«Кобзарському роду нема переводу!»
Свято бандурного мистецтва
23 лютого студенти коледжу культури і мистецтв взяли участь у вже традиційному для нашого міста святі бандурного мистецтва «Кобзарському роду нема переводу!». Цього року вже всьоме відбувся цей захід. Воно було започатковане у 2010 році в Кам’янець-Подільській міській дитячій музичні школі ім. Ф.Д. Ганіцького на базі класу бандури викладача Дмитра Бачинського, кожного року свято розширювало свій масштаб та географії учасників. Цьогорічне свято об’єднало бандуристів із Чернівецької, Сумської та Хмельницької областей, та зібрало понад 80 учасників. Головна мета свята - популяризація української народної музики та інструменту бандура.
Цього року свято бандурного мистецтва складалося із двох частин: методичної складової та власне святкового концерту учасників. Перша частина проходила в концертному залі Кам’янець-Подільської міської дитячої музичної школи ім. Ф. Д. Ганіцького. В взяли участь: композитор, педагог, керівник ансамблю Охтирської музичної школи, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Лісова Руслана Віталіївна, викладач класу бандури відділу народних інструментів Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича, керівник капели бандуристів училища, керівник ансамблю бандуристок «Орнамент» Гук-Кабачій Ольга Іванівна.
Святковий концерт проходив в Галереї мистецтв міста за участю учнів класу бандури Кам’янець-Подільської міської ДМШ ім. Ф.Д. Ганіцького; студентів Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв викладача Дмитра Бачинського Войцыцькоъ Христини, Цвик Маріни, Турика Іллі, Турика Єлисея; учнів Хотинської музичної школи викладачів; зразкового ансамблю бандуристів «Калиновий цвіт» ДМШ ім. Ф. Д. Ганіцького; ансамблю викладачів ДМШ ім. Ф. Д. Ганіцького; учнів Охтирської музичної школи, студентів Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С . Воробкевича.
Елвіс Преслі – історія суперзірки
Відкрите заняття
23 лютого викладачем циклової комісії загальноосвітньої підготовки Стрельчук Л.І. було проведено відкрите заняття з англійської мови в 34 групі на тему «Елвіс Преслі – історія суперзірки».
Заняття розпочалось із мовленнєвої зарядки. Актуалізація опорних знань студентів відбувалась в активній формі – студенти спілкувалися один з одним у формі діалогу. Під час подачі нової теми викладачем використовувались читання та переклад тексту, діалогічне мовлення, аудіювання, відеоперегляд) та міжпредметні зв’язки з українською мовою, інформатикою, історією мистецтв, географією. Вчасно підведені підсумки заняття: повторення нової лексики, відповіді на запитання до теми, а також повідомлено домашнє завдання, здійснено методичні рекомендації щодо його виконання.
В обговоренні заняття взяли участь представники адміністрації та викладачі циклової комісії, які констатували, що заняття проведено на високому методичному рівні, чітко витримана його структура, викладач продемонструвала досконале володіння матеріалом та методикою викладання.
Ділимося творчими досягненнями
Психологічна драма
22 лютого студенти ІV курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» завітали до коледжу харчової промисловості з психологічною драмою «Почуй, сонечко» за мотивами п’єси Анни Багряної. Вистава присвячується борцям за волю і незалежність України. У ній були задіяні студенти Головата О., Гуменюк С., Дудко І., Зелінська А., Клімов О., Ковалишен Р., Кравчук О., Підгурська Н., Шахова Д. ( художній керівник - Семенків І.А., голова комісії - Козак О.В., музичне оформлення - Форкун І.В., Саричев С.І.).
Кам’янець-Подільський мотобол
Діалог з презентацією
22 лютого відбулася зустріч студентів коледжу з представниками Федерації мотоболу м. Кам’янця-Подільського – Тетеруком М.Г., президентом та Відлацьким П.А., першим віце-президентом.
Гостей привітав керівник фізичного виховання Гнатюк І. Д.. Гості поділилися своїми спогадами про захоплення мотоболом, закликали студентську молодь примножувати спортивні традиції нашого міста та запрошували до занять з мотоболу. В програмі заходу – діалог з гостями та відеопрезентація про мотобол.
Кожне слово – то перлина
Літературно-мистецький вечір
21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята в центральній міський бібліотеці імені Костя Солухи організовано літературно-мистецький вечір «Кожне слово – то перлина».
Метою заходу було інформування про заснування Міжнародного дня рідної мови, розширення знань про шляхи розвитку української мови, прищеплення національної гордості за свій народ, його історію, мову, культуру, виховання любові до рідної мови та поваги до мов інших народів.
