Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2023 (2)
Лютий 2023 (5)
Січень 2023 (9)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (15)
Жовтень 2022 (6)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за Жовтень 2017 року
  • 31-10-2017, 10:24
  • 771
  • 0

Україна і Німеччина:

від культурних зв’язків

до європейської інтеграції

Інформаційна година

 

Україна і Німеччина: від культурних зв’язків до європейської інтеграції

 

31 жовтня викладачем німецької мови Бурячок Н.В. проведено засідання клубу «Поліглот». Темою обговорення стала німецька мова, її роль та значення у нашому житті, оскільки 2017-2018 р. проголошено роком німецької мови в Україні та української мови в Німеччині.

В програмі заходу:

- інформаційні повідомлення про виникнення, становлення та розвиток німецької мови (Ільєва О., Балацька Ю., Мусько О.);

- перегляд відеоінтерв’ю директора Гете-Інституту Беате Келер про заходи, заплановані на поточний рік;

- вікторина «Що Вам відомо про Німеччину?»;

- книжкова виставка «Україна-Німеччина: мова єднає народи» (Гарук О., викладач Никитюк С.С.);

- «Ich grolle nicht» - слова Г. Гейне, музика Р. Шумана. Концертмейстер Новіченко Ю.П., виконав студент 218 групи Прокопишен Олег (клас викладача Мечак Л.М.)

  • 28-10-2017, 11:01
  • 1000
  • 0

Переможці "Золотої маски"

Участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі

аматорських театральних колективів

 

Переможці "Золотої маски" 

 

28 жовтня народний аматорський театр-студія «На Зарванській» (режисер Ірина Красілич) здобув Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі аматорських театральних колективів «Золота маска» за виставу «Під прицілом» (драматичні сповіді виконали студенти спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Боголюбська А., Боінчан А., Карпенко К., Козлов В., Орлянська Ю., Прокоп’юк М., Пилипчук В., Сушко І.). Викладач сценічної мови – Козак О.В., музичне оформлення – Форкун І.В.

  • 28-10-2017, 10:12
  • 638
  • 0

Майстру хорового співу – 70

Участь студентів

у ювілейному концерті Нетечі І.М.

 

Майстру хорового співу – 70 

 

28 жовтня в районному центрі культури і мистецтв «Розмай» відбувся святковий концерт з нагоди ювілею Івана Михайловича Нетечі, незмінного директора міської дитячої хорової школи, керівника дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик», досвідченого майстра хорового співу, громадського діяча, заслуженого працівника культури України, випускника коледжу.

В концертній програмі взяла участь народна академічна хорова капела коледжу культури і мистецтв «Гомін» (художній керівник і диригент Боднар О.Л., концертмейстер – Тимчук Г.І.). Учасники капели подарували ювіляру пісні «Човник хитається» (муз. і вірш Р.Купчинського) та «Молодичка-чарівничка» (муз. А.Кос-Анатольського, вірш І.Кутеня).

  • 25-10-2017, 10:07
  • 775
  • 0

Назад у майбутнє

Урочистості з нагоди відзначення Дня художника

 

Назад у майбутнє 


25 жовтня відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня художника «Назад у майбутнє».

В програмі заходу:

Привітання з нагоди свята. Директор коледжу (Нижник С.В.), студенти 467 гр.

Презентація інсталяції «Часу не існує», студенти 468 гр. (Дубінська О.В.)

Посвята студентів І курсу ОМДМР в художники, студенти 468 гр. (Дубінська О.В.)

Оголошення переможців, студенти 367 гр. (Луць С.В.)

Демонстрація «Живих картин», конкурс костюмів з елементами боді-арту, студенти І-ІV курсів (Горна Л.А.)

Презентація святкових газет «Звернення до нащадків» (піктограма, піктографічний лист), студенти 16 гр. (Желіховська М.В.)



  • 24-10-2017, 11:05
  • 857
  • 0

Театральний фестиваль «Комора» та ярмарка професій з нашими мімами

Участь студентів у заходах

 

Театральний фестиваль «Комора» та ярмарка професій з нашими мімами 

 

У Кам’янці-Подільському 19-22 жовтня проходив ІІІ Всеукраїнський театральний фестиваль «Комора 2017». Студенти 256 групи спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Веселовський Андрій, Войтюк Марина, Горпенчук Анастасія, Жеребнюк Катерина, Коімшіді Маргарита, Падневич Аліна, Пилипчук Віталій, Прокопович Діана, Пухальська Олександра, Рой Лілія, Яцюк Тетяна відкривали фестиваль пластичною композицією про народження режисерського задуму. Яскраві образи, цікавий сюжет пантоміми гучними оплесками сприйняв глядач. Додаткових барв та театральної атмосфери додали міми при врученні нагород під час закриття заходу. Щиру подяку студентам та художньому керівнику курсу Бойчук Т.В. виразила організатор фестивалю, випускниця нашого навчального закладу, режисер народного театру «Тандем» Галина Коротенко.

