- 14-05-2018, 14:50
- 555
- 0
Я загляну хоч на хвилинку…
Зустріч в музеї
Музей історії коледжу традиційно є місцем зустрічі випускників.
14 травня до навчального закладу завітали випускниці спеціальності «Бібліотечна справа» Далека Марія, Ковальчук Ганна і Михайловська Інна, які зараз працюють в бібліотеках Хмельницької МЦБС. Успішні фахівці, які знайшли і реалізовують себе в бібліотечній професії, висловили слова вдячності рідному коледжу за знання, згадали студентські роки, поділилися з сьогоднішніми студентами досвідом роботи в сучасній книгозбірні.
- 03-05-2018, 14:32
- 627
- 0
Бібліотекарі навчальних закладів впроваджують УДК
Засідання міського методичного об’єднання завідуючих бібліотеками та бібліотекарів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації міста
03 травня на базі Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу відбулось засідання міського методичного об'єднання завідуючих бібліотеками та бібліотекарів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації міста Кам’янця-Подільського. Із привітальним словом до учасників засідання звернувся директор Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу, кандидат економічних наук, доцент – Тріпак Мар’ян Миколайович.
Про свою роботу прозвітувала завідувач бібліотекою коледжу Хейлик А.А. Основна тема, яка була винесена для обговорення: "Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації". Засідання відбулось у форматі дискусії, яку розпочала викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії циклової комісії бібліотечних дисциплін Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв - Булаєнко Валентина Олександрівна. Кожен з присутніх бібліотекарів мав змогу виступити, висловити власну точку зору, запропонувати нові ідеї, цікавинки щодо питання інформаційного обслуговування користувачів і взагалі різних ділянок бібліотечної роботи.
- 29-11-2017, 11:54
- 1125
- 0
Творчі проекти презентують студенти
спеціальності «Бібліотечна справа»
Відео-презентації
Сучасні вимоги до підготовки бібліотечних фахівців потребують інноваційних змін та впровадження нестандартних підходів. Тому викладачі бібліотечних дисциплін особливу увагу звертають на формування у студентів навичок із створення проектів. Із навчальної дисципліни «Управління діяльністю бібліотек» (викладач Павлюк О.Я.) студенти створили цікаві відеопрезентації та представили їх викладачам бібліотечних дисциплін і працівникам бібліотеки коледжу, зокрема:
- «Міжнародні та Всеукраїнські громадські бібліотечні установи» (Ключевська Д.);
- «Книжкові столиці світу» (Маркітан І.).
Творчі роботи студентів допоможуть бібліотечним фахівцям у підвищенні своєї кваліфікації. В планах студентів – підготовка відеопрезентацій з питань фандрейзингової діяльності бібліотек.
- 14-11-2017, 09:05
- 921
- 0
Знайомство з автоматизацією бібліотечних процесів
Заняття-практикум
«... автоматизація бібліотечно-інформаційної діяльності – це прояв не лише сучасного науково-технічного розвитку, а й соціального прогресу: забезпечується не лише своєчасний й швидкий доступ користувачів до інформації та першоджерел, але в цілому створюються умови для реалізації одного з головних принципів відкритого суспільства — принципу загальної доступності інформації та публікацій».
Я. Л. Шрайберг
14 листопада на базі Кам’янець-Подільської центральної районної бібліотеки традиційно було проведено практичне заняття студентів ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» з навчальної дисциплін «Автоматизовані бібліотечні технології» (викладач Никитюк С. С).
Автоматизація дозволяє позбавити працівників бібліотеки рутинної праці, а для користувачів – створити ефективний і комфортний сервіс у пошуку інформації. АБІС дозволяють створювати бібліотечно-бібліографічну інформацію та публікаційні тексти в електронному вигляді, забезпечують доступ через Інтернет до бібліографічної інформації і повнотекстових баз даних та пошук і обслуговування запитів на інформаційні ресурси бібліотеки.
Сьогодні в бібліотеках України фактично впроваджено 4 програмних продукти: в мережі публічних бібліотек – «ІРБІС», в мережі бібліотек навчальних закладів та офіційних установ – «УФД/Бібліотека», ALEF, LIBER.