На заході звучали вірші Лесі Українки, Івана Франка, Володимира Самійленка, Миколи Бакая у виконанні студентів спеціальності «Бібліотечна справа» Погомій Христини та Абросімової Діани. Музичні вітання дарувала присутнім Ілона Бандура.
Слава Україні! Героям Слава!
Мітинг-реквієм
20 лютого 2017 року у Кам’янці-Подільському відзначили 3 річницю розстрілу Майдану. Студенти коледжу не залишилися осторонь цих трагічних подій. Вони взяли участь у мітинзі-реквіємі пам’яті Героїв Небесної Сотні, який відбувся на майдані Відродження. Вшанувати пам'ять загиблих зібралося багато небайдужих людей. Мітинг-реквієм відкрив міський голова Михайло Сімашкевич. В знак поваги та пошани до героїв молодь міста пройшла мирною ходою.
- 20-02-2017, 12:58
- 1063
- 0
Небесна Сотня. Герої не вмирають
Огляд тематичної полиці
«Небесна Сотня»…Юнаки, батьки
Їх імена мені ніколи не забути.
Вони ж за мене полягли,
Так як і ті, що захищали Крути.
Щемить у грудях, і душа болить
За долю мого рідного народу.
Але у серці іскра ще горить,
І не втрачаю віру у свободу.
Героям Слава! Саме такими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна були не просто словами, а сенсом їх життя.
Наші – у зірковому виші
Профорієнтаційна екскурсія до КНУКіМу
19 лютого студенти випускних курсів відвідали Київський національний університет культури і мистецтв. Організатори екскурсії — Ляшук Т. Є. та Яворницька Н. О., викладачі циклової комісії культурологічних дисциплін.
До університету з’їхались абітурієнти з Хмельницької області, щоб особисто познайомитись із життям популярного ВНЗу і дізнатись про умови вступу та навчання, поспілкуватись з викладачами університету.
Найкращі викладачі КНУКіМ презентували майбутнім студентам інноваційно обладнані навчальні лабораторії. Майбутні вступники відкрили для себе багато перспективних та нових спеціальностей, які допоможуть їм сповна реалізуватися у професійному житті. Також абітурієнти познайомилися з порядком прийому до вишу, мали унікальну можливість дізнатись про все із перших уст й поспілкуватись із самим Михайлом Поплавським. Розмова з гостями була теплою, дружньою. Вступники ставили цікаві запитання, на які Михайло Михайлович залюбки відповідав, давав батьківські поради, життєві настанови.
Студенти мали можливість відвідати різні відділи і перевірити свої вміння у пробних творчих конкурсах. Багато випускників нашого коледжу є студентами КНУКіМ, зокрема Лісовик Мар’яна, Смола Вікторія, Стецюк Володимир які своїми талантами прославляють наш навчальний заклад.
Небесна сотня у вирій полетіла
Літературно-мистецький вечір
16 лютого напередодні відзначення третьої річниці Революції гідності, у Великій залі Галереї мистецтв відбувся літературно-мистецький вечір пам’яті «Небесна сотня у вирій полетіла», організатором якого виступив художній відділ Кам’янець-Подільського державного історико-культурного музею-заповідника.
У виконанні студентів коледжу Орлянської Ю., Карпенко К., Прокопюк М., Войта А., Козлова В., Задойного О., (357 гр.) Ковалишена Р. (4235 гр.) (художній керівник Козак О.В.) прозвучали поезії членів поетичного клубу «Джерела душі», серед яких є викладач нашого коледжу, методист відділення Латюк Ніна Іванівна.
Вечір пам'яті «Небесна сотня у вирій полетіла» ще раз нагадав, що революція Гідності сколихнула весь світ, не залишивши байдужим кожну людину.
- 16-02-2017, 13:27
- 1170
- 0
Обитель вогню і любові
Літературно-пластична композиція
Студенти 4235 групи спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» представили свою літературно-пластичну композицію, даровану тим, чийого серця торкалася стріла Купідона, і тим, кого її політ оминув або не сягнув глибин серця.
Розповідь ведуть Він і Вона, які ще не знають один одного, малюють з уяви портрет своєї другої половинки, наповнюються світлими відчуттями, вбираючи в себе атмосферу незвичних поетичних рядків і відповідної музики, переживають різні за змістом монологи-сповіді героїв, стають свідками ліричних моментів та сцен прикрих непорозумінь, взаємних звинувачень і розбитих сердець...
Під знаком Купідона
Конкурсно-розважальна програма
14 лютого 2017 року в гуртожитку коледжу відбулася конкурсно-розважальна програма «Під знаком Купідона». Організатор заходу – Нижник В.В., вихователь гуртожитку, студентська Рада гуртожитку.
