Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Квітень 2020 (10)
Березень 2020 (84)
Лютий 2020 (23)
Січень 2020 (7)
Грудень 2019 (27)
Листопад 2019 (31)
Корисні посилання
 • 25-12-2015, 14:32
 • 1264
 • 0

Поділля – їх колиска і доля

Музейна експозиція

 

В навчальному корпусі № 2 що знаходиться за адресою пров. Круглий, 5, і в якому сьогодні навчаються студенти спеціальності «Бібліотечна справа» та «Народна художня творчість» (спеціалізація «Видовищно-театралізовані заходи»)  створено музейний куточок «Поділля – їх колиска і доля».

В музейній експозиції, яка діє на базі кабінету «Бібліотечного краєзнавства» (завідувач Павлюк О.Я.) зібрані документальні джерела та інформаційні підбірки і історії будівлі та про визначних особистостей, доля яких пов’язана з нею.

Візуальному сприйняттю інформації сприяють книжково-ілюстративна виставка «Суцвіття творчих імен»,  тематичні стенди:  «Біографія будинку», «Володимир Свідзінський – визначний український поет-модерніст», «Ольга Мак – українська письменниця діаспори», «Тамара Сис-Бистрицька – подвижниця краєзнавства»,  «Олександр Грен – художник-кам’янчанин» та меморіальна дошка Володимиру Свідзінському (на фасаді будинку).

 

Суцвіття творчих імен

Презентація віртуальної книжкової виставки

 

Суцвіття творчих імен

18 грудня студенти ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» (викладач: Никитюк С. С.) на підсумковому занятті з навчальної практики представили  віртуальну книжкову виставку «Суцвіття творчих імен», яка знаходиться у кабінеті «Бібліотечне краєзнавство».

Вас, звичайно, зацікавить, що таке віртуальна виставка? Віртуальна виставка – це можливість у будь-який момент при наявності мережі Інтернет, вдень або вночі, не залишаючи домашнього затишного крісла, познайомитися з  цікавими книгами. Потрібно просто зайти на сайт бібліотеки. Якщо вас зацікавить виставка, яку ми  презентували,  то ви зможете у будь-який час її ще раз переглянути на сайті нашого коледжу.

Дана виставка складається із 5 розділів. Розділ 1 «Поділля - їх колиска і доля» презентували Андрухова Ольга та Стрельчук Юлія. Розділ 2 «Гроно калинове» представили  Кізюн Юлія  та Рабцун Юлія. Поян Анастасія познайомила з матеріалами, які представлені в розділі 3 «Володимир Свідзінський – син подільської землі». Думанська Юлія у розділ 4 «Майстри пензля»  розповіла про художників подільського краю, зокрема, про Олександра Грена. Розділ 5 «Фольклорні ба

 • 08-12-2015, 16:38
 • 1279
 • 0

Історія будинку

 

 

В одному з мальовничих куточків м. Камянця-Подільського, що на Польських фільварках, в Круглому провулку розташувався скромний і тихий будинок № 5. Про нього майже зовсім не знають камянчани, не кажучи вже про туристів. Але з цим будинком пов’язано життя та діяльність стількох яскравих особистостей, що йому можуть позаздрити чимало сіл чи навіть містечок. Тут у 1920-х рр. мешкав один із найталановитіших українських поетів, представник високого модернізму Володимир Свідзінський, тут навчалася знана в діаспорі, а тепер і в Україні письменниця Ольга Мак та відома подільська фольклористка – Тамара Сис-Бистрицька, тут викладав в школі малювання один із найсамобутніших кам’янецьких художників Олександр Грен.

Отже, тихий і скромний будинок № 5 на Круглому провулку могла б прикрашати не одна меморіальна дошка.

 • 08-12-2015, 16:38
 • 1496
 • 0

 

Володимир Свідзінський

(1885-1941)

український поет, перекладач

 • 08-12-2015, 16:27
 • 1874
 • 0

 

Ольга Мак

(1913-1998)

українська письменниця

 • 07-12-2015, 13:23
 • 1990
 • 0

 

Тамара Сис-Бистрицька

(1913-2009) 

історик-краєзнавець, фольклорист,

етнограф, музеєзнавець

 • 07-12-2015, 10:39
 • 1932
 • 0

 

 Олександр Грен

(1898-1983)

подільський художник

 

Відкрита лекція про життя та

творчість В. Свідзінського

 

Відкрита лекція про життя та творчість В. Свідзінського

 

22 жовтня  2015 року студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» мали унікальну можливість побувати на відкритій лекції професора, доктора філології Елеонори Соловей «Володимир Свідзінський: проблеми майбутньої наукової біографії», яка присвячена 130-річчю від дня народження поета. Проводилася лекція у Камянець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка. Василь Іванович Горбатюк – український письменник, директор Хмельницького обласного літературного музею розповів про життя і творчість Володимира Свідзінського. Майбутнім бібліотечним працівникам цікаво було познайомитися з методикою презентації віртуальної книжкової виставки «Поет неповторний, своєрідний, тонкий». Під час лекції ми дізналися багато нового про В. Свідзінського і мали можливість особисто познайомитися та сфотографуватися з Василем Горбатюком, книги якого читали раніше.

Подібні лекції, які проводять відомі вчені, дослідники-краєзнавці, багато дають для розширення кругозору, професійної підготовки, формують у сучасної молоді почуття патріотизму, національної свідомості.