Бібліограф Ірина Попіль ознайомила студентів з можливостями використання автоматизованих бібліотечних технологій, зокрема, застосування програми ІРБІС. За допомогою АРМ «Каталогізатор» створюється електронний каталог, який дає можливість підвищити якість і швидкість пошуку, ефективність роботи бібліотекарів при мінімальних затратах на аналітико-синтетичну обробку документів.
Майбутні бібліотекарі переконалися, що від їх компетентності, освіченості, професійної підготовки, творчого потенціалу безпосередньо залежить успіх роботи сучасної бібліотеки.
Ключевська Дар’я,
студентка 350 групи спеціальності
«Бібліотечна справа»
- 20-10-2017, 11:04
- 738
- 0
Архіви зберігають пам'ять про минуле
Навчальна екскурсія
20 жовтня студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» в рамках вивчення навчальної дисципліни «Архівознавство» (викладач Никитюк С.С.) познайомилися з діяльністю архівного відділу Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації. Начальник відділу Федорова Ірина Іванівна розповіла про завдання, основні напрямки та зміст роботи архіву. Студенти мали можливість побувати в архівосховищі, побачити, як оформляються та зберігаються управлінські архівні документи, дізнатися, які вимоги пред’являються до архівних працівників.
Про діяльність архівного підрозділу в коледжі розповіла Хлопецька Аліса Миколаївна. Студенти ознайомилися з положенням про архівний підрозділ, номенклатурою справ, вивчали та аналізували архівні документи.
Кадинська Юлія,
студентка 350 групи
спеціальності "Бібліотечна справа"
- 19-10-2017, 11:13
- 1015
- 0
Бібліотечний ювілей у колі друзів
Участь в ювілеї
Бібліотеці-філії №4 Кам’янець-Подільської МЦБС – 50 років. Цей вік поважний, але досить ще молодий. Коли цього віку досягає людина, це більша частина життя позаду. Коли ж такий ювілей відзначає бібліотека, це час підведення підсумків і час роздумів про майбутнє.
19 жовтня студенти 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа» разом з куратором Булаєнко В.О. завітали на святкування півстолітнього ювілею бібліотеки-філії № 4, яка є одним зі структурних підрозділів Кам’янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи. Це сучасний інформаційно-просвітницький та культурно-дозвіллевий заклад, який займає помітне місце у житті мікрорайону Біланівка. Колектив бібліотеки надзвичайно творчий, тут затишно та панує чудова атмосфера, тому у закладі завжди чимало користувачів. У бібліотеці можна не лише почитати книги, скористатися Інтернетом, а й поспілкуватися з друзями, взяти участь у культурних заходах для дітей та дорослих. За 50 років бібліотека пережила багато подій. Протягом усього цього періоду їй доводилося долати чимало труднощів. Разом з тим, діяльність бібліотеки завжди була плідною і динамічною, з постійним втіленням креативних ідей, розвитком нових технологій.
Ювілейне свято «Бібліотеко моя! Ти мудрість всіх віків і хранителько добра» зібрало чимало гостей, серед них були представники міської влади, колеги, дорослі й маленькі читачі - всі, кому небайдужа бібліотека і хто просто любить читати книги. В. О. Булаєнко від імені педагогічного і студентського колективу коледжу привітала працівників бібліотеки з ювілеєм.
Кадинська Юлія,
студентка 350 групи спеціальності "Бібліотечна справа"
- 22-09-2017, 11:09
- 1022
- 0
Яка вона, сільська бібліотека?
Практичне заняття
22 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, для студентів спеціальності «Бібліотечна справа» проведено практичне заняття з дисципліни «Обслуговування в бібліотеці» (викладач Никитюк С. С.) на базі бібліотеки-філії села Панівці.
Бібліотекар Петрик Наталія Юріївна, випускниця коледжу1991 року, познайомила нас з особливостями роботи сільської бібліотеки, з бібліотечним фондом, літописом села, книжковими виставками, діяльністю гуртка бісероплетіння «Наталі». У бібліотеці організована кафедра видачі літератури, читальний зал оформлений у стилі подільської світлиці.
