Шляхами мужності і слави
Година пам'яті
28 жовтня для студентів І курсів відбулася година пам'яті «Шляхами мужності і слави» до дня визволення України від фашистських загарбників. Організатор заходу - Городецька Н.М., голова циклової комісії соціально-економічних дисциплін.
Година пам'яті відбулася біля братської могили воїнам-визволителям м. Кам’янця-Подільського. Викладачі та студенти поклали квіти до пам’ятного обеліска та вшанували пам'ять про їх подвиг хвилиною мовчання.
Вчимося виготовляти обереги
Участь у майстер-класі
27 жовтня студенти спеціальності «Бібліотечна справа» (викладач Булаєнко В.О.) та «Декоративно-прикладне мистецтво» (викладач Горна Л. А.) взяли участь в майстер-класі з виготовлення ляльок-мотанок, який відбувся в Кам’янець-Подільській центральній міській бібліотеці ім. Костя Солухи. Студенти під керівництвом Харатін Ірини Олексіївни – майстра народних художніх промислів художнього писанкарства (смт. Скала-Подільська) виготовили ляльку-оберіг «Подорожниця», яка охоронятиме у дорозі.
Згадали визволителів України
Участь у благодійному концерті
26 жовтня в РКЦіМ «Розмай» відбувся благодійний концерт до Дня визволення України від фашистських загарбників. В літературно-музичній композиції «Герої не вмирають» взяли участь студенти коледжу: Ковалишин Р. (4235 гр.), Ільєва О. (256 гр.), Михальський С. (156 гр.), Свіровський В., Івасюк В. (24 гр.) та Городецький Н., Дудко С., Дудко О., Тирчик П., Атаманюк Н., Мостович Ю. (44 гр.).
Після концертної програми студенти навчальних закладів міста, серед яких наш студент Слободян В. (418 гр.) поклали квіти до пам’ятників визволителів, меморіалу Героїв АТО, могили невідомого солдата.
- 26-10-2016, 16:59
- 802
- 0
- ---
Перша ластівка випускників
Психологічна драма
26 жовтня на виховній годині у актовій залі коледжу, студенти IV курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи», презентували першу практичну роботу до Державного екзамену зі спеціальності психологічну драму «Почуй, сонечко!» за п’єсою Анни Багряної «Є в ангелів від лукавого», з якою напередодні 16 жовтня брали участь у театральному фестивалі «Комора фест - 2016».
Важкий шлях становлення української державності під гнітом тоталітарного режиму, який ламав долі, забирав життя, не зважаючи ні на що, чоловіки чи жінки, дорослі чи діти опинились в цьому пекельному вирі.
Трагічна історія минулого століття, яка охоплює період від 1917 року до кінця Другої Світової війни висвітлена через долі головних герої. Образ Софії яскравий приклад згорьованої жінки-коханої, жінки-матері, яка втрачає найдорожчих людей. Емоційним підсиленням цієї теми були інші героїні жінки – різні за віком, характером але поєднані одним горем і молитвою. Чоловічі образи Марка, Івана і Матвія – борців-патріотів, котрі мріяли любити, жити у вільній і незалежній Україні. До глибини душі проймають монологи батька і сина, в яких ми бачимо проблеми подій сьогодення.
Прекрасно справилися з втіленням важких психологічних героїв студенти Ольга Головата, Сергій Гуменюк, Ірина Дудко, Аліна Зелінська, Олег Клімов, Ростислав Ковалишен, Олександра Кравчук, Наталя Підгурська, Дарія Шаховал, художній керівник Інна Анатоліївна Семенків.
Потяг Єднання України
«Труханівська Січ»
Участь студентів коледжу в акції
24 жовтня коледж приймав гостей – учасників Всеукраїнської акції Потяг Єднання «Труханівська Січ», в складі якого 150 волонтерів з різних куточків України - студенти, митці, волонтери, журналісти, представники козацтва, психологи, громадські діячі, військові зі Сходу України. Мета акції - об’єднати українське суспільство навколо патріотичної ідеї, сприяти взаєморозумінню мешканців різних куточків України, популяризувати національну культуру.
Зранку на залізничному вокзалі гостей зустрічала делегація громадськості міста, у складі якої були представники нашого навчального закладу: Абросімова Д., Бандура І., Шевчук Д., Михайловська І., Муштак Т., Юзвак І. (360 гр.) та Никитюк С.С., голова циклової комісії бібліотечних дисциплін.