О, саде мій, я знов твій гість

Музично-поетична композиція

 

О, саде мій, я знов твій гість

21 жовтня студенти четвертого курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» продемонстрували своє розуміння поезії В.Свідзінського у музично-поетичній композиції «О, саде мій, я знов твій гість», яку присвятили 130-ій річниці з дня народження видатного українського поета.

Вертикальну вісь у поезії В.Свідзінського позначають природа, дерева, сад, зокрема, сади Поділля. Тому саме сад і став центральним художнім образом композиції, а пори року подільського саду асоціювалися із життєвим та  творчим шляхом поета. Своєрідна поезія В.Свідзінського була майстерно донесена студентами до глядача. Вдало доповнювали зміст композиції музика, пластичні вирішення та художнє оформлення, до якого входило декілька відеосюжетів.

Поетична вистава стала моєю практичною роботою до екзамену з навчальної дисципліни «Режисура театралізованих заходів». У її втіленні мені допомагали однокурсники: Веренчук А., Молофій А., Пшечук Д., Степанець О., Ружицький Ю., Тимошенко К., Хітрова О., а також викладач сценічної мови Козак О.В. (керівник роботи) та художній керівник курсу Бойчук Т.В. Також хочу подякувати Форкуну І.В. за музичне оформлення та студентам 250 групи Задойному О., Войту А., Козлову В. за освітлення.

Ми відчули, що глядачу сподобалась наша робота і хочеться щоб до поезії В.Свідзінського зверталися якомога частіше.

Шануємо щиро тебе, наш поете

Інформаційна година

 

Шануємо щиро тебе, наш поете 

Під такою назвою 15 жовтня 2015 року в кабінеті бібліотечного краєзнавства (завідуюча Павлюк О. Я.) відбулася інформаційна година,  присвячена 130-річчю від дня народження видатного українського поета, філософа, етнографа та перекладача Володимира Свідзінського. Інформаційну годину провели студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» Андрухова О., Думанська Ю., Кізюн Ю., Поян Н., Рабцун Ю., Стрельчук Ю., Шумеляк Р. (викладач Никитюк С. С.) 

Студенти не тільки згадали життєвий шлях поета, а й допомогли зануритися у його творчість, декламувавши вірші Володимира Свідзінського. Творчість поета безмежна. В його доробку є поезії, оповідання, казки. Було приємно послухати про дитячі твори, які він написав для своєї донечки.  Книжкова полиця, що діє у кабінеті краєзнавства, є дзеркалом творчості митця. Панувала домашня тепла атмосфера, присутні висловлювали свою думку і просто спілкувалися. Під час заходу викладач Булаєнко В. О. презентувала 2-й випуск бібліографічного покажчика «Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв: історія і сучасність», в який ввійшли матеріали урочистостей з нагоди відкриття меморіальної дошки та вшанування 125-річчя  від дня народження. Учасники заходку поклали квіти до меморіальної дошки та кенотафу митця.

Поділля - їх колиска і доля

Знайомство з музейною експозицією

 

Поділля - їх колиска і доля

15 травня студенти ІІІ курсу заочної форми навчання спеціальності «Бібліотечна справа» познайомилися з музейною експозицією, яка знаходиться в кабінеті «Бібліотечного краєзнавства».

Завідуюча кабінетом Павлюк О.Я. повідомила, що в музейній експозиції «Поділля – їх колиска і доля» зібрані документальні джерела та інформаційні підбірки з історії будівлі, в якій знаходиться навчальний корпус коледжу та про  визначних особистостей, доля яких пов’язана з нею.

Студенти 350 групи познайомили присутніх з тематичними стендами:

 біографія будинку (Ситник Т.);

 «Володимир Свідзінський – визначний український поет-модерніст» (Большовикова А., Швидюк О.);  

 «Ольга Мак – українська письменниця діаспори» (Вершигора К.);

 «Тамара Сис-Бистрицька – подвижниця краєзнавства» (Галецька О.);

 «Олександр Грен – художник-кам’янчанин» (Слива О.)

 Інформаційні повідомлення вдало доповнила відеопрезентація (Глюта Н.) та огляд книжкової виставки «Суцвіття творчих імен» (Цимбалюк А.). Після закінчення заходу студенти поклали квіти до меморіальної  дошки   В.Свідзінському.

Вшанування пам’яті відомих земляків

Покладання квітів до пам’ятних знаків

І. Огієнка, М. Драй-Хмари та В. Свідзінського

 

Вшанування пам’яті відомих земляків

23 квітня студенти ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» (Большовикова А.., Вершигора К., Глюта Н., Галецька О., Ситник Т., Слива О., Цимбалюк А., Швидюк О.) разом із викладачами Булаєнко В. О., Климчук Л. В., Никитюк С. С. взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі», що проходила на базі бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Перед початком заходу студенти  поклали квіти до меморіальної  дошки Івана Огієнка, пам’ятних знаків М. Драй-Хмари та В. Свідзінського, ім’я якого пов’язане з навчальним корпусом коледжу, в якому вони навчаються.

Участь в заході сприяла ознайомленню студентів із сучасними завданнями та напрямками діяльності бібліотек вищих навчальних закладів, набуттю досвіду із проведення науково-практичних конференцій, а також поглибленню знань з навчальної дисципліни «Бібліотечне краєзнавство», зокрема увіковічення пам’яті визначних особистостей, життя і творчість яких пов’язана з історією нашого міста.

 

Колиска творчої інтелегенції

Презентація музейної експозиції

В. Свідзинського, О. Мак,

Т. Сис-Бистрицької, О. Грена


 Колиска творчої інтелегенції