Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Серпень 2022 (30)
Липень 2022 (9)
Червень 2022 (15)
Травень 2022 (20)
Квітень 2022 (8)
Лютий 2022 (10)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за 28.03.2018
  • 28-03-2018, 15:04
  • 879
  • 0

Ободовський Віктор Петрович


 

Ободовський Віктор Петрович

 

   Ободовський Віктор Петрович - сподвижник театральної справи, багаторічний незмінний завідувач відділом «Видовищно-театралізовані заходи» нашого коледжу, прекрасна людина, яскрава сильна особистість, незабутній мудрий педагог-наставник, високопрофесійний театральний режисер.

   Ще будучи студентом Київського державного інституту культури (навчався за спеціалізацією «Театральна режисура»), Віктор Петрович мав нагоду працювати на сцені національного театру імені І.Франка, де на найкращих професійних зразках міг занурюватися та осягати сутність і тонкощі режисерського задуму вистави, цілісність сценічної дії, роль акторського ансамблю і мізансцен, можливості сценографії, освітлення, музичного оформлення. Усі знання та вміння він пізніше передавав не одному поколінню студентів, адже працював у нашому коледжі на посаді викладача режисерських дисциплін ще з 1973 року.

   За час роботи в коледжі проявив себе як здібний сумлінний викладач, що досконало володів методикою викладання спеціальних дисциплін і проводив значну роботу по методичному забезпеченню навчально-виховного процесу. Підготував методичні розробки і доповіді «Методика підготовки та проведення театралізованого концерту», «Принцип організації сценічного простору», «Організація та методика підготовки театралізованого свята», «Педагогічні принципи К.С.Станіславського та їх значення в процесі викладання фахових дисциплін». «Акторська майстерність у вищій школі мистецтв І-ІІ рівня акредитації», «Лесь Курбас і його режисерсько-педагогічна практика»; залишив на відділі цикл лекцій з навчальних дисциплін «Сценарна майстерність», «Сценічна мова», «Декоративно-художнє оформлення театралізованих заходів» та начальний посібник «Природа мистецтва художнього читання», яким і сьогодні користуються колеги та студенти спеціалізації.

   Але найулюбленішою його цариною був театр – практична робота над виставою. За період роботи у своїй творчій майстерні він здійснив ряд постановок за творами української та світової драматургії. Особливо значними були вистави за п’єсами таких драматургів як Вільям Шекспір – «Приборкання норовливої», Жан Батист Мольєр – «Міщанин-шляхтич», «Лікар мимоволі», Денис Фонвізін – «Недоросток», Федір Сологуб – «Біда від ніжного серця», Марко Кропивницький – «По ревізії», Антон Чехов – «Ведмідь», Михайло Старицький – «За двома зайцями», Борис Лавреньов – «Сорок перший», Микола Куліш – «Отак загинув Гуска», Федеріко Гарсіа Лорка – «Дім Бернарди Альби», Броніслав Нушич – «Звичайна Людина», Олексій Макайонок – «Трибунал», Євген Шварц – «Звичайне диво», Леонід Філатов «Про Федота-стрільця». Також здійснив постановку художньо-публіцистичних вистав: «Гортаючи сторінки байок» за творами Леоніда Глібова, естрадно-сатиричні вистави – «Фантасмагорія одного сновидіння», «Пандемія кохання», «Час пік», «Осінній зорепад», «Театральна ендорфінія», естрадне ревю «Мімікрія-фарш».

   Він плідно працював і на ниві масової режисури. Ним були написані та втілені в життя сценарії різноманітних масових театралізованих видовищ.

Віктор Петрович Ободовський, будучи художником, завжди дбав про образне зорове вирішення вистави і часто, користуючись мінімальними елементами художньо-декоративного оформлення, у кожній сценічній постановці добивався різноманітності та феєричної зміни мізансцен, акторської взаємодії і ансамблевості, чітких зовнішніх та внутрішніх виразних засобів сценічного образу, вірних музичних акцентів, що неодмінно створювало чудову атмосферу і залишало незабутнє враження у глядачів.

   Його остання робота – інсценізація казки Ганса Христіана Андерсена «Свинопас». Це ще один чудовий урок драматургічної та режисерської майстерності поєднання художнього тексту та імпровізаційних текстів на злобу дня, політичного моменту, уміння добитися від акторів філігранної лінії ведення ролі, пластичного малюнку, вдалого лаконічного художнього оформлення з епатажним фіналом вистави, де розриваються усі декорації.

