Атестація як технологія оцінки особистісних досягнень викладача
29-30 березня 2017 р. відповідно до Закону України “Про освіту”, Типового положення про атестацію педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури (із змінами і доповненнями, наказ № 621 від 07.18.2014 р.) та Положення про атестацію педагогічних працівників та концертмейстерів Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв (із змінами і доповненнями, наказ № 16 від 30.01.2012 р.), Положення про атестацію викладачів, концертмейстерів та працівників Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв (із змінами і доповненнями, наказ № 214 від 13.10.2014 р.) в коледжі було проведено атестацію педагогічних працівників.
Під прицілом
Вистава за драматичними монологами
29 березня в рамках святкування Міжнародного дня театру відбувся показ практичної роботи з навчальних дисциплін «Режисура театралізованих заходів» та «Основи акторської майстерності» студентів ІІІ курсу спеціалізації “Видовищно-театралізовані заходи” (художній керівник - Ірина Красілич, звукорежисер - Ігор Форкун). Це була вистава за драматичними монологами “ПІД ПРИЦІЛОМ”.
Скільки людей– стільки історій про цю кляту війну, і всі вони особливі, зворушливі до глибини душі. Вони – не урочисті промови, не бадьорі газетні статті, не сухі повідомлення прес-центру АТО. У кожного своя зустріч із війною, свій досвід, своє розуміння її, бачення… Важливі не стільки події, скільки почуття, думки,важкі переживання. Тут війна на рівні рефлексій, емоцій, настроїв, запахів, кольорів, боротьби світла й темряви…Війна ранить не фізично, найстрашніше, що вона нівечить душу...Після пережитого майже неможливо повернутись до нормального життя, голоси з минулого постійно нагадують про себе... Монологи-сповіді. Монологи-молитви. Монологи-каяття...Монологи СМЕРТІ та ЖИТТЯ. Щоб не розгубити слова правди про війну, їх потрібно зібрати, як коралі на нитку. Хоча слова ці мало схожі на веселі намистинки, швидше, вони як зернятка поминальної куті...
Проектна діяльність як складова умова інноваційного розвитку закладу культури
Засідання школи педагогічної майстерності
28 березня з метою удосконалення професійного рівня викладачів відбулося засідання школи педагогічної майстерності.
У відеопрезентації «Проектна діяльність як складова умова інноваційного розвитку закладу культури», яке підготувала Павлюк О.Я, викладач циклової комісії бібліотечних дисциплін, завідувач відділенням були висвітлені актуальні питання розвитку культурно-мистецької галузі, зокрема: економічні чинники функціонування галузі культури, світовий досвід управління галуззю, джерела фінансування закладів культури в Україні, фандрейзингова діяльність як пошук джерел додаткового фінансування галузі та залучення коштів – грантів для здійснення проектної діяльності, співпраця з національними та міжнародними благодійними фондами, що діють в Україні.
У своєму виступі «Грантовий фандрейзинг» Нижник С.В., директор коледжу, охарактеризував діяльність місцевих благодійних фондів та окреслив перспективи участі викладачів коледжу у грантовій діяльності.
До уваги слухачів було представлено методичні рекомендації з підготовки та створення проектної заявки, термінологічний словник з фандрейзингу та тематична поличка друкованих джерел з теми.
Новітні технології мистецької освіти
Курси підвищення кваліфікації
24-28 березня в рамках підготовки викладачів до чергової атестації відбулись курси підвищення кваліфікації за участю викладачів Інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв – Копієвської О.Р., завідувача кафедри арт-менеджменту та івент-технологій НАКККіМ, кандидата педагогічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України та Хіміч Я.О., заступника завідувача кафедри інформаційних комунікацій та бібліотекознавства, заступника директора інституту з виховної роботи, доцента, кандидата історичних наук, члена УБА, координатора Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти.
