Практичне заняття в архіві
28 листопада для студентів 360 групи спеціальності «Бібліотечна справа» було проведено практичне заняття з навчальної дисципліни «Архівознавство» (викладач Никитюк С. С.) на базі міського архіву. Студенти поглибили і розширили теоретичні знання з питань організації роботи державного архіву, організації архівних фондів та довідкового апарату до архівних документів. Студенти мали змогу познайомитися з нормативними документами, умовами зберігання документів в архівосховищах, вимогами до оформлення архівних фондів та одиниці архівного зберігання – справи.
- 27-11-2016, 14:00
- 1064
- 0
Подільська ліра
участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі
вокально-хорового мистецтва
26-27 листопада у м. Хмельницькому відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Подільська ліра», у якому взяли участь студенти нашого коледжу і вибороли призові місця:
- диплом І ступеня у номінації «Народний хоровий спів» – народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» (художній керівник Столаба Т. В.);
- диплом І ступеня у номінації «Вокальний ансамбль» – дует «Кармента» у складі Ширяєвої Ю. та Токар Л. (218 гр.) (клас викладача Столаба Т. В.);
- диплом ІІ ступеня у номінації «Народний сольний спів» - Підгородецька А. (318 гр.) (клас викладача Виниченко Н. В.).
- 26-11-2016, 16:57
- 906
- 0
Свічка пам'яті нетлінна
Огляд тематичної полиці
Ні труни, ні хрестів
І ні тризни!
Прямо в яму.
Навіки віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни,
І її затамований біль!
Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи! 26 листопада в нашій державі відзначається День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Народ України схиляє голову, перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік. Прах семи з половиною мільйонів стукає в наші серця; їх ніхто не судив, отже, ніхто не реабілітує. Ніхто, крім нас з вами, їхніх співвітчизників і довговічних боржників. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — голодомор.
Чорне вишиття – трагічна доля
Вечір пам’яті жертв Голодомору
25 листопада відбувся вечір пам’яті жертв Голодомору та усіх невинно убієнних за честь і волю України. В коледжі зібралися представники влади та громадськість м. Кам’янець-Подільського та району, студенти і викладачі навчального закладу.
Перед початком заходу можна було переглянути виставку плакатів на тему Голодомору, образну інсталяцію з чорним вишиттям, квітами та запаленою свічею на фоні синьо-жовтого прапора і книжкову виставку.
Захід відкрився музично-літературною композицією, що поєднала документальні факти, поетичне слово, класику, елементи художнього оформлення. Своїми думками, вражаючими фактами про наслідки Голодомору на Поділлі поділилися у виступах заступник міського голови Васильянов Д. В., голова районної державної адміністрації Сукач В. О., голова районної ради Бец Б. Б.
Прониклива пісня «Свіча» у виконанні студента ІІІ курсу Савіцького В. підняла усіх присутніх на хвилину мовчання, після чого депутатами міської та районних рад та учасниками клубу «Миротворець» було покладено квіти до пам’ятного знака жертв Голодомору.
Голод 1933: незагоїна рана України
Година-реквієм
23 листопада для студентів І курсів відбулася година-реквієм «Голод 1933: незагоїна рана України». Організатор – Городецька Н.М., голова циклової комісії соціально-економічних дисциплін; ведучі – Мусько О., Макошко Л. (250 гр.).
В програмі заходу: «Голодомор – трагічні сторінки», вступне слово (Городецька Н.М.); «Хай світло від свічки у небо летить…», літературно-публіцистична композиція (Балацька Ю., Ніколайчук В., Ільєва О., Баб’яр А., Магера Д., Кіржайкіна Д., 250 гр.). Вдало доповнювали годину-реквієм відео презентації, виставки плакатів та кращих рефератів студентів ІІ курсу. Фотозйомка – Загороднюк Б. (17 гр.).
Події, що змінили долю України…
21 листопада 2016 року в День Гідності і Свободи у коледжі відбувся цикл заходів:
- «Події, що змінили долю України», інформаційне повідомлення (бібліотека);
- «Герої не вмирають… Просто йдуть», година патріотизму біля пам’ятника Небесної сотні і всім полеглим за волю України, покладання квітів та хвилина мовчання (Розумовська Р. М., викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін та студенти 24 групи спеціальності «Хореографія»);
- «Майдан, сторінка живої історії», інформаційна година (Кам’янець-Подільська МЦБ імені Костя Солухи).
- «Українська звитяга та мужність», година патріотичного виховання в академічних групах (куратори груп).
Подаруємо радість дітям!
21 листопада студенти 250 групи спеціальності «Бібліотечна справа» в рамках підготовки до відкритого заняття з навчальної практики (викладач Никитюк С. С.) відвідали дитячий садок № 17 «Світлячок» (групу дітей із особливими потребами).