   Багато років Віктор Петрович керував театром-студією «На Зарванській», підтверджував його почесне звання «Народний» та неодноразово виборював І місце на обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів «Подільська сцена».

Ободовський В.П. був нагороджений почесними відзнаками Міністерства культури і мистецтв України « За багаторічну плідну працю в галузі культури», «Відзнакою міського голови» міста Кам’янця-Подільського, почесними грамотами управління культури, туризму і курортів Хмельницької обласної державної адміністрації, грамотами адміністрації коледжу культури і мистецтв.

   Віктор Петрович користувався заслуженим авторитетом серед колег-викладачів навчального закладу, патріотом якого він був. Але найбільша його заслуга – незчисленна когорта випускників, які працюють у професійних театрах України та за її межами. Серед них провідні та заслужені артисти, викладачі вищих навчальних закладів, керівники закладів культури області, керівники аматорських театральних колективів, які з гордістю та вдячністю можуть сказати, що їх навчав великий педагог і справжній майстер Віктор Петрович Ободовський.

   Вважаючи його патріархом спеціалізації ВТЗ, ми багато років знали, що старший колега щедро поділиться знаннями з історії театру та з історії відділу, дасть поради з методики викладання тієї чи іншої теми, з технології підготовки вистави, підтримає в потрібний момент, захистить, підбадьорить. Особливо цінували його похвалу і добре слово.

   Він зі своїм, з нашим відділом, якому присвятив більшу частину свого життя і ми, колишні студенти та колеги гідно продовжуватимемо його справу.

   Пішов із життя 11 грудня 2017 року. Сьогодні відчуваємо його присутність… Згадуємо світлою пам’яттю.

 

  • 28-03-2018, 15:01
  • 285
  • 0

Станішевська Євгенія Казимирівна 

 

   Станішевська Євгенія КазимирівнаСподвижник культурно-мистецької освітиДо 70-річчя з дня народженняСтанішевська Євгенія Казимирівна – справжній сподвижник  відродження української культури та розвитку культурно-мистецької освіти, ініціативний, творчий, досвідчений педагог, талановитий керівник і організатор.

       Євгенія Казимирівна народилася в селі Колибаївка Кам’янець-Подільського району 16 липня 1949 року. Закінчила середню школу, а в 1967 році – Кам’янець-Подільське культурно-освітнє училище. Свою трудову діяльність розпочала в 1967 році на посаді художнього керівника Кам’янець-Подільського районного Будинку культури. З 1968 по 1972 рік навчалась в Харківському державному інституті культури, після закінчення якого протягом трьох років працювала викладачем кафедри музики і співів Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту. З 1975 по 1980 рік – заступник директора Кам’янець-Подільської районної дитячої музичної школи. З 1980 року – директор цієї школи. Протягом 1989-1994 років працювала заступником директора Кам’янець-Подільського училища культури (нині коледж культури і мистецтв), а з травня 1994 року до лютого 2004 року – на посаді директора.

                Шлях Євгенії Казимирівни до надбання іміджу авторитетного керівника пролягав через її високий інтелект, творчість натури, невтомне прагнення до самовдосконалення, великі організаторські здібності. Вона завжди перебувала у пошуках шляхів модернізації освітнього процесу, з наполегливістю дбала про формування статусу навчального закладу як лідера з підготовки молодших спеціалістів для культурно-мистецької галузі в регіоні.

                Відома в Україні як співавтор багатьох навчальних планів підготовки фахівців культури. Була обрана заступником голови Ради директорів училищ культури при Міністерстві культури та мистецтв України (1999). Ініціювала проведення на базі навчального закладу Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційні технології у підготовці фахівців культури: здобутки, проблеми, перспективи» (2002), багатьох регіональних семінарів-практикумів, фестивалів та творчих конкурсів.

                Під її керівництвом навчальний заклад успішно пройшов атестаційну та акредитаційну експертизи, відкрита підготовка фахівців зі спеціальностей «Діловодство», «Образотворче мистецтво», спеціалізації «Кіно-, фото-, відеосправа». Спільно з управлінням культури Хмельницької ОДА започаткувала проведення на базі училища обласного конкурсу виконавців на народних інструментах серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Подільський дивоцвіт» (2001).