Ще не вляглись емоції від цікавого сценічного досвіду, як міми мали честь представляти Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв на «Ярмарці професій», яка відбулась на базі Національного університету ім. І.Огієнка. Роздаючи рекламні буклети Войтюк Марина, Горпенчук Анастасія, Пилипчук Віталій, Пухальська Олександра встигали сфотографуватись з усіма бажаючими, яких було чимало. Вони стали найяскравішими персонажами цієї події.

  • 24-10-2017, 10:55
  • 702
  • 0

Відкрите заняття

з навчальної дисципліни «Сольний спів»

 

31 жовтня викладачем Столабою Т.В. було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Сольний спів» зі студенткою спеціальності «Музичне мистецтво» Ширяєвою Юлією (318 гр.) на тему: «Зовнішня виразність та майстерність художнього втілення внутрішніх творчих емоційний переживань. Удосконалення виразності виконання естрадних творів».

Відкрите заняття проводилось у актовій залі коледжу з використанням музично-підсилювальної апаратури. Викладач доступно здійснювала пояснення нового матеріалу, пов’язуючи його з попереднім. Викладач впроваджує практичні методи навчання (студентка проводить розспівування, настроювання звукопідсилювальної апаратури). В ході заняття активно використовувались міжпредметні зв’язки з світовою музичною літературою, сценічним інструментом, теорією музики, сольфеджіо, ансамблем. Важливо відзначити у роботі над творами використання даного твору в дуеті з Токар Л. (318 гр.).

В обговоренні заняття взяли участь Олексійчук М.А., Боднар О.Л., Виниченко Н.В., які зазначили, що заняття проведено на високому організаційно-методичному рівні. Викладач досконало володіє методикою викладання дисципліни та вміє доступно донести його до студента, використовуючи не лише теоретичне пояснення, але і особистий показ окремих фраз творів. Викладач досягла поставленої навчальної, розвиваючої та виховної мети заняття.

  • 20-10-2017, 12:08
  • 905
  • 0

Все для вивчення

української літератури

Інформаційне повідомлення

для викладачів та студентів

 

Все для вивчення української літератури

  

 Бібліотека коледжу інформує, що для отримання вільного доступу до кращих творів класичної української літератури ви можете скористатися послугами електронної бібліотеки http://ukrclassic.com.ua/

 

Електронна бібліотека

Для зручної і швидкої роботи з матеріалами сайту, всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вам необхідно всього лише в один клік вибрати потрібного автора і перед Вами відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до автора. В цей список входять:

- біографії письменника (детальна і коротка);

- твори письменника, які можна читати прямо на сайті або ж скачати в різних форматах (.docx .fb2 .pdf .djvu) в один клік безкоштовно і без реєстрації, для читання на мобільному телефоні, планшеті, електронній книзі;

скорочені твори та перекази – для економії часу або ж для повторення раніше прочитаного твору;

- аналіз і характеристики творів­­ – завдяки яким можна краще і швидше підготуватися до занять або ЗНО.

При розробці сайту, автори намагалися приділяти увагу простоті користування і лаконічності подачі матеріалів – все те, що необхідно для економії ваших сил і часу під час вивчення української літератури. Запам'ятайте адресу бібліотеки – WWW.UKRCLASSIC.COM.UA, користуйтеся і радьте друзям!

 

Джерело: http://ukrclassic.com.ua/ Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua

Архіви зберігають пам'ять про минуле

Навчальна екскурсія

 

Архіви зберігають пам'ять про минуле 

 

20 жовтня студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» в рамках вивчення навчальної дисципліни «Архівознавство» (викладач Никитюк С.С.) познайомилися з діяльністю архівного відділу Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації. Начальник відділу Федорова Ірина Іванівна розповіла про завдання, основні напрямки та зміст роботи архіву. Студенти мали можливість побувати в архівосховищі, побачити, як оформляються та зберігаються управлінські архівні документи, дізнатися, які вимоги пред’являються до архівних працівників.

Про діяльність архівного підрозділу в коледжі розповіла Хлопецька Аліса Миколаївна. Студенти ознайомилися з положенням про архівний підрозділ, номенклатурою справ, вивчали та аналізували архівні документи.

