Онлайн-бібліотека аудіокниг
українською мовою
У Києві створили першу в Україні онлайн-бібліотеку аудіокниг українською мовою “Слухай”. Соціальний проект реалізували у рамках “Громадського бюджету” Києва. За рік вдалося озвучити понад 100 книг і віршованих творів.
Які книги є у бібліотеці?
У бібліотеці є аудіокниги класичної української прози та поезії, що входять до шкільної програми, а також твори відомих сучасників з авторським начитуванням.
Тут є твори Ольги Кобилянської, Квітки-Основ’яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного, Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового та сучасна література Ольги Деркачової, Євгена Ліра, Наталії Сняданко, Христини Козловської, Марка Лівіна та Катерини Бабкіної.
До озвучування долучились теле- і радіоведучі, актори театру та кіно, музиканти. Зокрема, Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Павло Зібров та Євген Галич.
Бібліотека “Слухай” доступна за посиланням. Приємного читання!
Джерело: https://shotam.info/onlayn-biblioteka-audioknyh-ukrains-koiu-movoiu-z-iavylas-u-vil-nomu-dostupi/
Портфоліо як показник готовності студентів до професійної діяльності
Підсумкове заняття з навчальної дисципліни «Менеджмент СКС»
Розвитку інтелектуальних творчих здібностей майбутніх фахівців культурно-мистецької галузі, формуванню їх здатності до самореалізації в обраній професії сприяє модернізація змісту освітнього процесу, в якому органічно поєднуються традиційні форми і методи навчання із використанням інноваційних освітніх технологій, популярною серед яких є створення портфоліо. Впровадження технології портфоліо у фаховій підготовці пов’язане з вимогою сьогодення до випускника як компетентного спеціаліста, здатного не лише творчо ставитися до майбутньої професійної діяльності, але й бути керівником свого життя.
Студенти IVкурсів усіх спеціальностей та спеціалізацій створювали за період навчання «досьє успіхів», яке відображало їх досягнення в освітній творчій, громадській діяльності. Запропонована структура портфоліо мала на меті удосконалення професійної компетентності майбутнього менеджера соціокультурної сфери та розвитку його індивідуального творчого потенціалу, стилю. Важливою складовою портфоліо стали арт-проекти, які студенти створювали на практичних заняттях з навчальної дисципліни. Заслуговують на увагу бізнес-плани відкриття власної справи: приватних дитячих хореографічних, театральних студій та студій вокалу; кав’ярні для дітей з корисним та цікавим дозвіллям; майстерень з пошиття танцювальних костюмів та ремонту і реставрації музичних інструментів; студій дизайну, урочистих подій та виготовлення декорацій; художніх салонів; студій графічного дизайну; тату-салонів; шоурум-студій (виготовлення подарунків на замовлення, оформлення свят); івен-агентств; агентств з підтримки молодих талановитих дизайнерів; музичних агенцій з організації та проведення свят; аніматорських агенцій; страйк-больного клубу та створення мультиплікаційного телевізійного каналу.
Всі студенти успішно захистили портфоліо на підсумковому занятті з навчальної дисципліни «Менеджмент СКС» (викладач Павлюк О.Я.). На захисті були присутні: Нижник С.В., директор коледжу, Червоногродський І.І., заступник директора з навчальної роботи, Ляшук Т.Є., голова циклової комісії культурологічних дисциплін та Никитюк С.С., методист коледжу.
Впевнені, що цікаві бізнес-ідеї наші випускники зможуть реалізувати у своїй професійній діяльності, а створене портфоліо допоможе їм знайти престижну роботу, або отримати перевагу при вступі до мистецьких навчальних закладів.
- 19-12-2018, 14:30
- 687
- 0
Декоративний розпис
Конкурс авторських композицій
19 грудня відбувся огляд-конкурс авторських композицій «Декоративний розпис» з навчальної дисципліни «Навчальна практика». У конкурсі брали участь студенти ІІІ курсу спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», зокрема: Богуш А., Гавриленко А., Костюк О., Кушнірчук В., Лозінський М., Микицей Є., Прибатень Л., Раїнчук О., Токовенко Ю. Керівник робіт – Майгур Т.В., викладач циклової комісії ДПМ.
