- 31-01-2018, 10:57
- 1354
- 0
Впроваджуємо УДК: перші кроки
Засідання бібліотечної ради
31 січня відбулося розширене засідання бібліотечної ради, в якому, окрім членів ради, взяли участь представники дирекції та викладачі бібліотечних дисциплін.
На порядок денний засідання було винесено одне із важливих завдань бібліотек в сучасних умовах – впровадження в практику роботи універсальної десяткової класифікації.
У своєму виступі Павлюк О. Я., голова бібліотечної ради, познайомила присутніх із пакетом нормативно-правових документів, щодо впровадження в практику роботи бібліотек України УДК та запропонувала створити комісію для переведення фонду бібліотеки коледжу згідно вимог в складі: голова комісії – Павлюк О. Я.; члени комісії – працівники бібліотеки: Осадчук Л. А., завідувач бібліотекою, Владика Л. І., бібліотекар, Філіпчук Т. М., адміністратор баз даних; викладачі бібліотечних дисциплін: Булаєнко В. О., Никитюк С. С.; представники читацького активу: Вергун А. І., Григорків Л. А., Розумовська Р. М.; Блащук І. А., бухгалтер.
Фахову консультацію з цього питання учасникам засідання надала Булаєнко В. О., викладач циклової комісії бібліотечних дисциплін.
Завідуюча бібліотекою Осадчук Л. А. представила для обговорення перспективний план впровадження УДК в практику роботи бібліотеки коледжу та констатувала, що це процес довготривалий на перспективу з 2018 по 2023 рр. та потребує значних фізичних та матеріальних затрат.
На завершення засідання виступив Нижник С. В., директор, який висловив впевненість в тому, що працівники бібліотеки у професійному тандемі з викладачами комісії бібліотечних дисциплін, представниками читацького активу та за підтримки дирекції успішно впровадять УДК в практику роботи бібліотеки коледжу.
Ділова розмова завершилась чаюванням.
Святкові візерунки
Виставка творчих робіт
декоративно-прикладного мистецтва
24 січня у Кам'янець-Подільській міській виставковій залі відкрилась виставка студентських робіт спеціальності «Декоративно-прикладного мистецтва» «Святкові візерунки».
На виставці представлені понад сорок робіт студентів ІІІ-ІV курсів та випускників, які виконані в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва, зокрема: аплікація папером та витинанка студентів Мартиновача Н., Підгорної А., Боцян М.; аплікація крупами та мохом – Краєвої Л.; аплікація бісером – Сікори О., Хоми С., Дубової З., Завалецької Д., Чекирди Н., Пиги А., Королюк Д.; писанкарство – Івашової Т.; розпис на склі – Головатюк Н., Краєвої Л., Трачківської І., Мельник М.; вироби зі шкіри - Підгорної А.; вишиті рушники – Трачківської І., Герасимчук Д.; в’язані гачком скатертини – Шевцової І.; вишивка стрічками – Кливак Ю.; вишивка петлею – Головатюк А., Баліцької К., Підлипчука О., Клевицького О., Ткач М., Мартиновича Н.
Студенти плідно працювали під керівництвом викладачів комісії ДПМ Дубінської О.В., Павлюка О.Ф., Горної Л.А., Майгур Т.В., Луця С.В., Желіховської М.В.
На відкриття виставки завітали випускники, колеги, друзі та учні шкіл. Усі вітали зі святом та бажали успіхів і творчих злетів.
Соборна. Вільна. Незалежна.
Цикл заходів
21 січня студенти спеціальності «Бібліотечна справа» взяли участь в проведенні вечора історичного портрету «Великі творці Соборності» (Кам'янець-Подільська МЦБС).
22 січня відбулася година історичної пам'яті «Соборна та свята, моя ти Україно» до Дня Соборності та Свободи України, пам'яті героїв Крут і сторіччя прийняття ІV Універсалу УЦР. Організатори заходу – Розумовська Р.М., викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін, Бойчук Т.В., викладач циклової комісії режисерських дисциплін та студенти 256 гр. спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи».
В програмі заходу: повідомлення студентів (256 гр.) про Акт злуки ЗУНР та УНР, ІV Універсал УЦР, бій на станції Крути, війну більшовиків з УНР, які вдало відеосюжетами; виконання музичних творів Гаватюк А., 1138 гр., Войтович Л., 318 гр. (художній керівник Столаба Т.В.) та огляд книжкової полиці «Україна єдина країна» (Осадчук Л.А., завідувач бібліотекою). Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання героїв Крут та загиблих воїнів АТО.
22 січня студенти Ільєва О., Баб’яр А., Кіржайкіна Д., Мусько О. (367 гр.) Заянчуковський В., Гвоздєва К. (350 гр.), Загороднюк Б., Будзан Р. (27 гр.) взяли участь у молодіжній інформаційно-просвітницькій акції «День Соборності на Соборній». Вони взяли інтерв’ю у жителів міста та відзняли відеосюжет.
22 січня студенти спеціальності «Видовищно-театралізовані заходи» та «Кіно-, фото-, відеосправа» (викладач Розумовська Р.М.) взяли участь у фотосушці «Незалежність України в сучасному просторі», яку організувала Кам'янець-Подільська ЦРБ.
В усіх академічних групах коледжу відбулися години політичного інформування «Соборна Україна: наша сила в єдності».