Під час зустрічі учасники акції познайомилися з музеєм історії навчального закладу та поспілкувалися із студентами та викладачами коледжу. Для гостей коледжу було представлено концертну програму, в якій взяли участь: вокально-інструментальний ансамбль (художній керівник Пшинешнюк С.С., концертмейстер Нікітіна І.Р.); вокальний ансамбль "B and W" (художній керівник Мечак Л.М.); Ширяєва Ю. (218 гр., клас викладача Столаби Т.В.); Ковалишин Р., Клімов О. (4235 гр.); Свіровський В., Івасюк В. (24 гр.); Городецький Н., Дудко С., Дудко О., Тирчик П., Атаманюк Н., Мостович Ю. (44 гр.).
Мистецький храм художника
Бориса Негоди
Вечір-портрет
20 жовтня Михайловською Інною, студенткою 3 курсу спеціальності «Бібліотечна справа», у кімнаті самопідготовки гуртожитку коледжу був проведений вечір-портрет на тему: «Мистецький храм художника Бориса Негоди».
Борис Михайлович Негода – український художник-графік, який присвятив усе своє життя живопису і продовжує навчати мистецтву живопису студентів Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка.
Присутніми були студенти спеціальності «Декоративно-прикладного мистецтва». У ході заходу Інна Михайловська розповіла про життєвий та творчий шлях митця, акцентувала увагу на творчому проекті «Подільська абетка», презентувала книжкову виставку «Мистецький храм художника», де були представлені книги, проілюстровані Б. Негодою.
Другий всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва
ім. Валерія Ярецького “ПОДІЛЬСЬКА ЛІРА”
Дорогі друзі!
Запрошуємо Вас прийняти участь у другому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва ім. Валерія Ярецького “ПОДІЛЬСЬКА ЛІРА”, який відбудеться 26-27 листопада 2016 року у Хмельницькій обласній філармонії. Фестиваль-конкурс ставить за мету популяризацію творчості Народного артиста України Валерія Ярецького, відродження народних традицій, звичаїв та обрядів, народного мистецтва, розвиток сучасної української вокально-хорової творчості, виявлення авторських аранжувань та підтримку молодих талановитих керівників-диригентів, створення для дітей та підлітків можливість творчого спілкування. До участі у фестивалі запрошуються дитячі, навчальні, юнацькі хорові колективи усіх типів: змішані та однорідні, фольклорні, вокальні ансамблі та хорові капели (включаючи церковні та навчальні колективи при профільних музично-педагогічних навчальних закладах) та вокалісти.
Телефон для довідок: (097) 595-38-07 Е-mail: Kachurinec@mail.ru
Литовська феєрія
Міжнародний фестиваль дитячо-молодіжної творчості
Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016, з 18 по 22 січня 2017 року в м. Вільнюсі буде проведено ІІ Міжнародний фестиваль дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія» (далі Фестиваль).
Метою Фестивалю є виявлення та підтримка обдарованих дітей і молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між дітьми та молоддю з різних регіонів України, зарубіжних країн; створення умов щодо підтримки багатонаціональної дитячо-молодіжної творчості.
У Фестивалі братиме участь учнівська та студентська молодь, творчі колективи України, Литви та інших країн.
Номінації Фестивалю: вокал, хореографія, інструментальний жанр, образотворче, декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво, театральний жанр (драматичний, музичний), конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров’я».
Мистецька галактика
Святкування Дня художника
19 жовтня відбулося святкування Дня художника. Організатор заходу - Дубінська О.В., викладач циклової комісії ДПМ.
В програмі заходу - конкурси творчих робіт, стінних газет, костюмів та посвята першокурсників в професію. Святкування відбулося цікаво, креативно у новому нетрадиційному форматі.
- 19-10-2016, 14:32
- 852
- 0
Ференц Ліст і Україна
Мистецька година
19 жовтня в концертній залу коледжу відбулася лекція «Ференц Ліст і Україна» Людмили Вольської, голови Всеукраїнського музично-історичного товариства «Ф. Ліст-Ф. Шопен-Україна».
Після проведення мистецької години Людмила Вікторівна оглянула експозиції музею історії коледжу та поспілкувалася з колегами із циклової комісії фортепіано та концертмейстерства на якій вона працювала багато років.