Конкурс проходив у два етапи: 1 – підготовка авторської «мальовки», експозиція авторського розпису (інсталяція) для виставки; 2 – огляд, оцінка, визначення кращих робіт, нагородження переможців. Основна вимога до конкурсних робіт - подання авторських композицій для огляду із обов’язковою анотацією, у якій вказується: джерело натхнення та ідейно-образна мова розпису, композиційна структура, колористика, творчий задум щодо експозиції авторського розпису.
Усі студенти 356 групи творчо підійшли до вирішення авторських робіт. Інсталяції оглядали і оцінювали відвідувачі експозиції виставки у день її проведення. Кожен присутній мав можливість оцінити конкурсні роботи, проголосувавши за авторські композиції, обравши не більше трьох робіт у кожній категорії: 1 – ідейно-образна мова розпису; 2 – креативність експозиції (інсталяції); 3 – оригінальність назви; 4 – майстерність виконання роботи; 5 – естетичність.
27 грудня відбувся підсумок конкурсу.
Серед 9 авторських робіт, найбільше схвальних відгуків отримали творчі композиції: «У зачарованому лісі» Токовенко Юлії (І місце), «Берегиня» Микицей Євгенії та «Дари осені» Прибатень Лілії (ІІ місце), «Польові квіти» Богуш Анжеліки, «Спогали про село» Гавриленко Анни та «Бджілки» Костюк Олени (ІІІ місце). Найкращою роботою конкурсу було визнано авторську композицію «Затишок для двох» Кушнірчук Вікторії (Гран-прі).
Вітаємо студентів із гарними результатами! Творчого натхнення, веселих свят та усіляких гараздів!
Тетяна Майгур,
викладач циклової комісії ДПМ
- 19-12-2018, 10:45
- 554
- 0
На гостину до святого Миколая
Театралізоване дійство
14 грудня для дітей, що перебувають на обліку служби у справах дітей Кам`янець-Подільської міської ради та дітей воїнів ООС та 19 грудня для дітей працівників коледжу у розважальному дитячому центрі "Халабуда" відбулось театралізоване дійство "На гостину до святого Миколая"
Організатор заходу - Григорків Л.А., викладач культурологічних дисциплін та студенти 418 групи - Бабунець А., Бейлик Б., Кавуля М., Осіпова А., Стельмах Р., Товкало К., Токар Л. У заході брали участь студенти Загороднюк Б., Кушнір К., Перевертана Д., Сидорук В., Сівак Л. (гр. 37), Веселовський А., Войтюк М., Жеребнюк К., Михальський С., Пилипчук В., Рой Л., Яцюк Т. (356 гр.), Ніколюк Д., Урода О., Хитрак А. (27 гр.), Калинюк В. (1137 гр.) та вокальний ансамбль естрадного співу «BLACK and WHITE» (керівник Мечак Л.М.). Новорічний грим казковим персонажам робили студенти Дубова З., Королюк Д., Люлько А., Мотрій Д., Пига А., Татарчук А., Чекирда Н. (467 гр., керівник - Горна Л. А.).
Розважальна програма була насичена веселими конкурсами, гучними піснями, запальними іграми та танцями. Все це забезпечило діткам гарний настрій та незабутні спогади напередодні новорічних свят.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
Дякуємо за життя!
Година вшанування
14 грудня у коледжі за участі студентів першого курсу (1137 гр.) відбулася година пам’яті до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та покладання квітів до пам’ятника Героїв Чорнобиля (організатор – викладач комісії соціально-економічних дисциплін Самар А.В.)
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС щорічно відзначається в Україні 14 грудня - у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС
Ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров'я й життя захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький Вам уклін за мужність, героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом. Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і шани вдячних поколінь.
- 14-12-2018, 14:58
- 505
- 0
Чорний біль української землі
Тематична полиця
14 грудня в України традиційно вшанувують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Бібліотека коледжу підготувала тематичну полицю «Чорний біль української землі», на який представлені: література, тека , відео матеріали про ті жахливі дні, про героїзм ліквідаторів.
Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційне повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результати вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.
Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.
Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.