Ведучі програми: Ільєва Оксана (250 гр.), Ладний Владислав (218 гр).
Валентинів день святкують усі - і дорослі, і діти. Це свято пов'язане із зворушливою і сумною історією. Традиція святкування Дня Святого Валентина збереглися до сучасного часу. Традиційно це свято відзначається і у нашому навчальному закладі. Виховний захід проходив у формі розважальних конкурсів.
У конкурсно-розважальній програмі брали участь:
Короташ Максим і Станіславська Крістіна – Валентин і Валентина свята
Слободян Віталій і Атуліна Марія – містер і міс талановитість
Дутчак Андрій і Арчаковська Зоряна – містер і міс креативність
Перебейніс Олександр і Фурман Любов – містер мужність і міс ніжність.
Конкурстні завдання супроводжувались музичними вітаннями у виконанні Ширяєвої Юлії, Токар Ліани, Бабунець Аліни (218 гр), Сеник Анастасії, Арчаковської Зоряни (4235 гр), Підгородецької Анастасії, Литвинюка Іллі (313 гр), Станіславської Крістіни (418 гр.)
Оформленням фотозони та актової зали займалися студенти 267 групи Татарчук Анна, Татарчук Марина, Дубова Зоряна, Пига Аліна, Шкромида Віктор, Чекирда Назар.
Звуковий запис – Маланчій Олег, Белендюк Андрій (4235 гр)
Фотозйомка заходу – Мегедин Уляна, Митюк Ірина
Кафедральний костел
Святих апостолів Петра і Павла
Навчальна екскурсія
Студенти ІІІ курсів 08 лютого відвідали Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла в Кам'янці-Подільському. Це мабуть, найнезвичайніший серед усіх храмів Старого міста. Це єдиний в Україні християнський храм, у композицію якого включено характерний елемент мусульманської архітектури - мінарет, увінчаний... скульптурою Богородиці.
Екскурсовод розповів нам, що спочатку костел Петра і Павла не був таким. За свою 500-річну історію він кілька разів добудовувався та змінювався. Це сьогодні Петропавлівський костел у Кам'янці-Подільському являє собою тринефну споруду, в оформленні якої задіяне кілька стильових рішень (ренесансний, неоготичний і бароковий стилі).
Першу споруду Петропавлівського костелу було побудовано ще в 70-х роках XIV століття. За однією з версій його поява зумовлена тим, що в 1378 році в Кам'янці-Подільському було утворено Діоцез - єпархію Римсько-католицької церкви. Центром Кам'янецької єпархії став Петропавлівський Кафедральний собор. Спочатку будівля цього храму була дерев'яною. Дослідники не можуть назвати дату, коли дерев'яний Петропавлівський собор перебудували в кам'яний. Імовірно, це сталося на рубежі XV-XVI століть, за правління єпископа Якова Бучацького. В середині XVI століття в архітектурний ансамбль собору вписалися дві каплиці, прибудовані з північної (каплиця Святого Причастя) і з південної сторони (каплиця Втіхи Богородиці та Непорочного Зачаття). Крім цього, у східній частині Петропавлівського костелу з'явився презбітерій (те ж саме, що й престол у православному храмі).
У 1672 році, в ході польсько-турецької війни за українські землі (1672-1676 рр.), турки під командуванням султана Мехмеда IV захопили Кам'янець-Подільський. Польща була змушена укласти з османами перемир'я і віддати Поділлі. На довгі 27 років Кам'янець-Подільський опинився під владою Османської імперії, а Кам'янець-Подільську фортецю зайняв турецький гарнізон. Турки відбудували зруйновані споруди, звели нові будівлі, а багато храмів, ні, не знищили - перетворили на мечеті. Саме в цей час до Петропавлівського костелу був прибудований мінарет, висота якого перевищує 36 метрів. Мабуть, собор так сподобався туркам, що вони вирішили влаштувати тут головну міську мечеть. У 1699 році згідно з умовами Карловицького договору Османська імперія повернула Польщі Поділля та інші українські землі, з яких вивела свої війська.
Після встановлення в Кам'янці-Подільському польської влади Петропавлівський костел знову став католицькою святинею. З середини XVIII століття в храмі провели реконструкційні роботи, по завершенню яких собор Петра і Павла оновився та змінився. В його архітектурний стиль були внесені елементи бароко та неоготики. У храмі з'явився новий вівтар, кафедра (трон) єпископа та сповідальня. Розпис Петропавлівського собору здійснив у 1860 році італійський художник Джованні Сампіні. Інтер'єр прикрасили вітражі на вікнах, дерев'яна різьба, а також скульптурні композиції на релігійну тематику.