Кадинська Юлія,

студентка 350 групи

спеціальності "Бібліотечна справа"

Бібліотечний ювілей у колі друзів

Участь в ювілеї

 

Бібліотечний ювілей у колі друзів 

 

Бібліотеці-філії №4 Кам’янець-Подільської МЦБС – 50 років. Цей вік поважний, але досить ще молодий. Коли цього віку досягає людина, це більша частина життя позаду. Коли ж такий ювілей відзначає бібліотека, це час підведення підсумків і час роздумів про майбутнє.

 19 жовтня студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» разом з куратором Булаєнко В.О. завітали на святкування півстолітнього ювілею бібліотеки-філії № 4, яка є одним зі структурних підрозділів Кам’янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи. Це сучасний інформаційно-просвітницький та культурно-дозвіллевий заклад, який займає помітне місце у житті мікрорайону Біланівка. Колектив бібліотеки надзвичайно творчий, тут затишно та панує чудова атмосфера, тому у закладі завжди чимало користувачів. У бібліотеці можна не лише почитати книги, скористатися Інтернетом, а й поспілкуватися з друзями, взяти участь у культурних заходах для дітей та дорослих. За 50 років бібліотека пережила багато подій. Протягом усього цього періоду їй доводилося долати чимало труднощів. Разом з тим, діяльність бібліотеки завжди була плідною і динамічною, з постійним втіленням креативних ідей, розвитком нових технологій.

Ювілейне свято «Бібліотеко моя! Ти мудрість всіх віків і хранителько добра» зібрало чимало гостей, серед них були представники міської влади, колеги, дорослі й маленькі читачі - всі, кому небайдужа бібліотека і хто просто любить читати книги. В. О. Булаєнко від імені педагогічного і студентського колективу коледжу привітала працівників бібліотеки з ювілеєм.

 

                                                                                                                                                                                                                          Кадинська Юлія,

                                                                                                                                                                                                                          студентка 350 групи спеціальності "Бібліотечна справа"

  • 14-10-2017, 20:57
  • 1078
  • 0

Козацькому роду – нема переводу

Концертна програма

 

Козацькому роду – нема переводу

 

14 жовтня для жителів с. Ріпенці  та для воїнів АТО Камянець-Подільського району відбулася концертна програма «Козацькому роду - нема переводу».    Організатори заходу – Столаба Т.В., викладач циклової комісії хорових та музично – теоретичних дисциплін; Червоногродський І.І., заступник директора з навчальної роботи.  Святкову програму підготували викладачі та студенти коледжу спеціальності «Народна художня творчість», спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» та спеціальності «Музичне мистецтво», спеціалізації «Музичне мистецтво естради». Програма приурочена  святу Покрови Пресвятої Богородиці  та  Дню українського козацтва. Концерт було здійснено в рамках проведення профорієнтаційної роботи.   З привітальним словом для жителів села та воїнів АТО виступив голова сільської ради Мокрицький В.В.


У концерті взяли  участь:

  • народний  фольклорний  ансамбль «Джерело» (керівник Столаба Т.В.); солісти  ансамблю:  Прокопишен  О. (218 гр.), Ширяєва. Ю., Ладний В. (318 гр.), Лискун  Я.,  Шкарупа С., Кохан. Б. (460 гр.), Хитрак  А . Подялюк  А. (4123 гр.);
  • Пшинешнюк С.С- голова циклової комісії музичного мистецтва естради;  
  • вокальний дует «Кармента» у складі Токар. Л., Ширяєвої. Ю (318 гр.) (клас викладача Столаби Т.В.),
  • Підгородецька  А. (418гр.)  (клас викладача Столаби Т.В.)
  • Пшинешнюк І. ст. 318 гр. (клас викладача Столаби Т.В., концертмейстер  Пшинешнюк  С.С.) ;
  • аранжування творів - Пшинешнюк С.С,  Свідерський М.О.;
  • вокальний ансамбль «Надія» с. Ріпенці  (керівкник Казимір Л. В.) Ведуча заходу – Ільєва О. (клас викладача Козак О. В.), звукорежисер – Саричев С.І.
  • 13-10-2017, 19:27
  • 985
  • 0

Сила нескорених у віках

Огляд тематичної полиці


День захисника України

  

14 жовтня в Україні став особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.

Враховуючи вищезазначене, було запропоновано святкувати в цей день , День захисника України.

День захисника України було встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України. Це рішення Петро Порошенко прокоментував так: «В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!», – заявив Президент України в своїй промові до Дня Незалежності нашої країни.

13 жовтня в бібліотеці коледжу проведено огляд експозиційної тематичної полиці «Сила нескоренних у віках». Захід сприяв вихованню патріотичних почуттів до рідної землі, до захисників України, та взаємоповаги один до одного, взаєморозумінню, інтересу до героїчного минулого держави і сьогодення, любові до Батьківщини.