Всеукраїнський тиждень права
Цикл заходів
З 10 по 14 грудня у коледжі відбувся Всеукраїнський тиждень права. У рамках проведення тижня права було проведено такі заходи:
- | «Людина. Право. Суспільство». Огляд книжкової виставки та презентація книжкових видань (Осадчук Л.А.); |
- | «Торгівля людьми». Демонстрування документального фільму (Городецька Н.М., Чорна Н.П.); |
- | зустріч з працівниками правоохоронних органів, прокуратури з питань захисту та розвитку прав і свобод людини (Нижник С.В., Городецька Н.М.); |
- | «Адміністративні правопорушення і адміністративна відповідальність». Бесіда зі студентами І курсів (Городецька Н.М.); |
- | «Я і закон». Правовий конкурс (Городецька Н.М.). |
Зимові етюди
Практичне заняття
13 грудня було проведено практичне заняття з навчальної дисципліни «Навчальна практика з КДД» (керівник Яворницька Н.О.). Заняття проведено у формі конферансу до ігор, конкурсів, змагань. У практичній роботі взяли участь студенти 323 групи (ДІ), які підготували аудиторію, обладнання та реквізит для проведення ігор. Студенти Філіпчук А., Романов І., Демидас Д. продемонстрували свої таланти не лише у грі на інструменті, а й свою спритність, уважність та азарт. Дівчата показали свої навики танцю, хлопці силу, а ведучі - свою професійність. Такі заняття дають можливість студентам на практиці спробувати себе у ролі ведучого, учасника програми. У програмі заходу: жартівливі, національні, інтелектуальні, рухливі та малорухливі ігри. Учасники брали активну участь у конкурсах, глядачі підтримували їх оплесками. Переможцями були всі учасники, які отримали гарні призи.
Камера! Мотор! Знімаємо!
Посвята в професію
12 грудня відбулася посвята першокурсників спеціалізації «Кіно-, фото-, відеосправа» в професію. Захід підготували і провели студенти 467 гр. (КФВ), 4235 гр. (НІ), як підсумкове заняття з навчальної дисципліни «Навчальна практика з КДД» (викладач Павлюк О.Я.).
В програмі заходу:
✓ |
«Спеціалізації КФВ – 25!», вітання з нагоди ювілею, вручення грамот викладачам та студентам (Нижник С.В., директор, Латюк Н.І., методист); |
✓ |
«Камера! Мотор! Знімаємо!», презентація кіноверсії із життя першокурсників (Мегедин У., Гвоздєва К., Цюпак А., Ткач М., Будовицький Д. 467 гр.); |
✓ |
«Кадри про кадри, що працюють за кадром», відеофільм про зіркових випускників спеціалізації (Заянчуковський В. 467 гр.); |
✓ |
«Цікаві факти про кіно та фотографію», огляд рубрики (Крупник А., Цвик М. 4235 гр. (НІ)); |
✓ |
«Найвідоміші саундтреки до кінофільмів», музичні номери у виконанні Калинюка В. (1137 гр), клас викладача Гермака В.Б.; Столаби А. (148 гр.), Смішної Д., Ширяєвої Ю. (418 гр.), клас викладача Столаби Т.В.; Дмітрієва Г. (148 гр.), клас викладача Остап’юк Л.М.; Самбора Б. (418 гр.), клас викладача Мечак Л.М.; |
✓ |
«Я – майбутня зірка», конкурсна програма (Баб’яр А., Магера Д., Мусько О., Ільєва О., Ніколайчук В. (4235 гр.). |
Музичний супровід заходу – Конфедерат Б., Заярнюк Я., Крентовський Д., Левчук М. (4235 гр.), Гнатишен І. (1137 гр.), Головко Т. (2138 гр.). Оформлення сцени – Дубова З., Пига А., Татарчук А., Татарчук М., Королюк Д. (467 гр.). Відео – Загороднюк Б. (37 гр.). Фото – Будзан Р. (37 гр.).
Нехай лунає хоровий спів
Відкрите підсумкове заняття
11 грудня відбулося відкрите підсумкове заняття з навчальної дисципліни «Навчальна практика зі спеціалізації» із студентами 318 та 418 груп спеціалізації «Народне пісенне мистецтво». (викладач – Мечак Л.М., концертмейстер – Новіченко Ю. П.)
Студенти продемонстрували професійні вміння та навички диригування, ансамблю, роботи хоровою партитурою, набуті протягом семестру. Відкрите заняття пройшло на високому рівні. До студентів звернулися завідувач навчальною практикою - Корчук В. М. та голова циклової комісії - Олексійчук М. А. Вони побажали їм творчих досягнень та звершень, а головне – любити обрану професію.
