Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2023 (5)
Лютий 2023 (5)
Січень 2023 (9)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (15)
Жовтень 2022 (6)
Корисні посилання
  • 20-05-2020, 09:01
  • 372
  • 0

Музей – жива пам’ ять коледжу 


   У стінах музею – наша історія за 90 років: імена, події, факти, відомості про основні етапи діяльності закладу, світлини керівників, викладачів, відомих випускників та творчі здобутки сьогодення. Мовою документів написана та щоденно пишеться кожна сторінка біографії коледжу. Музей – жива пам’ ять коледжу. Музей впродовж 15 років існує та працює зусиллями ентузіастів, які збирають, систематизують і презентують інформацію про сучасні досягнення та успіхи колективу, активно працюють над пошуком документальних джерел, які відкривають невідомі сторінки історії коледжу, нові грані творчості наших викладачів – відомих особистостей, талановитих подільських музикантів, композиторів.

  Архівні довідки, історичні дайджести, наукові розвідки , прес-релізи, оголошення, плакати, теки інформаційних матеріалів, відеоматеріали, спогади ветеранів, ретро світлини, нагороди, електронні ресурси – це далеко не повний перелік музейної колекції. Ще багато подій та імен, доля яких пов’язана з коледжем, потребують дослідження та представлення у музейних експозиціях, тому головним завданням діяльності ради музею була і залишається систематична пошукова робота та створення презентаційних видань з історії спеціальностей, спеціалізацій, циклових комісій, творчих колективів та персоналій. 

 За матеріалами, які зібрано в фондах музею, підготовлені видання: «Віхами історії – у сьогодення: хроніка подій»; «З історії коледжу (двічі народжене)», екскурс в історію; «Кам’янець-Подільському коледжу культури і мистецтв – 75, 80 років», буклети; «Під сузір'ям успіху: літопис музичних звершень», ювілейне видання до 55-річного ювілею з часу створення циклової комісії народного інструментального мистецтва (духові інструменти); «50 років у вихорі танцю», презентаційне видання з історії створення, становлення і розвитку циклової комісії хореографічних дисциплін та спеціальності «Хореографія»; «Наш спогад – у біографію коледжу», цікаві факти; «25 успішних кроків студентської дирекції», до ювілею з часу створення ради студентського самоврядування; «Ми повертаємось у ті роки», книга спогадів ветеранів; «Кетяг сліпучого квіту», книга про випускників; історична довідка на web-сайті коледжу та довідково-бібліографічне видання «Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв: історія і сучасність» (Випуск 1, 2). У виданні зібрано матеріали про історію та сучасний стан навчального закладу, інформацію про творчі здобутки викладачів і випускників коледжу. Представлені документальні джерела (публікації з періодичних видань та інтернет-ресурсів, матеріали науково-практичних конференцій і семінарів, програми концертів, конкурсів, фестивалів). Видання розраховане на краєзнавців, бібліотечних працівників, фахівців у галузі культури, освіти, мистецтва для науково-дослідної, методичної, педагогічної та навчально-виховної діяльності. До ювілею коледжу підготовлено третій випуск видання, яке буде презентовано під час ювілейних урочистостей.

  Музей – це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє.

  • 15-05-2012, 13:09
  • 2955
  • 0

Музей історії коледжу –

невичерпне джерело формування 

особистості

  

Музей історії коледжу – невичерпне джерело формування особистості 

Музей історії коледжу відкрито в 2005 році. Ініціаторами його створення стали Р.Нелюбов, директор коледжу, та О.Павлюк, заступник директора з навчально-виховної роботи. 

Музей коледжу – потужний інформаційний центр, в експозиціях якого представлені архівні матеріали та документальні джерела про створення, становлення та періоди розвитку навчального закладу, його керівників, перших викладачів, викладачів-ветеранів Великої Вітчизняної війни, історію молодіжних організацій та рухів. 