Готуючись до зустрічі з маленькими вихованцями дитячого садочка, ми зібрали іграшки, дитячі книжки та солодощі. Щоб зустріч-знайомство пройшла цікаво, підготували невелику розважальну програму.
Щасливі дитячі оченята і чарівні усмішки вразили нас своєю щирістю. Всі дітки надзвичайно талановиті: вони розповідали віршики, співали, танцювали, відгадували загадки. Спілкування з цими дітками було для нас, майбутніх бібліотекарів, дуже важливим. Дуже хочемо, щоб майбутнє цих дітей було дійсно щасливим.
Маркітан І., студентка 250 групи
спеціальності «Бібліотечна справа»
Каменяр поступу
Поетично-музична композиція
Цими днями концертна зала дитячої музичної школи ім.. Ф.Ганіцького зустрічала шанувальників поезії І.Я.Франка, яка пристрасно, з любов'ю звучала у виконанні студентів випускників коледжу культури і мистецтв, - та музики, української пісні і солоспівів, що в трепетному, хвилююче-вражаючому виконанні дарували виконавці ДМШ та їх навчителі.
Поетично-музична композиція «Каменяр поступу», присвячена 160 річниці з дня народження славетного каменяра, - це вже друга творча робота з серії дипломних робіт випускників коледжу культури і мистецтв спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи», котрими опікуються: Козак Ольга Василівна - голова циклової комісії режисерських дисциплін, викладач сценічної мови та художній керівник курсу, куратор групи Семенків Інна Анатоліївна.
Саме з їхнього щирого благословення відмінно оволоділа поезіями І.Франка студентка Наталя Підгурська, яка не тільки створила драматургічну основу поетично-музичної композиції, а й сама брала в ній участь як актриса.
Нові проекти нашої бібліотеки
Презентація бібліотечного проекту
18 листопада відбулося розширене засідання бібліотечної ради за участю представників адміністрації та викладачів дисциплін загальноосвітнього циклу, під час якого обговорювалося питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками предметів загальноосвітньої підготовки.
Учасникам зібрання було представлено проект «Електронна бібліотека навчальної літератури із загальноосвітніх предметів», який презентували бібліотекар Філіпчук Т. М. та голова циклової комісії бібліотечних дисциплін Никитюк С. С.
В планах на майбутнє – створення електронної бібліотеки періодичних видань із фахових дисциплін.
Україна заговорить англійською!
Участь у науково-практичній конференції
18 листопада Продан Ю. П., викладач циклової комісії культурологічних дисциплін, взяла участь у науково-практичній конференції “Концепція змішаного навчання (BlendedLearning) іноземних мов з використанням онлайн платформи “Lingva. Skills” для фахівців з мовної підготовки вищих навчальних закладів України”, яка відбулася в Інституті післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ) в рамках реалізації програми PDP NATO “Практичний курс англійської мови для державних службовців” та Указу Президента України “Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні”. Організаторами конференції виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти МОН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Соціальний проект вивчення англійської мови “Lingva. Skills”, соціальний проект “Академія навичок” та Асоціація інноваційної та цифрової освіти.
- 17-11-2016, 15:17
- 3976
- 0
Електронна бібліотека навчальної літератури
Бібліотека коледжу розширює ресурсний потенціал документного фонду за рахунок електронних видань і пропонує скористатися новою послугою – доступом до інформаційної бази електронних підручників та навчально-методичних матеріалів. Самостійна робота з навчальною літературою – це основа ефективного засвоєння знань. Ви маєте можливість читати, вивчати, конспектувати та завантажувати представлені матеріали в електронному варіанті (формати: doc, docx, pdf).
Використовуйте повнотекстові бази даних у підготовці до занять! Нехай процес навчання стане ще комфортнішим та приємнішим. Бажаємо успіхів!
Вчимося керувати
День студентського самоврядування
День студентського самоврядування у коледжі відзначили цікаво та весело. Організатор заходу – Рада студентського самоврядування (голова – Григорків Ю.). Розпочались святкування із презентації вітальних листівок та рекламного відеофільму «Хто є хто у студентській дирекції?» (Вергун Д.). Багато викладачів довірили в цей день викладання навчальних дисциплін кращим студентам: Михайловській І. (350 гр.); Атуліній М., Трачуку І. (4235 гр.), Юрчук О. (313 гр.), Городецькому Н., Веселовській М., Ямчук В., Головишиній А., Волковій Ю. (44 гр.), Пшенишнюк В., Желіховській Д., Зуляк Н., Чубар І., Рентюк М., Дембіцькому Д. (24 гр.), Мельник О., Мельник В., Слободяну В., Ніколаєвій В. (418 гр.), Чорпіті П. (328 гр.), Крупник А. (223 гр.). Всі вони дуже відповідально віднеслись до підготовки занять.