  • 13-10-2017, 13:52
  • 766
  • 0

Мистецька акція для маківчан

Концерт духового оркестру


Мистецька акція для маківчан


13 жовтня духовий оркестр коледжу, художній керівник і диригент Остап’юк Л.М., виступив в Маківському сільському будинку культури з концертною програмою, приуроченою до Дня Захисника України та Дня українського козацтва.

Глядачі бурхливими аплодисментами зустрічали виступ оркестрантів, його солістів: Раїнчука Д., викладача комісії, Крентовського Д. (323 гр.), Русу І. (4123 гр.) та солістів-вокалістів Мелемка Н. (468 гр.), Ладного В., Токар Л. (318 гр.). Ведучі концерту – Рой Л. та Пилипчук В. (267 гр.).

Концертна програма для сільської громади Макова була не тільки святковою мистецькою акцією, але і профорієнтаційним заходом. Варто зазначити, що багато маківчан закінчили наш навчальний заклад і дуже приємно, що серед випускників спеціалізації народного інструментального мистецтва (духові інструменти) – п'ять лауреатів престижних музичних конкурсів, керівників духових оркестрів, викладачів музичних шкіл.

 

 

  • 13-10-2017, 13:02
  • 827
  • 0

Свято української звитяги та мужності

Цикл заходів

 

Свято української звитяги та мужності

 

До Дня українського козацтва, Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці відбулися заходи:

✓ 11 жовтня – студенти Цвик М. та Турик І. (323 гр.), клас викладача Бачинського Д.П. взяли участь у літературно-музичній композиції «Козацька слава у нас в серцях», яку проводила центральна міська бібліотека імені Костя Солухи для мешканців ТЦСО «Турбота». Для учасників заходу студенти підготували музичні вітання у супроводі бандури;

✓ 12 жовтня – «Захистимо Україну – нашу славну козацьку державу», година патріотичного виховання для студентів перших курсів. Організатор заходу – Городецька Н.М., голова циклової комісії соціально-економічних дисциплін. Студенти Веселовський А., Войтюк М., Горпенчук А., Жеребнюк К., Падневич А., Пилипчук В., Рой Л. (256 гр.) підготували цікаві повідомлення, які супроводжувались відеопрезентаціями (Барановський В., Барладин М., Будзан Р., Загороднюк Р., 27 гр.);

✓ 13 жовтня – година історичної пам’яті «Від козака до кіборга» для студентів других курсів. Організатор заходу – Розумовська Р.М., викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін. Літературно-публіцистичну композицію підготували студенти: Дергачова А., Хотінська О., Гончар О., Падитель М., Калюжняк Ю., Вільховецька В. (24 гр.); відеозйомку забезпечували Загороднюк Б. та Барладин М.(27 гр.). Вдало доповнювала захід книжкова виставка «Шануємо героїв України: від козака до захисника», яку підготували працівники бібліотеки Осадчук Л.А. та Владика Л.І.

  • 13-10-2017, 12:04
  • 1310
  • 0

Козацькі забави

Участь у спортивно-розважальній грі


Козацькі забави


13 жовтня студенти коледжу взяли участь у спортивно-розважальній грі «Козацькі забави», присвяченій Дню українського козацтва та Покрови, яку організував серед студентів ВНЗ І-IV р.а. відділ молоді та спорту Кам’янець-Подільської міської ради.

В спортивних змаганнях (влучний постріл, стрибки у мішку, піднімання гирі та перетягування канату) взяли участь студенти: Струк К., Пшинешнюк І. (318 гр.),  Гареник М. (14 гр.),  Гуменюк М., Площенко А. (24 гр.), Будовицький Д., Ткач М., Мельник С. (367 гр.), Свіровський В. (34 гр.) під керівництвом Гнатюка І.Д., керівника фізичного виховання. Фотозйомка – Вергун Д. (467 гр.).

За участь в змаганнях команда нагороджена дипломом виконавчого комітету міської ради.

  • 11-10-2017, 16:48
  • 1371
  • 0

Вивчаємо творчість письменників

рідного краю

Літературні зустрічі

 

Вивчаємо творчість письменників рідного краю

 

11 жовтня студенти спеціальності «Бібліотечна справа» та викладачі Богуцька Н. С., Булаєнко В.  О., Никитюк С. С., Павлюк О. Я., Філіпчук Т. М. взяли участь у літературній зустрічі, яка відбулася на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Організатор зустрічі – Рарицький О. А., доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри історії української літератури та компаративістики.