Слухачі курсів (35 викладачів, концертмейстерів та працівників коледжу) навчалися за програмою “Удосконалення методики викладання фахових дисциплін у мистецьких ВНЗ І-ІІ р.а.”, яка була розрахована на 72 години. Професійний інтерес викликало обговорення актуальних питань сучасної мистецької освіти, впровадження інноваційних та інформаційних технології в освітній процес, а також створення іміджу сучасного педагогічного працівника. Заняття проходили в активній формі (тренінги, майстер-класи, рольові ігри).
Після закінчення курсів слухачі успішно захистили випускні роботи, склали залік та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.
Вічна слава нашим визволителям
Участь в загальноміських заходах
26 березня кам’янчани відзначають День визволення Кам’янця-Подільського від фашистських загарбників. З нагоди свята сьогодні, 24 березня, у сквері Танкістів відбувся загальноміський мітинг, у якому взяли участь Кам’янець-Подільський міський голова, представники міської влади, ветерани війни та громадськість міста. Також у проведенні мітингу взяв участь фольклорний ансамбль «Джерело» (керівник - Столаба Т.В.).
Не можна забути, і не маємо права!
Мітинг-реквієм
26 березня виповнюється 73 роки, як Кам’янець-Подільський був звільнений військами Червоної армії від німецько-фашистських загарбників.
З метою відзначення Дня визволення Кам’янця-Подільського від фашистських загарбників 24 березня студенти 250 групи Баб'яр А., Балацька Ю., Ільєва О., Кіржайкіна Д., Ніколайчук В., провели урочистий мітинг-реквієм. (організатор – Розумовська Р.М., викладач соціально-економічних дисциплін).
Мітинг-реквієм відбувся біля братської могили воїнам-визволителям у Старому місті. Студенти та викладачі коледжу поклали вінок та квіти до обеліска та вшанували пам'ять про їх подвиг хвилиною мовчання.
Мітинг-реквієм сприяв патріотичному вихованню молоді, вихованню шанобливого ставлення до пам'яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війни, а також вивчення героїчних сторінок історії Українського народу у період Великої Вітчизняної війни 1941- 1945 років.
Посади дерево
Флешмоб
23 березня адміністрація, викладачі та студенти коледжу взяли участь у флешмобі, започаткованому народним депутатом України Володимиром Мельниченком, «Посади дерево». Завдяки допомозі члена виконавчого комітету міської ради, директора КВЗП «Кам’янець-Подільський» Сергія Чернявського, який забезпечив навчальний заклад саджанцями, у дворі з’явилася алея сакур. Дирекція коледжу та студенти підтримали акцію та зробили свій внесок в озеленення міста.
Чисте місто
Участь в екологічній акції
23 березня студенти взяли участь у загальноміському суботнику «Чисте місто». Мета – мотивувати свідомих українців, які люблять свою Батьківщину, зробити своє місто чистим. До цієї акції долучилися усі громадяни міста, які хочуть жити без бруду і сміття, недопалків і папірців під ногами, дихати свіжим повітрям, відпочивати з дітьми у чистих парках і скверах.
Поезія, супутнице моя! Ти теплий животворний промінь сонця…
Літературна кав’ярня
З нагоди відзначення Всесвітнього дня поезії 21 березня в бібліотеці-філії № 3 відбулася літературна кав’ярня «Поезія, супутнице моя! Ти теплий животворний промінь сонця…» для студентів спеціальності «Бібліотечна справа».
Поціновувачі поетичного слова поринули у світ прекрасної поезії учасника творчого об’єднання «Phoenix» Вероніки Мелісової та членів Клубу молодих поетів КПНУ імені Івана Огієнка Іллі Думного та Вадима Ільвіцького. Також учасники заходу склали поетичну ліру з улюблених авторів та їх поезій. Прекрасним доповненням цієї зустрічі також стала жанрова виставка «Поетичними рядками», на якій любителі поезій познайомились із збірками відомих українських поетів. Захід відбувся за філіжанкою ароматної кави в дружній атмосфері та залишив масу приємних вражень.