- 11-12-2018, 14:50
- 658
- 0
ВОЛОНТЕРИ СЕРЕД НАС
Дивовижна історія. Могла б залишитися непоміченою серед буденного калейдоскопу важливих чи дрібних подій.
Нещодавно до коледжу завітав наш земляк Ігор Польовий. Чоловік живе і працює за кордоном. На благодійному інтернет-аукціоні він придбав лот «7 кулеметних гільз із зони військових дій, розмальованих студентами Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв», щоб допомогти кам’янчанам, учасникам АТО. Ігор передав гільзи до музею коледжу і захотів особисто познайомитися з юними художниками, які перетворили атрибути війни на креативні витвори мистецтва.
Викладач коледжу Лариса Горна розповіла, що з пропозицією виготовити сувеніри для продажу на благодійному аукціоні звернувся волонтер Роман Браеску-Семенишин. Він передав і основний матеріал для роботи. «Спочатку ми робили ескізи на папері, потім готували гільзи для нанесення малюнка: метал потрібно було почистити, знежирити скипидаром, а вже тоді розмальовувати олійними фарбами. Процес чимось схожий на писанкарство», – діляться секретами студенти.
Добра справа об’єднала багатьох небайдужих людей, які спільними зусиллями підтримують наших воїнів.
Відеозйомка та монтаж – Ростислав Будзан, студент ІІІ курсу спеціальності «Кіно-, фото-, відеосправа».
Молодими стежками
Сюжетно-ігрова програма
11 грудня відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Навчальна практика з КДД» у формі сюжетно-ігрової програми «Молодими стежками». (викладач – Яворницька Н.О., студенти 37 групи (І підгрупа)
Аудиторія була святково прикрашена гірляндами, висловами про молодість, конкурси супроводжувались музичним оформленням, яке створювало новорічний настрій. Учасники програми були одягнуті у сорочки в клітинку та мали новорічний кольоровий дощик.
Присутні на заході викладачі та студенти відзначили, що проведення відкритого практичного заняття сприяло закріпленню знань та умінь студентів із організації культурно-дозвіллєвих заходів.
Фотозвіт: Будзан Р. (37 гр.)
- 11-12-2018, 13:53
- 588
- 0
Людина. Право. Суспільство
Тематична виставка
Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права”. Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
В бібліотеці коледжу, в рамках тижня права проведено огляд тематичної виставки «Людина. Право. Суспільство».
Захід покликаний активізувати пізнавальні інтереси студентів та підвищити правову культуру громадян своєї держави, розширити світогляд, та прищеплення загальнолюдських цінностей.
- 06-12-2018, 16:24
- 659
- 0
Ми твої майбутні захисники, Вітчизно
Спортивно-патріотичні змагання
06 грудня відбулися змагання, присвячені Дню Збройних сил України. Організатори заходу – Гнатюк І. Д., керівник фізичного виховання, Шульс В. Я., викладач фізичного виховання
Студенти взяли участь у 4 видах спорту: баскетбол (кидання м’яча в корзину), підтягування, дартс, жим штанги.
Переможці:
Загальний залік: Ткач Максим (467 гр.)
Баскетбол: Крентовський Дмитро (4235 гр.)
Підтягування: Роздайгора Володимир (1137 гр.)
Жим штанги: Ткач Максим (467 гр.)
Дартс: Барладин Максим (37 гр.)
Переможці змагань були нагороджені дипломами.
Фотозвіт: Загороднюк Б. (37 гр.)
- 05-12-2018, 12:13
- 500
- 0
Архівні документи, фото та спогади
Екскурсія
05 грудня творчі колективи коледжу захищали звання «народний». У складі журі працювали: Стан Т.С., заступник директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, заслужений працівник культури України; Гуцал О.О., викладач Хмельницького музичного коледжу імені В. Заремби; Серветник О.М., методист інструментального жанру Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.
Для почесних гостей було організовано екскурсію в музей коледжу, під час якої вони познайомились із його діяльністю та музейними експозиціями. Стан Т.С., випускниця коледжу, переглянула підбірку архівних документів і фотографій спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» та поділилась спогадами про роки навчання.