- 22-01-2018, 10:30
- 783
- 0
Україна – єдина країна
Огляд тематичної полиці
Велична і свята, моя ти Україно, Лише тобі карать нас і судить. Нам берегти тебе, Соборну і єдину, І нам твою історію творить! (Л. Костенко) |
День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Наш народ споконвіку відзначався своєю волелюбністю, прагненням до створення незалежної держави. Вінцем цих прагнень стало возз’єднання Східної і Західної України. Воно визрівало віками страждань і поневірянь і дійшло аж до 21 століття.
Боротьба за Українську самостійну соборну державу – найбільш яскрава сторінка історії визвольних змагань українського народу. За волю і незалежність України загинули десятки тисяч кращих українців. Реалізувалися мрії багатьох поколінь нашого народу про об’єднання в єдину соборну державу.
22 січня в бібліотеці коледжу проведено огляд тематичної полиці « Україна-єдина країна»
Захід сприяв вихованню в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу.
Портфоліо – досьє успіхів випускників
Захист та презентація
Створення портфоліо студентами-випускниками стало вимогою сьогодення та сучасним інструментом, за допомогою якого вони можуть продемонструвати свої досягнення в освітній, навчальній та творчій діяльності. Портфоліо допоможе студентам у пошуку роботи за фахом, при вступі до вишу та буде доброю згадкою про студентські роки.
В цьому році студенти надзвичайно відповідально підійшли до виготовлення власного «досьє успіхів». В їхніх теках чільне місце зайняли грамоти, дипломи, копії наказів про відзначення їхньої діяльності, програми концертів, публікації в пресі та на офіційному сайті коледжу.
На заліку з навчальної дисципліни «Менеджмент соціокультурної сфери» (викладач Павлюк О.Я.) всі студенти IV курсу успішно презентували та захистили свої портфоліо.
- 19-01-2018, 11:46
- 756
- 0
Подаруй дітям свято
Новорічна благодійна акція
Напередодні новорічно-різдвяних свят викладачі та студенти спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» започаткували благодійну допомогу дітям обласного дитячого спеціалізованого санаторію, в якому виховуються діти, позбавлені батьківського піклування. Щоб зробити для дітей свята яскравими і незабутніми студенти виготовили новорічні гірлянди, сніжинки, картинки-витинанки, ялинки і прикрасили ними залу-вітальню, ігрову кімнату та їдальню санаторію, а також подарували вихованцям м’які іграшки, одяг та новорічні ялинкові прикраси.
В благодійній акції взяли участь студенти: Богуш А., Костюк О., Лозінський М., Кушнірчук В., Микицей Є., Прибатень Л., Раїнчук О., Токовенко Ю. (256 гр.); Чекирда Н., Мотрій Д. (367 гр.) під керівництвом викладача Горної Л.А.
- 19-01-2018, 08:55
- 963
- 0
На варті письменницького крила
Участь у читацькій конференції
18 січня в Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася читацька конференція «На вістрі письменницького крила», приурочена до 75-річчя від дня народження М. Красуцького – видатного журналіста, письменника-краєзнавця.
З вступним словом до ювіляра звернулася Латюк Н. І., методист відділення та подарувала Мар’яну Івановичу збірки своїх поезій. Студенти Гарук О., Ключевська Д. (350 гр.) презентували книжкову виставку, присвячену творчості письменника.
В читацькій конференції взяли участь викладачі циклової комісії бібліотечних дисциплін Булаєнко В. О., Никитюк С. С., Павлюк О. Я.
Сіяли, засівали, маланкували
Участь студентів у святі
13 січня свято Маланки у Кам’янці зібрало близько двадцяти творчих колективів не лише міста, а й Кам’янець-Подільського та навіть сусідніх районів.
Розпочалося дійство на майдані Відродження, де всіх, хто завітав на свято, від імені мера міста привітав секретар міської ради Дмитро Васильянов. Після церемонії відкриття, учасники святкового дійства ходою рушили до Старого міста, де й продовжилися забави із щедрівками, театралізованим дійством та смачною кашею.
В святі Маланки взяли участь студенти Дудка А., Короташ М., Савченко І., Хитрак А., Підгородецька А., Юрчук О. (4123 гр.).
Христос народився! Славімо його!
Участь у загальноміському вертепі
09 січня на майдані Відродження відбувся загальноміський вертеп і коляда. З привітанням до кам’янчан звернувся міський голова М.Сімашкевич. У концертній програмі творчих колективів міста зі святковим привітанням виступив народний фольклорний ансамбль «Джерело» (керівник Столаба Т.В.).
- 01-01-2018, 10:21
- 689
- 0
Новий рік: крокує-свято нам дарує
Презентація виставки-інсталяції
Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.
Незважаючи на те, що Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика.
1 січня стало для українців веселим світським святом, яке об’єднало нас з рештою світу: не лише однією спільною датою, а й традицією святкування, яка передалася на наші землі ще Петром I. У свою чергу Новий рік 14 січня залишається невід’ємною складовою річного обрядового циклу українців та найповніше відображає традицію українського новорічного святкування, яке перекликається з міфічними та релігійними уявленнями поколінь предків та несе у собі глибокий символічний зміст.
Бібліотекарі коледжу підготували виставку-інсталяцію у вигляді новорічної ялинки та проінформували студентів про історію свята, традиції святкування українців та інших народів світу.