «Подільські візерунки» (керівник – Чорнобиль В.В., заслужений діяч мистецтв України). Колектив було запрошено на святкування Борщівською районною державною адміністрацією. Ансамбль виступав на головній сцені свята разом з народним артистом України Василем Зінкевичем, композитором Степаном Галябардою, Волинським народним хором, рок-фольк гуртом «Рокаш». Глядачі щиро аплодували хореографічним композиціям «Подільська калабаня», «Збручанська кадриль». Творчий колектив «Подільські візерунки» відзначено подякою голови Борщівської районної державної адміністрації за популяризацію кращих зразків української культури.

 

 

 

  • 18-09-2016, 11:19
  • 1039
  • 0

Свято вишиванок та книжкових презентацій у Борщеві

Професійний візит

 

18 вересня викладачі циклової комісії бібліотечних дисциплін  в рамках проведення циклу заходів приурочених до Всеукраїнського дня бібліотек «Бібліотечний вересень» відвідали фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка» та «Борщ’їв». Професійний інтерес викликали заходи у Борщівській центральній районній бібліотеці, з якою нас пов’язують давні ділові та дружні стосунки. Павлюк О. Я., Булаєнко В. О., Никитюк С. С. взяли участь у майстер-класі з технології крою, техніки шитва та вишивки борщівської сорочки за участю авторів книги «Борщівська народна сорочка» Людмили та Олексія Покусінських.

Вразила виставка оригінальних, неповторних вишиванок сіл Борщівського району «Село моє у вишиванках розквітає і лине пісня понад краєм», декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва майстрів Тернопільщини; сподобався майстер – клас з приготування борщу по рецепту народного артиста України Григорія Драпака за участю фольклорного колективу «Баламути» (Білорусія м. Мінськ); частування борщем, приготовленим сільськими господинями.

Приємно, що у фольклорно-мистецькому дійстві «Чорна борщівська сорочка – краю мого оберіг» за участю обрядово-фольклорних, хорових, хореографічних, інструментальних колективів, вокальних ансамблів, солістів-вокалістів району та області, гостей: Героя України, лауреата Шевченківської премії, народного артиста України Василя Зінкевича; народного артиста України Григорія Драпака; Волинського Державного академічного народного хору; гурту «Рокаш» (м. Мукачеве); поета-пісняра Степана Галябарди (м. Київ); мистецьких колективів Київської, Хмельницької, Львівської, Луганської, Тернопільської областей, показали себе студенти нашого коледжу -  народний аматорський ансамбль танцю «Подільські візерунки» (керівник – Чорнобиль В.В., заслужений діяч мистецтв України)

Під час фестивалю проводилася благодійна акція по збору коштів для потреб воїнам АТО.

Фестиваль, а також професійне спілкування з колегами із районної бібліотеки залишив по собі приємні враження, усвідомлення важливості патріотичного виховання молоді, неповторний дотик до глибин народного мистецтва.

 

 

 

 

 

 

  • 17-09-2016, 15:18
  • 1226
  • 0

Дністровсько-Подільська Січ

Фестиваль кінно-трюкового мистецтва імені П.Сагайдачного

 

Дністровсько-Подільська Січ 

 17-18 вересня 2016 р. відбувся щорічний фестиваль кінно-трюкового мистецтва імені П.Сагайдачного. Найкращі кінно-трюкові колективи з усієї України два дні поспіль змагалися на Січі вс.Ісаківці. Серед учасників Дністровсько-Подільської Січі свою майстерність демонстрував студент коледжу Клевицький Олексій.

Для поціновувачів українських козацьких традицій концертну програму представили викладачі циклової комісії музичного мистецтва естради  Пшинешнюк С.С., Свідерський М.О.  та студенти: Смішна Д.,  Ширяєва Ю., Пшинешнюк І., Бабунець А. (гр. 218), Клеба А., Тхожевський А., (гр. 223), Підгородецька А. (гр. 313),  Лискун Я., Кохан Б., Залевська Б. (гр. 328),  Табельський С. (гр. 418) та народний фольклорний ансамбль «Джерело» (керівник Столаба Т.В.). Організатор концертної програми – Червоногродський І.І., заступник директора з навчальної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                

  • 16-09-2016, 13:18
  • 1081
  • 0

Управління галуззю культури:

досвід, перспективи

Заняття-екскурсія

Управління галуззю культури: досвід, перспективи

 

16 вересня викладачі циклової комісії культурологічних дисциплін Ляшук Т.Є. та Яворницька Н.О. провели зі студентами IV курсу  заняття-екскурсію на базі  Кам’янець-Подільського районного відділу культури та туризму.

Навчальне заняття проходило у формі зустрічі з начальником відділу культури та туризму Бец Аллою Вікторівною, яка ознайомила студентів зі структурою, головними напрямками діяльності та функціями відділу культури та відзначила перспективи удосконалення діяльності закладів культури району в умовах створення об’єднаних територіальних громад. 

  • 15-09-2016, 13:26
  • 772
  • 0
  • ---

Інноваційні форми навчальної діяльності

Заняття-екскурсії


Інноваційні форми навчальної діяльності

 

 

15 вересня в рамках акції «Бібліотечний вересень» для студентів спеціальності «Бібліотечна справа» денної та заочної форми навчання викладачами бібліотечних дисциплін Павлюк О. Я., Булаєнко В. О., Никитюк С. С. організовано та проведено заняття в творчій лабораторії бібліотекаря Бичинської Тетяни Сергіївни бібліотеки-філіалу села Слобідка-Кульчієвецька. 

А також в цей день студенти здійснили краєзнавчі подорожі до Бакотського скельного монастиря та Сового Яру. Подібні заняття є інноваційною формою навчальної діяльності і мають на меті познайомити студентів з актуальними аспектами бібліотечного краєзнавства, формувати почуття любові до рідного краю, його історичного минулого.