Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Листопад 2022 (12)
Жовтень 2022 (6)
Вересень 2022 (15)
Серпень 2022 (32)
Липень 2022 (8)
Червень 2022 (15)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за 03.04.2018
  • 03-04-2018, 14:22
  • 733
  • 0

Обереги українського народу

Майстер-клас з писанкарства

 

Обереги українського народу 

 

У народі кажуть, що писанка – це енциклопедія українського народного орнаменту. Значення яйця як життєдайної сили було надзвичайно великим у наших далеких предків. Писанка в минулому, згідно з повір'ями, лікувала людей, охороняла житло від блискавки й пожежі, сприяла родючості фруктових дерев, мала різноманітне культове призначення.

Писанки – це своєрідний мініатюрний живопис України, наповнений ритуальним значенням: величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи.

Українська писанка разом із нашими земляками помандрувала в далекі світи. І тепер немало американців, австралійців, канадців сприймають як свою рідну. Й не уявляють Великоднього свята без писанки. Більше того, наші земляки в Канаді задумали спорудити й пам’ятник, щоб у серцях поселенців він будив любов до рідного краю. І ось біля міста Калгарі гордо знісся пам’ятник. Красується 10-метрова українська писанка багатьма різнокольоровими трикутниками.

Розпис писанок – найпоширеніший вид декоративно-прикладного мистецтва у багатьох народів: українців, румун, поляків, чехів, та ін. Збереження цього звичаю – свідоцтво безперервного розвитку народного мистецтва, його зв’язку з далеким минулим і сьогоденням.

На передодні Великодня, 3 квітня, в центральній міській бібліотеці ім. Костя Солухи студенти коледжу культури і мистецтв (256 гр.) та викладач циклової комісії культурологічних дисциплін Вергун А. І. взяли участь у майстер-класі з писанкарства «Обереги українського народу». Майстер-клас провела народний майстер художнього писанкарства, член Спілки народних майстрів України Ірина Харатін.

Майстриня з задоволенням поділилась своїм досвідом та розкрила секрет з написання Великодньої писанки «Зоря» в традиційному стилі. Ірина Олексіївна також наголосила, що назва «писанка» походить від слова «писати», тобто прикрашати орнаментом, а також розповіла про історію писанкарства в Україні та про зміст закодованих символів. Участники майстер-класу в процесі розпису одночасно були глядачами і учнями. Вони переконались, що писанка є символом зв’язку між поколіннями, має обрядове та магічне значення. Оздоблюється вона геометричним, рослинним, зооморфним (риби птахи людина), пейзажним орнаментами, християнськими символами.

Зроблена власними руками та наділена теплом і щирим почуттям, Великодня писанка для кожного з присутніх стала справжнім безцінним та унікальним подарунком до Великодніх свят.

Щиро вітаємо всіх з найбільшим християнським святом Воскресіння Христового! Нехай ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у вашу оселю радість, віру, надію і любов!

Христос воскрес! Воістину воскрес!

  • 03-04-2018, 10:54
  • 568
  • 0

Талановиті, натхненні творчістю, успішні

Засідання музичної вітальні

 

Талановиті, натхненні творчістю, успішні

 

03 квітня відбулося засідання музичної вітальні, присвячене 55-річному ювілею з часу створення циклової комісії народного інструментального мистецтва (духові інструменти). Організатори заходу – студенти 323 гр. (ДІ), викладач Павлюк О.Я. Ведучі – Левчук М., Заярнюк Я.

Головною метою підготовки та проведення ювілейного заходу – дослідити, узагальнити та представити вершини успіхів викладачів, студентів та випускників спеціалізації духові інструменти, які створювали і творять її історію і сьогодення.

Цікаві факти про виникнення та еволюцію спеціалізації вдало доповнював відеофільм «Нашої історії рядки» та представлена виставка із фондів музею коледжу «55 років професійного зростання, творчих пошуків і злетів». З великою повагою та любов’ю студенти представляли своїх викладачів Остап’юк Л.М., Гермака В.Б., Сопігу П.Д., Шульса Я.В., Ковальського Р.І., Раїнчука Д.В. та презентували їх «професійні біографії» і секрети успіху. Використовуючи елементи ток-шоу студенти ставили бліц-запитання викладачам. Із їх відповідей вони дізналися, що вплинуло на вибір професії, кого із випускників вони вважають найуспішнішими, чи важко музиканту займатися науковою роботою та які труднощі зустрічаються на викладацькій роботі.

В програмі заходу презентації:

• 

«Мистецькі вершини наших студентів» (про участь студентів коледжу в престижних фестивалях та конкурсах);

• 

«Вдалий старт – запорука успіху» (представлення студентів спеціалізації) та бліц-опитування «Хто був моїм першим вчителем». Цікаво було почути відповідь на це запитання від Левчука М., який представив презентацію про свого наставника В.Кірсова;

• 

«Музичні проекти студентів» (проведення творчих бенефісів студентів та творчих звітів класів викладачів);

• 

«Не дівоча професія» (досягнення дівчат-студентів та випускниць спеціалізації);

• 

«Музою окрилені – працею звеличені» (історії успіхів випускників, які досягли високих мистецьких вершин);

• 

«Творчі досягнення випускників» (громадські діячі, івент-менеджери, представники шоу-бізнесу, керівники відомих творчих колективів);

• 

«Вони захищають незалежність України» (випускники-учасники Операції Об’єднаних Сил, воюють за наше мирне життя);

• 

«Українська музика не знає кордонів» (випускники, які працюють в мистецьких колективах за кордоном).

Змістовні повідомлення, презентації, діалог з аудиторією вдало доповнювали музичні номери у виконанні Іллі Турика та Галини Щербатюк.

Фотозвіт – Дудка В. (17 гр.).