Під час заняття ми описували публікації з періодичних видань для систематичної картотеки статей, заповнювали читацькі формуляри, рекламували свою спеціальність учням 9 класу, запрошували їх до коледжу на екскурсію, презентували рекламний ролик про нашу майбутню професію, розповіли про найдивовижніші книги світу.
Сучасні бібліотеки стають інформаційними центрами сільських громад і бібліотека-філія села Панівці є тому яскравим прикладом.
Гарук Оксана, студентка 350 групи
- 10-10-2016, 18:56
- 945
- 0
Бібліотечний вересень
Урочистості з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек
Цікаво та змістовно відзначили професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек студенти та викладачі спеціальності «Бібліотечна справа». На протязі місяця проходила акція «Бібліотечний вересень», в ході якої відбувалися заняття-екскурсії, зустрічі з фахівцями бібліотечної справи, заняття в творчих лабораторіях, буккросінг «Книга знаходить друзів». Студенти глибше усвідомили соціальну місію, значимість бібліотечної професії в сучасних умовах, вимоги, які ставить життя перед бібліотеками. Акції «Подаруй бібліотеці книгу» та «Бібліотека українського воїна» нікого не залишили байдужим: було зібрано більше 120 книг. Для поповнення фонду кімнати самопідготовки у гуртожитку передали книги з домашніх бібліотек викладачі Стрельчук Л. І., Латюк Н. І., Павлюк О. Я., Філіпчук Т. М. та інші.
Урочистості з нагоди свята зібрали в тісному родинному колі усіх, хто любить читати, розуміє значення її величності Книги. Оригінально оформлена аудиторія додавала святкового настрою. Центром уваги стала книжкова виставка-інсталяція «Калейдоскоп улюблених книг», яка наочно продемонструвала читацькі вподобання і студентів, і викладачів, і гостей свята.
Затишну атмосферу свята створила презентація книги Надійки Гербеш «Теплі історії до кави». Відеоколаж «Європейський бібліотечний тур» (підготували викладач Булаєнко В. О. і студентка 360 групи Абросімова Д.) познайомив з діяльністю європейських бібліотек.
За якісну підготовку майбутніх фахівців бібліотечної галузі та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек наказом по коледжу відзначено діяльність викладачів: Булаєнко В. О., Никитюк С. С., Павлюк О. Я.; завідуючої бібліотекою Осадчук Л. А., бібліотекарів Владики Л. І., Філіпчук Т. М.; коменданта корпусу Мозгіної В. М.; студентів: Абросімової Д., Бандури І., Михайловської І., Погомій Х., Шевчук Д. (360 гр.); Гарук О., Кадинської Ю., Ключевської Д., Маркітан І. (250 гр.).
Абросімова Д. та Михайловська І. звернули увагу на те, що День бібліотек співпадає з святом Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, побажавши всім натхнення та нових звершень у навчанні та професійній діяльності.
- 18-06-2016, 14:13
- 1369
- 0
Державні екзамени - 2016
Спеціальність «Бібліотечна справа»
11 та 18 червня студенти спеціальності «Бібліотечна справа» денної та заочної форми навчання складали державні іспити.
Головою державної екзаменаційної комісії Синицею Надією Миколаївною, директором Хмельницької обласної наукової університетської бібліотеки ім. М. Островського, заслуженим працівником культури України було відзначено високий рівень підготовки студентів та змістовий матеріали виробничої практики, курсові роботи та портфоліо студентів-випускників.
- 19-05-2016, 11:51
- 1023
- 0
Курсова робота як підсумок засвоєння фахових дисциплін
Захист курсових робіт
19 травня відбувся захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Обслуговування в бібліотеці» студентами III курсу спеціальності «Бібліотечна справа».
Курсова робота виконується відповідно до навчального плану з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання; є дієвим засобом контролю за вивченням програмного матеріалу з фахових дисциплін, їх ключових розділів; прищеплює студентам інтерес до наукових досліджень, ініціює процес вироблення навичок самостійної творчої роботи. Вона вчить аналізувати практику роботи в сучасних бібліотечних установах, вдосконалювати набуті теоретичні знання, підтверджувати їх досвідом практичних працівників.
Захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Обслуговування в бібліотеці» здійснювався в присутності комісії у складі заступника директора з навчально-виховної роботи Павлюк О. Я., голови циклової комісії бібліотечних дисциплін Никитюк С. С., викладача фахових дисциплін Булаєнко В. О.
До захисту було допущено 7 студентів 350 групи спеціальності «Бібліотечна справа». Курсові роботи оцінено таким чином: «відмінно» - 4, «добре» - 3. Відзначено ґрунтовні роботи студентів: Думанської Юлії «Рекламно-іміджева робота бібліотек», Поян Анастасії «Біб
- 16-05-2016, 11:46
- 917
- 0
Екскурсія в м. Хмельницький
16 травня відбулася екскурсійна поїздка студентів II-III курсу денної та заочної форми навчання, спеціальності «Бібліотечна справа».
Під час екскурсії, студенти відвідали обласну дитячу бібліотеку ім. Т.Г. Шевченка, де мали можливість ознайомитися з роботою відділів бібліотеки та їх креативним підходом до обслуговування дітей та їх батьків.
Студенти також мали можливість відвідати Центральну міську бібліотеку. Директор МЦБС Тамара Степанівна Козицька презентувала студентам роботу свого PR. офісу.
Під час екскурсії студенти отримали безцінний досвід, який зможуть застосовувати в процесі своєї роботи.
- 25-04-2016, 14:31
- 913
- 0
Книга – дивовижна, вічна твоя
Інформаційна година
25 квітня студентами 250 групи спеціальності «Бібліотечна справа» було проведено інформаційну годину з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права.
Ведучі заходу Абросімова Діана та Михайловська Інна розповіли про авторське право та його історію. На заході була представлена книжкова виставка «Книга – незмірна глибина», яка складалася з трьох розділів:
І розділ – «Авторське право як складова інтелектуальної власності людини», представила Бандура Ілона;
ІІ розділ – «Книга – духовний скарб народу», представила Погомій Христина;
ІІІ розділ «Цікавинки в світі книг», представила Шевчук Дар’я.
Погомій Христина підготувала та представила буктрейлер «Найкреативніші книги світу».
Гостем заходу була кам’янчанка Світлана Лук’янова, яка представила на розсуд глядачів свої ліричні поезії.
- 19-04-2016, 12:33
- 763
- 0
Вивчаємо літературні адреси Кам’янця
Літературно-краєзнавча подорож
19 квітня студенти ІІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа» знайомились з літературними адресами Кам’янця-Подільського. Організатор заходу – Павлюк О. Я., викладач циклової комісії бібліотечних дисциплін.
Біля пам’ятників та меморіальних дошок, які присвячені Т. Г. Шевченку, М. П. Годованцю, М. П. Бажану, М. Драй-Хмарі, В. Свідзінському, І. Огієнку, Н. Кащук студенти (Андрухова О., Думанська Ю., Кізюн Ю, Поян А., Рабцун Ю., Стрельчук Ю., Шумеляк Р.) розповідали про життєвий і творчий шлях творчих особистостей, декламували вірші та зачитували уривки з їх творів.
Захід сприяв національно-патріотичному вихованню та поглибленню знань студентів з навчальної дисципліни «Бібліотечне краєзнавство».
- 24-03-2016, 13:43
- 923
- 0
«Читайте – сучасне – українське»
Інформаційний коктейль
В рамках Тижня дитячої та юнацької книги 24 березня в бібліотеці-філії № 3 пройшов інформаційний коктейль «Читайте – сучасне – українське», де були присутні студенти спеціальності «Бібліотечна справа».
Сучасна українська література дуже різноманітна та легка для сприйняття, бо в ній порушені зрозумілі нам проблеми, описане наше життя. З метою заохочення студентів до читання, пропаганди української книги, розвитку естетичних потреб особистості на захід був запрошений Сергій Боднар – прекрасний казкар і фантазер, талановитий художник, який своїми оповідками та малюнками розфарбовує навколишній світ у барвисті кольори та Анастасія Надвідна, представник Творчого об’єднання письменників та художників, член редколегії літературно-мистецького альманаху "PHOENIX".