- 18-10-2016, 17:05
- 843
- 0
Спілкувались, святкували, чаювали
Зустріч ветеранів-викладачів в коледжі
На святкування концерту з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, Дня працівників освіти та Міжнародного дня музики були запрошені викладачі-ветерани коледжу. Під час концертної програми лунали слова подяки і любові до наших ветеранів, які присвятили своє життя викладацькій діяльності в коледжі, демонстрували світлини та відеопрезентації про їх педагогічні здобутки.
В музеї коледжу для них було презентовано експозицію «Вони творили історію коледжу» та нові папки-досьє про ветеранів. За чашкою чаю, ветерани Комаринський А.Г., Гордійчук М.П., Лис Н.П., Філонов В.О., Вишник Л.Т., Білявська Д.І., Швець П.Г., Цикра В.П. ділились спогадами про роки проведені в нашому навчальному закладі.
ІІ театральний фестиваль
«Комора Фест»
Участь у фестивалі театру-студії
«На Зарванській»
У другому театральному фестивалі «Комора», що проходив 14-17 жовтня на базі РЦК і М «Розмай» та народного театру «Тандем» , взяли участь 15 театральних колективів із різних міст України. Народний театр-студія «На Зарванській» Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв показав виставу «Почуй, Сонечко!» за п’єсою Анни Багряної «Є в ангелів від лукавого».
Три долі - чоловіча, жіноча і доля країни нашої сплетені воєдино... Такі різні і такі схожі прагненням жити і бути щасливими на землі дарованій Богом. Так триває віки. Отож екскурс в минулі події нашого героїчного і стражденного народу в черговий раз переконував і закликав глядачів, щоб цінності для нас, українців, залишалися незмінними. Образно виражена сценічна дія, вдало підібрані елементи оформлення товарного вагону, щирі почуття виконавців, звуко-шумове та музичне оформлення злилися в єдиному задумі і глибоко схвилювали глядачів та членів журі. По завершенню конкурсу учасники театрального колективу заслужено отримали відзнаку «Учасник Комора Фест 2016» та диплом «За кращу виставу патріотичного спрямування».
Цього року наш театральний колектив представляли студенти 4 курсу спеціалізації "Видовищно-театралізовані заходи": Ольга Головата, Сергій Гуменюк, Ірина Дудко, Аліна Зелінська, Олег Клімов, Ростислав Ковалишен, Наталія Підгурська, Дар’я Шаховал. Головну роль з надзвичайно потужним психологічним навантаженням виконала Олександра Кравчук.
Вітаємо акторів нашого театру, вітаємо звукорежисера Ігоря Валерійовича Форкуна та художнього керівника курсу і постановника цієї вистави Інну Анатоліївну Семенків із чудовою прем’єрою такої серйозної вистави та високою її оцінкою! Ми пишаємося вами і вчимося у вас!
А. Боголюбська, студентка 3 курсу
- 14-10-2016, 16:04
- 1139
- 0
Шануємо героїв України:
від козака до захисника
Огляд експозиційної тематичної полиці
У день свята Покрови Божої Матері, 14 жовтня, ми відзначаємо державне свято – День захисника України.
Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.
Цього ж дня на державному рівні з 1999 року відзначається День українського козацтва.
Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.
Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.
13 жовтня в бібліотеці коледжу проведено огляд експозиційної тематичної полиці « Шануємо героїв України: від козака до захисника». Захід сприяв вихованню патріотичних почуттів до рідної землі, до захисників України, та взаємоповаги один до одного, взаєморозумінню, інтересу до героїчного минулого держави і сьогодення, любові до Батьківщини.
За тебе, свята Україно, стояли воїни УПА
Патріотична година
13 жовтня з нагоди вшанування 75 – річниці створення Української Повстанської Армії відбулася патріотична година «За тебе, свята Україно, стояли воїни УПА», яку провела Білик Світлана Василівна, бібліотекар Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи. Мета заходу – поглибити знання про героїчне минуле нашого народу, шанобливо ставитись до тих, хто ціною свого життя здобував незалежність та волю країни. Студенти пройшлися маловідомими сторінками боротьби українських повстанців, дізналися про життя та діяльність національних героїв, переглянули уривок із фільму «Страчені світанки» і хвилиною мовчання вшанували пам'ять воїнів УПА, які загинули за волю України.
Ода книзі
Усний журнал
13 жовтня в центральній міський бібліотеці імені Костя Солухи спільно з ТЦСО «Турбота» для слухачів Університету третього віку було організовано усний журнал «Ода книзі». Метою заходу була популяризація книги, культурної спадщини України, збагачення духовного світу людини.