Захід був присвячений 125-річчю від дня народження Зоськи Верас. Зоська Верас (Людвіка Сівіцька), білоруська громадська діячка, редакторка та письменниця народилася 30 вересня 1892 року в м. Меджибіж Летичівського району Хмельницької області. Одна з чільних представниць руху білоруського національного відродження, активна учасниця подій білоруської історії часів БНР. Авторка та упорядниця «Білорусько-польсько-російсько-латинського ботанічного словника» (1924), брошури «Історія вживання лікарських трав» (1934), книги віршів та оповідань для дітей «Колоски» (1985), перекладів білоруською мовою драматичних творів, видань своїх споминів тощо.

Літературну зустріч відкрив голова Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України Маліш П. І.; творчість Зоськи Верас презентував Горбатюк В. І., подільський письменник, директор Хмельницького обласного літературного музею; Михась Скобла, білоруський письменник, дослідник творчості З. Верас, акцентував увагу на культурних зв’язках між Україною та Білорусією, вразив неперевершеними перекладами поезій Л. Костенко, В. Симоненка, С. Пантюка білоруською мовою; Погорілець О. Г., директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» розповів, як бережуть пам’ять про письменницю З. Верас у Меджибожі.

Спілкування з відомими письменниками сприяло формуванню любові до рідного краю, вивченню культури Поділля, усвідомленню важливості дослідження наших літературно-мистецьких витоків.

  • 10-10-2017, 09:58
  • 725
  • 0

Успішні фахівці – приклад для студентів

Заняття-екскурсія

 

Успішні фахівці – приклад для студентів

 

10 жовтня відбулося заняття-екскурсія для студентів ІІІ курсу спеціальності «Народна художня творчість» на базі Кам’янець-Подільського районного центру культури і мистецтв «Розмай» (викладачі – Ляшук Т.Є., Яворницька Н.О., Павлюк О.Я.).

Студенти познайомились із головними завданнями та функціями центру культури і мистецтв, його структурою, творчими колективами та матеріально-технічною базою. Презентував діяльність закладу Кукурудза Р.В. – спеціаліст по культурно-дозвіллєвій діяльності РЦКіМ «Розмай».

Мудрі поради, настанови для студентів прозвучали від Бец А.В., начальника Кам’янець-Подільського відділу культури; Кусіка В.О., директора центру; творчого колективу методичного відділу; Островської С.В., керівника зразкової хореографічної студії «Пірует».

Творчі справи колективу центру, їх мистецькі вершини – перемоги на престижних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, ефективна концертна діяльність для громади міста і району, популяризація українського мистецтва  за кордоном, висока громадянська позиція – концерти, виступи в зоні АТО є прикладом та еталоном для майбутніх фахівців культурно-мистецької галузі.

Ми пишаємось тим, що більшість із працівників закладу – випускники нашого коледжу, радіємо їхнім досягненням і щиро віримо у майбутній успіх.

  • 05-10-2017, 13:35
  • 790
  • 0

Біг заради здоров'я

Участь в легкоатлетичному пробізі


Біг заради здоров'я 


05 жовтня відбувся відкритий обласний легкоатлетичний пробіг «Біг заради здоров'я», організований колективом кафедри легкої атлетики (зав. кафедри – Гурман Л.) Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

До 2-х кілометрового забігу вулицями міста долучилось сто учасників із різних організацій та титулованих гостей, серед яких випускник університету, чемпіон світу Іван Гешко, естонські чемпіони з важкої атлетики та багато інших.

В спортивних змаганнях взяла участь команда коледжу у складі: Бабунець А. (318 гр.), Загороднюка Б. (27 гр.), Цвик М. (323 гр.), Чубар І., Івасюка В. (34 гр.), фізичний керівник Шульс В.Я. Перемогу – ІІ місце у другій жіночій віковій категорії (коледжі) здобула Чубар І. (34 гр.).

 

 

  • 04-10-2017, 19:18
  • 702
  • 0

Знайомтесь: Японія

Презентація тематичної полиці


Рік Японії

 

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

4 жовтня в бібліотеці коледжу проведено презентацію експозиційно-інформаційної полиці «Знайомтесь: Японія» виставка розровідає про країну з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.

Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибоко споглядання і романтики. Цей народ захоплюються натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ.

Не можна не відзначити таку рису характеру японців, як чесність. У Країні Сонячного сходу активно працюють бюро знахідок, куди люди приносять загублені кимось речі. Отже, якщо під час перебування у Японії ви забудете десь свою парасольку — висока вирогідність того, що ви можете знайти її у бюро знахідок.

Ось така вона Японія. Є чого навчитися або хоч взяти за приклад.