Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Листопад 2020 (18)
Жовтень 2020 (18)
Вересень 2020 (19)
Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (22)
Червень 2020 (23)
Корисні посилання
КПККіМ » Матеріали за 28.10.2020
  • 28-10-2020, 19:06
  • 94
  • 0

  «Комора»

 Всеукраїнський театральний фестиваль


Комора

 

  З 16 по 18 жовтня в Кам’янці-Подільському відбувся Всеукраїнський театральний фестиваль «Комора», у якому взяли участь студенти коледжу (Афанасійчук В., Баранюк Б., Величко Д., Войткова Є., Гаврилюк Я., Королюк О., Мрих Д., Ніколаєв Б., Ніколюк Д., Павлишена Т., Сушко І., Урода О., Хитрак А. (гр. 45), Кас’ян О., Музика Р. (гр. 2135)).

  Свої театральні надбання демонстрували колективи з усієї України. Коледж представляв театр-студія «На Зарванській» (художній керівник Семенків І.А.). Учасники здобули перемогу у двох номінаціях: «Кращий акторський ансамбль», «Краща вистава молодіжних колективів».

   Щиро вітаємо з перемогою!

КомораКомораКомораКомора

 

 

 

 

  • 28-10-2020, 16:07
  • 74
  • 0

   День визволення України

Вшанування героїчного подвигу


День визволення України

 

   28 жовтня наша країна відзначає День визволення України від фашистських загарбників. «З метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні постановляю: Установити в Україні День визволення України від фашистських загарбників, який відзначати щорічно 28 жовтня» (Указ Президента України «Про День визволення України від фашистських загарбників» № 836/2009 від 20 жовтня 2009 р.). Визволення України почалося зі сходу — з операції «Малий Сатурн». Це були завершальні бої Сталінградської битви — однієї з найбільших битв Другої світової (листопад 1942-лютий 1943), — яка стала переломною у ході війні між двома велетенськими державами — фашистською Німеччиною та СРСР — на користь Радянського Союзу.

   На початку зими 1942 р. були звільнені перші населені пункти України, а остаточне визволення українських земель розпочалось у ході Курської битви (5 липня-23 серпня 1943 р.). 23 серпня війська Степового фронту звільнили місто Харків. У вересні-жовтні 1943 р. розгорнулась героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони («Східний вал»). Київ було визволено 6 листопада 1943 р. Київська наступальна операція завершила корінний перелом у ході Другої світової війни й мала надзвичайний вплив на весь наступний характер воєнних дій. З поверненням Україні її столиці та з виходом радянських військ на Правобережжя ні в кого вже не залишалося сумнівів, що німецько-фашистській армії на українській землі не втриматися. Остаточне визволення України було справою часу.

   Ніякі перешкоди й труднощі не могли вже спинити Червону армію, яка нарощувала силу ударів по ворогові. Тут необхідно підкреслити вирішальну роль досвідчених військових керівників, адже жодна армія, незважаючи на рівень озброєння та вишкіл, не може перемогти ворога без вірного полководницького рішення, без підпорядкування єдиному командуванню. Жуков Георгій Костянтинович, Василевський Олександр Михайлович, Тимошенко Семен Костянтинович, Ватутін Микола Федорович, Рокоссовський Костянтин Костянтинович, Малиновський  Родіон  Якович та ін. — це люди, які являли собою синтез військового таланту, розуму, енергії, передбачення дій ворожих сил. Своїми діями і волею до перемоги вони єднали мільйони людей.

 

   У 1944 р. радянське командування силами чотирьох Українських фронтів здійснило серію блискучих наступальних операцій:

 

   25 січня-17 лютого 1944 р. - Корсунь-Шевченківська операція;

 

   січень-квітень 1944 р.  - визволення значної частини Правобережної і Західної України;

 

   26 березня 1944 р. - перехід через державний кордоні з Румунією;

 

   8 квітня 1944 р.  - перехід через державний кордон з Чехословаччиною;

 

  10 квітня 1944 р. - ворога вибито з Одеси, і, водночас, прорвавши добре укріплену оборону, війська 4-го Українського фронту та Приморської армії розгромили вороже угруповання на Кримському півострові;

 

   9 травня 1944 р. - після кровопролитного штурму було визволено Севастополь;

 

   27 липня 1944 р. - визволено Львів.

 

   У перебігу Карпато-Ужгородської операції відбулося визволення від фашистської окупації території України в її довоєнних кордонах, а на останній стадії операції радянські війська очистили від ворога головне місто Закарпатської України Ужгород і 28 жовтня завершили визволення Закарпатської України.

 

Таким чином, наприкінці жовтня 1944 р. Радянська Армія у запеклих боях з німецько-фашистськими загарбниками очистила всю територію України від окупантів.   

   А 26 листопада 1944 року Перший з'їзд делегатів народних комітетів Закарпатської України прийняв маніфест про возз'єднання Закарпатської України з Радянською Україною.

 

... Дорогою ціною дісталася перемога Україні. На окупованій території країни загинуло 5,5 млн. осіб, у тому числі майже 4 млн. мирних жителів, до Німеччини було вивезено приблизно 2,2 млн. остарбайтерів.

 

Окрім українців значний внесок у визволення території нашої держави зробили і представники інших народів СРСР. Завдяки спільним зусиллям, самовідданості народів колишнього Радянського Союзу, їх ратним і трудовим подвигам українську землю було очищено від загарбників.

 

Вічна пам'ять визволителям Української землі, полеглим на полі битви! Честь і слава живим героям!

 

 

 

 День визволення України