Сторінку «Книги ювіляри 2016» підготували студенти спецільності «Бібліотечна справа» Абросімова Діана, Бандура Ілона, Михайловська Інна, Муштак Тетяна, Погомій Христина, Сеніч Катерина, Юзвак Ілона, Шевчук Даша (викладачі Никитюк С. С., Булаєнко В. О.).
Свята звитяги та українського лицарства
Година цікавих повідомлень
12 жовтня відбулася година цікавих повідомлень «Свята звитяги та українського лицарства». Організатор заходу – Городецька Н.М., голова циклової комісії соціально-економічних дисциплін.
В програмі заходу:
«Свята звитяги та українського лицарства: виникнення свят та їх значення в українській історії», вступне слово (Городецька Н.М.);
повідомлення студентів:
- «День Покрови Пресвятої Богородиці – велике християнське свято» (Мусько О., гр. 250);
«І оживає дух козацький: традиції святкування Дня українського козацтва» (Макошко О., гр. 250; Зуляк Н., Чубар І., гр. 24; Коімшіді М., гр. 156);
«14 жовтня – день створення УПА» (Ільєва О., гр. 250);
«Схилімо голови у День молитви за всіх полеглих за волю і державність» (Магера А., гр. 24);
«Українська звитяга і мужність», огляд книжкової виставки (Кадинська Ю., Ключевська Д., гр. 250).
Фотозйомку здійснював Барладин М. (гр. 17).
До свята студенти-першокурсники підготували реферати, повідомлення та творчі роботи. Переможці конкурсу будуть визначені та нагороджені.
Упровадження АІБС у практику роботи бібліотек
Заняття-практикум
11 жовтня на базі Кам’янець-Подільської центральної районної бібліотеки відбулось практичне заняття студентів спеціальності «Бібліотечна справа» ІІІ курсу коледжу культури і мистецтв (викладач Никитюк С. С). З функціонуванням програми ІРБІС ознайомила бібліограф Ірина Яворська.
- 10-10-2016, 18:56
- 945
- 0
Бібліотечний вересень
Урочистості з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек
Цікаво та змістовно відзначили професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек студенти та викладачі спеціальності «Бібліотечна справа». На протязі місяця проходила акція «Бібліотечний вересень», в ході якої відбувалися заняття-екскурсії, зустрічі з фахівцями бібліотечної справи, заняття в творчих лабораторіях, буккросінг «Книга знаходить друзів». Студенти глибше усвідомили соціальну місію, значимість бібліотечної професії в сучасних умовах, вимоги, які ставить життя перед бібліотеками. Акції «Подаруй бібліотеці книгу» та «Бібліотека українського воїна» нікого не залишили байдужим: було зібрано більше 120 книг. Для поповнення фонду кімнати самопідготовки у гуртожитку передали книги з домашніх бібліотек викладачі Стрельчук Л. І., Латюк Н. І., Павлюк О. Я., Філіпчук Т. М. та інші.
Урочистості з нагоди свята зібрали в тісному родинному колі усіх, хто любить читати, розуміє значення її величності Книги. Оригінально оформлена аудиторія додавала святкового настрою. Центром уваги стала книжкова виставка-інсталяція «Калейдоскоп улюблених книг», яка наочно продемонструвала читацькі вподобання і студентів, і викладачів, і гостей свята.
Затишну атмосферу свята створила презентація книги Надійки Гербеш «Теплі історії до кави». Відеоколаж «Європейський бібліотечний тур» (підготували викладач Булаєнко В. О. і студентка 360 групи Абросімова Д.) познайомив з діяльністю європейських бібліотек.
За якісну підготовку майбутніх фахівців бібліотечної галузі та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек наказом по коледжу відзначено діяльність викладачів: Булаєнко В. О., Никитюк С. С., Павлюк О. Я.; завідуючої бібліотекою Осадчук Л. А., бібліотекарів Владики Л. І., Філіпчук Т. М.; коменданта корпусу Мозгіної В. М.; студентів: Абросімової Д., Бандури І., Михайловської І., Погомій Х., Шевчук Д. (360 гр.); Гарук О., Кадинської Ю., Ключевської Д., Маркітан І. (250 гр.).
Абросімова Д. та Михайловська І. звернули увагу на те, що День бібліотек співпадає з святом Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, побажавши всім натхнення та нових звершень у навчанні та професійній діяльності.