З фотографій на стендах музею коледжу  до нас промовляє його історія, яка тісно пов’язана   з  долею  трьох поколінь викладачів та більше восьми тисяч випускників, які працюють в культурно-мистецьких закладах України. Саме тому музей є не тільки музеєм історії навчального закладу, а й музеєм розвитку української культури, зокрема, культури подільського регіону. 

Значну частину експозиції займають матеріали про сьогодення навчального закладу:  здобутки творчих колективів та студентів-учасників конкурсів, фестивалів, спортивних змагань, фотохроніка загальноучилищних заходів, творчі здобутки викладачів, зокрема, підручники, публікації у фахових виданнях, тези виступів на конференціях, збірки сценаріїв, поезій, відеозаписи відкритих занять, виховних годин, матеріали з досвіду роботи кращих викладачів коледжу та публікації випускників коледжу. Вдало доповнюють музейні експозиції творчі роботи студентів спеціальності “Образотворче мистецтво”, вітрина афіш концертної діяльності  та виставка творів художника, мистецтвознавця, колишнього викладача А.Фесенка.

Сьогодні музей - центр проведення цікавих заходів просвітницької та пошукової роботи.  Започатковано випуск інформаційного бюлетеню “Коледж на сторінках преси”, створюються відеорепортажі за експозиціями музею, організовуються  екскурсії для першоку

  • 05-05-2012, 13:01
  • 2236
  • 0

Музей історії коледжу -

документальна пам'ять поколінь  

 

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ КОЛЕДЖУ —  ДОКУМЕНТАЛЬНА ПАМ'ЯТЬ ПОКОЛІНЬ

 

Музей – відкритий лист із минулого в майбутнє. У світі існує безліч музеїв, найрізноманітніших і неповторних. Це – наслідок усвідомлення суспільством незворотної втрати свого коріння і рішучості зберегти свою культурну спадщину,  відтворити її принаймі  в  документальних матеріалах – музейних експонатах.

Музеї, будучи скарбницею матеріальної і духовної культури народу, використовуючи закладені в них величезний науковий потенціал, здатні вирішувати питання освіти і виховання студентської молоді. Тому важливе місце серед розгалуженої мережі музеїв України належить музеям навчальних  закладів, які покликані стати органічною складовою навчально-виховної роботи.  Створюються музеї з метою залучення студентської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої, розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.

Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв славиться своїми традиціями, які  закладалися і підтримуються протягом багатьох десятиліть. Тому, щоб донести до сучасників всі надбання  минулих  поколінь, щоб  зберегти в душах нинішніх студентів гордість за наше минуле і віру в майбутнє, у травні 2005 року, під час святкування 75-річного ювілею, було урочисто відкрито музей навчального закладу.

Створення музею – це результат цілеспрямованої, систематичної, творчої роботи, а головне – прагнення відродити та зберегти історію рідного навчального закладу в документальних джерелах, фактографічній інформації, спогадах викладачів-ветеранів та випускників коледжу. 

Робота  музею організовується на принципі самоврядування. Вищим керівним органом є рада музею, до складу якої входять представники дирекції, голови циклових комісій, куратори навчальних груп. Члени ради очолюють сектори пошукової, фондової, експозиційної та просвітницької роботи; організовують роботу екскурсоводів, співпрацюють із студентським науковим товариством, гуртками, клубами, іншими творчими об’єднаннями та  прикладають усіх зусиль для того, щоб кожен член колективу відчував себе його органічною складовою.

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ КОЛЕДЖУ —  ДОКУМЕНТАЛЬНА ПАМ'ЯТЬ ПОКОЛІНЬМУЗЕЙ ІСТОРІЇ КОЛЕДЖУ —  ДОКУМЕНТАЛЬНА ПАМ'ЯТЬ ПОКОЛІНЬМУЗЕЙ ІСТОРІЇ КОЛЕДЖУ —  ДОКУМЕНТАЛЬНА ПАМ'ЯТЬ ПОКОЛІНЬ

 

Учитель з великої букви

До 100-річчя від дня народження Свідера П.І.