Поділля Open
Поетичний фестиваль
21 березня студенти спеціальності «Хореографія» Пшенишнюк В., Дембіцький Д., Зуляк Н. (24 гр) та Гуменюк М. (14 гр) взяли поетичному фестивалі «Поділля Open», який відбувся у Кам’янець-Подільській міській бібліотеці імені К.Солухи.
На заході відбулися презентації авторських збірок, автограф-сесій, поетичних читань, конкурсу читців, скайп-зустрічей, презентацій авторських збірок та інтерв’ю за участю Братів Капранових, Сергія Пантюка, Євгенії Заславської, Олекси Бика.
Хроніка Української революції
Година історичної правди
17 березня у коледжі було проведено годину історичної пам’яті, присвячену 100-річчю Української революції 1917-1921 років. Організатор заходу – Городецька Н.М., викладач соціально-економічних дисциплін.
Сформована ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, яким 2017-й проголошено Роком Української революції.
Городецька Н.М. проінформувала студентів про події Української революції, етапи революції 2017-2021 років, хронологію основних подій.
Виховна година сприяла національно-патріотичному вихованню студентів та закріпленню їх знань з історії України
Чайна церемонія – уособлення етики і естетики
Бібліотечний вікенд
16 березня студенти 24 групи спеціальності «Хореографія» Желіховська Д., Рентюк М., Стельмах А., Польнюк К., Валєєва А., Чубар І. взяли участь у бібліотечному вікенді «Чайна церемонія – уособлення етики і естетики», який відбувся у Кам’янець-Подільській бібліотеці-філії № 3.
«Пісенний зорепад»
VIIІ конкурс вокалістів
15 березня відбувся традиційний VIIІ конкурс вокалістів «Пісенний зорепад», в якому брали участь студенти спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» та спеціалізації «Музичне мистецтво естради». Ведуча заходу – Ільєва Оксана (250 гр.).
Конкурсанти змагалися у номінаціях: академічний, народний та естрадний спів. При оцінюванні переможців журі враховувало наступні критерії – вокальні дані, чистота інтонації та якість звучання, краса тембру і сила голосу, вокальна техніка виконання, виконавська майстерність, музичність, художнє трактування музичного твору, сценічний образ, складність репертуару, культура виконання, відповідність репертуару виконавським можливостям.
Музика - сенс мого життя
Ток-шоу
14 березня відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Навчальна практика КДД» (керівник Яворницька Н.О.). Заняття проведено у формі ток-шоу. У практичній роботі взяли участь студенти 313 (ДІ) та 328 (НІ) гр. Ведучий - Магура Вадим. Гості – Попеску Василь, Русу Іван. Під час проведення ток-шоу порушувалось питання музики та значення її у житті студентів. Гості програми продемонстрували свої таланти не лише у грі на інструменті, а й любові до народних традицій свого краю. Русу Іван продемонстрував свої знання руминської мови, пісні та танцю.
Такі заняття дають можливість студентам на практиці спробувати себе у ролі ведучого та учасника програми.
Творчий тандем
Зустріч з фотохудожниками
14 березня студенти спеціалізації кіно-,фото-, відеосправа зустрілися з членами національної спілки фотохудожників України, випускником рідного коледжку культури і мистецтв: Савіним Юрієм Олексійовичем та Аніськовим Сергієм Миколайовичем (м. Хмельницький), які поділились секретами художньої фотографії. Юрій Савін подарував свої творчі доробки та фахову літературу з фотографії, до фондів спеціальності кіно-,фото-,відеосправа з найкращими побажаннями студентам та викладачам творчого зростання.