Анастасія детально розповіла про літературно-мистецький журнал «PHOENIX», який допомагає реалізувати молодим авторам свій творчий потенціал та подарувала один номер видання студентці 3 курсу Рабцун Ю.
- 23-03-2016, 14:18
- 1006
- 0
Буковинськими стежками
Знайомство з бібліотечним досвідом колег Чернівецької області
23 березня студенти стаціонарної (ІІІ курсу) та заочної (ІІ курс) форми навчання спеціальності бібліотечна справа під керівництвом викладачів Валентиною Булаєнко, Олександрою Павлюк відвідали місто Чернівці, Хотин та бібліотеки с. Недобоївці, Хотинську центральну районну бібліотеки для дорослих та бібліотеку для дітей.
Студенти пройшли чудовими вулицями міста, ознайомилися з історією та архітектурними пам’ятками, побували в Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича.
Радо поділилася досвідом роботи завідуюча бібліотекою с. Недобоївці Щербата Валентина Миколаївна.
Цікавою була зустріч з працівниками центральної районної бібліотеки для дорослих м. Хотин (завідуюча – Луць Ніна Дмитрівна). Незабутні враження залишились у студентів від лялькового театру, який діє при Хотинській бібліотеці для дітей (керівник – випускниця коледжу Семенко Людмила Павлівна).
- 21-03-2016, 11:56
- 1544
- 0
Поезія в серцях
Поетичні читання
21 березня відзначався Міжнародний день поезії. Студенти 1-3 курсів спеціальності «Бібліотечна справа» та ІІ курсу заочної форми навчання організували та провели поетичні читання «Поезія в серцях».
Центром уваги поетичної спільноти нашого коледжу була збірка віршів Ніни Іванівни Латюк «Босоніж по стерні». Ці поезії дуже полюбилися нашим студентам саме тим, що вони дуже щирі, світлі, натхненні, написані серцем. Н. І. Латюк розповіла, як народилася ця збірка та зачитала уривки із рецензії О. Будзея, опублікованої в газеті «Подолянин».
Викладач коледжу Булаєнко В. О. підвела підсумки поетичного фестивалю, який відбувався у місті. Вона зачитала вірш «Мамо» подільського поета Віталія Михалевського із збірки «Невиправний романтик, або як я провів літо». Студенти читали поезії із збірки «Босоніж по стерні», які їм найбільше сподобалися: Михайловська І. «Витоки», Гарук О. «З чужого раю», Маркітан І. «Весняне», Кадинська Ю. «Весна у Кам’янці». Звучали й інші поетичні твори: Абросімова Д. «Є світ, де немає війни» (вірш із соціальних мереж, автор невідомий), Андрухова О. «Мамо. не плач, я повернусь весною», Поян А. «Я просто жінка» . Присутнім сподобався авторський вірш студентки ІІ курсу спеціальності «ВТЗ» Шупен Т. «Поезія».
Поезія – це не просто римовані рядки, це – стан душі, це – почуття, що переповнюють серця. Саме тому поезію люблять, читають, творять.
- 20-03-2016, 13:47
- 834
- 0
Поєднання практики та теорії
Заняття-екскурсія
20 березня на базі бібліотеки-філії № 7 Кам’янець-Подільської міської ЦБС викладачем Валентиною Булаєнко проведено заняття-екскурсія для студентів ІІ курсу заочної форми навчання спеціальності «Бібліотечна справа». Бібліотекар Оксана Манчурак гостинно зустріла студентів, поділилась досвідом, познайомила з новими формами роботи.
- 19-03-2016, 14:10
- 815
- 0
Життєві історії з Ніною Фіалко
19 березня в приміщенні бібліотеці-філії № 2 Кам’янець-Подільської міської ЦБС відбулася зустріч з відомою тернопільською письменницею Ніною Фіалко. В заході прийняли участь викладачі бібліотечних дисциплін Валентина Булаєнко, Софія Никитюк та студенти ІІ курсу заочної форми навчання спеціальності «Бібліотечна справа».
Письменниця презентувала свої книги, читала оповідання, розповідала свої життєві історії.