Руйнувати мінарет поляки не стали, а використали його як постамент для статуї Богородиці, встановленої навесні 1756 року. Висота скульптури - близько 4, 5 метрів. Діва Марія зображена з розпростертими руками, вона стоїть на півмісяці та земній кулі, навколо якої оповитий змій з яблуком. Голова Пречистої Діви увінчана німбом із 12 зірок. Подібний опис є в Одкровенні (Апокаліпсисі) Іоанна Богослова: «І з'явилась на небі велика ознака: жінка, одягнена в сонце, а під ногами її місяць, а на голові вінок із дванадцяти зірок». Католики в образі «жінка, одягненої в сонце» вбачають Богородицю, на відміну від інших богословів, які трактують цей образ як християнську церкву. Зображений на земній кулі змій з яблуком, спокусник перших людей у раю, - добре відомий християнський мотив і не вимагає пояснень.
У 1781 році центральний вхід на територію Кам'янець-Подільського кафедрального собору Святих Петра і Павла прикрасила тріумфальна арка, виконана в стилі бароко. Вона декорована скульптурами янголів та святого Яна Непомуцького, шанованого у католиків. Арка була побудована не просто так. Як свідчить напис на латині, вибитий на її фризі, в листопада 1781 року під цими воротами проїхав король Польщі Станіслав II Август Понятовський. До приїзду монарха, звичайно, готувалися заздалегідь, і на території Петропавлівського костелу спорудили арку.
У роки радянської влади багато храмів було закрито, перетворено на склади або клуби. Петропавлівському костелу «пощастило» - з 1930 по 1990 роки він став музеєм. Тільки в 1991 році він повернувся до свого споконвічного релігійного призначення. Після повторного освячення Кафедральний костел Петра і Павла в Кам'янці-Подільському знову відчинив двері парафіянам. Сьогодні це не тільки католицький храм, а й одна з цікавих сторінок історії міста. Відвідання цієї пам'ятки Кам'янця-Подільського залишить найяскравіші враження.
Й досі в соборі звучать звуки старовинного органу, що складається з 972-х труб. Він був виготовлений в Австрії і привезений до храму в 1857 році. У стінах Кам'янець-Подільського Петропавлівського костелу зберігається справжній скарб (інакше не назвеш) - знаменитий надгробок Лаури, виконаний скульптором Віктором Бродським у 1874-1876 рр. Багато туристів та поціновувачів мистецтва спеціально приїжджають сюди, щоб побачити цей унікальний твір мистецтва.
Під час екскурсії ми отримали масу незабутніх вражень та пізнавальної інформації!
Організатор екскурсії – Вергун А.І., викладач циклової комісії культурологічних дисциплін.
Світлини – Вергун Діана (367 гр.)
Літературне читання
Засідання сімейного клубу живого слова
«Почитай мені казку»
4 лютого студенти 250 групи спеціальності «Бібліотечна справа» відвідали засідання сімейного клубу живого слова «Почитай мені казку», яке відбулось у Галереї мистецтв. Цього разу дітям було представлено збірку казок Калашнікової Людмили Андріївни «Уклін вам низький». В цій збірці автор у казковій формі розповіла про обряди та традиції нашого народу. Дітям зачитали казку: «Про те, як на Поділлі виховували дітей».
Також ми дізнались, де у Кам’янці-Подільському можна корисно та гарно провести час із сім’єю. Організатори клубу кажуть: «Хто прийшов хоч раз, той стає постійним відвідувачем, адже книга допомагає відволіктись від щоденних турбот, а також отримати інформацію про цей проект та його організаторів».
Пізнаємо майбутню професію
Екскурсія
2 лютого студенти коледжу відвідали районні заклади культури з метою вивчення досвіду роботи. Ми побували у трьох селах: Руда, Колибаївка, Кам’янка. Методика роботи у всіх закладах культури різні.
Село Руда – це колишнє військове містечко. Сільський будинок культури був побудований на місці старої церкви. Яка була зруйнована після війни. Приміщення будинку культури велике, зал розрахований на 600 місць. Директором будинку культури є випускниця коледжу, яка знайомила нас з роботою закладу, діяльністю творчих колективів та гуртковою роботою. Колибаївка – надзвичайно гарне село. Окрасою цього села є сільський будинок культури. Робота у будинку культури – справа цілої сім’ї. Директор будинку культури - Грузєва Ніна Олександрівна, художній керівник її чоловік – Грузєв Юрій Михайлович. У підготовці та проведені соціокультурних заходів їм допомагають діти.