- 14-03-2017, 08:56
- 1007
- 0
Вшанування пам’яті Леоніда Глібова
Конкурс читців
14 березня відбувся обласний конкурс читців, який проходив у рамках свята, приуроченого 190-й річниці від дня народження Леоніда Глібова (смт. Чорний Острів), в якому взяли участь студенти спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» та здобули перемогу:
Орлянська Юлія – 357 група – І місце у старшій віковій групі
Карпенко Катерина – 357 група – І місце у старшій віковій групі
До конкурсу студентів підготувала Козак Ольга Василівна, голова циклової комісії «Видовищно-театралізовані заходи»
Вдихнув на дорогу любов Кам’янеччини
Літературно-краєзнавча мандрівка
09 березня студенти коледжу разом із слухачами Університету третього покоління вшанували Тараса Григоровича Шевченка, українського поета, художника, громадянина, великого Кобзаря. Організатор заходу – Павлюк О.Я., викладач циклової комісії бібліотечних дисциплін.
В програмі літературно-краєзнавчого заходу:
- «Єднаймо Україну Тарасовим словом», літературна композиція за творами Т.Г.Шевченка (Ільєва О., Балацька Ю., Баб’яр А., Кіржайкіна Д., Ніколайчук В., Магера Д., 250 група – викладач Семенків І.А.; Горпенчук А., 150 група – викладач Козак О.В.);
- «Тарас Шевченко – духовний оберіг українського народу», відеопрезентація про життєвий і творчий шлях поета;
- «Вдихнув на дорогу любов Кам’янеччини», літературно-краєзнавча мандрівка (Абросімова Д., Бандура І., Михайловська І., Сенич К., Шевчук Д., Юзвак І., 350 група, Гарук О., 250 група);
- «Подільськими шляхами Т.Г.Шевченка», виставка-інсталяція (студенти 350 групи);
- «Доки буде Україна, буде з нами Шевченко», музична композиція (Слободян В., 418 група, клас викладача Бачинського Д.; Сеник А., 418 група, Ширяєва Ю., Токар Л., 218 група, клас викладача Столаби Т.В.; Станіславська К., 418 група, клас викладача Хіміч О.В.)
На завершення заходу Людмила Дрезналь, слухачка Університету продекламувала власні поезії про Т.Г.Шевченка.
Захід сприяв національно-патріотичному вихованню студентів та удосконаленню умінь із організації культурно-просвітницьких заходів.
А жінка, як весна
Тематичний театралізований концерт
07 березня відбувся тематичний театралізований концерт «А жінка, як весна», присвячений жінці-матері, вчительці, подрузі-однокурсниці. Зусилля організаторів та учасників були спрямовані на досягнення краси, гармонійності та відповідності змісту та форми заходу. Тематика витримана у ліричний, мажорних і гумористичних номерах, в текстах ведучих, документах, відеосюжетах,у слайд-шоу про життя студенток з ретроспекцією у 3-4 роки і новому відеоряді, про дівчат-відмінниць навчання. Оформлення сцени дало можливість «залити» збільшеною проекцією великий екран і бокові куліси. Це справляло особливий ефект в проектуванні весняних пейзажів та масово розквітаючих первоцвітів.
Зворушливі вітальні слова жіночій половині трудового і студентського колективів висловив директор коледжу С. В. Нижник.
Концертрна програма супроводжувалась музичними номерами у виконанні Хитрак А., Підгородецької А. (313 гр.), Ладного В., Самбора Б., Андрійчук Р. (218 гр.), Савіцького В., Кохана Б. (328 гр.), Сеник А. (418 гр.), Яремійчук М. (118 гр.) (Клас викладачів Винниченко Н.В., Боднар О.Л., Мечак Л.М., Столаби Т.В., концертмейстери Гудзь Т.А., Боршуляк А.В., Тимчук Г.І.).
Виконанням «Романтичного скерцо» на роялі М. Кавуля зробила чудовий музичний супровід читцям Дудко І., Кравчук О., Підгурській Н. (4235 гр.). «Дещо про жінок» - з гумором розповіли студенти-першокурсники Веселовський А., Михальський С., Петрук Н., Пилипчук В. (17 гр.) (худ. керівники Козак О.В., Бойчук Т.В. та Семенків І.А.).