                З її ініціативи та під безпосереднім керівництвом в Хмельницькій області була організована мережа навчально-консультаційних пунктів для підготовки фахівців бібліотечної справи та народної художньої творчості. З метою розбудови системи ступеневої освіти, забезпечення Хмельниччини висококваліфікованими фахівцями, Євгенія Казимирівна втілила в життя ідею створення на базі навчального закладу навчально-консультаційного пункту Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальностями «Документознавство», «Театральне мистецтво» та «Хореографія».

                Велику увагу Станішевська Є. К. приділяла розвитку і зміцненню матеріально-технічної бази навчального закладу, впровадженню сучасних інформаційних технологій в організацію освітнього процесу, оновленню фонду музичних інструментів. Незважаючи на скрутну економічну ситуацію в галузях культури та освіти, Євгенія Казимирівна зуміла забезпечити проведення капітального ремонту приміщень, побудувати котельню, обладнати новими меблями навчальні аудиторії, кімнати гуртожитку, придбати сценічні костюми.

                Виконувала важливу громадську роботу: була депутатом Кам’янець-Подільської районної ради, головою районного відділу обласного музичного товариства, членом президії обласного комітету профспілки працівників культури, головою районної жіночої ради, організатором і ведучою заходів із вшанування людей праці району, зльоту солдатських матерів, вогників.

                За значні заслуги в розбудові системи підготовки кадрів культури Станішевській Є. К. присвоєно звання «Заслужений працівник культури України» (2003), нагороджена відзнакою «Відмінник освіти України» (2000), медаллю «Ветеран праці» (1990), численними грамотами та преміями Міністерства культури і мистецтв України, обласних та місцевих органів влади. Вона лауреат обласної премії в галузі культури імені П. Фараонова (2003).

                07 лютого 2004 року Євгенія Казимирівна передчасно пішла з життя.

 

Література

                1. Євгенія Казимирівна Станішевська // Завальнюк О. М. Минуле і сучасне Кам’янця-Подільського: політики, військові, підприємці, діячі освіти, науки, культури й медицини : історичні нариси / О. М. Завальнюк, О. Б. Комарніцький, В. Б. Стецюк. – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2007. – С. 287-290.

                2. Слово прощання // Освіта України. – 2004. – 20 лют.

                3. Станішевська Євгенія Казимирівна // Лауреати обласних премій Хмельниччини : біобібліографічний покажчик / Управління культури Хмельницької обласної державної адміністрації ; Хмельницька обласна універсальна бібліотека ім. М. Островського. – Хмельницький, 2004. – С. 166-167.

                4. Станишевская Евгения Казимировна // Сикора Э. Лица Каменца-Подольского. – Харьков, 2010. – С. 686-687.

                5. Фонди музею Кам’янець-Подільського училища культури. – Павлюк О. Я. Бути весь час у пошуку – стан її невгамовної душі ; нагородний лист для представлення до відзначення [Є. К. Станішевської] державною нагородою України. 

Павлюк Олександра Ярославівна,

завідувач відділення

Кам’янець-Подільського

коледжу культури і мистецтв

   Джерело: Бібліотечна справа на Поділлі: історія і сучасність : матеріали науково-практичної конференції, м. Кам’янець-Подільський, 21 червня 2016 р. / [редкол.: В. А. Дубінський (голова), О. М. Завальнюк Л. В. Баженов та ін.]. –Кам’янець-Подільський, 2016. – С. 69-71. – Режим доступу: http://history.kpnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/2/2015/01/%D0%911%D0%B1%D0%BB1%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B8.pdf

 

 

 

 

 

  • 28-03-2018, 13:09
  • 726
  • 0

Корифеї Інстаграму

Режисерський капусник

 

Корифеї Інстаграму

 

28 березня відбувся режисерський капусник «Корифеї Інстаграму» за участю усіх курсів спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи». Для цього довго і наполегливо працювали студенти спеціалізації та художні керівники курсів Красілич І.М., Казимирчук Л.С., Бойчук Т.В., Семенків І.А. Студенти випускного курсу, знайшовши вдалий сценарно-режисерський хід, об’єднали виступи усіх курсів ВТЗ, тримали інтригу, темпоритм дійства, довели його до емоційного підйому і логічного завершення, а першокурсників – до церемонії посвяти у професію. Всі зусилля і майстерність учасники програми спрямували на створення змістовного, композиційного-цілісного, феєричного заходу. Капусник – це дипломна робота з «Режисури театралізованих заходів» студентки Катерини Карпенко. Щороку студенти з нетерпінням чекають на проведення цього заходу, адже це завжди неповторне дійство, яке переросло у високопрофесійний культурний проект.