   Біографічна довідка

   Полікарп Іванович Свідер народився 5 квітня 1923 року в с. Хропотова Чемеровецького району. 

   1930-1940 рр. – навчання в школі. 

   1940-го вступає до Харківського юридичного інституту, а згодом – до Кам’янець-Подільського учительського інституту. 

   1941-1943 рр. працює на молочному пункті в с. Кугаївці, бере активну участь у партизанському русі. 

   Квітень-грудень 1944-го – служба в армії. 

  1945-1950 рр. – навчання на філологічному факультеті Київського університету ім. Т.Г.Шевченка. 

   1950-1954 рр. – викладач української та зарубіжної літератури у Кам’янець-Подільському технікумі підготовки культурно-освітніх працівників (нині Кам’янець-Подільський фаховий коледж культури і мистецтв). 

З 1954 по 2012 рік працював у Кам’янець-Подільському педінституті (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка ) на кафедрі української літератури. Пройшов шлях від асистента кафедри до професора, академіка АНВШ.

   Разом з дружиною Надією Степанівною виховали сина Олександра, кандидата економічних наук, доцента Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, який подарував батькам онуків Владислава та Єву.

Студентські лідери. Кращі студенти коледжу

Нагороди до Дня студента



30 листопада в музеї історії коледжу  відбулася церемонія нагородження активних учасників Ради студентського самоврядування з нагоди Дня студента та 30-річного ювілею студентської дирекції.

Студентське самоврядування: територія успіху, творчості, креативу

Презентаційне видання

Циклова комісія культурологічних дисциплін: творча біографія, персоналії, яскраві події

 

 

 Портфоліо  як  складова музейного фонду

 Заняття-екскурсія

 

Портфоліо  як  складова музейного фонду

 

   Під час вивчення навчальних  дисциплін «Менеджмент СКС» та «Проєктний менеджмент» (викладач Павлюк О.Я.) активно використовується педагогічна технологія «портфоліо» як форма організації навчання та засіб моніторингу творчих досягнень студентів. Навчальні портфоліо застосовуються також як і альтернативний метод контролю та оцінювання навчальних досягнень студентів, адже саме в портфоліо закладено значний потенціал для аналізу рівня сформованості професійних здатностей студентів, їхнього професійного зростання та динаміки розвитку їх індивідуальних особливостей. «Портфоліо» – новий та ефективний інструмент оцінювання якості знань студентів. Складання портфоліо є важливим засобом формування професійної компетентності майбутнього фахівця культурно-мистецької галузі, розвитку його індивідуального стилю та адекватному сприйняттю і розумінню власних  переваг і недоліків.

   Після вивчення теоретичного матеріалу студенти ознайомилися із зразками портфоліо студентів та викладачів, які розміщені на офіційному сайті коледжу та у методичному кабінеті. Особливий інтерес викликали портфоліо, які зібрані в музеї історії коледжу і є важливою складовою музейного фонду – портфоліо музею, викладачів-ветеранів, творчих колективів, об’єднань, ради студентського самоврядування, конкурсу «Подільський дивоцвіт» та циклових комісій.

   Заняття-екскурсії на базі музею сприяли поглибленню знань студентів з методики створення та презентації  портфоліо.

 

 

  • 15-07-2020, 11:05
  • 353
  • 0

Завжди у творчій співпраці

Медіафайли з колекції віртуального музею


 Завжди у творчій співпраці

 

   26 червня 2020 року у соціальних мережах віртуальний музей Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки опублікував медіа файли проведення на базі коледжу секційного засідання обласної школи керівника «Організація та управління змінами в умовах інформатизації». В процесі роботи учасники семінару ознайомилися з роботою музею навчального закладу.

 2010 рік. Початок вересня. Бібліотекарі-практики (директори міських та районних бібліотек) відвідали Кам`янець-Подільський коледж культури і мистецтв. Для багатьох це була рідна альма-матір.

 Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека та коледж культури і мистецтв завжди у творчій співпрац

   Фото 1. Фото на згадку біля головного корпусу. Теоретики-викладачі і практики разом. Вдивляємося в обличчя...         

   Фото 2. Нас радо зустрічає директор коледжу Руслан Миколайович Нелюбов. Завжди пам`ятаємо.

   Фото 3. Олександра Ярославівна Павлюк. Бібліотекар-практик, викладач, краєзнавець.

   Фото 4. Уважно слухають учасники семінару про історію і сьогодення закладу.

Завжди у творчій співпраціЗавжди у творчій співпраціЗавжди у творчій співпраці

 

  • 13-07-2020, 09:54
  • 336
  • 0

Музей історії  – відкрито!

 Ретрорепортаж з урочистого відкриття

 

 Музей історії училища – відкрито!

  

  Відкриття музею коледжу стало визначною подією в культурно – мистецькому житті  Хмельниччини, адже в музейних експозиціях відтворена не тільки історія розвитку навчального закладу, але і визначні етапи розвитку  культурного життя регіону. В буклеті «Музей історії училища – невичерпне джерело формування особистості» відтворені події урочистого його відкриття, зокрема  зазначено:

 «Кам'янець-Подільське училище культури здавна славиться своїми традиціями, які закладалися і підтримуються протягом багатьох десятиліть. Тому, щоб донести до сучасників всі надбання минулих поколінь, щоб зберегти в душах нинішніх студентів гордість за наше минуле і віру в майбутнє в травні 2005 року, в день святкування 75-річного ювілею навчального закладу, було урочисто відкрито музей історії училища.

  В презентації музею взяли участь, випускники: Василашко М. П., письменник, лауреат премії ім. Лесі України, заслужений журналіст України; Мартинюк А. К., професор, завідувач кафедрою Мелітопольського університету; Слободянюк П. Я., кандидат історичних наук, директор обласного архіву; Айвазян О. Б., директор бібліотеки Хмельницького національного університету, відмінник освіти України; Мельник М. П., заслужений працівники культури України, композитор; Шевченко В. І., власний кореспондент Укрінформ в Хмельницькій області, ветерани училища та почесні гості: працівники відділів культури Хмельницької області, обласних бібліотек, представники ректорату Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, журналісти, викладачі та студенти училища.

  Під час урочистого відкриття відбулася презентація буклету «Кам'янець-Подільському училищу культури  - 75», книги випускників «Кетяг сліпучого квіту» та збірки поезій поетів-початківців училища «Травневий буйноцвіт».

  Ініціатором відкриття музею став Р. М. Нелюбов директор училища. Створення музею – це результат цілеспрямованої, систематичної, творчої, пошуково-дослідницької, фондової та експозиційної роботи, а головне – прагнення відродити та зберегти історію викладачі та студенти училища».

Відзначаючи 90-річний ювілей коледжу, ми відкриваємо все нові та невідомі сторінки його славетної історії, цікаві факти і події, які поповнюють тематичні колекції нашого музею.

Музей історії училища – відкрито!Музей історії училища – відкрито!Музей історії училища – відкрито!

 

На відкриття музею училища


Музей історії училища – відкрито!

Велика радість всіх нас огортає

В весняний незабутній день оцей, -

Сьогодні ми врочисто відкриваєм

Історії училища – музей.

 

Перлинка до перлинки, мов намисто,

Сплітали ми із запалом ідей

Літопис almamater, й урочисто

Ми презентуєм нині наш музей!

 

Тут все правдиво пам’ять зберігає:

Яким життя у стінах цих було,

Немов в віконце, стиха зазирає

В історію, як в чисте джерело.

 

Тут перші роки, перші педагоги,

Тут реквієм буремних днів війни…

В широкі географічні дороги

Злетіли юні дочки і сини…

 

Історія неначе оживає,

Й продовжує життя невпинний крок,

І молодих нащадків научає, -

Дає відкритий, мудрий свій урок.

 

І хочеться у пісню перелити

Всі помисли свої й усі думки, -

Бажаємо музею вічно жити:

І нині, й повсякчас, і на віки!

 

М.Д.Гордійчук, викладач училища