Під час урочистостей активні учасники Ради (Григорків Ю., Сеник А., Скрипнік Г., Іваніцька В., Боднар В., Чорпіта П., Атуліна М., Мостович Ю., Ільєва О., Гринькевич О., Слободян В., Крачковська О., Михайловська І., Городецький Н.) були нагороджені грамотами коледжу. Проблеми студентського життя обговорювались на спільному засіданні адміністрації коледжу з представниками студентської дирекції (Григорків Ю., Вергун Д., Скрипнік Г., Сеник А., Іваницька В., Боднар В., Атуліна М., Гринжук А.). Завершились святкування дискотекою, яку організували Чорпіта П. (318 група), Карпенко К., Орлянська Ю. та Войт А. (357 група).
У цей день грамотами та цінними подарунками від міського голови були нагороджені голова студентської ради гуртожитку Атуліна М. та активна учасниця студентської дирекції Вергун Д.
Вражаючі миті
Виставка творчих робіт
Нещодавно відшуміло, відгуло, відгомоніло яскраве космічне дійство «Мистецька галактика», що організували студенти спеціальності «Декоративно-прикладного мистецтва» коледжу культури і мистецтв до Дня художника. Ініціаторами ідеї космічної галактики виступили студенти 467 гр. ДПМ, які долучили до творчих конкурсів: інсталяції «Нереальні реалії», та «Земні спогади» (гр. 360 кер. Дубінська О.В.); об’ємної пластики «Космічні асоціації» (гр. 267 кер. Луць С.В.); плакатів «Мистецька галактика» (гр. 156 кер. Павлюк О.Ф.); костюму з елементами боді-арту «Космічний образ» всіх академічних груп кер. Горна Л.А.); святкової газети «Вісті з орбіт» (аудіо-, відео звернення, рукопис, друкована продукція студентів І-ІV курсів кер. Желіховська М.В.). Родзинкою свята стало посвячення першокурсників в студенти.
- 11-11-2016, 13:01
- 1640
- 0
Концертна програма для шепетівських школярів
Профорієнтаційна робота
11 листопада відбулася концертна програма для жителів м. Шепетівка, в якій взяли участь хореографічні колективи Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, а саме: ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (художній керівник Заслужений діяч мистецтв України Чорнобиль В. В.) та ансамбль естрадного танцю «Каскад» (художній керівник відмінник освіти Кучерява О. А.).Творчі колективи представили хореографічні композиції: «Щедрик» (постановка Літинської І. В.); хореографічна поема «Утоплена» за однойменним твором Т. Г. Шевченка (постановка Кучерявої О. А.); Збручанська кадриль (постановка Чорнобиля В. В.); «На святі з Тарантелою» (постановка Кучерявої О. А.); «Гопак» (постановка Чорнобиля В. В.).
В концертній програмі також взяли участь студенти: Лискун Я., Кохан Б. (328 група) (клас викладача Боднар О. Л.); Ширяєва Ю., Токар Л. (218 група) (клас викладача Столаби Т. В.); Табельський С. (418 група), Маланчій О., Ковалишен Р., Клімов О., Гуменюк С. (4235 група). Режисер концертної програми – Семенків І. А., викладач циклової комісії видовищно-театралізованих заходів.
Фотозйомку заходу забезпечили Митюк І. та Мельник О. (467 група).
Творчі грані професії
Цикл заходів до професійного свята
09 листопада відбувся цикл заходів з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Організатори святкувань – циклова комісія культурологічних дисциплін (Ляшук Т.Є., Яворницька Н.О., Григорків Л.А., Вергун А.І.).
В програмі дня:
- “Калейдоскоп вітань”. Презентація вітальних листівок
- “У барвах слова, музики, душі”. Огляд виставки-інсталяці
- “Творчі грані професії”. Урочистості з нагоди свята
- “Студентський ярмарок – 2016”. Благодійна акція
- “Ярмаркові гуляння”. Конкурсно-розважальна програма
Фотозвіт - Вергун Д.
Мово рідна, слово рідне
Цикл заходів до Дня української писемності
та мови
09 листопада – День української писемності та мови. За традицією в нашому навчальному закладі у цей день проводяться цикли заходів, серед яких: літературні бесіди, літературно-музичні композиції, презентації книжкових виставок та конкурси творчих робіт студентів з української мови та літератури. В цьому році програма заходів була надзвичайно цікавою та насиченою. Організатори – Богуцька Н.С. та Чорна Н.П., викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін.