Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Меню навігації
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Березень 2023 (2)
Лютий 2023 (5)
Січень 2023 (9)
Грудень 2022 (9)
Листопад 2022 (15)
Жовтень 2022 (6)
Корисні посилання
 • 22-06-2020, 16:05
 • 298
 • 0

 Кроки творчого зростання

Пишемо історію коледжу

 

 

 До миті мить – і вже летять роки,

З хвилин – життя, секунди – в дати.

Бурхлива й тиха течія ріки

І не спинить її, і не догнати.

 

    Коледж має свою творчу біографію, історію із вагомими віхами, яскравими подіями, періодами та персоналіями. Завдяки щоденній роботі викладачів, їх творчому неспокою, народна та професійна культура рясно вродила вагомими духовними здобутками. У нас – славне минуле, яскраве сьогодення і перспективні сподівання на майбутнє.

   Сучасний коледж – це вищий мистецький навчальний заклад, де є всі умови для отримання якісної професійної освіти, творчої діяльності, де плідно працюють висококваліфіковані, з надзвичайно високим творчим потенціалом викладачі. В його стінах плекаються нові українські таланти та зростає нове покоління працівників культури, сучасних менеджерів соціокультурної діяльності. Це – знаний творчий заклад, що славиться не тільки своїми освітніми традиціями та мистецькими здобутками, а також талановитими випускниками, які наполегливо працюють в закладах культури, розвивають і примножують культурні традиції рідного краю та активно долучаються до інноваційних змін в галузі. Знання, отримані в коледжі, допомагають кожному із них опанувати не одну життєву дорогу.

   Публікації, які розміщені в даному розділі, допоможуть вам доторкнутися до нашої історії – і оживе багатогранність життя плеяди талановитих митців, педагогів, сьогоднішніх студентів у єдиному і злагодженому звучанні хорів, оркестрів, танцюристів, режисерів, художників.

   Схиляючись у пошані перед тими особистостями, які творили історію нашого коледжу ми, сучасне покоління викладачів та студентів, продовжуємо писати її щоденними творчими справами, натхненною працею та новими здобутками.

 

 

 

 

 • 08-11-2011, 14:21
 • 2466
 • 0

Віхами історії – у сьогодення 

Хроніка подій

 

Роки виникнення та розбудови навчального закладу – далеко не прості роки, це роки  сповнені плідної праці, позначені іменами конкретних людей, хто, власне, створив і зміцнює сьогодні імідж нашого навчального закладу.

Так починалася історія. Витоками навчального закладу стала Кам’янець-Подільська музпрофшкола, яку в 1930 році було реорганізовано на школу підготовки спеціалістів для політосвітніх закладів та загальноосвітніх шкіл. У новоствореному закладі функціонувало три відділи – фортепіанний, інструментальний та педагогічний, на яких навчалося 88 студентів. 

Очолював заклад талановитий музикант – 

Комінек Зденек Рудольфович 

 

Друге народження. Технікум політосвіти відновив свою роботу відповідно до урядової постанови від 01.08.1944 року. Навчання здійснювалось на відділеннях бібліотечної і клубної роботи, контингент студентів у 1944-1945 рр. становив 240 чоловік. Переборюючи труднощі післявоєнної розрухи, технікум діє і зміцнюється.

Директор начального закладу -

Фещук Михайло Григорович (1944-1948 рр.)

 

 1947 р.  заклад було перейменовано в технікум підготовки культосвітніх пр

 • 08-11-2011, 14:20
 • 1681
 • 0

З історії коледжу

 

З історії коледжу

 

 ДВІЧІ НАРОДЖЕНЕ

Олег БУДЗЕЙ, «ПОДОЛЯНИН»

Сьогодні в міському Будинку культури відбудеться великий ювілейний концерт «Мелодії сімдесят п'ятої весни», присвячений 75-річчю з дня заснування Кам'янець-Подільського училища культури. Відомий далеко за межами міста й області навчальний заклад укотре продемонструє свою силу та потенційні можливості. Глядачі побачать і почують найкращі колективи училища, зокрема: народну академічну хорову капелу «Гомін» (художній керівник Микола ОЛЕКСІЙЧУК), народний ансамбль танцю «Подільські візерунки» (художній керівник Володимир ЧОРНОБИЛЬ), народний духовий оркестр (художній керівник Лідія ОСТАП'ЮК), народний оркестр українських народних інструментів (художній керівник Микола КОВАЛЬ). Планується, що в концерті візьмуть участь не тільки нинішні студенти й викладачі, а й ті, хто вчився в училищі раніше. Серед них п'ятикурсниця Національної музичної академії їм. Чайковського Діна МАЛЕЦЬКА (випускниця 1997 р.), актор Хмельницького обласного театру ляльок, заслужений артист України Олександр ЦАРУК (випускник 1977 р.), лауреати міжнародних конкурсів Анна ЗОТЬЄВА (випускниця 1998 р.) і заслужена артистка України Марина ОДОЛЬСЬКА. Виступить і народний аматорський хор «Райдуга» з Деражні, яким керує заслужений працівник культури України Микола СМАГИТЕЛЬ (випускник 1965 р.). Як бачимо, училищу є що показати, є ким похвастатися. Тож; перегорнемо сторінки історії 75-річного закладу.

Історичні аспекти розвитку бібліотеки коледжу: події, факти, особистості

Доповідь-презентація

 

Історичні аспекти розвитку бібліотеки коледжу: події, факти, особистості

 

 

29 вересня 2021 року в рамках ХІІІ Форуму бібліотекарів Хмельниччини«Бібліотека – твоя точка опори»відбулася науково-практична конференція«Хмельницька ОУНБ в інформаційному просторі України: історія і сьогодення»,приурочена до 120-річчя з часу заснування бібліотеки.Участь у конференції на платформі ZOOM взяли: Нижник С.В., директор коледжу,викладачі коледжуБулаєнко В.О., Никитюк С.С., Павлюк О.Я. та представили відеовітання колективу кигозбірні «Віват, бібліотеко!». 

 

Студентське самоврядування: територія успіху, творчості, креативу

Презентаційне видання

Циклова комісія культурологічних дисциплін: творча біографія, персоналії, яскраві події

 

 

 • 15-07-2020, 12:41
 • 403
 • 0

Спеціальність «ОМДМР»:

історія створення, розвитку та сьогодення

 

 Спеціальність «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» була заснована у 1992 році та пройшла певні етапи організаційного та творчого становлення.

 Спочатку це була спеціалізація «Декоративно-ужиткове мистецтво» в рамках спеціальності «Народна художня творчість». В травні 2002 року, відбулась реорганізація спеціальностей, в процесі якої «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» стало окремим напрямком в галузі знань - «Мистецтво».

   Ініціаторами відкриття спеціальності були колишні директори училища культури Анатолій Обельчак та Євгенія Станішевська. Біля її «колиски» стояли Анатолій Фесенко, Олена Швець, Олександр Янішевський, Ігор Пиріжок, Олег Павлюк, Володимир Матвейцев.

  За роки становлення і розвитку спеціальності в різні роки працювали: Володимир Павлович, Іван Машталер, Олександр Брензей, Тетяна Щербина, Олександр Іщенко, Володимир Цицера, Георгій Мисюк, Алла Дементьєва, Людмила Заєць, Олександр Жуковський, Тетяна Чорна, Олена Савчук, Тетяна Брозницька, Віта Нагнибіда та Галина Середюк.

З 2008 року спеціальність продовжує свою біографію в напрямку «Декоративно-прикладне мистецтво», з 2016 року – в напрямку «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», а з 2020 року на базі спеціальності буде відкрито дві спеціалізації «Образотворче мистецтво, реставрація» та «Декоративно-прикладне мистецтво»

Освітній процес на комісії скерований на формування всебічно розвинутої та гармонійно вихованої творчої особистості – кваліфікованого фахівця для освітньої та культурно-мистецької галузі України: художників-виконавців, викладачів мистецьких шкіл, керівників аматорських дитячих колективів (гуртків студій).

   Сьогодні підготовку молодших спеціалістів даної спеціальності забезпечують досвідчені фахівці-педагоги:

  Олег Федорович Павлюк – голова циклової комісії ОМДМР, викладач вищої категорії, член художньої ради міста Кам’янця-Подільського,учасник пленерів, організатор художніх виставок творчих робіт студентів та випускників коледжу, конкурсів, учасник семінарів, конференцій, симпозиумів.

   Тетяна Вікторівна Майгур –викладач вищої категорії, старший викладач, організатор художніх виставок творчих робіт викладачів та студентів коледжу; ініціатор конкурсів, фестивалів та пленерів; автор мистецьких досліджень в галузі декоративно-прикладного мистецтва: учасниця конференцій, семінарів, симпозіумів.

   Сергій Васильович Луць – викладач-методист, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, член Спілки дизайнерів України, член громадської організації «АРТ-простір» (спілка художників м. Кам'янця-Подільського), автор близько 50 публікацій у наукових фахових збірниках України, зареєстованих у міжнародних наукометричних базах, а також у публіцистичних виданнях де галузь дослідження є сучасне ювелірне мистецтво, учасник міжнародних і всеукраїнських наукових конференцій та всеукраїнських і регіональних художніх виставок та пленерів.

  Оксана Віталіївна Дубінська – викладач вищої категорії, старший викладач,член громадської організації «АРТ-простір» (спілка художників м. Кам'янця-Подільського), неодноразово брала участь у всеукраїнських, обласних та регіональних художніх виставках, пленерах, симпозіумах із образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, учасниця культурно-мистецьких та суспільно-політичних акцій Хмельниччини.

  Лариса Анатоліївна Горна – викладач вищої категорії, старший викладач, мистецтвознавець, автор публікацій із образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, учасниця конференцій, семінарів та симпозіумів, організатор конкурсів, пленерів та екскурсій для студентської молоді.

   Марина Володимирівна Желіховська – викладач цифрового мистецтва, займається графічничним дизайном, організатор виставок, пленерів та екскурсій для студентської молоді.

   Комендант Галина Степанівна Мороз і працівники технічної служби забезпечують господарсько-технічну роботу навчального корпусу.

  Викладачі комісії, створили повний комплект навчально-методичного забезпечення дисциплін фахового циклу, а саме: «Історія образотворчого мистецтва», «Історія декоративно-прикладного мистецтва», «Креслення і перспектива», «Шрифти і проектна графіка», «Основи композиції і композиція», «Ознайомча практика» – укладач Горна Л. А.; «Живопис», «Методика викладання спецдисциплін», «Методика керівництва художнім колективом», «Пленерна практика», «Педагогічна практика», «Переддипломна практика», «Дипломне проєктування», «Реставрація» – укладач Дубінська О. В.; «Основи кольорознавства», «Пластична анатомія», «Профмайстерність», «Технологія і матеріалознавство», «Навчальна практика» – укладач Майгур Т. В.; «Рисунок», «Графіка», «Ліплення», «Технологічно-виробнича практика» – укладач Луць С. В. та «Основи комп'ютерної графіки», «Графіка» – укладач М. В. Желіховська.

   Студенти та викладачі спеціальності «Образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації» живуть однією дружною родиною, де панує взаєморозуміння, повага, любов до прекрасного. Тут вже стало доброю традицією проведення переглядів практичних, курсових та дипломних робіт, організація різноманітних конкурсів, фестивалів, пленерів, методоб'єднань всеукраїнського і регіонального значення, а також виставок та майстер-класів.

  На базі спеціальності тричі проводився Відкритий молодіжний фестиваль-конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви України», в якому наші студенти неодноразово виборювали призові місця.

   Студенти і викладачі спеціальності неодноразово були переможцями місцевих, обласних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Високу якість фахової підготовки демонструють нагороди: Міжнародних конкурсів-фестивалів в Болгарії («Солънце, радост, красота», м. Несебр, 2011, «Радост на брега», м. Ахелой, 2012) за підсумками яких студенти спеціальності «ДПМ» вибороли 11 призових місць в різних номінаціях та у 2012 році студенти коледжу отримали Гран-прі Хмельницького обласного огляду-конкурсу юних обдарувань за програмою Українського фонду культури «Нові імена України» (м. Хмельницький, 2011) – два призових місця; ІІ Всеукраїнського конкурсу молодих обдарувань «Текстильний первоцвіт-2013» (м. Вижниця, 2013 ) – три відзнаки; I Відкритого конкурсу-пленеру «Замковий етюд» (м. Кам’янець-Подільський, 2014-2016) – дев’ять нагород; обласного конкурсу витинанок «Мережаний світ», присвяченого 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка (м. Хмельницький, 2014 ) – сім відзнак.

   Два роки поспіль у 2018 та 2019 рр. студенти спеціальності брали участь у Міжнародному пленері «Зелене мистецтво» у Польщі м. Каліш – Голухів. Пленер дав студентам можливість творити разом з видатними польськими митцями, котрі охоче ділились своїми знаннями і досвідом.

   Цікава і різноманітна діяльність викладачів та студентів комісії в коледжі. Популярними серед студентів стали конкурси святкових газет та плакатів, зачісок, костюмів, макіяжу та боді-арту до Дня художника: квіткових композицій «Осіння ікебана»; авторської писанки до Великодніх свят та щорічні конкурси з рисунку, профмайстерності, графіки, живопису та композиції.

   За роки існування спеціальності викладачами та студентами організовано багато виставок творчих робіт, а саме: в Хмельницькому обласному музично-драматичному театрі ім. М.Старицького та обласній бібліотеці для юнацтва, у виставкових залах історичного музею-заповідника, в міському Будинку культури, в молодіжному центрі «Юність», а також у міській виставковій залі (вул. Огієнка, 39).

   Кожна виставка творчих робіт студентської молоді – це фахове зростання невтомного колективу педагогів та їх вихованців, це нові кроки вдосконалення майстерності, це пошуки і дерзання, які залишають в історії спеціальності неповторний слід і є добрим підсумком їх діяльності. Серед чисельних вернісажів творчих здобутків студентів та викладачів хочеться згадати виставки: «Магічний світ палітри» (1998), «Пензлем і душею» (1999 ), «Мелодії душі» (2000 ), «Україно моя, берегиня моя» (2001), «Ах. вернісаж» (2002), «Магія палітри» (2003), «Поліфонія простору» (2003 р.), «Гроно барв творчої душі» (2004 р.), «Перлини творчої снаги» (2005), «У барвах веселки» (2006), «Задзеркалля юної душі» (2007 р.), «Осіння заметіль» (2008 р.), «У мереживі мрій» (2010), «Поділля у вирі свят» (2011) «Осінній ноктюрн» (2011), «Таланти твої, Україно!» (2012), «Від витоків до сьогодення», «Таланти твої, Україно!» (2012, 2013, 2014), «Різдвяне одкровення» (2014), «І цвіт на камені Шевченка пам’ятає» (2014), «Великодні мотиви» (2014), «Козацька доля» (2015),  «Багатогранність імпровізацій» (2015), «Мистецтво врятує світ, мистецтво врятує всіх» (2015), «Вражаючі миті» (2016),  «Святкові візерунки» (2018), « В рідному краї і серце співає» (2018), «Студентський часопис» (2018), «Лабіринти душі» (2020). 

  Протягом свого існування циклова комісія «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» підготувала більше трьохсот спеціалістів. Кожен третій випускник поповнив ряди студентів вищих навчальних закладів Києва, Львова, Одеси, Харкова, Вінниці, Рівного, Кам'янця-Подільського.

   Гордістю спеціальності є випускники: Юлія Соловодова, Сергій Шептицький, Оксана Павлович, Галина Середюк, Мирослава Машталер, Ганна Басюк, Сергій Мароха, Алла Бренюк, Роман Станько, Оксана Василів, Юлія Маєвська, Юлія Спепанюк, Алла Харчук, Олена Шпак, Майя Гембаровська, Олена Гнибіда, Олександр Лопатін, Василина Мельник, Андрій Васильєв, Наталія Корешняк, Віталій Лаута, Роман Шкільний, Тетяна Заєць, Анастасія Черняк, Леонід Довгошей, Володимир Пастушак, Олена Косінська, Діна Бернашевська, Анастасія Добровольська, Артур Киселюк, Ілля Лашко, Артем Чорний, Юлія та Василь Джигуни, Олена Пастушенко, Володимир Пастушак,  Юлія Скоп, Олександр Кордончук, Олена Маканіна, Юлія Марущак, Ольга Нерестюк, Андрій Ґрабовський, Ігор Карташов, Орися Музикарішко, Анастасія Боярська, Аліна Денисова, Ксенія Михайлюк, Христина-Марія Поп’юк,  Ксенія Бедик, Анастасія Скрипник, Юлія Федюк, Анастасія Боярська, Вікторія Рудь, Ілона  Шелковкіна, Анастасія Підгорна, Юлія Кливак, Юлія Поліщук, Тетяна Довгопол, Ірина Севастьянова, Юлія Жилюк, Анастасія Балюк, Мар’яна Леонтюк, Юлія Фещенко, Катерина Садлівська, Тетяна Ковальчук, Ольга Подлєсна, Ілона Трачківська, Оксана Сікора, Дар’я Завалецька, Діана Королюк, Софія Хома, Назар Чекирда, Дмитро Мотрій, Анастасія Люлько, Юлія Токовенко та ін.

   Мистецька школа майбутнього створюється сьогодні. Традиції та звичаї спеціальності «Образотворче мистецтво,декоративне мистецтво, реставрація» примножуються з кожним роком. Це означає, що працюють і навчаються тут талановиті, наполегливі, обдаровані люди з креативним мисленням.

 

НАЦІОНАЛЬНЕ І ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

НА КОМІСІЇ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА,

ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА, РЕСТАВРАЦІЇ.


   Україна має древню і величну культуру та історію, які виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям виховання студентської молоді.

   Національно-патріотичне виховання студента − це процес вироблення в особистості чіткого уявлення про закономірності розвитку патріотичних ідей, розуміння ролі історичних знань про свою країну, свій народ, його традиції та звичаї, виховання стійких патріотичних переконань та уміння відстоювати їх в умовах реальної дійсності.

  Викладачі комісії ОМДМР постійно сприяють національно-патріотичному і професійному вихованню мистецької молоді. Це відображається в тематиці дипломних, курсових та практичних робіт, в організації конкурсів, виставок, благодійних мистецьких акціях та майстер-класах. Наприклад: ряд студентів в своїй творчості відтворюють тематику Майдану гідності, війни на сході України (АТО та ООС), також  виконують роботи на теми українського декоративно-прикладного мистецтва, в основі яких закладені традиційні мотиви. Студенти спеціальності уміло та ефективно використовують різноманітні засоби навчання, вдало поєднуючи в освітньому  процесі основну та позалекційну роботу з метою розвитку їх кругозору, здібностей і обдарувань.

  Студенти дуже переймаються долею солдат, які перебувають у зоні АТО. Вони роблять усе для того, щоб їм хоч якось допомогти. Було організовано і

проведено ряд благодійних заходів, та на виручені кошти було придбано товари першої необхідності і передано їх на передову для українських солдат. Разом з викладачами студенти розмалювали гільзи патронів привезених з місць бойових дій Сходу України, виготовляли сувеніри на допомогу АТО «Мир нашому дому».

  Студенти спеціальності постійно працюють як волонтери. Вони оформили багато дитячих майданчиків в спеціалізованих ДНЗ нашого міста та майданчик для дітей на території Петропавлівської церкви, зібрані дитячі іграшки, одяг солодощі для дітей-сиріт. Студенти були волонтерами на  Третьому та Четвертому міжнародних фестивалях стилю «Ретрофест», (2018, 2019).

   Дипломні та курсові роботи

  Викладачі спеціальності при підготовці курсових і дипломних робіт ретельно розробляють тематику творчих проєктів, скеровуючи студентство на вивчення народних традицій та культурного надбання українського народу, зокрема, регіону Поділля, виховують патріотизм і любов до рідного краю, спонукають досліджувати та втілювати у своїх задумах надбання регіону.

   Вже стало традицією розробляти курсові роботи за загальною темою для кожної окремої групи:

  2013-2014 н.р. загальною темою курсових робіт із «Профмайстерності» під керівництвом Майгур Т. В., стало гасло – «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво Поділля: традиції та сучасність». Студенти опрацювали матеріали, які стосувалися художньої кераміки, металу, ткацтва, вишивки та архітектури Поділля;

  2014-2015 н. р. загальна тема курсових робіт із «Профмайстерності», означилась як серія робіт «Рік». Кожен із дванадцяти студентів 3 курсу опрацьовував матеріали, що відповідають конкретному місяцю року, враховуючи різні питання української культури і побуту, зокрема звичаїв і традицій, свят державного, професійного та церковного характеру, стан і явища природи тощо;

  2018-2019 н.р. студенти працювали над загальною темою: «Українська література» та досліджували творчість видатних українських письменників, після чого створювали роботи на основі дослідженого матеріалу;

 2019-2020 н.р. загальною темою були «Стилі в історії мистецтв», кожен студент вибирав стиль в історії світового мистецтва від первісного до поч. ХХ ст. – стилю модерн та розробивши графічні композиції виконував курсову роботу.

  Патріотичному вихованню студентства сприяє тематика курсових робіт із навчальної дисципліни «Живопис» за загальною назвою «Лист на фронт». Студенти 4 курсу під керівництвом Дубінської О. В. втілили в життя ряд композицій в техніці олійного живопису. Це роботи-спогади, роботи-звернення, роботи-заклики, що  стверджують в житті такі теми і питання, які торкали душу українців впродовж віків і є актуальними й сьогодні. Це – велич українського народу, любов, мудрість, правда; безумовна щедрість і багатство української землі; віра в себе і справедливість; без минулого не буде майбутнього; надія на краще майбутнє; любов до рідної землі, історії, захисників; мрія про рідний дім та мирне життя: мир та злагоду в родині; добро завжди перемагає і, тому все можна змінити на краще; материнська любов; мудрість предків; підтримка анексованих територій і братерство; багатство духовної і матеріальної культури українського народу; ніхто не забутий, ніщо не забуто.

  Теми дипломних робіт більш різноманітніші за змістом. Студенти у співавторстві із викладачем виконують творчі роботи із врахуванням специфіки різних традиційних технік та інноваційних і авторських, таких як: ткацтво традиційне та ткацтво дротом, традиційних технік вишивки та вишивки стрічками, аплікації папером та іншими різноманітними матеріалами, розпис, писанкарство, художнє оздоблення шкіри, рельєфна пластика тощо.

  Отже, у дипломних роботах студентів висвітлюються теми праці, родини, дружби, кохання, добра, українського фольклору, творчості письменників та поетів, теми народних свят та обрядів, козацтва, природи рідного краю, та сучасні болючі теми Майдану гідності, війни на сході України (АТО, ООС). Дипломні, курсові та практичні роботи студентів щороку демонструються у виставкових залах коледжу, Кам`янець-Подільського історичного музею-заповідника та в державних установах міста Хмельницького. Виставки проходять на високому рівні та мають схвальні відгуки шанувальників мистецтва і колег по мистецькій освіті міста та області.

  Конкурси на базі коледжу

  Розвиваючи творчі здібності мистецької молоді викладачі спеціальності ОМДМР організовували конкурси на базі коледжу, серед них: «Я – фахівець» (2010 ); конкурс плакату до Дня матері (2010 ); конкурс плакатів до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-33 рр. «Свічка у вікні» (2010), Конкурс костюмів, виготовлених з нетрадиційних матеріалів «Святковий костюм» (2012), «Графіка-2012», конкурс шрифтового плакату та конкурс композицій «Істина через віки» з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка (2014), Конкурс-презентація газети (піктограма, піктографічний лист) «Звернення до нащадків» (2017), Конкурс композиції «Великодні мотиви» (2018). Конкурс «Академічний малюнок» (2018 , 2019). Конкурс скульптури «Ніч в галереї» (2018), Конкурс бодіарту «Магія простору» (2018), Конкурс плакату «Реальність і марево» (2018). Конкурс шрифтової композиції «Заповіді художників» (2019). Конкурс масок «Єгипетські боги» (2019) та ін.

  Щорічно проходять конкурси присвячені Дню художника, зокрема: конкурс плакату, конкурс ікебани, конкурс костюму, конкурс скульптури, конкурс зачісок, конкурс вінків та ін. А також до Великодніх свят проходить щорічний конкурс «Великодній дивограй».

  Конкурси Всеукраїнського та регіонального значення

Високу якість фахової підготовки демонструють нагороди, які отримали студенти спеціальності ОМДМР на Всеукраїнських конкурсах, зокрема:

  - відкритому молодіжному фестивалі-конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Барви України» (м. Кам’янець-Подільський 2012 ) – Левицька Аліна – І місце;

  - ІІ Всеукраїнському конкурсі молодих обдарувань «Текстильний первоцвіт-2013» (м. Вижниця, 2013) –  Боярська Анастасія – І місце, Бедик Оксана – ІІІ місце.

В обласних конкурсах:

  - I Відкритому конкурсі-пленері «Замковий етюд» (м. Кам’янець-Подільський 2014 р.) – Афанасенко Дмитро – I місце (номінація «Графіка»), Балюк Анастасія – ІІІ місце (номінація «Графіка»), Фещенко Юлія – I місце (номінація «Живопис»), Поліщук Юлія – ІI місце (номінація «Живопис») ;

  - обласному конкурсі витинанок «Мережаний світ» присвяченому 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка (м. Хмельницький, 2014 р.) – студенти Жилюк Юлія, Хижа Ірина, Свідер Лілія, Довгопол Тетяна, Чалишева Анастасія, Мельник Марина, Підгорна Анастасія стали переможцями серед студентів вищих навчальних закладів.

   Серед студентів коледжу є такі, які суміщають візуальне мистецтво з мистецтвом слова. Це Королюк Д. та Ситник Ю. які отримали призові винагороді на конкурсі поетів-аматорів  «Поетична весна-2018» та «Поетична весна-2019»

  Майстер-класи

  Щороку викладачі та студенти коледжу беруть участь у майстер-класах та творчих зустрічах з відомими митцями України, Європи та Америки, а саме: майстер-клас та творча зустріч з Джованні Тонеллі, італійським художником та реставратором, керівником приватної художньої школи і реставраційної майстерні міста Сан Бенедетто. Реставрував раритети з колекції Елтона Джона, Жан Луї Рено та Ватикану (2018); майстер-клас Самчиківського розпису (2019); Міжнародний мистецький конверсаторіум: зустріч з американською художницею, майстринею арт-печворку Рондою Денней (2019); В рамках Всеукраїнського науково-дослідного проєкту «ЗОЛОТИЙ ГАМАЮН» проведена творча зустріч і майстер-клас з українськими художниками-ювелірами та емальєрами, членами Національної спілки художників України Олександрою Барбалат та Максимом Столяром (2019); До ювілею з часу створення благодійного фонду «МісТ» імені Михайла Савенка, в рамках благодійного проєкту «Вітер майбуття на мостах поколінь» відбулася творча зустріч з скульптором-монументалістом, членом Національної спілки художників України, дійсним членом (академіком) Національної академії мистецтв України, народним художником України Анатолієм Васильовичем Кущем та президентом БФ «МісТ» імені М. Савенка – Сергієм Ісаєнко (2019).

  Вже стало доброю традицією проведення студентами та викладачами майстер-класів з писанкарства (2012, 2013, 2014) та дружнього шаржу (2018, 2019). У спільному мистецькому проєкті стріт-арт галереї «Мости єднання» студенти спеціалізації нагороджені дипломом, який засвідчує рекорд України (2014 р.). Для встановлення рекорду була змонтована найдовша в Україні виставка дитячо-юнацьких робіт зі всіх мистецьких навчальних закладів міста довжиною у 1300 метрів. Учасники створили для акції 4000 тисяч малюнків.

   Благодійні громадські та мистецькі акції

   Студенти, під керівництвом викладачів комісії ОМДМР, щорічно беруть участь у заходах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, зокрема демонстрували свої уміння і навики у виставках робіт декоративно-прикладного мистецтва , присвячених Дню Незалежності України «Таланти твої, Україно!» (2012, 2013, 2014). У 2014 році студенти та викладачі комісії також взяли участь у благодійній мистецькій акції «Митці за перемогу» (збір коштів з продажу робіт), виховних заходах – «Хвилина пам`яті Героїв Небесної сотні», всеукраїнських мирних акціях «Всесвітній ланцюг миру», «Ми – єдина країна!» та ін.

  Студенти разом з викладачами коледжу брали участь у міських заходах – Всеукраїнськїй акції єднання «Україна моя вишивана»(2017), під час якої вишивали карту України, флешмобі зі встановлення рекорду України «Герб міста» до Дня міста (3200 людей створили живий герб міста), (2018) та загальноміській акціі до Дня миру (2018).

  Міжнародні пленери

  Двічі студенти брали участь у міжнародному пленері «Зелене мистецтво 4» (2018) та «Зелене мистецтво5» (2019) у Польщі, місті-побратимі Каліші. Звідки привезли багато нових практичних навиків, знань,  перемог, подарунків та хорошого настрою.

  У національно-духовному відродження України все більшої гостроти набуває проблема формування патріотичного почуття та національної самосвідомості. Тому адміністрація і викладачі коледжу роблять все, щоб виховати свідомого громадянина й патріота своєї держави,  сформувати комплекс певних знань і умінь, особистісних якостей, пробудити любов і повагу до власної мови, традицій, символіки ,тощо.

  Лише подаючи студентам особистий приклад, педагоги зможуть відродити генетичний код українського народу, сформувати новий тип українця, здатного вивести свою державу на світовий рівень культури.

 

 • 14-07-2020, 10:12
 • 452
 • 0

 Спеціальність «Бібліотечна справа»:

історія створення, розвитку та сьогодення


   Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв впродовж багатьох десятиліть був єдиним на Хмельниччині навчальним закладом, який здійснював підготовку фахівців бібліотечної галузі. Витоки бібліотечної освіти сягають 1944 року, коли за постановою РНК УРСР від 01.08.1944 Кам’янець-Подільський технікум політосвіти відновив свою роботу, розпочавши підготовку клубних та бібліотечних працівників. В 1944-48 роках на бібліотечному відділі навчалося 25 студентів. В цьому ж році, перейменований в технікум підготовки культосвітніх працівників, навчальний заклад розпочинає підготовку бібліотечних фахівців і на заочній формі навчання.

 Перші роки «другого народження» (навчальний заклад заснований у 1930 році) характеризуються високою свідомістю та активністю студентів – майбутніх бібліотекарів, головним завданням яких було нести книгу, живе слово, забезпечувати якісне обслуговування читачів. Студенти своїми силами обладнують кабінет бібліотечних дисциплін, беруть активну участь в художній самодіяльності, театральному гуртку та агітбригаді.

   «Книгою покликані і мобілізовані» –  так можна було назвати покоління студентів-бібліотекарів післявоєнної доби, адже більшість з них, повернувшись з фронту, знову взятися за зброю і їхньою зброєю стала книга. Студенти об’єднуються в літературні гуртки, пишуть вірші, обговорюють новинки літератури, випускають стінну «Літературну газету» та активно дописують до неї.

   Важливою складовою освітнього процесу того часу стало практичне навчання та залучення найактивніших студентів до просвітницької, агітаційно-пропагандистської діяльності бібліотечного гуртка. Студенти виступали з політінформаціями в трудових колективах, проводили голосні читання, огляди періодичних видань та новинок літератури. Першим викладачем спеціальних дисциплін та керівником бібліотечного гуртка була Рудько Марфа Павлівна, яку разом із директором Фещуком Михайлом Григоровичем наркомосвіти направив працювати до нашого навчального закладу.

   Важливе місце у становленні бібліотечної освіти належить бібліотеці, яка була створена у перші дні організації навчального закладу. Із спогадів Топольської Олени Григорівни, керівника бібліотеки, ми дізнаємося, що бібліотечний фонд станом на початок 1947 року налічував 6450 екземплярів та щорічно поповнювався новими виданнями соціально-економічного змісту, художньою і технічною літературою.

В 50-х роках викладання фахових дисциплін (бібліотекознавство, бібліографія, основи бібліотечних фондів і каталогів, основи бібліотечної справи та навчальна практика) здійснювали Рудько Марфа Павлівна, Медведенко Іван Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи, та Кривець Марія Андріївна, бібліотекар.

   В 1956 році випускники-добровольці бібліотечного відділу взяли участь в освоєнні цілинних земель Північноказахстанської області, де вони працювали бібліотекарями, розносили книги жителям віддалених кишлаків.

60-ті роки – це період реорганізації структури навчального закладу. В цей період на клубному відділі створюються циклові комісії (хорових, режисерських, хореографічних дисциплін), удосконалюються навчальні плани підготовки бібліотечних фахівців, пріоритетне місце в навчально-виховному процесі відводиться виробничій практиці та роботі з творчо обдарованими студентами.

   В різні періоди працювала когорта людей високої відповідальності і професіоналізму – талановитих викладачів, які виховували фахівців із величезною любов’ю до книги, бібліотечної професії та бібліотеки, як духовної скарбниці людства. Однією з таких непересічних особистостей була Рудько Марфа Павлівна, яка викладала в навчальному закладі фахові дисципліни з 1944 по 1985 рік. Організувала та протягом багатьох років керувала бібліотечним гуртком, очолювала циклову комісію бібліотечної справи і навчальний кабінет бібліотекознавства, працювала за сумісництвом бібліотекарем та призначалась керівником навчальних груп. Ветеран Другої світової війни, нагороджена багатьма медалями та грамотами. Високопрофесійний фахівець та великий ентузіаст бібліотечної справи.

   З 1959 по 1992 рік на бібліотечному відділенні працювала Трубіцька Катерина Степанівна. Після закінчення Харківського бібліотечного інституту (1959) була направлена на роботу в Кам’янець-Подільський технікум підготовки культурно-освітніх працівників. Працювала на посаді викладача бібліотечних дисциплін, багато років очолювала циклову комісію, була класним керівником, виховала цілу плеяду бібліотечних працівників, спеціалістів своєї справи, бібліотекарів-професіоналів. За вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи та високий професіоналізм їй присвоєно педагогічне звання «викладач-методист» та нагороджено медалями «За трудову відзнаку» та «Ветеран праці»

   З 1978 по 1994 рік в навчальному закладі працювала Белявська Діна Іванівна. Багато років очолювала бібліотеку та викладала бібліотечні дисципліни. За багаторічну сумлінну працю нагороджена багатьма грамотами та відзнаками, зокрема грамотою Міністерства культури та двома трудовими медалями.

2000 роки характеризуються як період створення сприятливих умов для успішної підготовки висококваліфікованих фахівців. Викладачі постійно працюють над удосконаленням своєї педагогічної майстерності, створенням науково-методичних комплексів з навчальних дисциплін, зокрема, електронних навчальних посібників, опорних лекцій і мультимедійних презентацій. Активно працюють студентські клуби, проводяться цікаві соціокультурні заходи, організовуються заняття-екскурсії на базах кращих бібліотечних установ області.

   З метою реалізації обласної цільової програми «Кадри» організована підготовка бібліотечних фахівців в навчально-консультаційних пунктах: Хмельницькому (2000-2002), Старокостянтинівському, Деражнянському, Шепетівському (2001-2003), Чемеровецькому (2002-2004), Славутському (2003-2005), Волочиському (2004-2006) районах.

В цей період вагомий внесок у розвиток спеціальності «Бібліотечна справа» зробила Озарчук Людмила Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, автор багатьох наукових публікацій, навчальних видань. Працювала в навчальному закладі з 1994 по 2005 рік, очолювала відділення бібліотечної справи та забезпечувала викладання фахових дисциплін. За її ініціативи та за участю викладачів бібліотечних дисциплін в навчальному закладі проводилися всеукраїнські, обласні, регіональні науково-практичні конференції, семінари, практикуми, на експериментальній основі вперше в Україні започатковано підготовку фахівців спеціальності «Діловодство». За вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи на Поділлі стала лауреатом премії Хмельницької обласної державної адміністрації в галузі бібліотечної справи імені Мелетія Смотрицького.

   З 1995 по 2015 рік бібліотечні дисципліни викладала Климчук Людмила Вікторівна, кандидат історичних наук, викладач вищої категорії. Неодноразово призначалась куратором академічних груп та завідуючою кабінетом документознавства. Здійснювала активну науково-дослідницьку діяльність, систематично брала участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, має публікації у фахових виданнях «Вісник Книжкової палати», «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія». Сьогодні очолює наукову бібліотеку Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

   Поєднуючи теорію з практикою, фахові дисципліни в різні періоди викладали Тарасенко Емма Сергіївна, Шульс Ольга Олександрівна, Зюбровська Галина Іванівна та працівники бібліотечних установ міста: Бойцова Маргарита Олександрівна, колишній директор Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки, Філімончук Марія Тимофіївна, завідуюча бібліотекою міської ради; Гермак Наталія Володимирівна, методист Кам’янець-Подільської РЦБС (сьогодні завідуюча бібліотекою Кам’янець-Подільського індустріального коледжу).

Минали роки, змінювалися покоління викладачів, але незмінним залишався високий творчий потенціал циклової комісії бібліотечних дисциплін.

Зумівши зберегти кращі традиції, викладачі наполегливо і творчо впроваджують в освітній процес новітні педагогічні та інформаційні технології, сприяють здобуттю студентами високих професійних знань, розвитку їх інтелектуального потенціалу та індивідуальних особливостей.

Никитюк Софія Сергіївна, викладач-методист, відмінник освіти України, працює в коледжі з 1982 року. Виконувала обов’язки голови циклової комісії бібліотечних дисциплін та діловодства. Неодноразово призначалася керівником академічних груп, очолювала студентський клуб ділової жінки «Бізнес-леді», є координатором творчого проекту «Школа лідерства» для студентської ради, та головою трудового колективу. Є укладачем навчальних програм фахових дисциплін, затверджених Державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв для використання у навчальному процесі у ВНЗ І-ІІ р.а. системи Міністерства культури України. Працювала у складі експертних комісій МОН з акредитації ВНЗ І-ІІ р.а. За високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю неодноразово нагороджувалась грамотами та відзнаками, в тому числі Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

   Павлюк Олександра Ярославівна, завідувач відділення, відмінник освіти України, викладач-методист, лауреат обласної премії імені М.Смотрицького, працює в навчальному закладі з 1989 року. Багато років була керівником студентського краєзнавчого клубу «Дивокрай», завідуючою кабінетом бібліотечного краєзнавства, ініціатор створення музею історії коледжу. Брала активну участь у складі експертних комісій МОН з акредитації ВНЗ І-ІІ р.а. галузі культури. За досягнення в розвитку культури і мистецтва нагороджена почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України та нагрудним знаком «Антон Макаренко».

Булаєнко Валентина Олександрівна, викладач-методист. Працює на посаді викладача бібліотечних дисциплін з 1982 року. Очолювала циклову комісію бібліотечних дисциплін (1994-2000), протягом багатьох років виконувала обов’язки куратора академічних груп, керувала студентським клубом «Прес-центр». Є укладачем багатьох навчальних програм та методичних рекомендацій з фахових дисциплін, затверджених Державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв для використання у навчальному процесі у ВНЗ І-ІІ р.а. системи Міністерства культури України. Виступала в якості рецензента навчально-методичних матеріалів, укладених викладачами навчальних закладів культури. Високий професіоналізм, творчий підхід до освітньої діяльності відзначений багатьма грамотами, відзнаками, нагородами.

   Важливою складовою підготовки бібліотечних фахівців завжди була бібліотека навчального закладу. Значну допомогу у підготовці і проведенні практичних занять надають працівники бібліотеки: Осадчук Людмила Анатоліївна (завідуюча бібліотекою), Владика Леся Іванівна (бібліотекар) та Філіпчук Тетяна Миколаївна (адміністратор баз даних), які разом з викладачами працюють над створенням електронної бібліотеки, віртуальних книжкових виставок, мультимедійних супроводів занять та презентацій. На базі бібліотеки коледжу діє методичне об’єднання завідувачів бібліотеками навчальних закладів міста.

Серед творчих проєктів циклової комісії бібліотечних дисциплін: створення музею історії навчального закладу, відкриття меморіальної дошки В.Свідзінському; підготовка та випуск друкованих видань: «Кетяг сліпучого квіту» (про випускників); «Наш спогад у біографію коледжу» (книга спогадів ветеранів); довідково-бібліографічного видання «Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв: історія та сучасність».

   В рамках реалізації моделі ступеневої освіти, з 2003 по 2015 рік на базі коледжу працював навчально-консультаційний пункт НАКККіМ, який здійснював підготовку бакалаврів і спеціалістів за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність». До викладання фахових дисциплін залучались викладачі циклової комісії бібліотечних дисциплін Булаєнко В.О., Климчук Л.В., Никитюк С.С., Павлюк О.Я.

   Коледж акредитований за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Ми маємо належні інформаційні та матеріально-технічні ресурси. Колектив викладачів-професіоналів готовий продовжувати здійснення підготовки високопрофесійного, конкурентноспроможного та мобільного бібліотечного фахівця нової формації. Сьогодні педагогічні працівники займаються професійним консультуванням бібліотекарів навчальних закладів міста, надають методичну і практичну допомогу бібліотечним фахівцям Кам’янець-Подільської міської, районної ЦБС та публічним бібліотекам об’єднаних територіальних громад області. На базі коледжу організовуються науково-практичні семінари, конференції. З 2019 року діють курси підвищення кваліфікації, на яких понад сімдесят бібліотекарів мали змогу поглибити свої фахові компетенції.

   Коледж славиться не тільки своїми освітніми традиціями, а також випускниками. В музеї історії коледжу створено інформаційний банк даних про випускників спеціальності – творчих, неординарних особистостей, лідерів бібліотечної справи. Горді тим, що серед них: Токар Йосип Іванович, який понад 45 років очолював бібліотеку Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; Любецький Валерій Миколайович, колишній директор Кам’янець-Подільської МЦБС; Нагорна Римма Василівна, колишній директор та Леонов Василь Іванович, колишній завідувач науково-методичним відділом Хмельницької ОУНБ імені М.Островського; Маковська Валентина Володимирівна та Баваровська Олена Олександрівна, заступники директора цієї ж бібліотеки; Билинка Леокадія Іванівна, колишній директор Хмельницької МЦБС; Айвазян Олена Борисівна, директор наукової бібліотеки Хмельницького національного університету, член НМБК МОН, УБА, кандидат історичних наук; Шевченко Володимир Станіславович, власний кореспондент Укрінформ у Хмельницькій області; Волохівський В’ячеслав Людвигович, журналіст; Бурова Любов Іванівна, колишній директор Шепетівської РЦБС, заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії імені М. Смотрицького та багато інших, які плідно працюють в культурно-мистецьких установах та своєю працею примножують імідж бібліотечної професії.

   Павлюк О. Я. Історичні аспекти підготовки бібліотечних працівників у Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв / Павлюк О. Я. // Бібліотека в системі соціалізації особистості та соціального розвитку громад : матеріали обл. наук.-практ. конф. (м. Хмельницький, 25 верес. 2019 р.) / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін. ; Хмельниц. ОУНБ. – Хмельницький : Стрихар А.М., 2019. – С. 18-26.

   Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв [Електронний ресурс] / уклад. Никитюк Софія Сергіївна // Українська бібліотечна енциклопедія / Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого – Режим доступу: http://ube.nlu.org.ua/article/%D0%9A%D0%B0%D0%BC%E2%80%99%D1%8F%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C-%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9%20%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B6%20%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%20%D1%96%20%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%86%D1%82%D0%B2.4 – Назва з екрана. – Статтю створено: 15.09.2017. – Остання редакція 04.07.2018. – Дата звернення: 28.05.2020.

  Климчук Л. В. Внесок Кам’янець-Подільського технікуму політосвіти в становленні бібліотечної освіти на Хмельниччині у перші повоєнні роки / Л. В. Климчук // Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. – Кам’янець-Подільський : Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2015. – С. 83-87. – (Серія: Бібліотекознавство. Книгознавство ; вип. 4).

  Климчук Л. В. Фундатори бібліотечної справи (родина Токарів) / Л.В.Климчук // Бібліотечна справа на Поділлі: минуле і сучасність : матеріали науково-практичної конференції, м. Кам’янець-Подільський, 21 червня 2016 р. / [редкол.: В. А. Дубінський (голова), О. М. Завальнюк Л. В. Баженов та ін.]. –Кам’янець-Подільський, 2016. – С. 90-93.

   Павлюк О. Я. Історичні аспекти підготовки бібліотечних фахівців / О. Я. Павлюк // Бібліотечна справа на Поділлі: минуле і сучасність : матеріали науково-практичної конференції, м. Кам’янець-Подільський, 21 червня 2016 р. / [редкол.: В. А. Дубінський (голова), О. М. Завальнюк Л. В. Баженов та ін.]. –Кам’янець-Подільський, 2016. – С. 69-81.

 

 • 14-07-2020, 10:10
 • 407
 • 0

Спеціалізація «Видовищно-театралізовані заходи»:

історія створення, розвитку та сьогодення

 

   В архіві коледжу є накази, які свідчать, що ще в 44-48 рр. минулого століття в навчальному закладі призначалися керівники драматичних гуртків, велися «театральна» або «режисерська справа», пізніше «основи режисури» та «майстерність актора», «художнє читання» чи «техніка мови і виразного читання» для студентів клубного відділу, а студенти брали участь у «загальноміських олімпіадах драматичних гуртків».

Старожили Кам’янця пам’ятають одну із таких вистав, яка стала помітним мистецьким явищем у житті міста - «Назар Стодоля» за п’єсою Т. Г. Шевченка. Грали її на сцені Будинку культури за участю студентів та викладачів технікуму. Це була вистава з масовими сценами, з хоровим співом, з оркестром народної музики. Втілив її у 1968 році молодий випускник Харківського інституту культури і мистецтв Гнат Іванович Трофанчук, який пізніше працював у коледжі до виходу на пенсію.

   Вже тоді випускники клубного відділу направлялися на роботу навіть до професійних театральних колективів.

Режисерська спеціалізація в училищі була відкрита в 1972 році, а в 1974 – випускникам вручали дипломи з присвоєнням кваліфікації: «Клубний працівник, керівник самодіяльного драматичного колективу». Пізніше у 1997 році спеціалізація змінена на «Видовищно-театралізовані заходи».

   У різні роки режисерською справою в навчальному закладі опікувалися талановиті викладачі: Лядський М. М., при якому народний театр Міського будинку культури, де грали студенти і викладачі училища, отримав звання народного (1959 р.); П’ясецький Л. В., який у цьому ж році створив відомий у Кам’янець-Подільському ляльковий театр; Лопандя В. М., який працював викладачем режисури Рівненського ДГУ; Бєлєванцев А. В., заслужений діяч мистецтв, головний режисер та ведучий обласних свят, видовищ та шоу-програм; Ільїнська О. В., заслужений працівник культури, яка очолювала обласне управління культури та обласний науково-методичний центр культури і мистецтв; Стаднік С. Г, який був сценаристом і постановником багатьох оригінальних інноваційних форм масових видовищ в коледжі та місті. Дві його великі творчі роботи – театралізований концерт та агітаційно-художня програма в 80-90-х рр. виборювали найкращі місця у Всеукраїнських конкурсах творчих колективів училищ культури.

   З відкриттям спеціалізації в училищі недовго працювали викладачі Омельченко В. П., Оріховський П. В., Корогода І. М., Сухонос Т. А., Образок Л. П., пізніше прийшли на відділ і довгий час передавали знання студентам Гребенюк В. М., Жданюк Н. С., яка урізноманітнювала концертні програми номерами оригінального жанру – ляльки на естраді.

   Зовсім недавно у 2018 році пішов із життя мудрий знавець театральної справи Ободовський В. П. – володар відзнаки Міністерства культури України, відзнаки Кам’янець-Подільської міської ради «За заслуги перед громадою», викладач-методист, який багато років очолював предметну комісію, здійснив багато яскравих вистав, постановок концертів та масових дійств на стадіоні, творчу майстерню, якого пам’ятає найбільша кількість випускників коледжу; З 2012 року комісію очолює Козак О. В. – викладач-методист, керівник студії художнього слова. Плідно працюють Казимирчук Л. С. – старший викладач, засновник народного аматорського театру-студії «На Зарванській»; Красілич І. М. – викладач вищої категорії, керівник арт-студії розваг для дітей «Дзига»; Семенків І. А. – володарка відзнаки міського голови «За заслуги перед громадою», керівник комік-групи «Смайлик»; поповнює досягнення відділу своєю творчою та волонтерською діяльністю  Бойчук Т. В. Випускник народного відділу нашого коледжу Форкун І. В. багато років працює на комісії лаборантом та концертмейстером і є чудовим звукорежисером всіх творчих постановок нашої спеціалізації.

    Студенти мають можливість навчатися в сучасно обладнаних аудиторіях, до їх послуг лабораторія гриму, кабінет декоративно-художнього оформлення театралізованих заходів, клас режисури з малою сценою, репетиційний клас та велика сцена концертної зали коледжу, де відбуваються прем’єрні покази студентських практичних робіт.

   Наші випускники працюють: директорами будинків культури, керівниками аматорських театральних колективів, режисерами театралізованих масових заходів та шоу-програм, організаторами свят та обрядів, керівниками гуртків, художніми керівниками будинків культури, акторами драматичних театрів.

   Вже багато років у коледжі існує аматорський театр-студія «На Зарванській», який давно носить почесне звання народного. Студенти мають змогу грати у виставах за кращими драматичними творами українських та світових класиків: І. П. Котляревського, М. Кропивницького, М. Старицького, М. Куліша, Б. Мольєра, Д. Патріка, сучасних драматургів, а викладачі комісії  можливість для втілення творчих ідей та фантазій.

   Яскравими номерами поповнює масові театралізовані заходи комік-гурт «Смайлик», який організований в 2010 році викладачем Семенків І. А. Це гумористичні етюди, пантоміма, зорові пісні та ін.

   Більше 30 років, як викладач комісії Казимирчук Л. С. започаткувала проведення студентами спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» театральних капусників, які стали традиційними на початку кожного нового навчального року і є не тільки обрядом посвяти першокурсників у спеціалізацію, а й належною школою професійної майстерності, виявом нестримної фантазії в пошуці естрадних номерів, своєрідним творчим змаганням. Вони стають святом як для акторів – учасників дійства, так і для глядачів. Новою виставою або концертом відзначається на відділі і Міжнародний день театру.

  За ініціативи викладача Козак О. В. в березневі Шевченківські дні багато років поспіль проводяться конкурси художнього читання, в яких беруть участь майже всі студенти відділу, змагаючись у виконанні творів Кобзаря, ліричної та громадянської поезії сучасних авторів, а також у номінації «Гумор та сатира». Членами журі стаютьмісцеві поети, журналісти. Особливо вдячні за активну участь Шлемко О. Д., професору НАКККіМ, яка знаходить час, очолює журі нашого конкурсу, проводить чудові майстер-класи для наших студентів, як зі сценічної мови так і майстерності актора та творчі зустрічі з учнями її курсу студентами НАКККіМ. Студенти нашого коледжу були учасниками фестивалю «Театральна весна з Марією Заньковецькою» в НАКККіМ. Щороку беруть участь в міських, обласних, регіональних та Всеукраїнських конкурсах читців.

   Нині пишаємося своїми переможцями:

        - лауреатами Всеукраїнського конкурсу читців ім. Т.Г.Шевченка, що проводиться у Києві стали: Тарас Дудар, Сергій Гоменюк, Ілля Зємцов, Ганна Іваненко, Роман Падура, Микола Архіпов, дипломантами цього конкурсу в різні роки були Олег Федоров, Ярослав Дмитрик, Марина Семенюк, Марія Хмелюк, Роман Дубінський, Вікторія Смола, Вероніка Хлівнюк;

        - дипломантом VI Всеукраїнського конкурсу читців ім. О. Вишні стала Ганна Іваненко. Студент Ілля Зємцов у 2012 році номінувався на обласну премію «Студент року», Андрій Веренчук, Вадим Коваль, Олена Ніколюк стали лауреатами на обласному фестивалі «Кришталева зірка»;

        - щоразу з високими нагородами повертаються наші вихованці з обласного героїко-патріотичного конкурсу «Червона калина» та  всеукраїнського конкурсу читців ім. Л. Глібова;

        - гран-прі та схвальні відгуки відомого гумориста Грицька Драпака привезли вихованці з міжрегіонального фестивалю сатири і гумору «Грицева шкільна наука» в 2018, лауреати І премії у 2019 рр.;

        - у 2019 р. стали учасниками і переможцями Всеукраїнського фестивалю комедій та естрадного гумору «Штрикало».

   Гордістю комісії є випускники, яким присвоєно високі державні звання. Серед них Гончарук М. І. – заслужений працівник культури України, в  минулому директор обласного лялькового театру; Олександр Царук, Людмила Янчишина – заслужені артисти України; Наталія Брижань – заслужена артистка Автономної Республіки Крим; Ольга Євдокимова – заслужена артистка Росії (Ульянівський муздрамтеатр). Валентина Бугера отримала звання заслуженого працівника культури України за багаторічну працю на посаді завідуючого районним відділом культури, директора ОНМЦ та керівника аматорського театрального колективу.

   Багато випускників різних поколінь творять сценічні характери і образи в театрах України: О. Заєць, М. Бахтин – актори Хмельницького театру ляльок; І. Дивачевська, М. Архипов – актори Рівненського академічного лялькового театру; А. Волкова, В. Шпунт, Я. Семенюк, Я. Кузик, Т. Дудар, Р. Падура, А. Цимбалістий – актори Хмельницького музично-драматичного театру ім. М. Старицького; С. Гоменюк – актор Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької; Д. Пшечук – актор Рівненського академічного українського музично-драматичного театру.

   Ряд випускників є фахівцями державних установ культури і мистецтв, зокрема В. Ярмощук, О. Сосніна, – провідні фахівці Хмельницького обласного науково-методичного центру; О. Федоров, Є. Коваль – начальники відділу та туризму Городоцької та Віньковецької ОТГ; О. Швець – директор Кам’янець-Подільської районної музичної школи; В. Солярик – заступник директора Центру дитячої творчості нашого міста.

   Більшість випускників продовжують навчання у вищих мистецьких навчальних закладах.

   Особливе визнання і вдячність заслуговують наші випускники, які після закінчення навчального закладу свої сили спрямовують на підтримку аматорської театральної справи в області. Серед найкращих слід згадати І. Л. Кропліса ,який довгий час був керівником народних самодіяльних колективів колишнього Хмельницького будинку офіцерів та Хмельницького міського БК (театр «Дзеркало всесвіту»), організатора, учасника та переможця багатьох регіональних та Всеукраїнських театральних фестивалів.

   Театральні колективи області очолюють здебільшого наші випускники: театри Славутського РБК (керівник А. Гец), Кам’янець-Подільського РБК (керівник Г. Молдован), Віньковецького РБК (керівник О. Ялтусевич), Красилівського РБК (керівник Т. Стельмах), Старокостянтинівського РБК (керівник Л. Журавель), Волочиський зразковий дитячий театр «Дюймовочка» (керівник І. Бойко), народний аматорський театральний колектив села Плесна «Птах» (керівник Ю. Рябчевська), театр села Яблунівка Деражнянщини (керівник А. Гнатів), театр «Токос» Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді (керівник Н. Топольницька), зразковий ляльковий театр Кам’янець-Подільського центру дитячої творчості (керівник С. Баранська),театр-студія «Мельпомена» Кам’янець-Подільського центру дитячої творчості (керівник Л. Суханова), дитяча театр-студія «Летючий корабель» при Хмельницькому ОНМЦКіМ (керівник С. Тукало), театр-студія «Лінк» (керівник В. Свереда) та інші.

Династія випускників коледжу Онятицьких – Івана, Людмили та Івана молодшого створили концертно-виїздну групу «Арлекіно», яка успішно гастролює по Україні та за її межами.

Після закінчення вищих мистецьких закладів до коледжу на роботу повернулися випускники – Людмила Казимирчук, ТетянаЛяшук, Олександр та Ірина Красіличі, Тетяна Бойчук, Інна Семенків.

   В. Павловський – актор та режисер, лауреат багатьох конкурсів гумору, нині викладач Київського національного університету.

   Сьогодні на спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» навчається багато здібних студентів, які із задоволенням опановують спеціальні дисципліни, намагаються бути у гущі громадського та культурного життя улюбленого навчального закладу та міста.

   Переконані, що з кожним новим набором до нас приходитимуть ще активніші, креативніші, цілеспрямованіші, творчо обдаровані юнаки і дівчата, які із захопленням навчатимуться на нашій спеціалізації, зможуть в повній мірі творчо реалізувати себе і примножити славу рідному коледжу.

 • 14-07-2020, 10:08
 • 222
 • 0

Циклова комісія соціально-економічних дисциплін:

історія створення, розвитку та сьогодення

  З перших днів створення навчального закладу здійснювалося викладання історичних та суспільно-політичних дисциплін. Вагомий внесок у викладання навчальних предметів зробили талановиті педагоги: Т. Орлова, І. Юрчишин, О. Буднік, І. Старий, В. Старий, А. Федоров та С. Кармелюк, кандидат історичних наук.

  Сьогодні у складі циклової комісії працюють кваліфіковані викладачі, які мають високий професійний рівень та великий практичний досвід: С. Нижник, директор коледжу, старший викладач, викладач старшої категорії; Н. Городецька, голова комісії, викладач-методист, викладач вищої категорії, відмінник освіти України; І. Гнатюк, керівник фізичного виховання, викладач-методист, викладач вищої категорії, відмінник освіти України; С. Никитюк, викладач-методист, викладач вищої категорії, відмінник освіти України; В. Мержвінська, старший викладач, викладач вищої категорії; Р. Розумовська, викладач першої категорії; В. Шульс, викладач першої категорії; О. Микитюк, викладач другої категорії; А. Самар, викладач другої категорії.

  Циклова комісія забезпечує викладання дисциплін: історія України, всесвітня історія, основи економічної теорії, основи правознавства, людина і світ, біологія і екологія, географія, соціологія, основи філософських знань, історія мистецтв, культура та етика професійної поведінки, безпека життєдіяльності, медико-санітарна підготовка, захист Вітчизни, фізична культура, фізичне виховання.

  Викладачі та студенти організовують зустрічі з ветеранами війни та праці, працівниками правоохоронних органів та соціальної служби захисту молоді; проводять героїко-патріотичні читання, вечори пам’яті, години цікавої політичної та історичної інформації, студентські краєзнавчі, науково-практичні конференції, конкурси творчих робіт, рефератів та політичного плакату, екскурсії по місту та у виставкові зали.

  Вихованню політичної та екологічної культури студентів сприяють: політклуб «Діалог» (керівник Н. Городецька) та клуб за інтересами «Аква віта» (керівник О. Микитюк). Активно діє гурток «Етикет» (керівник В. Мержвінська).

 

 • 16-05-2018, 15:45
 • 551
 • 0

Під сузір'ям успіху:

літопис музичних звершень

Ювілейне видання та презентації

 

Під сузір'ям успіху: літопис музичних звершень


Ювілейне видання (книга) та презентації: "Викладачі циклової комісії народного інструментального мистецтва (духові інструменти)", "Музою окрилені – працею звеличені", "Творчі досягнення наших випускників", "Вони захищають незалежність України", "Народний аматорський оркестр духових інструментів", "Наші концертмейстри", "Мистецькі вершини наших студентів", "Музика не знає кордонів", "Музичні проекти студентів", "Студенти спеціалізації "Народне інструментальне мистецтво" (духові інструменти)".

 • 27-04-2017, 09:29
 • 1286
 • 0

50 років у вихорі танцю

Презентаційне видання

 

50 років у вихорі танцю. Презентаційне видання

 

До ювілею з  часу утворення спеціальності «Хореографія» було представлено видання «50 років у вихорі танцю».

Над виданням працювала редакційна група: відповідальний за випуск С.Нижник, директор коледжу;  автори тексту О.Матвійчук (Чорнобиль), випускниця хореографічної спеціалізації Кам’янець-Подільського культурно-освітнього училища (1974-1977 рр.), О.Кучерява, викладач хореографічних дисциплін; редактор О.Павлюк, завідувач відділенням; комп’ютерний набір А.Хлопецька, Т.Філіпчук.

 

 • 06-04-2016, 11:10
 • 1805
 • 0

Наш спогад – у біографію коледжу

Цікаві факти з нашої біографії

 

Наш спогад – у біографію коледжу

Історія нашого коледжу є предметом гордості всіх, хто в ньому працює та навчається, тих, хто збагатив його славу і честь, створював традиції та заклав фундамент на майбутнє. За свою багаторічну історію коледж культури і мистецтв випустив багато молодих, енергійних, талановитих фахівців. Багато з них переросли своїх учителів, хоч, власне викладачі назавжди в їх пам’яті залишились наставниками.

Спогади ветеранів – це урок високих моральних цінностей для теперішніх і прийдешніх студентів. Ця збірка – вияв вдячності тим, хто стояв біля витоків навчального закладу, творців живої легенди його історії. Перегортаючи сторінки цієї книги, ти ніби стаєш на поріг свого рідного коледжу, із затамованим подихом заходиш до своєї аудиторії і бачиш через роки обличчя своїх однокурсників, викладачів. Світлі спомини наповнюють твою душу і серце...

Коледж – наша велика родина. Вона об’єднує добром і любов’ю викладачів і студентів усіх поколінь, збирає їх до свого порога. Тож нехай кожна така зустріч буде теплою, щирою, яскравою!

 • 25-01-2016, 13:16
 • 3886
 • 0

Історія створення, становлення і

розвитку циклової комісії хореографічних дисциплін

та спеціальності "Хореографія"

                     

Із історії хореографічнго відділу

Хореографічне мистецтво на Поділлі - окремий пласт народної культури, яке необхідно вивчати, досліджувати, відроджувати і розвивати. Саме з цією метою за рішенням педагогічної ради  Кам’янець-Подільського  культурно-освітнього училища, в 1967 році, створюється циклова комісія хореографічних дисциплін і відкривається хореографічна спеціалізація. Ініціатором створення її став відомий на Поділлі знавець народної хореографії Василь Палій. Він і очолив циклову комісію хореографічних  дисциплін училища. Пізніше керівниками цієї комісії були Таїсія Манькевич (1973-1976 рр.), .- Жанна Колногузенко (1976 -1979рр.), 1979 - 2002рр.- Петро Гаврилюк, 1997-1999рр. – Олександра Кучерява. З 2002 року комісію очолює заслужений діяч мистецтв України, відмінник освіти України, викладач-методист Володимир Чорнобиль.

До 1991 року термін навчання  в училищі становив три роки, а з 01.09.1991 року термін навчання становить чотири роки.

Після закінчення терміну навчання в училищі студенти отримували кваліфікацію: клубного працівника, керівника хореографічного колективу. З  1999 року студенти одержують дві кваліфікації: керівник аматорського хореографічного колективу та викладач фахових дисциплін. А кращим студентам, які беруть активну участь у роботі творчих колективів училища  присвоюється ще одна кваліфікація - артист ансамблю народного танцю.

25 успішних кроків студентської дирекції

До ювілею з часу створення

 

25 успішних кроків студентської дирекції

День студента – це свято всіх студентів коледжу. В коледжі створена  Рада студентського самоврядування, яка є лідером студентського колективу і об’єднує навколо себе творчі неординарні особистості, ініціює проведення творчих справ та дозвіллєвих заходів, а головне  є захисником прав та інтересів студентів.

За традицією напередодні Міжнародного Дня студента в коледжі проводяться Дні студентського самоврядування,  презентується склад студентської дирекції, організовуються урочистості та розважальні заходи.

Студентська рада коледжу створена 25 років тому і має свою історію та традиції святкування. Озираючись  на прожиті роки слід відзначити, що впродовж цих років змінювалась форма студентського управління та його лідери, але з кожним роком студентське самоврядування вдосконалювалось, наповнювалось новим змістом, розширялась його сфера дії, проте незмінним залишалось його гасло «Через інтереси студентів, силами самих студентів».

Йшли роки, змінювались студентські директори та їх команди, але кожна з них залишала в історії навчального закладу свій власний неповторний слід, низку цікавих заходів та корисних справ. Кожен  студент-лідер був особистістю, мав власний імідж та авторитет.

Леонід Кондратюк перший студентський лідер, який знаменитий ще і своєю платформою «Директор на один день», яка була прийнята студентською дирекцією і мала на меті – формувати організаторські навички студентів, враховувати вміння співвдносити власні інтереси з бажанням інших, прагнення працювати в колективі, навчити проявляти ініціативність та відчувати відповідальність за доручену справу.

Розпочату справу активно продовжили команди студентських директорів – Сергія Якимчука,  Олександра Гнітецького та Олександра Омецінського. Найважливішим в їхній діяльності була організація команди КВК, її гучна перемога в міському конкурсі та заслужена першість на обла